IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали боли срце?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали боли срце?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 13:41
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

vidi ,,stitna zlezda,,- ili podobro napravi eden hormoski status, osobeno za tiroidnite hormoni, inaku ne e normalno toa. No ako stois mnogu, mngou pred PC toa da znaete steti na srceto
па не мислат баш така кај мене на работа али тоа е тоа. како и да е фала.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 13:44
kade toa kaj tebe na rabota
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 13:46
е сеаааа...голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 13:53
pa sea , moze rabotis vo zelezara pa vazno li ti nivnoto mislenje za tvoeto zdravje
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 13:55
газење%20од%20смеење ај на лп ке ти кажам
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 15:29
  ИМА  ДВА  ВИДА  НА  БОЛКИ  НА  СРЦЕТО
  ЕДЕН  ОД  ЛЈУБОВ  КАДЕ  СТО  НИСТО  НЕ НЕ  БОЛИ  А  ВСУСНОСТ  ЧУСТВУВАМЕ  КАКО  ДА  НЕ  БОЛИ  СРЦЕТО 
 И  ДРУГИОТ  ВИД  Е  КОГА  ПОРАДИ  ФИЗИЧКИ  ИЛИ  ПСИХИЦКИ  ТЕГОБИ  СРЦЕТО  ПРАВИ  ГРЧЕВИ  КОИ  СЕ  МАНИФЕСТИРААТ  КАКО  ПЕЦКАЈНЕ  ИЛИ  КОГА  ЧУСТВУВАМЕ  СТРАФ  СРЦЕТО  СЕ  СТЕГА.


Изменето од dejanpp - 17.Декември.2008 во 15:29
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 11:29
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Bachios, благодарам на одговорот. Инаку за млада...пааа...зависи, 38 години, без срцева болестцрвенеење Поздрав и до тебе.verojatno se raboti za paroksizimalna tahikardija, koja ako nema sinkopi, te nesvestica ili nesto drugo ne e nesto strasno, no sepak za toa treba da se napravi EKG - ili EKG holter(24 casa EKG)


А дали да ги пијам пропранолол секој ден? Поздрав.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:07
BOLJE ZEMI ATENOLOL 1/2TABL., SO KONTROLA NA PULSOT ILI PODOBRO NEKOE EKG
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:08
NO PAZI KOGA KE GI PREKINES, MOZAT PAK DA TI SE JAVAT TAHIKARDII, TE PREKINOT DA BIDE POSTEPEN.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:09
boli samo ednas
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:12
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

BOLJE ZEMI ATENOLOL 1/2TABL., SO KONTROLA NA PULSOT ILI PODOBRO NEKOE EKG


Благодарам куме.

П.С. Ти предлагам да отвориш тема “Дежурна ординација“ какви што има по други форуми, за да знаеме каде инстантно да се обратиме ако веќе не отидеме на лекар.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:17
HEHE, VAKVI BEZPLATNI SOVETI SAMO TUKA, A I MOZEBI ZA NEKOJ CHAT-FRIEND INAKU DEBELO NAPLATUVAM
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:21
тагаМИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:22
А Хипократ? Каде ти е Хипократова Заклетва?трепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.