IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - За шведско плавите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За шведско плавите!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака Обратен редослед
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 14:20
ТАА БОЈА СЕ ДОБИВА СО ФАРБА АМА НАНЕСЕНА НА СВЕТЛА ОСНОВА........ИЛИ БЛАНШИРАНА.......ИЛИ АКО СИ ПЛАВУША......МАЛКУ Е ТЕШКА ЗА ДОБИВАЊЕ АМА ОД ИСКУСТВО КАЖУВАМ ТАА БОЈА Е КОМБИНАЦИЈА ОД ПОВЕЌЕ БОИ........НИКОГАШ НЕ ОД ЕДНА ФАРБА
Кон врв
Clara Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Clara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 10:37
Najteska boja za dobivanje i odrzuvanje......Spomnuvas svedsko-plava boja,znaeme deka site sveganki se "uspesni" plavusi megitoa najgolemo vlijanie za toa ima tamosnata klima,sum razgovarala so popularni frizeri za toa!
Eden sovet od mene, ekstremno plavata boja ja dobivas postepeno,znaci so permamenti mesecni ili pobrzi farbanja!Bi ti ja preporacala LOREAL PROFESIONAL,prekrasna e farbata ali ovde plavi nijansi retko mozes da najdes i ima golema razlika megu farba ista marka kupena vo stranstvo ili kaj nas!
Кон врв
OCEAN441 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OCEAN441 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 10:26
За шведско плавите:).......Која фарба ја користите за екстремно плава боја која најмногу наликува на бебешко белата!????
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.