IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Бодибилдинг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бодибилдинг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бодибилдинг
    Испратена: 13.Август.2008 во 12:34
Прашања и одговори за се што е поврзано со Бодибилдинг-от
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 13:42
Da jas imam prasnje .
Ti bilder li si ?
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 14:54
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Da jas imam prasnje .
Ti bilder li si ?


Билдер сум...

Изменето од igreto - 13.Август.2008 во 14:55
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 16:55
bbrrrrrr....намигнување
You live only ONCE!
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 18:28
hmmm mnogu merza da treniram
 
a bi sakal mnogu Bilding :(
Кон врв
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 12:43
Пред да почнете да го критикувате БодиБилдингот би требало прво да сте барем малце информирани за тој спорт и да знаете барем кој се вежба и зошто се вежба,па еве ке се обидам со најкраток можен одговор на вашите досегашни критики да ви ја разбистрам сликата за БодиБилдингот и колку тоа е во можност спрема вашите сваќања и перцепција. Незнам зошто некој мислите дека со тој спорт се занимаваат луѓе кој сакаат да бидат тепачи,луѓе кој нема што паметно да прават...Како прво и основно БодиБилдингот е спорт како и сите други останати спортови,таму вежбаат од луѓе со основно образование до претседатели на држави итн.Спорт како спорт отворен е за сите,таму не вежбаат сите со цел да станат билдери, професионални билдери, туку во повеќето теретани тие и најмалку ги има,а и да ги има во поголем број не гледам ништо лошо во тоа.Но пред се во теретана вежбаат луѓе кој сакаат да имаат добро изградено тело,кој се грижат за својот излгед,кој не се мрзливи ,,лежи лебу да те јадам,,кој виделе нешто попаметно во спортот отколку дома пред тв или пред компјутерот,или па од некој од пороците,луѓе кој се занимаваат со најразлични професии без разлика машко или женско,манекени/ки,пеачи,актери,дипломати,професори,средношколци итн итн, потоа скоро сите останати спортови се поврзани со БодиБилдингот.Нема професионален спортист без разлика дали е фудбалер,кошаркар,рагбист,тенисер итн кој не посетува теретана најмалку двапати неделно.Речиси и да нема претседател,дипломат во светот кој не посетил или не посетува теретана,повекето од овие што се во можност имаат и во сопствените домови скромно опремени или професионално опремени теретани.Затоа ја отворив оваа тема ,,Бодибилдинг,,значи без разлика на тоа кој зошто посетува теретана дали да симне некој вишок кг.дали да има убаво атлетски изградено тело, дали да стане професионален бидер секој има барем по некое прашање кое што не му е јасно и заедно со заедничка дискусија колку што е во моја и наша можност да се обидеме да одговориме на повеќето поставени прашања.Бидејќи недоволно упатените во овој спорт и неправилното изведување на вежбите може да доведе до повреди со трајни последици.Па затоа пред да го критикувате овој спорт кој вашите критики се потикнати од најразлични сваќања и мотиви размислете двапати па коментирајте,поздрав
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 18:11
Originally posted by Tiger Tiger напиша:

Пред да почнете да го критикувате БодиБилдингот би требало прво да сте барем малце информирани за тој спорт и да знаете барем кој се вежба и зошто се вежба,па еве ке се обидам со најкраток можен одговор на вашите досегашни критики да ви ја разбистрам сликата за БодиБилдингот и колку тоа е во можност спрема вашите сваќања и перцепција. Незнам зошто некој мислите дека со тој спорт се занимаваат луѓе кој сакаат да бидат тепачи,луѓе кој нема што паметно да прават...Како прво и основно БодиБилдингот е спорт како и сите други останати спортови,таму вежбаат од луѓе со основно образование до претседатели на држави итн.Спорт како спорт отворен е за сите,таму не вежбаат сите со цел да станат билдери, професионални билдери, туку во повеќето теретани тие и најмалку ги има,а и да ги има во поголем број не гледам ништо лошо во тоа.Но пред се во теретана вежбаат луѓе кој сакаат да имаат добро изградено тело,кој се грижат за својот излгед,кој не се мрзливи ,,лежи лебу да те јадам,,кој виделе нешто попаметно во спортот отколку дома пред тв или пред компјутерот,или па од некој од пороците,луѓе кој се занимаваат со најразлични професии без разлика машко или женско,манекени/ки,пеачи,актери,дипломати,професори,средношколци итн итн, потоа скоро сите останати спортови се поврзани со БодиБилдингот.Нема професионален спортист без разлика дали е фудбалер,кошаркар,рагбист,тенисер итн кој не посетува теретана најмалку двапати неделно.Речиси и да нема претседател,дипломат во светот кој не посетил или не посетува теретана,повекето од овие што се во можност имаат и во сопствените домови скромно опремени или професионално опремени теретани.Затоа ја отворив оваа тема ,,Бодибилдинг,,значи без разлика на тоа кој зошто посетува теретана дали да симне некој вишок кг.дали да има убаво атлетски изградено тело, дали да стане професионален бидер секој има барем по некое прашање кое што не му е јасно и заедно со заедничка дискусија колку што е во моја и наша можност да се обидеме да одговориме на повеќето поставени прашања.Бидејќи недоволно упатените во овој спорт и неправилното изведување на вежбите може да доведе до повреди со трајни последици.Па затоа пред да го критикувате овој спорт кој вашите критики се потикнати од најразлични сваќања и мотиви размислете двапати па коментирајте,поздрав

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 18:54
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:


Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.


дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого....

 со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазење

и не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкањеголема%20насмевканамигнувањеИзменето од BisernA - 08.Септември.2008 во 18:58
Кон врв
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 18:58
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Tiger Tiger напиша:

Пред да почнете да го критикувате БодиБилдингот би требало прво да сте барем малце информирани за тој спорт и да знаете барем кој се вежба и зошто се вежба,па еве ке се обидам со најкраток можен одговор на вашите досегашни критики да ви ја разбистрам сликата за БодиБилдингот и колку тоа е во можност спрема вашите сваќања и перцепција. Незнам зошто некој мислите дека со тој спорт се занимаваат луѓе кој сакаат да бидат тепачи,луѓе кој нема што паметно да прават...Како прво и основно БодиБилдингот е спорт како и сите други останати спортови,таму вежбаат од луѓе со основно образование до претседатели на држави итн.Спорт како спорт отворен е за сите,таму не вежбаат сите со цел да станат билдери, професионални билдери, туку во повеќето теретани тие и најмалку ги има,а и да ги има во поголем број не гледам ништо лошо во тоа.Но пред се во теретана вежбаат луѓе кој сакаат да имаат добро изградено тело,кој се грижат за својот излгед,кој не се мрзливи ,,лежи лебу да те јадам,,кој виделе нешто попаметно во спортот отколку дома пред тв или пред компјутерот,или па од некој од пороците,луѓе кој се занимаваат со најразлични професии без разлика машко или женско,манекени/ки,пеачи,актери,дипломати,професори,средношколци итн итн, потоа скоро сите останати спортови се поврзани со БодиБилдингот.Нема професионален спортист без разлика дали е фудбалер,кошаркар,рагбист,тенисер итн кој не посетува теретана најмалку двапати неделно.Речиси и да нема претседател,дипломат во светот кој не посетил или не посетува теретана,повекето од овие што се во можност имаат и во сопствените домови скромно опремени или професионално опремени теретани.Затоа ја отворив оваа тема ,,Бодибилдинг,,значи без разлика на тоа кој зошто посетува теретана дали да симне некој вишок кг.дали да има убаво атлетски изградено тело, дали да стане професионален бидер секој има барем по некое прашање кое што не му е јасно и заедно со заедничка дискусија колку што е во моја и наша можност да се обидеме да одговориме на повеќето поставени прашања.Бидејќи недоволно упатените во овој спорт и неправилното изведување на вежбите може да доведе до повреди со трајни последици.Па затоа пред да го критикувате овој спорт кој вашите критики се потикнати од најразлични сваќања и мотиви размислете двапати па коментирајте,поздрав

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.Се обдиов да ви ја доловам некако сликата за бодибилдинг-от оти гледам дека безвеза критикувате , а не сте ни малце упатени во тоа, а за борба во секое време и не време сотебе кога сакаш,пиши ми ЛП ке се договориме да видам кој последен филм си го гледал
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 19:00
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.
дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого.... со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазењеи не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкање

Kako prvo ne se sportovi, tuku se vestini. Ima razlika. Ne se izveduvaat vo specialni prostorii, tuku moze i na sred ulica da se tepas so nekogo, treba da si obucen normalno, ako ne si obucen ne treba ni da pocnuvas da se tepas, teloto mozes da go oblikuvas i so borecka vestina, samo ti treba poveke vreme. Osnovacot na realnoto aikidon (srbin e, ne mi teknuva na imeto) koga ke go vidis ke kazes toj nema sansi da ima poznavanje od borecka vestina, a e eden od najdobrite poznavaci na istocnite vestini.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 19:07
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.
дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого.... со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазењеи не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкање

Kako prvo ne se sportovi, tuku se vestini. Ima razlika. Ne se izveduvaat vo specialni prostorii, tuku moze i na sred ulica da se tepas so nekogo, treba da si obucen normalno, ako ne si obucen ne treba ni da pocnuvas da se tepas, teloto mozes da go oblikuvas i so borecka vestina, samo ti treba poveke vreme. Osnovacot na realnoto aikidon (srbin e, ne mi teknuva na imeto) koga ke go vidis ke kazes toj nema sansi da ima poznavanje od borecka vestina, a e eden od najdobrite poznavaci na istocnite vestini.Секоја боречка вештина каде што се одржуваат легални натпревари спага под спорт, така да и тие што тренираат некоја боречка вештина и се натрпеваруваат легално одат на н атпревари се наречени спортисти, професионални спортисти, и не коментарј повеќе напразно само колку да коментираш, ога веќе добро одговрив на сите што критикувавте,а ни според постовите ни малце не сте упатени во тоа,ако си упатен ти во бодибилдингот или во некоја друга боречка вештина ќе ми реплицираше со супер одговор и факти, а не да закажуваш место и да бараш термини за борба...инаку чекам ЛП ако навистина сакаш борба че ја добиеш
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 19:30
Originally posted by Tiger Tiger напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:


Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Druze mene ne mi treba da se k****m deka sum silen. Tuku koga nekoj ke me zakaci da go nokautiram. E toa ne go dobivam so bodybuilding. Ako sakas ajde da dogovorime mesto edna borba dvajcata da udrime.
дете,... ни каратето ни кунг фу-то или било која друга боречка вештина нема за цел да нокаутира некого губитник тие се само спортски вештини, значи се изведуваат во специјални простории со специјално обучени лица... нив ги вежбаат поради тоа што уживаат во тој спорт, а не заради тоа што сакаат да истепаат некого.... со бодибилдингот го обликуваш телото... и не мора да значи дека ако некој го практикува, дека е тепач... плазењеи не туку викај на борби, да не ти залепат некој шамар од кај што најмалку очекуваш трепкање

Kako prvo ne se sportovi, tuku se vestini. Ima razlika. Ne se izveduvaat vo specialni prostorii, tuku moze i na sred ulica da se tepas so nekogo, treba da si obucen normalno, ako ne si obucen ne treba ni da pocnuvas da se tepas, teloto mozes da go oblikuvas i so borecka vestina, samo ti treba poveke vreme. Osnovacot na realnoto aikidon (srbin e, ne mi teknuva na imeto) koga ke go vidis ke kazes toj nema sansi da ima poznavanje od borecka vestina, a e eden od najdobrite poznavaci na istocnite vestini.Секоја боречка вештина каде што се одржуваат легални натпревари спага под спорт, така да и тие што тренираат некоја боречка вештина и се натрпеваруваат легално одат на н атпревари се наречени спортисти, професионални спортисти, и не коментарј повеќе напразно само колку да коментираш, ога веќе добро одговрив на сите што критикувавте,а ни според постовите ни малце не сте упатени во тоа,ако си упатен ти во бодибилдингот или во некоја друга боречка вештина ќе ми реплицираше со супер одговор и факти, а не да закажуваш место и да бараш термини за борба...инаку чекам ЛП ако навистина сакаш борба че ја добиеш

Abe spagaat vo sportovi, ama se drzele vo tajnost poveke od 15 veka, vo 70-tite bilo zabraneto da se treniraat belci i crnci, a i bilo zabraneto da se oddrzuvaat natprevari (prvenstva), borbi bilo dozvoleno. A od koga vezbas bodybuilding?
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Nenad_Jerry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_Jerry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:15

Zdravo
sakam da ja zgolemam mojata muskulna masa

dali imate nekoj sovet za nacinot na ishrana koj da mi bide,mislam koja hrana da ja konzumiram vo tekot na denot pred i posle trening Sto da konzumiram.

ve molam mi treba sovet

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 23:38
Нема потреба да конзумираш ништо, зашто ако конзумираш специјална исхрана таа ќе те одржува над ниво само еден период додека вежбаш, а ако прекинеш ќе се истишеш како балонче. Едноставно можеш замо да внесуваш, јаглехидрати, обавезно овошје и салати, само да не претеруваш со ракијата може и белковини, доста би ти помогнале.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.