IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Најлонска фолија при вежбање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најлонска фолија при вежбање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
playgirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playgirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 15:05
Подобар и понештетен начин за користење на фолија е облекување памучна облека (на пр: хеланки и маичка) и одозгора да се обвиткаш со најлонска фолија. Така барем потта ќе се апсорбира во облеката а и нема да има штетни последици на кожата или пак бубрезите.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 10:44
луѓе не тресете глупости ова се митови со фолијата , тоа ја истиснува водата локал , ама за салото не , сум слушнал и за нус ефектот сјебавање бубрези. Единствена работа што го топи салото е :храна со висока содржина на влакна , кревање тегови , аеробни вежби , и до 2 литри вода
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.