IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицеви за животни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицеви за животни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
Автор
Порака
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2012 во 23:33
Si bile dve zelki vo pustina. Konecno naogaat voda ama glavite kratki ne mozat da se napijat. Resile ednata da odi po cevka, a drugata verno da ja ceka i da ne se obiduva da se napie od vodata.
I taka ednata trgnala a drugava ceke, ceka....pominal mecec...dva...tri...pet....na kraj si rekla ja nema ovaa sto ja nema jas da probam nekako....
I taman go izdolzila vratot najmnogu sto moze, od zad grmuskata se javil glas
- Ako se lazeme ic da ne trgnuvam!

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2012 во 23:41
Мајката го испраќа синот сељак за Америка, плаче, липта не може да се соземе…
Другиот син ја теши:
- Што ти е мајко, па ќе се врати, не иде у СКОПЈЕ!газење од смеење


nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2012 во 06:10
Оди зајакот кај мечката и и вика:
- Мецо, дај да тепаме некого бе, имам нешто вишок енергија. Ај на волкот ќе му идеме?!
- Ајде бе, супер идеја, само дај некоја причина, да не биде ептен така, за џабе.
Се мислел зајакот и рекол на крај:
- Ајде бе ќе го истепаме зошто не носи капа. Му отишле на волкот и само што го виделе одма:
- Абе, ти зашто не носиш капа!? И го истепале, лом го напраиле.
Поминало некое време, пак зајакот и отишол на мечката:
- Мецо, пак ми се тепа некој. Ај пак на волкот ќе му одиме!?
- Ајде бе, може, само дај некоја друга причина сега.
- Ќе му побараме цигара, ако ни даде со филтер ќе му речеме дека сакаме без филтер, а ако ни даде без филтер ќе му речеме дека сакаме со филтер и ќе го истепаме.
Ги слушнала лисицата и одма отишла кај волкот да му каже што се дешава, да се припреми.
Отишле зајакот и мечката кај волкот и му рекле:
- Волчко, дај цигара бе!
- Сакате со филтер или без филтер?
Се помислиле двајцава што да праат и зајакот викнал:
- АБЕ, ти пак не носиш капа, а!?


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 01:34
Лавот ги собрал сите животни пред една огромна дупка и му вика кој ке скокни во дупкава можи да ја има лавицата за една ноќ. Се мислеле сите 20-тина минути кога одеднаш се слуша силно ТРАСССССС ! Станува мечката испрекршена, полека го треси крзното и се врти горе кон отворот на дупката : - Лаву, спремај ја лавицата за вечерва , а тебе зајко ти ебав мамата после !
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 22:24

Оди лисицата низ шумата и од една грмушка слуша: "Кукурикуууу".

Си помислила: "Одлично, ќе јадам малце" и веднаш скокнала во грмушката.

Но таму ја чекал мечокот и почнал да ја е*е. 

По едно време, си вика мечката сама на себе: "Бреее, од кога научив странскиве јазици, пи*ки колку сакаш!"

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2012 во 23:55
Му дошло покана на лавот за у војска a овоj:
- Ма каква војска, ја сум лав, цар на животните, не идам.
- Цар, или не, мора да одиш, сите животни одат, ќе одиш и ти.
И така лавот застанал во строј,кога старешината му се развикал:
- Шо е ова волкава коса,одма на шишање.
- Ја на шишање?Па ја сум лав, нема шанси да идам
- Море ќе одиш,глеј го оној глушецот како убаво се потшишал.
А глушецот се јавил:
- Ја уствари бев еж..
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2013 во 21:32
Се заљубиле козата и полжавот и козата му вика на полжавот:
- Толку те сакам што сакам да се омажам за тебе
А полжавот на тоа рекол:
- Признај, курво, дека ме сакаш само поради куќата!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2014 во 06:21
Судијата на тужителот:
- Значи, вие тврдите дека овој човек ви рекол дека сте мајмун ? Дали тоа е вистина ?
- Да, господине судија !
- Па тогаш, зошто го тужите ?!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2014 во 19:14
Се шета лисицата низ шумата и го гледа зајакот цел во крв и му вели:
- Што ти е бе зајко?
- Остај ме лисо, мечката ме искористи како влошка.
Следниот ден повторно лисицата шета низ шума и овој пат го гледа бувот цел во крв и му вели:
- Што ти е бе бубо?
- Остај ме лисо, некој на мечката и рекол дека оние со крилца се подобри од обичните.


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2015 во 14:34
Stoje četiri bika na proplanku, a malo niže, nedaleko od njih krdo krava pase travu. Najmlađi bik, star 10 godina sav napaljen kaže: "Hajde da se sjurimo dole i sve ih rasturimo." Malo stariji bik, star 20 godina kaže: "A što sve? Treba da proberemo one najbolje pa njih da sredimo." Treći bik, od 30 godina: "A što uopšte mi da silazimo? Nek one dođu kod nas." A najstariji bik, od 40 godina viknu: "Bežite, evo dolaze!!!"
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2015 во 19:41
Си ја вози еден човек запрежната кола кога наеднаш коњот му вели со човечки глас:
– Те молам, да одморам малку.
Човекот се уплашил и прснал да бега. Трчал околу 10 минути, се изморил и седнал да се одмори на сенка под едно дрво. По кратко време до него дотрчува и неговото куче и му вели:
– Ебати коњот, не извади од памет, а? смеење
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2015 во 19:58


Штркот влетал низ отворениот прозореж во собата на една жена.
Женава се буди и скока од кревет и му вика на штркот

КАЈ Е БЕБЕТО БЕ...!?!

Штркот и одговара

Сеа ке го напраиме.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2015 во 20:10
НАУЧИЛ ВОЛКОТ ДА ВИКА КУК*рИКУ,
СЕ СКРИЛ ВО ШУМАТА И ПОЧНАЛ ДА ВИКА,
СЛУШНАЛА ЛИСИЦАТА ОТИШЛА ВO ГРМУШКАТА И ВОЛКОТ ЈА ФАТИЛ 
И ЈА ИСКИНАЛ ОД Е**** 
   
И  РЕКОЛ ЗНАЕЊЕТО Е СИЛА,
ЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, 
УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ !   смеење
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2015 во 20:24


Слонот не престанувал да се смее...

Се собрале другиве животни од шумата да слушнат што е толку смешно а слонот кога го прашале им одговорил едвај низ смеја со солзи...

...АХАХАХХАХААСЕЕБЕВМЕСОЗАЈКОАХАХАХХААХА...

Е, добро де сте се ... и што е сега толку смешно тука?




АХАХАХАХААБЕДАВИДЕВТЕСАМОКОГАСВРШИВАХАХАХАХААХАХААКАКОПРСНАЗАЈКОАХАХАХАХААХ....

Изменето од Mazak - 20.Јуни.2015 во 20:25
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.