IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Бодибилдинг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бодибилдинг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака Обратен редослед
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бодибилдинг
    Испратена: 19.Октомври.2017 во 04:46
jas odev 15 god na bilding od moe 6 odelenie po 2 pati vo nedelata.
Изменето од lotus flower - 05.Ноември.2018 во 21:34
Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2013 во 13:42
Originally posted by ninotopal ninotopal напиша:

Ме интересира,сакам да знам која е разликата од бодибилдинг,фитнес и бодифитнес,ако можете со зборови разбирливо да напишите.И ако можете ве молам и слики прикажете од сите тие три,да можам убаво да споредам.Ете дајте и машки и женски?


Боди-Фитнес е категорија каде телесната тежина е органичена во зависност од телесната висина и се пресметува по формула.
За разлика од погорната категорија, во бодибилдингот, небото е граница. Така да имате батки со висина од 179 и тешина од 100 кг чисти мукули.
Фитнес е категорија каде се бара сценски настап сличен на гимнастичка вежба.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2013 во 23:55
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 22:29
Колку години имаш синко ти уствари?
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
ninotopal Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ninotopal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 14:36
Ме интересира,сакам да знам која е разликата од бодибилдинг,фитнес и бодифитнес,ако можете со зборови разбирливо да напишите.И ако можете ве молам и слики прикажете од сите тие три,да можам убаво да споредам.Ете дајте и машки и женски?
Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 10:40
Една интересна информација сите вљубеници во железниот спорт.Тоше Зафиров, трет на Мистер Универзум и терт на Светско.
Лепомир Бакиќ, вице шампион на Арнолд Класик Европа.
Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2011 во 20:28
Благодарам.
Доаѓа период на слави, празници, обилни лапачки и жестоки пијачки
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2011 во 18:48
Добредојде назадсреќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2011 во 17:02
Долго време ме нема време е малку да ве дружам.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 03:33
ne moes istovremeno da turas masa i da prais definicija :) odluci se edno po drugo ide..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
SmokedOutLuger Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SmokedOutLuger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 20:07
MI TREBA PROGRAMA ZA ISHRANA ZA ZGOLEMUVANJE NA KILAZA A I VOEDNO DEFINICJA DALI IMA NEKOJ DA MI DADE TAKVA PROGRAMA ZA ISHRANA?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 21:07

На 23.05.2011 год. во Софија Бугарија, се одржа Европско првенство во бодибилдинг….да   КЛИКНИ

На овој шампионат учествувале 29 држави од Европа со преку 200 натпреварувачи, поделени во 14 категории…Македонија учествувала  со Зоран Колевски како натпреварувач и Бобан Ѓороски како делегат и тренер…...аплауз  во силна конк*ренција нашиот прествник успеа да извојува победа во категоријата до 85 кг. со едногласна одлука на интернационално судиско жири од 9 судии, оставајки ги зад себе шампионите на Украина, Бугарија, Полска, Израел, Малта и Турција…

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs509.snc3/26716_117029978313833_100000204937980_295431_6965536_n.jpg

Браво !!!  за нашиот  Зоран Колевски во категоријата до 85 кг. што ја освои титулата европски шапион…САМО НАПРЕД !! ова до сега е најголемиот успех постигнат во македонскиот бодибилдинг…

Бугарија освои 4 европски шампионски титули, како и второто место во крајното екипно првенство …

   

Бугарија освои 4 европски шампионски титули, како и второто место во крајното екипно првенство …Yulianna Orlova – Stanislav Lindover второ место Blanche Coppola – Ralph Decelis прво место … Aris Hadjipnayi – Viktoria Cserhalmi трето место…Blanche Coppola – Ralph Decelis…други победници се Константин Паскалев (класичен боди билдинг, категорија до 171 см), Цветан Цветанов (Категорија до 65 кг.), Ѓунај Мустафа (Категориј до 70 кг) …

http://photo-forum.net/sitepics/forum/2011-05/zmpq7229.JPG            http://www.belchohristov.com/wp-content/uploads/2008/03/belchohristovcom107.jpg

апсолутен европски шампион – Христомир Христов (Категорија до 80 кг)Изменето од bijonse1 - 01.Јуни.2011 во 21:27
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 21:16
slaba rabota od vezbanjevo
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
jakvla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jakvla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 11:46
Ishranata e 50% od bodibildingot zatoa vnesuvanje cist protein e najvazna rabota posle vezbanjeto. Belka od jajce e megju najdobrite proteini a i najekonomicna e,no problem e zolckata vo obicnoto jajce. Resenie e belka vo prav koja sodrzi 78% protein, nema masti i sekeri i e lesna za cuvanje i upotreba.

Изменето од Eleni - 15.Февруари.2011 во 20:55
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.