IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Kаде на одмор со ваков стандард
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kаде на одмор со ваков стандард

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
Автор
Порака
dragmil Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragmil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Kаде на одмор со ваков стандард
    Испратена: 22.Јуни.2008 во 02:10
So plata od 10.000 denari,do kade moze da se stigne

Изменето од mamma - 01.Јули.2008 во 01:49
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 16:19
па може и со неа... зависи багажо колкав ти е.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 16:22
Nikoj ne e za zalenje, poveketo drndaat deka e nemastija, a delata nivni dokazuvaat sprotivno
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 22:02
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nikoj ne e za zalenje, poveketo drndaat deka e nemastija, a delata nivni dokazuvaat sprotivno


Taka e..svrti nekolku kruga po agenciite i site ke ti kazat isto..nema mesto!!se e skoro rezervirano..i posle site se zalat nemale pari,a se dokazuva sosema sprotivnoto..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 22:08
Aбе со 10 000 ни во Охрид не можеш али едно е сигурно...оние кои цела година кукат немат пари штедат за одмор....и после гледаш отишле некаде на Бали или Сицилија голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 22:30
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Nikoj ne e za zalenje, poveketo drndaat deka e nemastija, a delata nivni dokazuvaat sprotivno


Taka e..svrti nekolku kruga po agenciite i site ke ti kazat isto..nema mesto!!se e skoro rezervirano..i posle site se zalat nemale pari,a se dokazuva sosema sprotivnoto..



taka e!

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 02:06
Dojran
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 03:25
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Aбе со 10 000 ни во Охрид не можеш али едно е сигурно...оние кои цела година кукат немат пари штедат за одмор....и после гледаш отишле некаде на Бали или Сицилија голема%20насмевка


...me potseti na eden par sho go znam, bash taka, na odmor u Grchka vazno, ali cela godina vrakanje dug, mizeruenje, kakov apsurd, lugeto ne se prilagoduvaat na standardot nikako...a ubavo vikat kukaat posle, of lele nemashtija...


...ushte nesho, eden moj kolega, samohran pred dve godini, koa go prashuvaa za odmor kaj ke odi, vikashe, "abe kakov odmor, ja gleam na prvi plata da mi dae gazdata, ta za odmor ne ni razmisluem, decava nemaat sho da jadat...povazno mi e toa"...mislam nazalost deka beshe u pravo kolegata, sad but true...

...inache ja ovaa godina prvpat ne idam na odmor posho sum skoro 3 meseci na odmor, za prvpat posle 15 god, redno beshe, ima vreme za rmbanje, malce lagarica i troshenje kesharica...голема%20насмевка
Кон врв
moja0203 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moja0203 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 23:53
Originally posted by dragmil dragmil напиша:

So plata od 10.000 denari,do kade moze da se stigne

a bitno li do kade moze da setigne ?
Najbitno e covek da se odmori , bez razlika kolku daleku ili blisku ke otide.
A fakt e deka kolku i da imas ili nemas ti treba odmor i site go zasluzuvaat pa na kraj kraeva i kredit da zemat za nego (sekako da ne se preteruva pose da se gladuva cela godina)
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 00:10
hah kredit za odmor be ccccc protegni si gi nozete kolku shto ti e dolga chergata kredit se zema ako nemash pari a ti trebaat za neshto vazno a ne za da se ladish nekade makedonska rabota

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 00:34
bash,...glupava rabota,...ushte eden tipichen ,..makedonski pronajdok,....ili mozebi i drugi go,...nashle?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
moja0203 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moja0203 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 00:55
Originally posted by brza brza напиша:

bash,...glupava rabota,...ushte eden tipichen ,..makedonski pronajdok,....ili mozebi i drugi go,...nashle?збунетост


izgleda glupi se lugevo sekade po sevtov so zemaat krediti za se pa i za odmor megudrugoto , treba nekoj od nasite makedonski strucnjaci da im kaze deka ne se pravi toa taka . Zatoa i napomenav da ne se dozvoluva da se dojde do situacija da se zema kredit koj ne e vozmozno posle da go vratis ili da go otplakas cela godina i da gladuvas .A za nekoi od nas e podobro da si ja stavat mozebi platata predvidena za odmor pod pernica i tie dve tri nedeli odmor taka dobro da ispocistat po doma se da si sredat i so mirna glava posle toa da gsi prodolzat na rabota .
So sreka na takvite mozebi ke bidat uste poproduktivni narednata godina i ke dadat se od sebe na rabota pa zdravje za sledniot odmor moze i ke im ja dognat platata pa ke mozat da otidat na odmor
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 15:38
Originally posted by IQ IQ напиша:

hah kredit za odmor be ccccc protegni si gi nozete kolku shto ti e dolga chergata kredit se zema ako nemash pari a ti trebaat za neshto vazno a ne za da se ladish nekade makedonska rabota


така е. и мене ми е несфатливо ...кредит сам по себе е заебана работа и се праи само у крајна нужда за стан, кола, школување и недај боже. а да се задужува човек за да отиде на одмор... поготово овде кај шо ретко кој има гаранција дека утре нема да остане без работа..
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 15:42
Originally posted by moja0203 moja0203 напиша:

Originally posted by dragmil dragmil напиша:

So plata od 10.000 denari,do kade moze da se stigne

a bitno li do kade moze da setigne ?
Najbitno e covek da se odmori , bez razlika kolku daleku ili blisku ke otide.
A fakt e deka kolku i da imas ili nemas ti treba odmor i site go zasluzuvaat pa na kraj kraeva i kredit da zemat za nego (sekako da ne se preteruva pose da se gladuva cela godina)


...моментот не е дека треба незнам миљарди да се ојде на одмор, него кога цел ден мислиш како да скрпиш од први до први, одмор не ти доаѓа баш на памет. А, и да отидеш, пак само на тоа ќе мислиш: што/како после одморот и уствари нема да се одмориш... лајф’с а бич.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.