Испечати | Затвори го прозорот

Бодибилдинг

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15025
Датум на принтање: 25.Јуни.2024 во 10:03
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Бодибилдинг
Постирано од: Tiger
Наслов: Бодибилдинг
Датум на внесување: 13.Август.2008 во 12:34
Прашања и одговори за се што е поврзано со Бодибилдинг-отКоментари:
Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 13.Август.2008 во 13:42
Da jas imam prasnje .
Ti bilder li si ?


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Tiger
Датум на внесување: 13.Август.2008 во 14:54
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Da jas imam prasnje .
Ti bilder li si ?


Билдер сум...

-------------


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 13.Август.2008 во 16:55
bbrrrrrr....намигнување

-------------
You live only ONCE!


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 19.Август.2008 во 18:28
hmmm mnogu merza da treniram
 
a bi sakal mnogu Bilding :(


-------------


Постирано од: Tiger
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 12:43
Пред да почнете да го критикувате БодиБилдингот би требало прво да сте барем малце информирани за тој спорт и да знаете барем кој се вежба и зошто се вежба,па еве ке се обидам со најкраток можен одговор на вашите досегашни критики да ви ја разбистрам сликата за БодиБилдингот и колку тоа е во можност спрема вашите сваќања и перцепција. Незнам зошто некој мислите дека со тој спорт се занимаваат луѓе кој сакаат да бидат тепачи,луѓе кој нема што паметно да прават...Како прво и основно БодиБилдингот е спорт како и сите други останати спортови,таму вежбаат од луѓе со основно образование до претседатели на држави итн.Спорт како спорт отворен е за сите,таму не вежбаат сите со цел да станат билдери, професионални билдери, туку во повеќето теретани тие и најмалку ги има,а и да ги има во поголем број не гледам ништо лошо во тоа.Но пред се во теретана вежбаат луѓе кој сакаат да имаат добро изградено тело,кој се грижат за својот излгед,кој не се мрзливи ,,лежи лебу да те јадам,,кој виделе нешто попаметно во спортот отколку дома пред тв или пред компјутерот,или па од некој од пороците,луѓе кој се занимаваат со најразлични професии без разлика машко или женско,манекени/ки,пеачи,актери,дипломати,професори,средношколци итн итн, потоа скоро сите останати спортови се поврзани со БодиБилдингот.Нема професионален спортист без разлика дали е фудбалер,кошаркар,рагбист,тенисер итн кој не посетува теретана најмалку двапати неделно.Речиси и да нема претседател,дипломат во светот кој не посетил или не посетува теретана,повекето од овие што се во можност имаат и во сопствените домови скромно опремени или професионално опремени теретани.Затоа ја отворив оваа тема ,,Бодибилдинг,,значи без разлика на тоа кој зошто посетува теретана дали да симне некој вишок кг.дали да има убаво атлетски изградено тело, дали да стане професионален бидер секој има барем по некое прашање кое што не му е јасно и заедно со заедничка дискусија колку што е во моја и наша можност да се обидеме да одговориме на повеќето поставени прашања.Бидејќи недоволно упатените во овој спорт и неправилното изведување на вежбите може да доведе до повреди со трајни последици.Па затоа пред да го критикувате овој спорт кој вашите критики се потикнати од најразлични сваќања и мотиви размислете двапати па коментирајте,поздрав

-------------


Постирано од: neo_wmaster
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 18:11
Originally posted by Tiger Tiger напиша:

Пред да почнете да го критикувате БодиБилдингот би требало прво да сте барем малце информирани за тој спорт и да знаете барем кој се вежба и зошто се вежба,па еве ке се обидам со најкраток можен одговор на вашите досегашни критики да ви ја разбистрам сликата за БодиБилдингот и колку тоа е во можност спрема вашите сваќања и перцепција. Незнам зошто некој мислите дека со тој спорт се занимаваат луѓе кој сакаат да бидат тепачи,луѓе кој нема што паметно да прават...Како прво и основно БодиБилдингот е спорт како и сите други останати спортови,таму вежбаат од луѓе со основно образование до претседатели на држави итн.Спорт како спорт отворен е за сите,таму не вежбаат сите со цел да станат билдери, професионални билдери, туку во повеќето теретани тие и најмалку ги има,а и да ги има во поголем број не гледам ништо лошо во тоа.Но пред се во теретана вежбаат луѓе кој сакаат да имаат добро изградено тело,кој се грижат за својот излгед,кој не се мрзливи ,,лежи лебу да те јадам,,кој виделе нешто попаметно во спортот отколку дома пред тв или пред компјутерот,или па од некој од пороците,луѓе кој се занимаваат со најразлични професии без разлика машко или женско,манекени/ки,пеачи,актери,дипломати,професори,средношколци итн итн, потоа скоро сите останати спортови се поврзани со БодиБилдингот.Нема професионален спортист без разлика дали е фудбалер,кошаркар,рагбист,тенисер итн кој не посетува теретана најмалку двапати неделно.Речиси и да нема претседател,дипломат во светот кој не посетил или не посетува теретана,повекето од овие што се во можност имаат и во сопствените домови скромно опремени или професионално опремени теретани.Затоа ја отворив оваа тема ,,Бодибилдинг,,значи без разлика на тоа кој зошто посетува теретана дали да симне некој вишок кг.дали да има убаво атлетски изградено тело, дали да стане професионален бидер секој има барем по некое прашање кое што не му е јасно и заедно со заедничка дискусија колку што е во моја и наша можност да се обидеме да одговориме на повеќето поставени прашања.Бидејќи недоволно упатените во овој спорт и неправилното изведување на вежбите може да доведе до повреди со трајни последици.Па затоа пред да го критикувате овој спорт кој вашите критики се потикнати од најразлични сваќања и мотиви размислете двапати па коментирајте,поздрав

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.

-------------
I love Daphne Millbrook.


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 18:54
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:


Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.


дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого....

 со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазење

и не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкањеголема%20насмевканамигнување-------------


Постирано од: Tiger
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 18:58
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Tiger Tiger напиша:

Пред да почнете да го критикувате БодиБилдингот би требало прво да сте барем малце информирани за тој спорт и да знаете барем кој се вежба и зошто се вежба,па еве ке се обидам со најкраток можен одговор на вашите досегашни критики да ви ја разбистрам сликата за БодиБилдингот и колку тоа е во можност спрема вашите сваќања и перцепција. Незнам зошто некој мислите дека со тој спорт се занимаваат луѓе кој сакаат да бидат тепачи,луѓе кој нема што паметно да прават...Како прво и основно БодиБилдингот е спорт како и сите други останати спортови,таму вежбаат од луѓе со основно образование до претседатели на држави итн.Спорт како спорт отворен е за сите,таму не вежбаат сите со цел да станат билдери, професионални билдери, туку во повеќето теретани тие и најмалку ги има,а и да ги има во поголем број не гледам ништо лошо во тоа.Но пред се во теретана вежбаат луѓе кој сакаат да имаат добро изградено тело,кој се грижат за својот излгед,кој не се мрзливи ,,лежи лебу да те јадам,,кој виделе нешто попаметно во спортот отколку дома пред тв или пред компјутерот,или па од некој од пороците,луѓе кој се занимаваат со најразлични професии без разлика машко или женско,манекени/ки,пеачи,актери,дипломати,професори,средношколци итн итн, потоа скоро сите останати спортови се поврзани со БодиБилдингот.Нема професионален спортист без разлика дали е фудбалер,кошаркар,рагбист,тенисер итн кој не посетува теретана најмалку двапати неделно.Речиси и да нема претседател,дипломат во светот кој не посетил или не посетува теретана,повекето од овие што се во можност имаат и во сопствените домови скромно опремени или професионално опремени теретани.Затоа ја отворив оваа тема ,,Бодибилдинг,,значи без разлика на тоа кој зошто посетува теретана дали да симне некој вишок кг.дали да има убаво атлетски изградено тело, дали да стане професионален бидер секој има барем по некое прашање кое што не му е јасно и заедно со заедничка дискусија колку што е во моја и наша можност да се обидеме да одговориме на повеќето поставени прашања.Бидејќи недоволно упатените во овој спорт и неправилното изведување на вежбите може да доведе до повреди со трајни последици.Па затоа пред да го критикувате овој спорт кој вашите критики се потикнати од најразлични сваќања и мотиви размислете двапати па коментирајте,поздрав

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.Се обдиов да ви ја доловам некако сликата за бодибилдинг-от оти гледам дека безвеза критикувате , а не сте ни малце упатени во тоа, а за борба во секое време и не време сотебе кога сакаш,пиши ми ЛП ке се договориме да видам кој последен филм си го гледал

-------------


Постирано од: neo_wmaster
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 19:00
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.
дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого.... со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазењеи не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкање

Kako prvo ne se sportovi, tuku se vestini. Ima razlika. Ne se izveduvaat vo specialni prostorii, tuku moze i na sred ulica da se tepas so nekogo, treba da si obucen normalno, ako ne si obucen ne treba ni da pocnuvas da se tepas, teloto mozes da go oblikuvas i so borecka vestina, samo ti treba poveke vreme. Osnovacot na realnoto aikidon (srbin e, ne mi teknuva na imeto) koga ke go vidis ke kazes toj nema sansi da ima poznavanje od borecka vestina, a e eden od najdobrite poznavaci na istocnite vestini.

-------------
I love Daphne Millbrook.


Постирано од: Tiger
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 19:07
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.
дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого.... со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазењеи не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкање

Kako prvo ne se sportovi, tuku se vestini. Ima razlika. Ne se izveduvaat vo specialni prostorii, tuku moze i na sred ulica da se tepas so nekogo, treba da si obucen normalno, ako ne si obucen ne treba ni da pocnuvas da se tepas, teloto mozes da go oblikuvas i so borecka vestina, samo ti treba poveke vreme. Osnovacot na realnoto aikidon (srbin e, ne mi teknuva na imeto) koga ke go vidis ke kazes toj nema sansi da ima poznavanje od borecka vestina, a e eden od najdobrite poznavaci na istocnite vestini.Секоја боречка вештина каде што се одржуваат легални натпревари спага под спорт, така да и тие што тренираат некоја боречка вештина и се натрпеваруваат легално одат на н атпревари се наречени спортисти, професионални спортисти, и не коментарј повеќе напразно само колку да коментираш, ога веќе добро одговрив на сите што критикувавте,а ни според постовите ни малце не сте упатени во тоа,ако си упатен ти во бодибилдингот или во некоја друга боречка вештина ќе ми реплицираше со супер одговор и факти, а не да закажуваш место и да бараш термини за борба...инаку чекам ЛП ако навистина сакаш борба че ја добиеш

-------------


Постирано од: neo_wmaster
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 19:30
Originally posted by Tiger Tiger напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.
дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого.... со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазењеи не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкање

Kako prvo ne se sportovi, tuku se vestini. Ima razlika. Ne se izveduvaat vo specialni prostorii, tuku moze i na sred ulica da se tepas so nekogo, treba da si obucen normalno, ako ne si obucen ne treba ni da pocnuvas da se tepas, teloto mozes da go oblikuvas i so borecka vestina, samo ti treba poveke vreme. Osnovacot na realnoto aikidon (srbin e, ne mi teknuva na imeto) koga ke go vidis ke kazes toj nema sansi da ima poznavanje od borecka vestina, a e eden od najdobrite poznavaci na istocnite vestini.Секоја боречка вештина каде што се одржуваат легални натпревари спага под спорт, така да и тие што тренираат некоја боречка вештина и се натрпеваруваат легално одат на н атпревари се наречени спортисти, професионални спортисти, и не коментарј повеќе напразно само колку да коментираш, ога веќе добро одговрив на сите што критикувавте,а ни според постовите ни малце не сте упатени во тоа,ако си упатен ти во бодибилдингот или во некоја друга боречка вештина ќе ми реплицираше со супер одговор и факти, а не да закажуваш место и да бараш термини за борба...инаку чекам ЛП ако навистина сакаш борба че ја добиеш

Abe spagaat vo sportovi, ama se drzele vo tajnost poveke od 15 veka, vo 70-tite bilo zabraneto da se treniraat belci i crnci, a i bilo zabraneto da se oddrzuvaat natprevari (prvenstva), borbi bilo dozvoleno. A od koga vezbas bodybuilding?

-------------
I love Daphne Millbrook.


Постирано од: Nenad_Jerry
Датум на внесување: 12.Октомври.2008 во 17:15

Zdravo
sakam da ja zgolemam mojata muskulna masa

dali imate nekoj sovet za nacinot na ishrana koj da mi bide,mislam koja hrana da ja konzumiram vo tekot na denot pred i posle trening Sto da konzumiram.

ve molam mi treba sovetПостирано од: Zdravko81
Датум на внесување: 13.Октомври.2008 во 23:38
Нема потреба да конзумираш ништо, зашто ако конзумираш специјална исхрана таа ќе те одржува над ниво само еден период додека вежбаш, а ако прекинеш ќе се истишеш како балонче. Едноставно можеш замо да внесуваш, јаглехидрати, обавезно овошје и салати, само да не претеруваш со ракијата може и белковини, доста би ти помогнале.

-------------
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор


Постирано од: Nenad_Jerry
Датум на внесување: 15.Октомври.2008 во 20:48
Toa ti e dobra ideja-da ne konzumiram hemikalii.

no neznam koja hrana da ja vnesuvam pred trening
koja posle trening
vo tekot na denot

SE za pogolema muskulna masa

Imate nekoj sovet


Постирано од: neo_wmaster
Датум на внесување: 16.Октомври.2008 во 16:02
За да имаш голема мускулна маса, мора да се конзумираат хемикалии. Но сепак има разлика од хемикалии до хемикалии.

-------------
I love Daphne Millbrook.


Постирано од: martin creature
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 21:10
Po moe mislenje body building treba pravilno da se vezba so soodvetni tezini sprema vasata telesna tezina. forsiranjeto na golemi tezini pravi samo steti:krutost,golem nekvaliteten i neizdrzliv muskul i golema lazna samodoverba.I ne se soglasuvam so toa deka covekot sto bilda mora da e tepaciste, kako nekoi sto spomnaa deka site bilderi se k....t.


Постирано од: LSD
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 16:50
Neo se gleda deka vrska nemas so temava zatoa ne ostavaj glupi komentari.I bravo za Tiger sto ja otvoril temava.Eve edna za pomos pri vezbane so tegovi.            http://www.sport-fitness-advisor.com/dumbbellexercises.html


Постирано од: komandos
Датум на внесување: 18.Ноември.2008 во 14:55
za masa??? samo DIANABOL+ testosteron


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 23.Декември.2008 во 16:44
Da vi kazam iskreno kako bivsa sportistka imav isto mislenje za bodibildingot-gerite...........mislev se grubi tepaci i narcisi..............megjutoa sega imam poinakvo mislenje..............veke mesec dena sekojdnevno odam vo ,,teretana,,kako zargonski se vika (osven nedela) se osekjam odlicno polna so pozitivna energija........nikogas ne bi idela na aerobik ili fitnes i sl.kade vezbaat zeni, zatoa sto poveke muabet pravat za frizuri recepti i sl.i vezbanjeto e radi reda................vo maska teretana e vistinska rabota......site disciplinirano kjutat se trudat da izvezbat poveke , popravilno , si pomagaat megjusebe vo diganje na pogolem teret.......i sto e najvazno se gledaat na ogledalo za da vidat dali imaat rezultati........toa ne se tepaci , tie se najnezni i najkulturni muskarci koj si go cenat teloto koe sakaat da im izgleda ubavo kako za niv taka i za drugite........barem vazi toa vo teretanata vo koja odam jas


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 23.Декември.2008 во 18:02
намигнување


-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 24.Декември.2008 во 16:30
A be deranger mora ti mene kontra samo...........ili ne znaes dobro da se bildas.....ili nemase stimul za izdrzlivost pa si napravil steta i neizdrzlivost........aj sega borenje......ostavi go toa za posle polnok!!!


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 24.Декември.2008 во 17:00
 

-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 24.Декември.2008 во 17:36

na eden bilder vo klub vaka go frlija na vrat i neshto se povredi, dali povredi nekoj prshlen.... ne znam...

-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 24.Декември.2008 во 17:47-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: bijonsemadona
Датум на внесување: 25.Декември.2008 во 22:37
Deranger da te prasam nesto.........zs ne mozev da se logiram nikako kako bijonse????
By the way.............vo pravo si za bilderite nemaat kondicija..............ok e borenjeto!!!


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 25.Декември.2008 во 23:04
 

-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 27.Декември.2008 во 22:56
a ?


-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: KungFuPanda
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 01:07
I jas imav loso mislenje za bildingot pred da pocnam da treniram sea mislam deka e super nacin da si ja isfrlis negativnata energija a isto ima mn zaebancii muabeti i taka super e


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 10:03
Panda,embez negativna energija ,em so nabildano telo 2 vo 1


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 07.Јануари.2009 во 13:12
   

-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 10.Јануари.2009 во 21:40
Mislev deka vo 2008, blagodarenie na internetot i zadolzitelnite obrazovanija, mladite luge znaat stranski jazici...ama sum pogresil. Barem angliski, osnovno da poznavate, polesno e da se raboti na PC, ako se guga po malku od toj jazik.
Arno ama, ovde gledam golem broj na nepismeni luge. Na tema BODYBUILDING dojdoa premnogu brzo i lesno do tepacki, k....nja, borecki vestini ...
Dovolno e samo da go prevedete samiot naziv na sportot i ke odjdete do ona sto vo osnova vi e potrebno da znaete na koja tema se naogata.
Kako bi bilo koga jas na tema BASKETBALL bi mu rekol na tipot "AJDE BE, DOJDI NA FERKA DA TI JA ISKRSAM GLAVATA, DA TE VIDAM, BASKETCIO?!" BISER, neli?
Izvinuvanje do baketciite (ova bese samo prost primer).

BODYBUILDING-ot vo ova vreme e osnova na site postoecki sportovi. Od prosta pricina, sto edinstveno so nego, moze da zajaknete odredeni muskulni partii koi se potrebni vo odredeni sportovi.So cel da gi podobrite rezultatite.
A boreskite sportovi, se sportovi kade ti moras da bides vo ring so protivnik, kade ke ja pokazes svojata vestina i svoeto znaenje. Tepajki go protivnikot ili jadejki kotek.
Vo BB i natprevarite vo ovoj sport, nema fizicki kontakt.
Toa sto, pogolem broj na luge, koi gi obozavaat boreckite vestini, poradi toa sto mozebi ne uspeale vo svojot sport na ring, imaat potreba da se nabildaat, pa polesno bi im pokazale na obicnite luge deka se SILNI, toa NEMA VRSKA SO BODYBUILDINGOT!!!
Pozdrav.

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 11.Јануари.2009 во 00:13
Originally posted by deranger deranger напиша:

Originally posted by deranger deranger напиша:

a bijonse trenirash neshto, sporedno so bildingot?
i ti bijonse ne mi odgovori na prashanjevo mi vrakash
Ne be deranger ne sum osoba sto vrakja samo te zaboraviv !!!


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 11.Јануари.2009 во 14:43


-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 12.Јануари.2009 во 00:35
@deranger,
Najgolemata doping kotrola vo sporotot postoi na Olimiskite igri. A zamisli, bodybuildingot ne e del od niv??? Dopingot e del od sekoj sport.
Steta sto ne e lesno, koga na prv pogled ke se pogledne, na primer Ben Jonson, pa da se zakluci deka tipot trca 100 metri pobrzo od formula 1. Koga toa ke go vidis na staza, ke pocnes da razmisluvas dali tipov trca na obicen benzin (koj poveke ne se upotrebuva) ili preminal na beznin koj go koristat za bolidite na formula 1 trkite? Moze e na kerozin, no ne na piperki i patlidjani.
Za zal, mnogu luge pred nas postavile normi vo site sportovi. Celta na novite sportisti e da se obidat seto toa da go nadminat i podobrat, no ako nivnite predhodnici ne bile prirodni, kako da se ocekuva sega nekoj, so mnogu podobar rezultat da bide priroden?! Toj problem, so dopongot vo site sportovi, ke mora da go resat oficijalni lica. Doping kotrola postoi na sekoe oficijalno prvenstvo. No, ne sekogas lopov e toj sto ke go fatat. Mozebi mozam da gi razberam profesionalnite sportisti, no sto se odneduva do koristenje na bilo kakov lek, za catalenje na plaza, toa e najgolemata glupost. No, toa e individualen izbor.
Za mene, bilder e onoj koj ima ubavo oblikovano telo. Ne toj sto e golem vo kozna jakna ili diga 200 kg na bench.

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 12.Јануари.2009 во 13:36
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

@deranger,
Najgolemata doping kotrola vo sporotot postoi na Olimiskite igri. A zamisli, bodybuildingot ne e del od niv??? Dopingot e del od sekoj sport.
Steta sto ne e lesno, koga na prv pogled ke se pogledne, na primer Ben Jonson, pa da se zakluci deka tipot trca 100 metri pobrzo od formula 1. Koga toa ke go vidis na staza, ke pocnes da razmisluvas dali tipov trca na obicen benzin (koj poveke ne se upotrebuva) ili preminal na beznin koj go koristat za bolidite na formula 1 trkite? Moze e na kerozin, no ne na piperki i patlidjani.
Za zal, mnogu luge pred nas postavile normi vo site sportovi. Celta na novite sportisti e da se obidat seto toa da go nadminat i podobrat, no ako nivnite predhodnici ne bile prirodni, kako da se ocekuva sega nekoj, so mnogu podobar rezultat da bide priroden?! Toj problem, so dopongot vo site sportovi, ke mora da go resat oficijalni lica. Doping kotrola postoi na sekoe oficijalno prvenstvo. No, ne sekogas lopov e toj sto ke go fatat. Mozebi mozam da gi razberam profesionalnite sportisti, no sto se odneduva do koristenje na bilo kakov lek, za catalenje na plaza, toa e najgolemata glupost. No, toa e individualen izbor.
Za mene, bilder e onoj koj ima ubavo oblikovano telo. Ne toj sto e golem vo kozna jakna ili diga 200 kg na bench.
sosema si vo pravo za sportistite.

-------------
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 12.Јануари.2009 во 17:59
@Valeta, BLAGODARAM

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 12.Јануари.2009 во 23:29
Spisanie od koe mozete dosta da naucite za tajnite na oblikuvanjeto na teloto
http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 15.Јануари.2009 во 20:19
Uste malku vo prodazba ke ostane 54 broj na HERKULES.

http://imageshack.us">

Koj ne si go kupil neka pobrza :)
A potoa sledi, nov broj (55) i novi interesni raboti od oblasta na oblikuvanje na teloto.

http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 17.Јануари.2009 во 23:55
Period za zgolemuvanje na muskulnata masa. Eve nekolku osnovni soveti i pravila.

http://imageshack.us">
http://imageshack.us">
http://imageshack.us">
http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 18.Јануари.2009 во 12:53
I jas vcera bev vo teretana ..............izvezbav posteno
i se ispotiv do daska ............mnogu sum zadovolna .....
osekjam deka povtorno sve se stegnuva......

-------------


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 18.Јануари.2009 во 16:05
E, toa e najubavoto cuvstvo... koga sve se stegnuva.
Jas ne sum bil vo teretana od esenta 2008 :(
Se nadevam sto poskoro ke si ja zalecam povredata, pa ke me ima i mene.

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 18:27
Pravilen nacin na izveduvanje dvoracen biceps pregib

http://imageshack.us"> http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 31.Јануари.2009 во 19:57
Oliver Adjievski ramo do ramo so ucesnicite na IronMen Pro 2009. Adjija e tret od levo na desno.
http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 22:22
Kako do poubavo obliokovani noze i zadnik :)
http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: pmmladen
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 22:49
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

I jas vcera bev vo teretana ..............izvezbav posteno
i se ispotiv do daska ............mnogu sum zadovolna .....
osekjam deka povtorno sve se stegnuva......

А во која теретана идеш?


Постирано од: pmmladen
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 22:53
Еве овде нешто повеќе за bodybuilding во Македонија
http://www.bodybuilding.com.mk/


Постирано од: celzi
Датум на внесување: 05.Февруари.2009 во 03:56
Originally posted by deranger deranger напиша:

Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Mislev deka vo 2008, blagodarenie na internetot i zadolzitelnite obrazovanija, mladite luge znaat stranski jazici...ama sum pogresil. Barem angliski, osnovno da poznavate, polesno e da se raboti na PC, ako se guga po malku od toj jazik.
Arno ama, ovde gledam golem broj na nepismeni luge. Na tema BODYBUILDING dojdoa premnogu brzo i lesno do tepacki, k....nja, borecki vestini ...
Dovolno e samo da go prevedete samiot naziv na sportot i ke odjdete do ona sto vo osnova vi e potrebno da znaete na koja tema se naogata.
Kako bi bilo koga jas na tema BASKETBALL bi mu rekol na tipot "AJDE BE, DOJDI NA FERKA DA TI JA ISKRSAM GLAVATA, DA TE VIDAM, BASKETCIO?!" BISER, neli?
Izvinuvanje do baketciite (ova bese samo prost primer).

BODYBUILDING-ot vo ova vreme e osnova na site postoecki sportovi. Od prosta pricina, sto edinstveno so nego, moze da zajaknete odredeni muskulni partii koi se potrebni vo odredeni sportovi.So cel da gi podobrite rezultatite.
A boreskite sportovi, se sportovi kade ti moras da bides vo ring so protivnik, kade ke ja pokazes svojata vestina i svoeto znaenje. Tepajki go protivnikot ili jadejki kotek.
Vo BB i natprevarite vo ovoj sport, nema fizicki kontakt.
Toa sto, pogolem broj na luge, koi gi obozavaat boreckite vestini, poradi toa sto mozebi ne uspeale vo svojot sport na ring, imaat potreba da se nabildaat, pa polesno bi im pokazale na obicnite luge deka se SILNI, toa NEMA VRSKA SO BODYBUILDINGOT!!!
Pozdrav.aha......pametno napishano ama treba da se spomne i za steroidite shto se shpricataat,i za posledicite posle nivnoto zemanje. kazhete malku poopshirno za sportot...... da, vistina e deka ima nekoj bilderi shto se pravi vezhbachi, sekoja chest za takvi, ama ima nekoj si mislat se najaki u svet a ne vredat ni pet pari. idat naduvani, a lugevo se plashat, si vikaat vidi kolkav e, a da go zapnesh ke izdishi za edna minuta, zatoa shto sve se so steroidi i psihostimulansi. ama fala bogu ako nekoj profitira od tie raboti, ne bi go potvrdil toa

Decko,kako prvo ako ne si gi razjasnil rabotite okolu BB,fakt e deka profesionalniot BB odi zaedno so steroidi.I???Sto tebe toa ti preci sto nekoj koristi steroidi?Tebe te natera nekoj?Vtoro:Koj toa bilder si misli deka e najjak u svet??:)aj sega kako decana ke pisuvame,smesno...Treto:Ako bilderite se golemi,nikoj ne kaza deka mora da bidat silni i jaki vo tepanje.BB e sport na ubavina,estetika i simetrija na coveckoto telo.I veruvaj nema poubavo cuvstvo od toa kako se cuvstvuvas od ubavo izraboten trening vo teretana(da znaes sum vezbal i karate,boks i kikboks ama BB najubavo me opusta)pozz


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 10.Февруари.2009 во 17:03
Minatiot vikend, zaedno so Pretsedatelot na Balkanskata BB federacija, G-dinot Nenad Vuckovic, bev vo kotrola na kapacitetite koi gi nudat organizatorite na Balkanskoto prvenstvo vo Bor 2009. Od toa sto go vidov mozam da kazam deka, Zoran, selektorot na srpskata BB federacija koj e voedno i odgovorno lice vo organizirackiot odbor na srpskata federacija, e covek so golemo organiziracko iskustvo, pa kako takov ke uspee da izvlece maksimum od ona so koe Bor kako grad raspolaga za kapacitet za smestuvanje i prostor za odrzuvanje na prvenstvoto.
Posle kontrolata imavme intervju na televiziskata stanica na Bor TV.

http://imageshack.us">

Koe intervju bese objaveno istat vecer na udarnite vesti na istata televizija.

http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 24.Февруари.2009 во 18:57
Zarko Srdic
http://imageshack.us">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 31.Март.2009 во 19:47
http://www.youtube.com/watch?v=HEgVM3bzN_Y&NR=1 - http://www.youtube.com/watch?v=HtB0kb0CXfA&feature=related -

http://www.youtube.com/watch?v=9itgbzdPaMg&feature=related -
Malku vaka vizuelno oti koga go gledas muskulot kako mrda e drugo.........
otkolku na slika za vakvo telo....
navistina treba jaka disciplina ......
BRAVO !!!

arnold schwarzenegger 1977-2007

-------------


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 14:57


-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 19:14
Kako covek da go svati sega ova ... ???

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2009 во 22:52
Vezbanje DA !!!
ama sekoj da si sedi na svojata klupa ......
da ne recam kade mu e cergata.....
t.e.vezbanje spored moznostite i potrebite....

Ne mozam da svatam da masko.....
koj ete prirodata se poigra so nego......
i dobil zelba da stane zensko.....
da si go smeni polot i navikite.....
a da mu ostane navikata za bilduvanje....

eve primer....em masko.......em stana zensko......em saka bildersko telo.......se ispomesaja rabotite
Aj sega ??????

-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 24.Април.2009 во 21:41


Batista


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 24.Април.2009 во 21:42
Оваа тема треба да биде за бодибилдинг муабет , има друга тема за слики !

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 15:57
Сега од Јуни ќе почнам!!!голема%20насмевкасреќа

-------------


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 09:11
Со среќа мускулите

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 17:10
Што е ова, нема билдери
а ни билдерки

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 22:34
http://img405.imageshack.us/i/atletanamkd2009a.jpg/">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 05.Октомври.2009 во 14:24
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

http://img405.imageshack.us/i/atletanamkd2009a.jpg/">
 
 
 
tose e naj dobar......


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Октомври.2009 во 22:14
Site se top голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 08.Октомври.2009 во 23:18
Мене ме нема на сликите, ама не сум ни јас така лош

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Октомври.2009 во 02:28
ne si ne si голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 23:34
pocnuva sezonata na zgolemuvanje na muskulnata masa

-------------
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 18:47
Јас да прашам нешто а да не испаднам сељакцрвенеењецрвенеењецрвенеење.
Вака.

Си вежбам јога неколку години и добро ми е. Повремено (кога имам време) вежбам куќен фитнес по касета (Синди-минди, и нашава Мелина)црвенеење.

Во последно време осеќам потреба да направам нешто повеќе за себе односно своето телотрепкање. Гледам луѓево сите по теретани вежбаат и се задоволни од резултатите. Годините си врват, а ја нејќу да станам баба со нозе у “V“ или “О“ и меса свиснатитрепкање.

Јас никогаш не сум била во теретанацрвенеење, и размислувам да почнам да одам, но прво молам вака кој е поупатен да ми одговори:

1. За кого НЕ се препорачува вежбање бодибилдинг.
2. Какви ефекти можам ДА ОЧЕКУВАМ од бодибилдинг.
3. Какви НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ може да се појават од бодибилдингот.
4. Колку часа на ден/неделно се препорачува.
5. Дали ако имаш вишак некое килце прво треба да се симнат па да се вежба (за да не се набиеш) или пак уз вежбањето се симнува?
6. Дали постои старосна граница за вежбање?
7. Кој клуб во Скопјево би го препорачале?
8. Дали некоја евентуална медикаментозна терапија смета на  вежбањето?


Однапред благодарнароза


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 19:12
1. За кого НЕ се препорачува вежбање бодибилдинг.-Za toj sto ne mu se vezba голема%20насмевка
2. Какви ефекти можам ДА ОЧЕКУВАМ од бодибилдинг.-Kolku ke vlozis tolku ke dobies голема%20насмевка Zdrastveno sigurno podobro...pojak imunitet i sl. ova od licno iskustvo kazuvam...
3. Какви НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ може да се појават од бодибилдингот.-Nesakani efekti moze da ima samo ako ne pazis i ti padne teg na glava ili nekoj drug del od teloto намигнување
4. Колку часа на ден/неделно се препорачува.-Rekreativno so vkluceno kardio -saat i polovina e dovolno, 3 pati nedelno
5. Дали ако имаш вишак некое килце прво треба да се симнат па да се вежба (за да не се набиеш) или пак уз вежбањето се симнува?-mastite se topat so vezbanjeto nema potreba od dieta prethodno...tuku zaedno dieta (dieta znaci pravilen rezim na ishrana) so vezbanje
6. Дали постои старосна граница за вежбање?-da...koa ke umres ne moes da bildasголема%20насмевка
7. Кој клуб во Скопјево би го препорачале?-onoj koj ti e najblizu
8. Дали некоја евентуална медикаментозна терапија смета на  вежбањето?-zavisi na sto mislis.


Ova od licno iskustvo, no najubavo e Gjoroski da ti pojasni...toj e vrvot vo ovaa rabota...големо%20гушкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 22:32
Благодарааааааааамголемо%20гушкање

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 23:03
 големо%20гушкање welcome

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 09:01
Ова со имунитетот навистина ми е важно, нема зошто да не ти верувам ако кажуваш од искуство. Можеби, поважна придобивка (и мотивација) би ми било од се друго.

Еве конкртетно од што се плашам: имунитетот ми е катастрофа, веднаш се разболувам на плуќа, и тоа многу лошо, и сега ако се испотам, а нели се потиш убаво, мислам, тоа ми е страв, да не се разболамцрвенеење


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 09:25
Epa sonce zatoa ke si se istusiras vo teretana (ili ako ne sakas da se tusiras po teretani kako mene), ke si se izbrises ubavo ke se naobleces i parnoto na 16ka vo kola :))).
Iskreno jas pred da pocnam da vezbam se neso mi falese тага Redovno neso me bolese, de ne mozev da jadam, de ne mozev da spijam....
Otkako pocnav da vezbam nastinav samo ednas i toa zasto bev na vinoskop vo kratka suknja (znaci apla sum si go barala na provev)...
I toa go resiv so dve dupli dozi multivitamin. среќа


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 12:40
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

...
Iskreno jas pred da pocnam da vezbam se neso mi falese тага Redovno neso me bolese, de ne mozev da jadam, de ne mozev da spijam....


Ме кандиса, чунки, и мене редовно нешто ми фалиголемо%20гушкање

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 13:04
ako sakas pisi mi lp...pa ako si od Sk moze os mene da pocnes големо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: i.ars
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 19:43
Баш ми е мило што има на форумов тема за ББ, има заинтересирани и најбитно има некој (претседателот) што упорно се труди да го претстави спортов во вистинско светло во јавноста :)

П.С. да се надоврзам на blueprayer, вежбањето навистина помага во зајакнување на имунитетот, вежбам веќе 2 години и за чудо (ме потсети blueprayer со нејзиниот пост) се немам разболено НИЕДНАШ откатко почнав да вежбам :)


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 19:48
dobredojde i na ovoj forum i.ars големо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 19:33
Среќна нова година на сите вљубеници на убаво обликовано, мускулество тело

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 18:52
Sefe kako ti se svigja ova голема%20насмевка

Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 23:13
бај д*веј
без љутиш......

member_profile.asp?PF=5531&FID=84 - La Ninja
Модератор
Модератор
Лик
Регистриран: 13.Јуни.2006 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 1107
new_reply_form.asp?M=Q&PID=2116754&PN=22&TR=297">Цитирај La%20Ninja   new_reply_form.asp?PID=2116754&PN=22&TR=297">Одговор forum_posts.asp?TID=19640&PID=2116754#2116754">bullet Испратена: 26.Декември.2009 во 18:14
Temata Dali i sto vezbavte denes e sokriena. Dodeka da gi sredam vasite postovi kjoi poveke kazuvaat za vasiot privaten zivot otkolku za vaseto treniranje.

држите се за темата бодибилдинг.......не за приватни муабети..


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 01:19
baj d vej ova e prasanje BAS za BODIBUILDING -ako se razbiras ke ti e jasno.
i glej si ja svojata rabota a ne moderatorskata.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 19:39
shefe a ova ??? збунетост    kako da namalam?? aaa??? црвенеење

http://www.mojnet.com/korisnik/kmica/slika/slika-92692/92692">


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 19:51
ove bionse samo zemi iglai dupni gi-ke se izdisat.

PS Jas aludirav na trapezius


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 20:00
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

ove bionse samo zemi iglai dupni gi-ke se izdisat.

PS Jas aludirav na trapezius


pa ne e fer jas imam maka ti me zezash....pa ne mi se baloni so vozduh maтага  pa so igla...........плачење
celo meso e не%20знам


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 20:25
sefot ke ti go resi problemot...so ..balonite голема%20насмевка


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 20:28
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

sefot ke ti go resi problemot...so ..balonite голема%20насмевка

sho mislish za kolku vreme?? odprilika?? aa??збунетост


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 20:30
gradite i jas ke ti gi oslabam ako sakas.. potrckaj malce so mene pored kej i za nedela ke gi nemas голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 23:19
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

sefot ke ti go resi problemot...so ..balonite голема%20насмевка
sho mislish za kolku vreme?? odprilika?? aa??збунетост

sonce ne se sekiraj,za tebe ke smislime nesto extra eksplozivno i efektivno...    

-------------
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 12:27
hmmm ninja mi veli da trcam pokraj kej.......nozete chachkalica gradi pak ke mi ostanat baluns.....
riki veli ke smisli ......dodeka smisli ke  pomine zimata..
i sega грицкање%20нокти  baluns  gi imam na naaaa....
голема%20насмевка


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 12:37
a vo lice? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 13:28
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

hmmm ninja mi veli da trcam pokraj kej.......nozete chachkalica gradi pak ke mi ostanat baluns.....riki veli ke smisli ......dodeka smisli ke  pomine zimata..i sega грицкање%20нокти  baluns  gi imam na naaaa....голема%20насмевка
sonce jas smisliv deka nema poreba ti da gi namaluvash gradite,bash e extra goleminata,moze povekje da se angazirash okolu odrzuvanje na ubavinite i oblinite koi ti gi podarila samata prioroda(na koi veruvam povekjeto devojki ljubomorat),moja preporaka e da pocnesh so tezinski treninzi za gradi so ednoracni tezini,se razbira vo nekoj fitnes klub...

-------------
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 13.Февруари.2010 во 11:41
http://img704.imageshack.us/i/banerkup.jpg/">
За сите оние кои би сакале да бидат дел од МК ББ репрезенатацијата на Балканското и Европското 2010.

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 14.Февруари.2010 во 22:05
a od kolku chasot ??? ili toa e vo tekot na cel den kvalifikaciniot natprevar???збунетост

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Февруари.2010 во 22:14
19:00 Бионситка.големо%20гушкање 
 
На ден 30.04.2010 во 19 часот во дом на АРМ ке се одржи класификационен натпревар во фитнес, бодифитнес и бодибилдинг. Сите оние кои сaкаат да се пријават истото можат да го сторат на ден 30.04.2010 околу пладне. За подетални информации ке бидете инфомирани на http://www.bodybuilding.com.mk - www.bodybuilding.com.mk  
 
http://bodybuilding.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=590:---2010-bbffm&catid=60:2008-11-26-10-06-09&Itemid=150 - http://bodybuilding.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=590:---2010-bbffm&catid=60:2008-11-26-10-06-09&Itemid=150


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Февруари.2010 во 23:29
Osekjam deka ke ima baegi narodсреќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 15.Февруари.2010 во 14:57
Ако доаѓа Бијонсе, сигурно ќе биде интересно.

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Февруари.2010 во 17:23
tokmu taka. ako dojde Bionce ke e mnogu interesnoсреќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 18.Февруари.2010 во 01:11
seksi fitnes http://tocka.com.mk/svideo.php?ID=137&KID=5 - http://tocka.com.mk/svideo.php?ID=137&KID=5  голема%20насмевка
ako ima vakvi momci kaj nas, idam i jasголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 18.Февруари.2010 во 16:58
blackeye,
Има

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 18.Февруари.2010 во 20:05

kako do sega ne sum znaelaголема%20насмевкацрвенеењеголемо%20гушкање-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 19.Февруари.2010 во 09:06
Човек учи додека е жив.Важно е што ќе научи и како ќе го примени знаењето

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 08.Март.2010 во 16:18
За сите билдери, оние кои незнаат сеуште, Кај Грин е старо/новиот победник на Арнолд Спорт Фестивал 2010.

http://img62.imageshack.us/i/kaiqb.jpg/">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk