IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ДУИ партнер во владата на ВМРО-ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДУИ партнер во владата на ВМРО-ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 18>
Автор
Порака
M.Dudulovski Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај M.Dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 19:37
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

nekoj tuka,,,malku preterano ima gledano filmovi,,,
ama daj,,razbudi se,,,zhivotot ne e film,,,


Животот не е филм. Точно. Но знаеш ли дека во Естонија се 27 насто Руси? Значи малце повеќе од процентот на Албанци во Македонија...Ниеден естонски министер не е Русин. Русите во Естонија се маргинализирани... Си слушнала дека прават некои проблеми? Креваат востанија или слични работи?
Кон врв
M.Dudulovski Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај M.Dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 11:24
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Ако Гвујо им залепи уште една шлаканица на овие од ДУИ, слична на онаа што им ја залепи во 2006........од типот
кога Тито му кажа на Сталин НЕ!!!
Уште толку има да ми се исполни срцето....и сега ми е исполнето додуша, ама тогаш....има да им се смеам и на србокомунистите, и на овие од ДУИ
Од убијци, и од луѓе од типот на Рафиз Алити (оној што се појавува и во Собрание со безбол капче) ми е дојдено преку стојко...


Да, ама истиот тој тип со безбол-капче пак се заканува дека, ако ја нема ДУИ во власта, ќе ја нема ни Македонија. (Вчерашен Дневник, стр. 21)
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 15:39
Originally posted by M.Dudulovski M.Dudulovski напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Ако Гвујо им залепи уште една шлаканица на овие од ДУИ, слична на онаа што им ја залепи во 2006........од типот
кога Тито му кажа на Сталин НЕ!!!
Уште толку има да ми се исполни срцето....и сега ми е исполнето додуша, ама тогаш....има да им се смеам и на србокомунистите, и на овие од ДУИ
Од убијци, и од луѓе од типот на Рафиз Алити (оној што се појавува и во Собрание со безбол капче) ми е дојдено преку стојко...


Да, ама истиот тој тип со безбол-капче пак се заканува дека, ако ја нема ДУИ во власта, ќе ја нема ни Македонија. (Вчерашен Дневник, стр. 21)
 
Качакот си лае..ама сега се само сменети нотите..односно нотниот систем...
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 15:46
ova tuka se povekje nalikuva na juznoafrikanskiot apartheid od minatiot vek!! збунетост( samo shto od nego,tamu, vekje nema ni traga),...edvaj petina,....da se sladi so gazovite na ,...chetiri pati povekjeto od niv!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 23:35
VMRO, VMRO, VMRO, VMRO, VMRO Makedonija Znae deka vleguvas so Balistite vo vlada. Bas mi e merak da ve gledam vas t.n. KOMITI so UCKITE TOGETHER. Nazdravje moja iskonska Makedonija, kade odis, vo raspad ili vo pekolot.   
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 00:39
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

VMRO, VMRO, VMRO, VMRO, VMRO Makedonija Znae deka vleguvas so Balistite vo vlada. Bas mi e merak da ve gledam vas t.n. KOMITI so UCKITE TOGETHER. Nazdravje moja iskonska Makedonija, kade odis, vo raspad ili vo pekolot.   
 
Слушам сранко ќе се врател набрзо кај сдсм..а грујо ќе му ги дадел учките за друштво да му прават...
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 01:59
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by kentucky kentucky напиша:

VMRO, VMRO, VMRO, VMRO, VMRO Makedonija Znae deka vleguvas so Balistite vo vlada. Bas mi e merak da ve gledam vas t.n. KOMITI so UCKITE TOGETHER. Nazdravje moja iskonska Makedonija, kade odis, vo raspad ili vo pekolot.   

 

Слушам сранко ќе се врател набрзо кај сдсм..а грујо ќе му ги дадел учките за друштво да му прават...

голема%20насмевка

 
Слушам сранко ќе се врател набрзо кај сдсм..а грујо ќе му ги дадел учките за друштво да му прават...Abe Novace, dali ti ke se otkazes od Gruevski koga ke vleze toj vo koalicija so DUI, mnogu me interesia, zosto preku glava mi e od vasiot lazen patriotizam.

Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 02:03
Dali e na povidok t.n. "mesanje na kartite", Gruevski i Ahmeti. Ako ova se sluci, dajte luge da raspiseme tender i da ja prodademe Makedonija. Nema potreba od gnasotii da trpime.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 03:27



Стварно, што ли се договорија ДПМНЕ и ДУИ?



Изменето од moira - 18.Јуни.2008 во 03:41
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 03:46


Што договорија ке видиме наскоро.
Единствено што е јасно е тоа дека едната страна молчи.



П.С.

Алал да ти е што не те мрзеше и што ја најде темава. Браво!

...малку офф топик....колку сум си била умна пред една година...цццц...како сега да сум пишувала....


Изменето од moira - 18.Јуни.2008 во 04:07
Кон врв
cro Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 22:34
Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Груевски и претседателот на ДУИ Ахмети постигнаа договор за коалицирање кој вечерва треба да го потврдат највисоките тела на двете партии.

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа договор за состав на идната влада, потврдија за Алсат- М партиски извори. Договорот вечерва треба да го потврдат и највисоките партиски тела на двете партии- Извршниот Комитет на ВМРО - ДПМНЕ и Генералниот совет на ДУИ. Детали од договорот не се соопштуваат, иако претходно беше навестено дека партијата на Ахмети најверојатно ќе добие четири министерски места: за одбрана, економија, труд и социјала, локална самоуправа или образование, и еден- вице-премиер задолжен за имплементација на Охридскиот договор. Двајцата лидери ги утврдиле и имињата на идните министри, но персоналните кадровски решенија допрва треба да добијат виза од партиските тела, на состаноците закажани за вечерва.

Aj so sreca novata vlada, iako poveceto od vas(makedoncive) bea skepticni za mozen vlez na DUI vo vlasta.

Cestitki do site clenovi i simpatizeri na DUI.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 22:41
Istotaka cestitiki do site clenovi i sipmatizeri na VMRO DPMNE
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 22:52
..fer bi bilo da se objavi i ova... prezemeno od Nova Makedonija...ЕУ нуди датум за преговори, само со Ахмети во Владата!

Пратеници на Европската Унија тврдат дека се уште не е доцна
за Македонија да добие датум за преговори за влегување во ЕУ.
Според наши извори, се работи за обид да се добие некој вид влијание врз Груевски, за да се убеди премиерот да ја прими ДУИ во Владата
                                                  



Изменето од moira - 04.Јули.2008 во 23:40
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:01
Super vlada na kriminalci i teroristi.Blaze nas
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.