IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ...Идивиди Клуб на политички фајтери...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

...Идивиди Клуб на политички фајтери...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 163164165166167 295>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 13:06
Па реално секаде има позиција и опозиција. Само незнам тука кој ја има титулата БЦ кој постојано е крив за сите небиднинизбунетост Убаво е да се направи една по опсежна анализа, односно компарација Кој е кој?намигнување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 13:22
Јас знам дека секогаш сум дежурен кривецголема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 13:27
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Јас знам дека секогаш сум дежурен кривецголема%20насмевка

Ке се кандидираш за БЦзбунетост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 13:29
А и кандидатура ли треба изненадување
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 01:49
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



На вашите форуми пишувајте си глупости колку сакате: дека сме бугари, дека е време Македонија да се подели, дека бугарскиот јазик треба да стане официјален јазик во Македонија... и слични небулози, тука не!!!


Очигледно колку и некој да мисли дека се крие, се брзо се дознава, зар не ?задоволство
И тоа многу побргу отколку што може да замисли...па и од тие од кои се крие.задоволство




Изменето од Македон - 11.Октомври.2009 во 01:53
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 18:00
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



На вашите форуми пишувајте си глупости колку сакате: дека сме бугари, дека е време Македонија да се подели, дека бугарскиот јазик треба да стане официјален јазик во Македонија... и слични небулози, тука не!!!


Очигледно колку и некој да мисли дека се крие, се брзо се дознава, зар не ?задоволство
И тоа многу побргу отколку што може да замисли...па и од тие од кои се крие.задоволство




Сега...што сакаш да кажеш...тие што сме тука, долгогодишни членови, членови които просто си го сакат форумов...немат задни намери, ниту па сокриват нешто...Политиката на Бугариjа е едно, лугето се друго.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 18:21
Постовите ми се директни и искрени ...оти не сакам да бидам обвинета во бугарско лицемерие. Ве молам да не барате арогантност таму каде jа нема.
А, и тоа го прифатете ко доказ дека ние членовите-бугари на форум Идивиди не сме имале, немаме и нема да имаме задни намери.

Изменето од Анастеа - 11.Октомври.2009 во 18:38
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 18:27
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

А и кандидатура ли треба изненадување



Па како ќе постанеш Б/Ц ако не е кандидираш?.........или сакаш да си анунимус?.....ама анунимус не е ништо битно, а најмалку важно.............


Изменето од Анастеа - 11.Октомври.2009 во 18:39
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 18:29
Подобро анонимус, отколку БЦ... не фала нека%20ти%20е%20срам
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 19:07
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Подобро анонимус, отколку БЦ... не фала нека%20ти%20е%20срам


И јас сум на твоја стран. Но не само Б/Ц туку и грујо, љубчо блгарчрто и сите на нив идентични................задоволство

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 20:49
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

намигнувањеи уште неколку..пред неа.


Прво, да ве поздравам за одлуката да ја вработите Спаска во вашето министерство. Второ, за сите пред неа, имате поддршка од мене да ги вработите и тие, сите да ги земете во Бугарија, големо добро ќе ни сторите,верувајте! Еве како на пример овој "јурист" од клипот подолу што тврди дека не би бил добар правник затоа што се презимето му завршува на -ЕВгазење%20од%20смеење, а всушност такви како него ( слаби ученици ) секако дека на Правниот факултет не можат да се запишат, бидејќи за да успее да се запише таму треба да е одличен ( листите на примени студенти ги има на интернет, слободно може да се видат примените студенти ). Само за пример, многу од професорите на Правниот факултет имаат презиме кое завршува на -ЕВ. Значи ве лаже и тоа добро, а вие и понатаму верувајте и вработувајте ги, нам ни одговара. Такви во Македонија не можат да завршат ни факултет. намигнување

http://www.youtube.com/watch?v=HDQLV-6gG-g&feature=player_embedded


Слободно да си ги користите!





Во политиката како и во воjната и во лjубовта сите средства се дозволени... Едно лажно оправдуване со завршетокот на презимето  - е без значение кога се донесуват одлуки во името на национални интереси и реализуване на стратегии.


П.С. Македон мислам дека сето ова што го опишуваш не е никако смешно. Барем за едната страна.




Хмммм...не знаев дека сме во војна...сепак, мило ми е што и самата призна дека е лажно оправдување. Секако , ако луѓе од овој калибар ви се национален интерес, пак ќе кажам, слободно користете ги, овде такви не би можеле да успеат. А смешно е тоа што токму такви успеваат да ве прелажат и како што вели народот, жедни преку вода да ве пренесат и што сега благодарение на тоа што знаеле како да одиграат ќе си имаат работа, ќе мора даночните обврзници да плаќаат за платите за нив.

П.С. Од друга страна жално е за оние луѓе во Бугарија ( меѓу кои и многумина мои добри пријатели, кои од ова се срамат, а мора да го гледаат ).
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 20:56
Не не сме во воjна, направив споредба само искористуваjки позната изрека...кажав ВО ПОЛИТИКАТА, како и во воjната и во ЛJУБОВТА... оти не се фана за лjубовта ми отиде каj воjната... не ми вади зборовите од контекст, почитувани модераторе..

Не знам коj се срами и зашто се срами, кога многу добро знаат кога одат да гласуват за кого и за што гласуват...
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 21:08
Originally posted by pagane pagane напиша:

Не не сме во воjна, направив споредба само искористуваjки позната изрека...кажав ВО ПОЛИТИКАТА, како и во воjната и во ЛJУБОВТА... оти не се фана за лjубовта ми отиде каj воjната... не ми вади зборовите од контекст, почитувани модераторе..

Не знам коj се срами и зашто се срами, кога многу добро знаат кога одат да гласуват за кого и за што гласуват...


Не се фатив за љубовта, затоа што таа меѓу Македонија и Бугарија ја нема, тоа е факт! Не ми беше целта да ти ги превртамн зборовите, ниту најмалку, почитувана Пагане.

Токму така, секој одговара за себе, ама за некои работи, колку и да сака човек да се издвои од колективот не може. Сепак, тоа не значи дека јас моите пријатели од Бугарија, кои се срамат од ова, си ги мразам, токму напротив!


Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 21:13
Алекс, jас мислам за да нема фронтови треба да се фатиме ако не за лjубовта барем за тоа што е општо и ни сближува, а не за различното което ни разделува .
И jас имам ...можам со чиста совест да ги наречам приjатели македонци...и со нив бараме тоа што ни споjува...и многу ни е убаво...

Jас не се срамам, напротив горда сум со моjата Бугариjа...но се обидувам да бидам обективна ... и да размислувам како и другата страна, да можам по лесно да jа разберам. Ве разбирам...но нема никогаш да негирам тоа што Бугариjа е прифатила ко своj национален интерес.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 163164165166167 295>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.