Испечати | Затвори го прозорот

Што е подобро: гимназија или стручно?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=14095
Датум на принтање: 28.Март.2024 во 11:33
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што е подобро: гимназија или стручно?
Постирано од: Donna_ocean
Наслов: Што е подобро: гимназија или стручно?
Датум на внесување: 12.Јуни.2008 во 17:56
luge kazete mi sto e podobro gimnazija ili strucno jas sakam da se zapisam u boris kidric pravo a mojte mi vikaat da idam gimnazija u karev>>>llelele

-------------
donnnaaaaaaa



Коментари:
Постирано од: Eli
Датум на внесување: 12.Јуни.2008 во 18:03
Znaes kako..sea ke cues mnogu komentari,sekoj ke si go kaze svoeto iskustvo ili zelba..mislam deka najvazno e da se prasas ti vistinski so sakas??Dali te interesira pravo??Ako da i ako sakas i ponatamu da prodolzis so toa,mozes vo Boris Kidric..mislam deka treba da se slusas sebe,da se zapises kade sto ti sakas,a i da probas da gi ubedis tvoite deka toa e ona pravoto..


Постирано од: Saso91
Датум на внесување: 16.Јуни.2008 во 03:54

strucno: go ucis pojke to so go sakas  i mojs da rabotis i bez fakultet

gimnazija: ucis i so trebit i so netrebit site predmeti i  bez fakultet si kako so osnovno isto


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 16.Јуни.2008 во 10:28
Originally posted by Donna_ocean Donna_ocean напиша:

luge kazete mi sto e podobro gimnazija ili strucno jas sakam da se zapisam u boris kidric pravo a mojte mi vikaat da idam gimnazija u karev>>>llelele

Da si se zapises ti kaj sto sakas,zasto ti ke treba da go ucis toa a ne drugite...i da ne dozvolis nikoj da ti se mesa vo profesionalnite planovi
Makar sto jas na taa vozrast bev izgubena,pa poima nemav sto sakam,zatoa si otidov nesto opshto da si ucam

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: ivana_iki
Датум на внесување: 16.Јуни.2008 во 15:04
luge zapisuvajte se strucno zoso gimnazija e gola voda t.e. prodolzitelno osnovno so gi ucis site predmeti a toa e mn glupo a osvn toa so zavrseno sredno gimnazija nema da te zaposlat ni kako cistacka


Microsoft VBScript runtime error '800a005e'

Invalid use of Null: 'Replace'

/functions/functions_format_post.asp, line 1090