IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Инфекција на уринарни патишта
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Инфекција на уринарни патишта

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака Обратен редослед
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 22:03
jas veke mesec i polovina pijam kapsuli od brusnica i super mi e.fala bogu.no sepak fala za odgovorot blueprayerсреќа
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 20:30
Друг пат наместо чај од брусница (кој има само 20% брусница во него) земи брусница во таблето ид Свансон или пак суви брусници. Ги има во продавниците за здрава храна. Ова не е стриктно за Ешерихија коли туку за било каков проблем со уринарните патишта.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 19:01
Fala mnogu na odgovorot.Ako moze da mi kazes samo dali ima opredeleno vreme na upotreba za da se stekne imunitetot ili potrebno e postojano da se pijat?I kolku cinat otprilika?Fala uste ednas
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 15:47
Imunobor uro - epten se dobri od uskustvo , gi ima vo Zegin i se na prirodna baza , rakovodi se spored upatstvoto .Mozes da gi zmas i vo kombinacija so bilo kakov lek sto ke ti go prepisat , na prirodna baza se , veke kazav .Imunobor uro
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 15:16
за година дена три пати имам проблеми со ешерихија коли,која ми прави инфекција на мочниот канал.секој пат ја лечам со разни антибиотици и улвин чај,чај од брусница,чај од магдонос и успешно се лечи за 10-20 дена.проблемот е во тоа што повторно ја закачувам.и не знам како да го спречам тоа.мислев дека ја закачувам и вагинално и во мочниот канал при сексуален однос(од самата себе,и покрај трудот за најдобра можна хигиена-подложна сум на бактеријата), но вчера прочитав дека ешерихија покрај тоа што живее во дебелото црево живеела и во вагината.тоа дека е нормална микрофлора во дебелото црево ми е јасно, но во вагината? се зачудив на тоа .знае ли некој дали е ова точно?ако е така тогаш значи дека инфекција од оваа бактерија може да се добие само доколку таа дојде до мочниот канал?имал ли некој вакво искуство?доколку некој знае нешто за ова  ве молам нека ми пише.и ако знае како да го спречам повторувањето на инфекцијата.навистина ми прави проблеми.симптоми се-печење при мокрење,често мокрење,чувство за мокрење и покрај тоа што реално не ми се мокри,парталчиња од бело прање низ урината,тежок мирис на урината.дознав дека со пиење на капсули од брусница и витамин ц,може да се спречи појавување на оваа бактерија, бидејќи таа не сака кисело.исто така дека може да се спречи да се закачи при односи  на следниов начин-пред односите да мокрите,да се напиете чаша вода,и веднаш по односите повторно да измокрите,за да ја исфрлите од мочниот канал доколку таа навлезе во него.се надевам дека некој ќе ми каже плус некоја информација за ова.поздрав.и се надевам дека сето ова што го напишав ќе му помогне и на некој од вас.поздрав
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.