IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој ја уназадува Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој ја уназадува Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 26>
Автор
Порака Обратен редослед
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 21:09
Прво турците ни беа криви... па после комунистите... само ние самите никогаш. Хо ис некст?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 19:47
Neee... kaj nas s'e ushte vazhi onaa komunistichka kovanica:

Zaednichka odgovornost i poedinechni zaslugi.

Ima ushte mnogu voda da proteche niz Vardar dodeka se smeni neshto vo nashiot mentalitet.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 19:42
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

А бе кој...еднаш кажав, а и не само јас, нели...ама...со сила на некој можеш да му земеш...ама да му дадеш...јок бе...и кој ја уназадува ако не ние самите...а бе во една куќа ако не идат работите...кој е крив...комшијата...???

е како ние сме биле виновни?
нели кај нас важи правилото-комшијата е виновен за се’
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 19:29
којсумјас      
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 19:23
А бе кој...
еднаш кажав, а и не само јас, нели...
ама...
со сила на некој можеш да му земеш...
ама да му дадеш...
јок бе...

и кој ја уназадува ако не ние самите...
а бе во една куќа ако не идат работите...
кој е крив...
комшијата...???

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 14:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

...tie shto mislat deka ja unapreduvaat!

...a se znae koi se toa!

Метла за непотизмот и за партиските вработувања


...metla za tie shto toa go pravat,.....i ke go pravat!

...a, najprvo metla za tie shto na toj nachin se ''fatile''za rabota,...

...pa, nek' se zalat i u Strazburg...ako sakaat!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 14:10
Originally posted by brza brza напиша:

...tie shto mislat deka ja unapreduvaat!

...a se znae koi se toa!
Има вакви примери- значи за да опстана на својата функција им  удоволуваат на тие од који  им зависи  функцијата  . И сега кој е крив-Кој ја уназадува Македонија- Тој што дозволил  негови партиски функционери да прават што сакаат и не се прашал дали се во партија само за да си се удомат себеси и своите на буџетска ц**ка, тој што им  удоволува (значи пак својот интерес) или оној кој гледа што се случува (народот) и молчи или зборува онаму кај не требазбунетост
Мижи Асан да ти баам-што ќе се реализира ова
Метла за непотизмот и за партиските вработувања

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2011 во 18:26
...tie shto mislat deka ja unapreduvaat!

...a se znae koi se toa!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 14:10
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Кој ја уназадува Македонија?
Пааааа нашите  ,,соседи,,  секогаш тие се  ,,криви,,  за нашите неуспеси и тие ја ,,уназадуват,,   Македонија намигнување
Не само тие...и внатрешниот непријател....т.е. сите оние кои не мислат со главата на (не)умните ДПМНЕ овци...глупчо
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 13:13
Кој ја уназадува Македонија?
Пааааа нашите  ,,соседи,,  секогаш тие се  ,,криви,,  за нашите неуспеси и тие ја ,,уназадуват,,   Македонија намигнување
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 13:04
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:



Ич не ни се секирај ти на нас Македонците, си ги знаеме ние вистинските вредности и истите ги изразуваме онака како што најмногу ни одговара.

И проблемот воопшто не е во национализмот (дефиниран како љубов кон сопствениот народ и кон својата татковина - Македонија), туку напротив, во речиси дведецинискиот анационален нихилизам. Проповедниците на последниов ни ја уништија економијата, и за малку ќе не обезличеа како народ и нација со продавање на името.

Впрочем, затоа им/ви пречи секоја пројава на афирмација на македонското.    


 кои се тие “анационални нихилизми“ што владеат веќе 20 години во оваа земја? Која е таа “љубов према сопствениот народ и сопствената татковина?
Зарем се сите тие големи Македонци, кои од чиста љубов према татковината се вработуваат по партиски налог? Роднински врски? А погрешен човек на едно место значи и уназадување.
Кали и мене ми горчи кафето од филозофи кои  со игра на зборови и НЕ МАКЕДОНСКИ изрази сакаат да ме убедат дека стално некој друг е крив.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 13:03
Жално е всушност што вистинските вредности на Македонија, се губат и се изгубија за сметка на оние кои Персеј ќе ги наброи како доблести.

Патриотизмот е сосема нешто друго од тоа што ни се наметнува.

Мојата критика ( а не нихилизам) е баш патриотска- не би се мачела да пишувам да не посакувам нешто подобро за својата земја.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 12:06
Originally posted by Kali Kali напиша:

Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:



Ич не ни се секирај ти на нас Македонците, си ги знаеме ние вистинските вредности и истите ги изразуваме онака како што најмногу ни одговара.



Добро бе Персеј, има ли смисла вака да ме нервираш одсабајлечки, уште кафето не сум го испила, па башка и празнично замисленост  не

Ти си Македонец, јас не сум...бидејќи не ти одговара тоа што ќе го напишам.
И каква ’’вредност’’ е тоа, те молам објасни ми?
Каква афирмација на македонското? Со дигање на споменици во време кога цел свет ја преиспитува енергетската политика и економијата? И марсовец убаво објасни.
Знам дека знаеш и ти да документираш, знам дека те бива во набројување. Голема работа. Многу квантитет не значи квалитет, или од дрвата да не се види шумата.
Тие се Ацеви Македонци...најумни...нај...нај...нај...иако сите ги сметаат за НАЈ...НАЈ...НАЈ....умот не се добива со декларации...тос се има или е во дефицит...па и од кое племе да си...а затскривање зад орди е природно...и секој го видел во емисиите за животните...крда,стада,јата...сите во купче...не%20вреден
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 11:41
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:



Ич не ни се секирај ти на нас Македонците, си ги знаеме ние вистинските вредности и истите ги изразуваме онака како што најмногу ни одговара.



Добро бе Персеј, има ли смисла вака да ме нервираш одсабајлечки, уште кафето не сум го испила, па башка и празнично замисленост  не

Ти си Македонец, јас не сум...бидејќи не ти одговара тоа што ќе го напишам.
И каква ’’вредност’’ е тоа, те молам објасни ми?
Каква афирмација на македонското? Со дигање на споменици во време кога цел свет ја преиспитува енергетската политика и економијата? И марсовец убаво објасни.
Знам дека знаеш и ти да документираш, знам дека те бива во набројување. Голема работа. Многу квантитет не значи квалитет, или од дрвата да не се види шумата.


Изменето од Kali - 02.Јануари.2011 во 11:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.