IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ...Идивиди Клуб на политички фајтери...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

...Идивиди Клуб на политички фајтери...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 295>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 16:58


Ова се вика локален ''алтруизам''.

Не знам само што толку ви згрешиле, или пак ве боли вистината!


...хахахахаха...не ми се верува, ви смета реалноста...!




Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 17:49
...parlamentarna birtija...голема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 18:57
Originally posted by moira moira напиша:



Ова се вика локален ''алтруизам''.

Не знам само што толку ви згрешиле, или пак ве боли вистината!


...хахахахаха...не ми се верува, ви смета реалноста...!





... ne mi e jasno kade go gledash  lokalniot "altruizam=drugizam"... vo licata na kvazi novinarite... plukaci... vo likot na "nivnite omileni licnosti" ili kaj mene... za da me boli vistinata... treba da napishat neshto za mene... a taa cest ke ja nemaat...
...aj ziti leb...koja realnost... smetash deka navistina i ovoj premier "cuva generalska uniforma vo plakarot"
... ako se odnesuva na fokusarite... tie se "altruisti"...ama samo kako opis...na nekoj koj saka da bide drug... da se prestavuvaat za demokratite... pri toa zastrkrivuvajki go svoeto (kako i na site rodeni pred sedumdesetite) mladborecko... komunisticko...trudbenicko minato... pripishuvajki si sebe si demokratija i patriotizam...a na pomladite od sebe etiketa "komunizam"..
...baraj po soodveten termin.... pa da polemizirame....големо%20гушкање

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 23:14

...терминот ми е апсолутно адекватен и се надевам дека го разбираш...но навикнати сте некој постојано да фрла песок во очи и да сее магла...а кога се критикува и пишува за слабости и недостатоци на системот, на политичките лидерите и на сите нас...тогаш се работи за квази новинари...најверојатно помили ви се Форум и ''просветлените'' новинари од калибарот на Бранко Геровски...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 13:55
Originally posted by moira moira напиша:


...терминот ми е апсолутно адекватен и се надевам дека го разбираш...но навикнати сте некој постојано да фрла песок во очи и да сее магла...а кога се критикува и пишува за слабости и недостатоци на системот, на политичките лидерите и на сите нас...тогаш се работи за квази новинари...најверојатно помили ви се Форум и ''просветлените'' новинари од калибарот на Бранко Геровски...

... terminot mnogu ubavo go razbiram...zatoa shto go koristam vo sekojdnevniot razgovor doma... odnosno e izraz prezemen od mojot majcin jazik...
... koj toa NIE sme naviknati da ni se frla pesok vo ocite i ni see magla.... koga za napisite na novinarite koi pak ti sesrdno gi branish... presudi i  sudot za neargumentiranost... i kleveta.... a ke vidime shto ke presudi i za segashnite napisi.... sepak slovoto na zakonot e mnogu poverodostoen od nash*te shpekulacii... a Forum i Gerovski... se od istata provinencija...taka da ako ne ni e mil Fokus...po analogija ne ni se mili ni Fokrum ni Shpic...
...inaku za argumentite na Fokus... i odbranata na "briselcite" deneshen Vecer ne "prosvetli" nas citatelite so informacija za biogarfijata i semejnoto steblo na novinarite-izvestuvaci od Brisel...

Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 16:52
Новинарите кај нас се дебело потплатени. Сепак, сметам дека Фокус покажува едно повисоко и понезависно ниво, за разлика од партиските полтрони како Вечер, Утрински весник и Сител. Секако, од албанскиот блок, Алсат се незаменливи (во пристрасното информирање)
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 19:57
Кога сте кај Фокус, тоа е списание на кое апсолутно не му верувам... Да каже дека денес е понеделник не верувам, јас пак за сигурно ќе си проверам на календар... Еден весник кој еднаш ќе биде фатен во лага, тој кај мене ја изгубил довербата... Ако се прашувате за која лага..? Ќе ви кажам понатака...
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 23:38
ok, bidejki na ovoj podforum sme da diskutirame za politikata, bi bilo interesno da slushneme nejzina definicija vo vid na shegaaaa(koja mozhebi ste ja slushnale i porano)....

eden den, deteto go prashuva tatkoto "Tato, shto e Politikata???
Tatkoto mu odgovara:"Dobro sine, ostaj me da ti go objasnam na ovoj nachin:
"Bidejki jas vi gi donesuvam site pari za ispolnuvanje na nash*te potrebi, ke me vikash KAPITALIZAM.,
tvojata majka administrira so parite, zatoa ja vikame nea VLADA.,
nie sme tuka za da odgovarame na tvoite potrebi, zatoa ti go pretstavuvash NARODOT.,
Sluginkata ja pretstavuva rabotnichkata classa.,
a tvojot najmal brat, go pretstavuva IDNINATA....

Sega razmisluvaj, i potrudi se da sfatish shto e politikata....

i taka, si odi sinot da spie, razmisluvajki za toa shto mu rekol negoviot tatko...
Podocna, taa nok, go slusha svojot pomal brat kako plache, pa se razbuduva i odi da glea shto e rabotava.
i razbra deka maliot placheshe, bidejki gi imashe napolneto pelenite...
Odi kaj roditelite za da gi izvestuva za bratot,tamu glea deka majka mu e vo dlabok son, i nesakajki da go razbudi,
odi kaj sobata na sluginkata, i upssss shto da glea tamu, tatko mu so sluginkata vo krevet....

Naredniot den, sinot mu kazhuva na tatkoto deka razbral kristalno jasno kako funkcionira, i shto vsushnost politikata
znachi...
"Vo red, daj objasni mi so tvoi zborovi"-veli tatkoto....

Sinot odgovara :

"Dodeka KAPITALIZMOT (is screwing) RABOTNICHKATA KLASA,
VLADATA e vo dlabok son,
NARODOT se vrti natamu navamu, NIKOJ NE GO FERMA,
a IDNINATA e vo dlaboka Gom…..a


i......veruvam vi se dopadna.....
   

Изменето од AlbanianGirl - 30.Јуни.2008 во 23:42
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 14:54
Ја ќе кажам еден ама не е политички...

Го прашува синот таткото...
-тато, што е тоа педер..???
Татково му одговара... - сине , педер тие ова...
Еве јас и комшијата играме шах и се договоривме кој ќе изгуби, да се напупи, а победникот да му го бапне... И така сине јас губам едно 6-7 партии и се држам до договореното... Таман еднаш конечно го победив, тој ми вика неиграм више... Е тоа ти е сине, педер...!!!   
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:43
Delija,,,voopshto ne mi beshe smeshen vicot
ccc...ni za vicevi ne te biva,,,,
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:45
i shto sega..povtorno nedoreceno i krajno konfuzno....
ccccccccccccc....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:48
hey,,,pa sega izviniii,
nemozham jas i slepcite
da gi pravam da gledaat...


Изменето од AlbanianGirl - 01.Јули.2008 во 19:48
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:49
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Delija,,,voopshto ne mi beshe smeshen vicot
ccc...ni za vicevi ne te biva,,,,
-- Srbin da e i da znae nesto ke se cudam samo da pevat i da igrat znaat drugo nistoплазење
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:52
Originally posted by xxll xxll напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Delija,,,voopshto ne mi beshe smeshen vicot ccc...ni za vicevi ne te biva,,,,
-- Srbin da e i da znae nesto ke se cudam samo da pevat i da igrat znaat drugo nistoплазење

sega shto se cepkash ....shto rece miroslav za turcite..
ti teknuva...eve ke te potsetam...
turcite gi biduva samo za pelivani i krevaci na tegovi..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 295>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.