IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Новости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 20:43
Кон врв
dimigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 00:09
XPhone ,едноставно телефон за секаква употреба...дефинитивно е убиецот на IFhone
XPhone - убиец на IPhone
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 01:24
Originally posted by dimigor dimigor напиша:

XPhone ,едноставно телефон за секаква употреба...дефинитивно е убиецот на IFhone
XPhone - убиец на IPhone


Вакви прото типови има еден куп не вервам дур не излези во продажба. Инаку моментално само HTC HD2 е подобар од ајфонот.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 17:27
USB кое ја открива порнографијата во компјутерот

Ако некогаш сте посакале да проверите колку вашиот пријател или пријателка има порнографија на компјутерот, тогаш новото USB на компанијата Paraben е вистинска работа за вас. Со приклучување на овој стик во компјутерот можете да детектирате 99 отсто од порнографските фотографии.

Уредот чини 100 долари, а според CNET.com, пребарувањето на хард дискот се врши со напредни алгоритми кои ги категоризираат фотографиите, ги идентификуваат лицата и ги пронаоѓаат потенцијално штетните материјали.

Ако мислите дека со бришењето на фотографиите ќе се заштитите од ова USB, тогаш грешите. Овој стик ќе ги пронајде и порнографските слики кои сте ги избришале. Од Paraben наведуваат дека пребарувањето на компјутерскиот хард диск од 500 GB, кој содржи околу 70.000 фотографии трае 90 минути.

Сепак, овој гаџет не пребарува видео материјали, што значи дека љубителите на порно филмовите можат да здивнат.


Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 19:47
nekoi si imaat ime pa...nemaat popametna rabota  i:

..........Екран што се витка !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 23:53
 
Apple лансираше iOS4
 
Само неколку дена по претставувањето на iPhone 4, Apple го лансираше iOS4, новата верзија на својот оперативен систем за мобилни уреди.
 
 
 

Системот iSO4 е директно достапен преку дигиталниот media player iTunes, велат француските електронски медиуми.

Доколку системот не е директно понуден, корисникот може да му пристапи со клик на апликацијата за пребарување.

Новиот Apple кориснички програм е достапен за player iPod touch 2G и 3G како и за iPhone 3G од 290 мегабајти и 3GS од 378 мегабајти.

iSO4 пред се овозможува истовремено обавување на повеќе функции и управување на достапна документација, а содржи и подобрени и поусовршени мултимедиски функции.

 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 21:14

Apple Tablet PC for IKEA?...klikni...

Таканаречен ПЦ табла лансирано од Apple и дефинитивно 2010 год ќе биде година на ова иновација…

http://www.winsupersite.com/images/reviews/winhec_tabletpc2_02.jpg http://2.bp.blogspot.com/_7WERONfpfDw/S6zGM208noI/AAAAAAAADBw/9ZW34Btdz0Y/s1600/samsung_tablet_pc.jpg http://www.tuvie.com/wp-content/uploads/duros-tablet-pc1.jpg http://www.bloggerspoint.com/wp-content/uploads/2010/09/Motorola-tablet-PC.jpg

велат дека PC tablet било попрактично од еден мини лаптоп и многу пофункционален од smartphone…сликата е квалитетна и можно е читање на книги , списанија , филмови и разни видео игри..цената е околу 200 долари..

Sports Illustrated...klikni..

sport table…специјализирано само за спортски информации , настани... лично имам и јас едно за во кола , едно го користам како албум за слики визуелно и едно за сурфање на нет за разни моментални информации во незгодно време и незгодно место…даИзменето од bijonse1 - 13.Ноември.2010 во 21:22
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 21:32
dvesta dolari ama ...tamu!
 
tuka ...duplo najmalku !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 22:04
не си во право...60 Е го купив за албум што го користам...да
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 23:57
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Apple Tablet PC for IKEA?...klikni...

Таканаречен ПЦ табла лансирано од Apple и дефинитивно 2010 год ќе биде година на ова иновација…

http://www.winsupersite.com/images/reviews/winhec_tabletpc2_02.jpg http://2.bp.blogspot.com/_7WERONfpfDw/S6zGM208noI/AAAAAAAADBw/9ZW34Btdz0Y/s1600/samsung_tablet_pc.jpg http://www.tuvie.com/wp-content/uploads/duros-tablet-pc1.jpg http://www.bloggerspoint.com/wp-content/uploads/2010/09/Motorola-tablet-PC.jpg

велат дека PC tablet било попрактично од еден мини лаптоп и многу пофункционален од smartphone…сликата е квалитетна и можно е читање на книги , списанија , филмови и разни видео игри..цената е околу 200 долари..

Sports Illustrated...klikni..

sport table…специјализирано само за спортски информации , настани... лично имам и јас едно за во кола , едно го користам како албум за слики визуелно и едно за сурфање на нет за разни моментални информации во незгодно време и незгодно место…да

 
 
Tie sto se po 200 $ se kako igracki za deca....Made in China ( bezimenkovci )...Ne se ovie od slikite....A ne e nitu Applle I pad koj cini od 500 $ pa nagore( lazat na net deka e 400$), ili ovoj vtoriot na slikite Samsung koj e isto od 500 $ pa gore, za prviot na Microsoft i posledniot na Motorola kolku znam se prototipovi...
 
Nego sto masincinja ti imas daj ni iminja ili sliki pa da vidime sto e toa tolku evtino...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 23:07

John's Phone, наједноставниот мобилен телефон на светот 

 Џон одлучи да ги поедностави замислите за модерен телефон со дизајн што личи на продукт од 1990 година. Наречен John's Phone, овој основен концепт ги содржи најесенцијалните опции за еден мобилен телефон. Ако го погледнете одблиску, тој всушност повеќе личи на пејџер отколку мобилен.
 
johns%20phone
„Адресарот“ е составен од нотес од хартија и пенкало, кои се чуваат на задната страна. Нема СМС текст пораки, нема календар, ниту можност да пуштите музика. Нема ни игри како Angry Birds, но затоа има X/0. LCD дисплеј на допир? Заборавете, ова е анти-смартфон :)

Сè што прави овој уред е воспоставување на повици. Нели е токму тоа основната функција на телефонот?

Погледнете го отпакувањето на наједноставниот телефон на светот во видеото подолу....
 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 15:01
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 14:32

Универзален полнач за сите мобилни


...stvarno pametna rabota!да

 ....vekje desetina polnachi mi se motaat nasekade

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 15:46
Lenovo ќе го претстави својот прв таблет компјутер

Произведувачот на компјутери Lenovo го претстави својот прв таблет компјутер. Lenovo LePad светлото на денот ќе го здогледа на овогодинешниот саем за електроника CES 2011.

Apple со својот таблет iPad го разбуди заспаниот пазар со таблет компјутери и беше сосема логично да се очекува дека останатите производители ќе посакаат та скокаат во овој бран.

Lenovo на саемот CES 2011, кој од 6-ти до 9-ти јануари во Лас Вегас, ќе го претстави таблетот LePad. Уредот има 10,1 инчен екран осетлив на допир и резолуција од 1.280x800 пиксели, ќе работи на оперативниот систем на Google, Android со верзијата 2.2 и процесор Qualcomm Snapdragon 1,2 Ghz.

Ова во моментов се сите детали кои можат да се дознаат за уредот на Lenovo, LePad, а повеќе ќе дознаеме по службеното претставување. Според најавите, LePad би требало да чини отприлика 520 долари.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.