IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Што е подобро: гимназија или стручно?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е подобро: гимназија или стручно?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 07:47
 
 
   Гимназија.......
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 11:57
mene ekonomsko mi e bolji
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 12:06
подобро е она што го сакаме.
нема подобро од тоа.
ако за некој е подобро гимназија не значи и за друг и обратно.
учете го тоа што навистина го сакате-тоа е мојот совет.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ivotopansko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotopansko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 22:47
сеа ќе ти дадам пример
учам средно стручно училиште Михајло Пупин струка електротехничар за компјутерска техника и автоматика и да ти кажам доволно имам основа за да се запишам на ПМФ или ФЕИТ отколку девојка ми која заврши гимназија и сака да иде на ПМФ а поим си нема од програмирање,електротехника и слично...сакам да кажам дека со стручно и без факултет колку толку ќе имаш основа,а со гимназија.... незз.како и да е ти пуштам среќа за твоето понатамошно школување.позз
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 20:19
Ако е човек несигурен, може гимназија но пожелно е патем да изучиш и нешто практично. Утре во потрага по работното место секогаш ќе имаш избор повеќе. Секако тоа зависи од твоите временски и енергетски можности, ти си знаеш. Но пред се внимавај на своите афинитети(склоности) и таленти нив да ги развиваш.

Да учиш нешто реда ради е честопати многу мачно, а да учиш нешто што сам си го одбрал оди полесно, но и во тој случај можно е дека ќе се соочуваш со предмети и професорти кои нема да бидат многу интересни. Изборот треба да е и Е твој!
Кон врв
cobebobo1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cobebobo1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 14:52
strucnoto obrazovanie ava nasoka vo zivotot i e pokorisno gimnazijata moze samo da te zbuni da na 18 godini ne znaes so da pravis i togas krah vo zivotot.
Кон врв
_lili_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _lili_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 03:54
jas sum na economski i mislam deka e mnogu podobro od gimnazija.se ucat interesni predmeti,se odi na seminari.so economski ednostavno mozes da svanes so se zboruva na vesti (mislam na onie strucni poimi)ako ne nisto drugo.a mozes da ides na site fakulteti na koi mozes da ides i so gimnazija.ama najdobro e ti da si odluces so sakas i so misles deka e najdobro za tebe.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 21:30
Ако си останеш со гимназија само, единствено чистач мошеш да бидиш...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Martina_3 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martina_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 21:36
ucenicite posle osnovno obrazovanie ne znaat kako se vikaat a uste pomalku kade sakaat da ucat! zatoa najdobro e gimnazija pa posle kaj sakaat tamu da odat a ne od medicina da odat na ekonomski
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 22:26
zatoa mislam deka e podobro strucno...vo ova vreme cvek ne e pameten...roditelite se pozbuneti i poisplaseni i od decata...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 14:59
Originally posted by Donna_ocean Donna_ocean напиша:

luge kazete mi sto e podobro gimnazija ili strucno jas sakam da se zapisam u boris kidric pravo a mojte mi vikaat da idam gimnazija u karev>>>llelele

И, што одбра?изненадување
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 15:12
AKO  IMATE  POVEJKE  VRSKI  VO  ADMINISTRACIJATA  UCETE  GIMNAZIJA\
  A  AKO   NEMATE   NIKOGO  UCETE  STRUCNO
  A  AKO  IMATE  PARI : NE  UCETE    ... 
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 16:29
e ova bese dobro...i vistinito...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 19:57
se e spored zelbata i interesite na poedinecot primer mene poceke gimnazija mi odgovara taka da toa i ucam
faster then light :D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.