Испечати | Затвори го прозорот

За шведско плавите!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=14358
Датум на принтање: 24.Април.2024 во 02:25
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: За шведско плавите!
Постирано од: OCEAN441
Наслов: За шведско плавите!
Датум на внесување: 02.Јули.2008 во 10:26
За шведско плавите:).......Која фарба ја користите за екстремно плава боја која најмногу наликува на бебешко белата!????



Коментари:
Постирано од: Clara
Датум на внесување: 02.Јули.2008 во 10:37
Najteska boja za dobivanje i odrzuvanje......Spomnuvas svedsko-plava boja,znaeme deka site sveganki se "uspesni" plavusi megitoa najgolemo vlijanie za toa ima tamosnata klima,sum razgovarala so popularni frizeri za toa!
Eden sovet od mene, ekstremno plavata boja ja dobivas postepeno,znaci so permamenti mesecni ili pobrzi farbanja!Bi ti ja preporacala LOREAL PROFESIONAL,prekrasna e farbata ali ovde plavi nijansi retko mozes da najdes i ima golema razlika megu farba ista marka kupena vo stranstvo ili kaj nas!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 02.Јули.2008 во 14:20
ТАА БОЈА СЕ ДОБИВА СО ФАРБА АМА НАНЕСЕНА НА СВЕТЛА ОСНОВА........ИЛИ БЛАНШИРАНА.......ИЛИ АКО СИ ПЛАВУША......МАЛКУ Е ТЕШКА ЗА ДОБИВАЊЕ АМА ОД ИСКУСТВО КАЖУВАМ ТАА БОЈА Е КОМБИНАЦИЈА ОД ПОВЕЌЕ БОИ........НИКОГАШ НЕ ОД ЕДНА ФАРБА


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 02.Јули.2008 во 21:04
Prirodna boja e prirodna..koga e farbana kosata so takva svetla farba obico izleguva bezveza,premnogu napadno i sl.tesko e da se dobie taa boja,koja mnogumina ja posakuvaat..


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 22:11
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ТАА БОЈА СЕ ДОБИВА СО ФАРБА АМА НАНЕСЕНА НА СВЕТЛА ОСНОВА........ИЛИ БЛАНШИРАНА.......ИЛИ АКО СИ ПЛАВУША......МАЛКУ Е ТЕШКА ЗА ДОБИВАЊЕ АМА ОД ИСКУСТВО КАЖУВАМ ТАА БОЈА Е КОМБИНАЦИЈА ОД ПОВЕЌЕ БОИ........НИКОГАШ НЕ ОД ЕДНА ФАРБА

Кој памет човече! Девојко каде ти тоа си слушнала дека бланшот прима фарба жити све?!?!?! Прво и основно правило е дека може да се избланшира косата, може да се стави одма потоа фарба...ама и дека фарбата ке падне после 2 или 3 миења. Тоа не важи САМО за фарбите кои содржат бланш сами по себе.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 13.Јули.2008 во 21:40
Шведско плава е многу тешко да се добие....јас нешто пробував и кога добив морков боја си се пребарбав со мојата Гарниер пепељаста и раат....више не пробувам ни случајно.

-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Andrea_Gail
Датум на внесување: 14.Јули.2008 во 09:37
Otkako ke se isfarbate,znaci na skoro oboena kosa nanesete preliv pepelasto siv od LOREAL,kosta okolu 800 den.,nijansite koi ke gi dobiete se mnogu svetli!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 14.Јули.2008 во 20:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ТАА БОЈА СЕ ДОБИВА СО ФАРБА АМА НАНЕСЕНА НА СВЕТЛА ОСНОВА........ИЛИ БЛАНШИРАНА.......ИЛИ АКО СИ ПЛАВУША......МАЛКУ Е ТЕШКА ЗА ДОБИВАЊЕ АМА ОД ИСКУСТВО КАЖУВАМ ТАА БОЈА Е КОМБИНАЦИЈА ОД ПОВЕЌЕ БОИ........НИКОГАШ НЕ ОД ЕДНА ФАРБА
Кој памет човече! Девојко каде ти тоа си слушнала дека бланшот прима фарба жити све?!?!?! Прво и основно правило е дека може да се избланшира косата, може да се стави одма потоа фарба...ама и дека фарбата ке падне после 2 или 3 миења. Тоа не важи САМО за фарбите кои содржат бланш сами по себе.
pa ne ni gi spomnav farbite so sodrzat blans sami po sebe zbrovuvam za mozen nacin na dobivanje na taa boja


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 14.Јули.2008 во 20:56
a so mislis ti kako se odrzuva plava boja so redovno blansirannje na koreni so se stava togas..........pak e farba ama fintata e vo razreduvanjeto i vo proncentot na hidrogen.........


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јули.2008 во 23:31
финтата е у тоа дека бланшот се користи за осветлување ДА, ама ај на бланш стави црвена фарба и после за 1 недела си морков у косата. е поради самиот факт дека бланшот сепак дава некаква си плава коса и коа ке ставиш фарба плава врз него не ни приметуваш колку уствари фарбата ти бледее...


не ми е јасно на што се изнасмеа девојко


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 24.Јули.2008 во 00:28
A da si odite na frizer-bez rizik,da ne ja sobirate kosata po lavabo ili kada???

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 24.Јули.2008 во 00:32
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
Да, ама под услов прво да не ја изгорат... ако остане што да се собира.... кубење%20косакубење%20косакубење%20коса


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Јули.2008 во 12:25
изгорат или пак....загорат голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 19:55
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


финтата е у тоа дека бланшот се користи за осветлување ДА, ама ај на бланш стави црвена фарба и после за 1 недела си морков у косата. е поради самиот факт дека бланшот сепак дава некаква си плава коса и коа ке ставиш фарба плава врз него не ни приметуваш колку уствари фарбата ти бледее...не ми е јасно на што се изнасмеа девојко
па нормално е дека ќе биде морков.....за да добиеш црвена боја и не ти треба бланш


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 18.Септември.2008 во 22:05
сеа ти текна ма голема%20насмевка (да ми реплицираш)

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 18.Септември.2008 во 22:27
аха ...баратав по старите теми ...па затоа


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 18.Септември.2008 во 22:29
amori mrzo edna голема%20насмевкаголема%20насмевкаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk