IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - За шведско плавите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За шведско плавите!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
OCEAN441 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OCEAN441 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: За шведско плавите!
    Испратена: 02.Јули.2008 во 10:26
За шведско плавите:).......Која фарба ја користите за екстремно плава боја која најмногу наликува на бебешко белата!????
Кон врв
Clara Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Clara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 10:37
Najteska boja za dobivanje i odrzuvanje......Spomnuvas svedsko-plava boja,znaeme deka site sveganki se "uspesni" plavusi megitoa najgolemo vlijanie za toa ima tamosnata klima,sum razgovarala so popularni frizeri za toa!
Eden sovet od mene, ekstremno plavata boja ja dobivas postepeno,znaci so permamenti mesecni ili pobrzi farbanja!Bi ti ja preporacala LOREAL PROFESIONAL,prekrasna e farbata ali ovde plavi nijansi retko mozes da najdes i ima golema razlika megu farba ista marka kupena vo stranstvo ili kaj nas!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 14:20
ТАА БОЈА СЕ ДОБИВА СО ФАРБА АМА НАНЕСЕНА НА СВЕТЛА ОСНОВА........ИЛИ БЛАНШИРАНА.......ИЛИ АКО СИ ПЛАВУША......МАЛКУ Е ТЕШКА ЗА ДОБИВАЊЕ АМА ОД ИСКУСТВО КАЖУВАМ ТАА БОЈА Е КОМБИНАЦИЈА ОД ПОВЕЌЕ БОИ........НИКОГАШ НЕ ОД ЕДНА ФАРБА
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 21:04
Prirodna boja e prirodna..koga e farbana kosata so takva svetla farba obico izleguva bezveza,premnogu napadno i sl.tesko e da se dobie taa boja,koja mnogumina ja posakuvaat..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 22:11
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ТАА БОЈА СЕ ДОБИВА СО ФАРБА АМА НАНЕСЕНА НА СВЕТЛА ОСНОВА........ИЛИ БЛАНШИРАНА.......ИЛИ АКО СИ ПЛАВУША......МАЛКУ Е ТЕШКА ЗА ДОБИВАЊЕ АМА ОД ИСКУСТВО КАЖУВАМ ТАА БОЈА Е КОМБИНАЦИЈА ОД ПОВЕЌЕ БОИ........НИКОГАШ НЕ ОД ЕДНА ФАРБА

Кој памет човече! Девојко каде ти тоа си слушнала дека бланшот прима фарба жити све?!?!?! Прво и основно правило е дека може да се избланшира косата, може да се стави одма потоа фарба...ама и дека фарбата ке падне после 2 или 3 миења. Тоа не важи САМО за фарбите кои содржат бланш сами по себе.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 21:40
Шведско плава е многу тешко да се добие....јас нешто пробував и кога добив морков боја си се пребарбав со мојата Гарниер пепељаста и раат....више не пробувам ни случајно.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Andrea_Gail Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrea_Gail Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 09:37
Otkako ke se isfarbate,znaci na skoro oboena kosa nanesete preliv pepelasto siv od LOREAL,kosta okolu 800 den.,nijansite koi ke gi dobiete se mnogu svetli!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 20:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ТАА БОЈА СЕ ДОБИВА СО ФАРБА АМА НАНЕСЕНА НА СВЕТЛА ОСНОВА........ИЛИ БЛАНШИРАНА.......ИЛИ АКО СИ ПЛАВУША......МАЛКУ Е ТЕШКА ЗА ДОБИВАЊЕ АМА ОД ИСКУСТВО КАЖУВАМ ТАА БОЈА Е КОМБИНАЦИЈА ОД ПОВЕЌЕ БОИ........НИКОГАШ НЕ ОД ЕДНА ФАРБА
Кој памет човече! Девојко каде ти тоа си слушнала дека бланшот прима фарба жити све?!?!?! Прво и основно правило е дека може да се избланшира косата, може да се стави одма потоа фарба...ама и дека фарбата ке падне после 2 или 3 миења. Тоа не важи САМО за фарбите кои содржат бланш сами по себе.
pa ne ni gi spomnav farbite so sodrzat blans sami po sebe zbrovuvam za mozen nacin na dobivanje na taa boja
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 20:56
a so mislis ti kako se odrzuva plava boja so redovno blansirannje na koreni so se stava togas..........pak e farba ama fintata e vo razreduvanjeto i vo proncentot na hidrogen.........
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2008 во 23:31
финтата е у тоа дека бланшот се користи за осветлување ДА, ама ај на бланш стави црвена фарба и после за 1 недела си морков у косата. е поради самиот факт дека бланшот сепак дава некаква си плава коса и коа ке ставиш фарба плава врз него не ни приметуваш колку уствари фарбата ти бледее...


не ми е јасно на што се изнасмеа девојко


Изменето од blueprayer - 23.Јули.2008 во 23:31
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 00:28
A da si odite na frizer-bez rizik,da ne ja sobirate kosata po lavabo ili kada???

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 00:32
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
Да, ама под услов прво да не ја изгорат... ако остане што да се собира.... кубење%20косакубење%20косакубење%20коса
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 12:25
изгорат или пак....загорат голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 19:55
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


финтата е у тоа дека бланшот се користи за осветлување ДА, ама ај на бланш стави црвена фарба и после за 1 недела си морков у косата. е поради самиот факт дека бланшот сепак дава некаква си плава коса и коа ке ставиш фарба плава врз него не ни приметуваш колку уствари фарбата ти бледее...не ми е јасно на што се изнасмеа девојко
па нормално е дека ќе биде морков.....за да добиеш црвена боја и не ти треба бланш
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.