IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Најлонска фолија при вежбање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најлонска фолија при вежбање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 19:10
Ne veruvam deka se upiva potta posle iskustvoto sto go imav denovive. Zasto koga ke ja izvadev foliojata bukvalno mozev bokal da napolnam samo od edna noga a ne pa od stomak i od druga noga. Jasno i posle toa mi curese kozata kako od sauna da sum izlegla. плазење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 19:29
Aha, i jas imam obicaj da gi obvitkam nozete i butinite so onaa prozirna folija...prethodno se masiram so anticeluliten gel za masaza, ili ednostavno so talog od kafe ( kofeinot e poznat "borec" protiv celulitot), i vezbam....po eden cas ja vadam folijata, se tusiram i masiram so lufa i nekoe ubavo anticelulitno sapunce ( od lush, na pr.) ....rezultatite se povekje od odlicni...намигнувањетрепкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 19:34
interesno среќа ke probam so kafeto gledam mnogu go falite t.e. so talogot od kafe.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 22:17
Bogami i ja ke probam..gleam dosta se zbori na forumov za toa..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 22:34
јас облекувам две-три памучни бодиња ефектот е ист,разликата е во тоа што кожата може слободно да дише
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:05
Aj so si nemate rabota so ke cuete ke napravite kafeto ima kofein celo telo da mackas toa znaci moze absorbcija na golema povrsina...go kontrolira toa nekoj ...znae nekoj za posledicite???
Deformitetot napraven vo podolg period poradi nedisciplina ne moze sega za kratok period da se resi.......zatoa treba vreme i disciplina i sto e najvazno po priroden pat....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:14
dobro jas neam koj znae kolku...ali dovolno za da primetam na ogledalo. vajda toa ke mi pomogne da go trgnam toj "primaren" celulit.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 08:04
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Aj so si nemate rabota so ke cuete ke napravite kafeto ima kofein celo telo da mackas toa znaci moze absorbcija na golema povrsina...go kontrolira toa nekoj ...znae nekoj za posledicite???
Deformitetot napraven vo podolg period poradi nedisciplina ne moze sega za kratok period da se resi.......zatoa treba vreme i disciplina i sto e najvazno po priroden pat....


Kofeinot od kafeto e samo prirodna forma na koristenje na materija koja ja socinuvaat site preparati i gelovi za anticelulitna masaza. I toa e drevno iskustvo, kafeto, t.e. kofeinot go koristat i muslimankite i brazilkite pri masazite, jas isto koristam i med i jajce za piling na lice. Da bidam iskrena, nikogas ne sum naisla na istrazuvanja za "posledicite", ako naidete-spodelete.
Vo isto vreme, postojat milion kozmeticki preprarati so zvucno ime za koi sme slusnale deka predizvikale posledici...taka da, mene masaza so kafe ne mi zvuci kako opasno nesto po kozata, duri bas mi godiсреќа, i go koristam povekje od godina dena.намигнување
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 15:38
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


Deformitetot napraven vo podolg period poradi nedisciplina ne moze sega za kratok period da se resi.......zatoa treba vreme i disciplina i sto e najvazno po priroden pat....

Ubava zijava.

Изменето од Gjoroski - 25.Февруари.2009 во 15:38
Кон врв
duc Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај duc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 18:13
Јас си направив една своја диета така што си го намалив лебот на минимум, значи строго црн леб. Прочитав некој пие по една чаша наутро на гладно срце, јас истото го практикувам само што пијам по три затоа што така сум слушнал дека како наутро го миеш лицето треба да го измиеш и организмот (цревата де). После тоа јадам колку сакам (после толку вода нема многу јадење ) па тек на ручек си јадам тоа што има со исклучиво две кришки леб, и трчам кога сум послободен тука кај мене по патекава. Вака веќе практикувам 6-7 месеци и што е најважното се навикнав на помал внес на храна, а поголемо движење.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 01:11
замисли ама само замисли колкав топ ти е потребен слонце Цацииииииииии
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 01:30
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ne veruvam deka se upiva potta posle iskustvoto sto go imav denovive. Zasto koga ke ja izvadev foliojata bukvalno mozev bokal da napolnam samo od edna noga a ne pa od stomak i od druga noga. Jasno i posle toa mi curese kozata kako od sauna da sum izlegla. плазење

сакам да го пробам ова,само се плашам да не ми се зголеми потењето воопшто,па да си направам после проблем
што викаш блу
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 02:34
леле ме исплашивте со тоа најлонските фолии! и јас се обвиткувам во фолила околу стомакот (мојот критицен дел) ама не знаев дека може негатвно да влијае врз бубрезите!
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 10:46
utrovo vezbav na orbitrekot so najlonska folija, eden litar voda izleze
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.