IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате во БОГ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате во БОГ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 73>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:57
NIKOGAS NEMA DA RAZBERETE DEKA
NEMA NISO POGOLEMO OD COVEKOT
NIE SE IZBORIVME ZA TAA POZICIJA

NO NEZNAM SO NE TERA DA SMISLUVAME BOGOVI
I DA GI STAVAME NAD NAS

KO DA NE SI VERUVAME DEKA EDEN DEN ZVEZDITE KJE BIDAT NASI A NE BOZENSTVENI

ZAL MI E KOGA - JA SAKATE IZMISLICATA POVEKJE OD COVEKOT
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:00
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by GABRIEL_DESTROYER GABRIEL_DESTROYER напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

OD MAJMUNI SMEлутина


Od majmuni ne sme ama ponekogas majmuni sme

дада така е

OSVEN STO GO POCUVSTVUVAL NEKOJ GO VIDEL;
JA NE

Не сум го видел ама сега правиме муабет за чувства а не може да се види
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:02
Originally posted by anakin anakin напиша:

NIKOGAS NEMA DA RAZBERETE DEKANEMA NISO POGOLEMO OD COVEKOTNIE SE IZBORIVME ZA TAA POZICIJANO NEZNAM SO NE TERA DA SMISLUVAME BOGOVII DA GI STAVAME NAD NASKO DA NE SI VERUVAME DEKA EDEN DEN ZVEZDITE KJE BIDAT NASI A NE BOZENSTVENIZAL MI E KOGA - JA SAKATE IZMISLICATA POVEKJE OD COVEKOT



Bogovite na odredeni mesta vo odredeni vremenski period i treba da gi stavame nad covekot inaku treba da se ramo do ramo so covekot....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:03
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by GABRIEL_DESTROYER GABRIEL_DESTROYER напиша:

А јас велам дека не создала самата природа од Праф и земја тогаш земјата го ствотила машкото тело.Но кога станал веке возрасен човекот природата почнала да мисли како да направи да размножи за да не остане сама и така го создала и женското тело кое ке му биде роб и ке се грижи за него во секоја прилика и така сега сме ние соврсенството (не господово).Но баш во тој случај се направиле и верите 1-ва била паганската а потоа муслиманската а пак во тоа време се раѓа Исус и тој кога видел дека оваа територија што била останата е без релиѓија тој морал да измисли нешто во кое лугето ке се надеваат и во невозможното но сепак да имаат надеж и утеха и така се содало и Христијанството, а бидејки римјаните ја мразеле оваа религија го распнале.А она невреме што се направило како во филмот и да е вистинито е обично невреме а јас мислам дека не е.Ова е мое мислење а сум 99,9%сигурен дека е така.


1.Koga si vo nesto siguren 99.9 % togas tvrdis a ne mislis, mislenje e proces koj ne zavrsuva tuku non stop trae se do konecno donesuvanje na odluka za odreden segment od zivotot kolku i da e mal toj...

2.Prirodata ne moze da misli....

3.Mazot vooposto ne e posovrsen od zenata naprotiv...

4.Hronologijata so koja gi postvavuvas verite ti e mlaku zeznata prijatele ..... paganstvo, islam, hristijanstvo tuka da ne si malku skrenal so mislovniot proces pa si dosol do nekoi 99.9 % cisto onaka bez vrska....



Но сепак може се да се смени а мажот одсекогаШ се сметал за посовршен и ќе се смета затоа што има цврст катактер.Зошто тогаш жената го изела забранетото овошје бидејки не е трпелиВА и има мек карактер ОВА ГО ТВРДАМ.

Изменето од GABRIEL_DESTROYER - 05.Јули.2008 во 02:05
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:06
Originally posted by GABRIEL_DESTROYER GABRIEL_DESTROYER напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by GABRIEL_DESTROYER GABRIEL_DESTROYER напиша:

А јас велам дека не создала самата природа од Праф и земја тогаш земјата го ствотила машкото тело.Но кога станал веке возрасен човекот природата почнала да мисли како да направи да размножи за да не остане сама и така го создала и женското тело кое ке му биде роб и ке се грижи за него во секоја прилика и така сега сме ние соврсенството (не господово).Но баш во тој случај се направиле и верите 1-ва била паганската а потоа муслиманската а пак во тоа време се раѓа Исус и тој кога видел дека оваа територија што била останата е без релиѓија тој морал да измисли нешто во кое лугето ке се надеваат и во невозможното но сепак да имаат надеж и утеха и така се содало и Христијанството, а бидејки римјаните ја мразеле оваа религија го распнале.А она невреме што се направило како во филмот и да е вистинито е обично невреме а јас мислам дека не е.Ова е мое мислење а сум 99,9%сигурен дека е така.


1.Koga si vo nesto siguren 99.9 % togas tvrdis a ne mislis, mislenje e proces koj ne zavrsuva tuku non stop trae se do konecno donesuvanje na odluka za odreden segment od zivotot kolku i da e mal toj...

2.Prirodata ne moze da misli....

3.Mazot vooposto ne e posovrsen od zenata naprotiv...

4.Hronologijata so koja gi postvavuvas verite ti e mlaku zeznata prijatele ..... paganstvo, islam, hristijanstvo tuka da ne si malku skrenal so mislovniot proces pa si dosol do nekoi 99.9 % cisto onaka bez vrska....



Но сепак може се да се смени а мажот одсекогаШ се сметал за посовршен и ќе се смета затоа што има цврст катактер.Зошто тогаш жената го изела забранетото овошје бидејки не е трпелиВА и има мек карактер ОВА ГО ТВРДАМ.


A koj go zeznal mazot da kasne od ovosjeto ??????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:09
Па она но сепак он не се смета за виновник тој немало да касне ако жената не го вовлечела
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:27
Па и жената немала да касне ако змијата не ја вовлечела намигнување
Змијата - жената, жената - мажот, сите јабана голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:30
Ама сепак ја не ги мразам жените но сепак ако мажи нема ке нема жив свет ке нема потомство,иднина.


Изменето од GABRIEL_DESTROYER - 05.Јули.2008 во 02:30
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:32
Абе на еден начин жената е од корист.Но сепак е мн потреба оти треба дома да ми напраи јадење инаку не ми треба
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:33
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Па и жената немала да касне ако змијата не ја вовлечела намигнување
Змијата - жената, жената - мажот, сите јабана голема%20насмевка


evan zmijata pred da im ponudi jabolko bila krokodil
ili neso drugo????
aj veronauticari pomognete
kako izgledala zmijata?????



Изменето од anakin - 05.Јули.2008 во 02:34
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:36
Блјак одвратна.МН.долга црна со зелено и кафеави кругови мислам така несо бесе ама не сум сигурен.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:38
se barat ekstremiteti ili krila GABRO
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:44
Зс викас така во тоа време биле инакви а со тек на време и мешање станале вакви а дека сум 100%сигурен не сум Ама 50%сум
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 02:46
ne nego gospod rekol

zmijo za kazna kje se valkas celo vreme po prasina i kje polzis

pred toa kako se dvizela
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 73>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.