Испечати | Затвори го прозорот

Кој ја уназадува Македонија?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Политика и вести
Опис на форумот: Вести од МК, партии, скандали, протести...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13943
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 02:52
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Кој ја уназадува Македонија?
Постирано од: *moon*
Наслов: Кој ја уназадува Македонија?
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:07
SEGA VAS GOSPODA OD ALBANSKIOT BLOK OCIGLEDNO NE VI E VAZNA MEKEDONIJA I OVOJ PAT POKAZAVTE DEKA NE STE SPOSOBNI NI EDNI FER IZBORI DA ODRZITE...DALI VIE STE DA ZIVEETE VO DEMOKRATSKA ZEMJA?
FOTELJATA E SLATKA NO TATKOVINATA POVEKE..
ZAREM POVTORNO ZARADI VAS KE NE IMA NA TAPET VO SVETOT?

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот



Коментари:
Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:09
големо%20гушкањеne se luti
od ksmetot i krlezot se bega?


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:10
ke ne ima po svetot. ama daj boze da ukinat vizi, pa NIV da gi ima po svetot da vozidvne pocvata od ovie neranimajkovci...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:16
A KOJ TUKA SPOMENA DEKA NEKOMU VOOPSTO I MU E VAZNO KAKO CE BIDAT OCENETI IZBORITE ? .... NEKOMU MOZEBI I MU ODGOVARA OVA STO SE SLUCUVA ... OSVEN NA MKD .... MOZEBI E SETO OVA I SO TAKVI CELI IZVEDENO ? ...... imported from  demokratik kosova болен..........

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:17
*moon* ,a ne si pomislila li nekogas deka "SVETOT" od nemu poznati pricini mu odgovara vakov rasplet i deka tie "gospoda od albanskiot blok" se samo kukli zakaceni na konec koi mrdaat onaka kako sto dirigira reziserot ?!


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:19
MA NE MI E GAJLE AKO NE IM SE DOPAGA OVDE SITE VO SVETOT PORTITE IM SE OTVORENI

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:21
ce pomislat i svatat .... kolku ce bide GOLEMA GRESKATA od priznavanje na kosovo i prifacanje na seto ona sto ni go nametnuvaat kako " prijatelski " sovet za nadminuvanje na krizata so grcija .... seto ova sto se slucuva e samo uste eden dokaz vo nizata dokazi za " prijatelskite " nameri kon MKD ... od strana na imperijalisticko - globalisticko - teroristicki alijansi .... nacin za uste pogolemo oddalecuvanje i prodlabocuvanje na krizata vo MKD ... a se znae i so kakva cel ..........

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:27
Miroslav,iskreno mislam deka ovie nasive, kako da gi narecam "SLEPCI", ke go priznaat Kosovo,ne deka toa ke smeni nesto,ionaka i samite Kosovari poleka stanuvaat svesni deka uste dooolgo vreme ke zavisat od Srbija i toa mnogu gi frustrira.


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:30
zavisnosta e frustriracka , no i opasna rabota намигнување osobeno koga ce prestanat da te ohrabruvaat i onie koi do vcera ti davale hrabrost ....... sekoe odlaganje e cekor kon propast .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:37
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Miroslav,iskreno mislam deka ovie nasive, kako da gi narecam "SLEPCI", ke go priznaat Kosovo,ne deka toa ke smeni nesto,ionaka i samite Kosovari poleka stanuvaat svesni deka uste dooolgo vreme ke zavisat od Srbija i toa mnogu gi frustrira.


so radikalite na vlast vo Belgrad, imame mnogu mnogu mnogu mali pricini da ne go priznaeme.


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:39
Miroslav,imas li informacii kakov e vodostojot,da go pratime Kirule na edrenje niz Vardar ?!


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:40
sve vie nesto pamet glumite. ama so gluma do teater se stiga, ama potaka jok.


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:41
ma kako sto gledam , na kirca nesto veterot nakaj dunav pocnal da mu duva  збунетост

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:43
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Miroslav,iskreno mislam deka ovie nasive, kako da gi narecam "SLEPCI", ke go priznaat Kosovo,ne deka toa ke smeni nesto,ionaka i samite Kosovari poleka stanuvaat svesni deka uste dooolgo vreme ke zavisat od Srbija i toa mnogu gi frustrira.


so radikalite na vlast vo Belgrad, imame mnogu mnogu mnogu mali pricini da ne go priznaeme.
 
kirca bejbe .... pa neli vece pisav za taa problematika narecena KUPUVANJE NA VREME  ......


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:45
a mora da priznaam deka miloto , albaniangirl i ne e daleku od vistinata koga konstatira deka nekoj nekomu mu pomaga vo KUPUVANJE NA VREME .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:46
ne pamtam. taman rabota da zamaram mozocni kelii so sekoja glupost sto si ja pisal.

ednostavno, sekoja zemja gleda na svoite pragmaticni pricini da bide sojuznik ili neprijatel na nekogo. Vo slucaj koga vo belgrad imame otvoreno neprijatelska vlast, sto drugo ni ostanuva osven da barame sojuznistva na drugi mesta?


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:52
hahahahahaha ... KIRCA ..... ti si vedrina i bistrina na ovoj forum .... kako boza si ..... e pa vaka .... sojuznistvo so k*rVINSKO PODLIZUVACKA POLITIKA NE SE NAODJA ..... se stanuva samo i edinstveno POLTRON ... I MORON ... голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:53
A be se gleda deka Kirca saka edrenje i mu godi da e kapetan,samo nekako mi deluva deka slabo vladee so edrilicarski vestini....ke mora da mu se najde asistent iliti skiper, zasto koga ke iskoci na otvorena plovidba moze taka nespremen da go fati nevreme i posle sto pravime !?!?


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:54


За Белград на друга тема да разговарате...во градови можеби има и таква тема, a за водостој и едрење на спорт...пак ке отидете во погрешна насока со дискусијата!!!




-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:08
IM SE PLASELE DECATA OD PRISUSTVO NA POLICIJATA,POLICIJATA LI E TAA STO VE PLASI,A TIE VOORUZENI AKTIVISTI VE BRANAT?

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:10
sekade vo svet policijata stava red. pomina vremeto na bucko, koga od strav policijata sedese doma. ovaa poraka pratena sabajlevo vo aracinovo e ODLICNA> sekoj sto puka vo policija ke bide likvidiran. dojdete i probajte.


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:13
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

IM SE PLASELE DECATA OD PRISUSTVO NA POLICIJATA,POLICIJATA LI E TAA STO VE PLASI,A TIE VOORUZENI AKTIVISTI VE BRANAT?

KAKO HULIGANI USTE KOGA SE VRAKAA OD MITING...ZAL MI E SAMO STO SITE NE STAVAAT VO EDEN KOSH.KE NE PRIMELE VO NATO...OVIE NE SE ZA VO SAHARA A NE NATO ILI EVROPA

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:14
Moon,kako sto velese eden svestenik...nekogas e potrebno da zagubis ocen vid za da progledas.


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:16
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

IM SE PLASELE DECATA OD PRISUSTVO NA POLICIJATA,POLICIJATA LI E TAA STO VE PLASI,A TIE VOORUZENI AKTIVISTI VE BRANAT?

KAKO HULIGANI USTE KOGA SE VRAKAA OD MITING...ZAL MI E SAMO STO SITE NE STAVAAT VO EDEN KOSH.KE NE PRIMELE VO NATO...OVIE NE SE ZA VO SAHARA A NE NATO ILI EVROPA


auuuu daaaa,,,,zaboraviv jas,,,deka ke ve primea vo Nato,,,,samo shto ne znam shto se sluchi????

mislam deka na son mi se javi,,,deka problemot beshe kaj edno neresheno ime/????,,,ili ne beshe taka????

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:18
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

IM SE PLASELE DECATA OD PRISUSTVO NA POLICIJATA,POLICIJATA LI E TAA STO VE PLASI,A TIE VOORUZENI AKTIVISTI VE BRANAT?

KAKO HULIGANI USTE KOGA SE VRAKAA OD MITING...ZAL MI E SAMO STO SITE NE STAVAAT VO EDEN KOSH.KE NE PRIMELE VO NATO...OVIE NE SE ZA VO SAHARA A NE NATO ILI EVROPA


auuuu daaaa,,,,zaboraviv jas,,,deka ke ve primea vo Nato,,,,samo shto ne znam shto se sluchi????

mislam deka na son mi se javi,,,deka problemot beshe kaj edno neresheno ime/????,,,ili ne beshe taka????

Проблемот е во тоа што прво треба да ве исчистиме вас зашто сте како вошки само се котите...


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:18
pokraj toj problem milo ... sega se nametnuva uste eden ... i za zal ... vnatresen тага

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:19
De de ,kakva e ovaa ostra retorika ?!


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:20
e sega , dokolku zborvame pristrasno , nikogas nema da dojdeme do resenie na problemot ... a problemot e vsusnost , dali nekoj od vnatre , voopsto saka MKD da bide del od nato i eu integraciite ... i ako ima takvi , togas zosto e taka i ima takvi ?

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:20
epa...milo ,,,se nametnuva,,,koga na prv red im se politichkite igri,,,i cirkuz show,,,,

zashto ne znam komu mu se potrebni ovie inidenti sega???....sigurno ne na pobednikot,,,,

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:20
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:



auuuu daaaa,,,,zaboraviv jas,,,deka ke ve primea vo Nato,,,,samo shto ne znam shto se sluchi????

mislam deka na son mi se javi,,,deka problemot beshe kaj edno neresheno ime/????,,,ili ne beshe taka????
Проблемот е во тоа што прво треба да ве исчистиме вас зашто сте како вошки само се котите...


ne e do kotenjeto, nego do pakosta. kako bolvi se dosadni, primitivni i ubi boze otarasi se od niv. koga velam deka se nevaspitani, toa znaci nekoj ke mora da gi vaspita. jas glasam za alfite.

moze i so vecerno.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:20
некој мене ми збори збунетост јас само сум премногу иритирана заради овие животни....убаво реков јас-гасна комора му е мајката бек ин камено доба

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:21
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:



auuuu daaaa,,,,zaboraviv jas,,,deka ke ve primea vo Nato,,,,samo shto ne znam shto se sluchi????

mislam deka na son mi se javi,,,deka problemot beshe kaj edno neresheno ime/????,,,ili ne beshe taka????
Проблемот е во тоа што прво треба да ве исчистиме вас зашто сте како вошки само се котите...


ne e do kotenjeto, nego do pakosta. kako bolvi se dosadni, primitivni i ubi boze otarasi se od niv. koga velam deka se nevaspitani, toa znaci nekoj ke mora da gi vaspita. jas glasam za alfite.

moze i so vecerno.
во саботата имав многу лош случај со алфите....ама искрено у право си-за нив само тие се лек...убо го утепале тој....не за џабе пукале во него..пукал и го скинале. така и треба.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:21
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

epa...milo ,,,se nametnuva,,,koga na prv red im se politichkite igri,,,i cirkuz show,,,,

zashto ne znam komu mu se potrebni ovie inidenti sega???....sigurno ne na pobednikot,,,,
 
za zal , vaka pobednici nema da ima ... samo luzeri намигнување


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:22
ja facam gitla ... pocnaa voeni poklici tuka изненадување

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:23
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

epa...milo ,,,se nametnuva,,,koga na prv red im se politichkite igri,,,i cirkuz show,,,,

zashto ne znam komu mu se potrebni ovie inidenti sega???....sigurno ne na pobednikot,,,,
 
za zal , vaka pobednici nema da ima ... samo luzeri намигнување

збори за инцидентите а не кажува дека е масло на нејзиниот миленик од ДУИ газење%20од%20смеење  ова ти се вика-лажи ме ама и ја ке се лажам себеси и ке си верувам


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:23
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

IM SE PLASELE DECATA OD PRISUSTVO NA POLICIJATA,POLICIJATA LI E TAA STO VE PLASI,A TIE VOORUZENI AKTIVISTI VE BRANAT?

KAKO HULIGANI USTE KOGA SE VRAKAA OD MITING...ZAL MI E SAMO STO SITE NE STAVAAT VO EDEN KOSH.KE NE PRIMELE VO NATO...OVIE NE SE ZA VO SAHARA A NE NATO ILI EVROPA


auuuu daaaa,,,,zaboraviv jas,,,deka ke ve primea vo Nato,,,,samo shto ne znam shto se sluchi????

mislam deka na son mi se javi,,,deka problemot beshe kaj edno neresheno ime/????,,,ili ne beshe taka????
Проблемот е во тоа што прво треба да ве исчистиме вас зашто сте како вошки само се котите...

IMETO SE ZNAE KOE NI E SAMO SO VAKVI VARVARSKI ISPADI NEZNAM DALI I KE NE SEDNAT NA MASA SO NATO I EVROPA..

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:24
AMAZONKI  голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:25
Затоа да Му се помолиме на Господ, нека не искуша, нека не испроба, нека ни ги отвори очите да видиме дали сме на патот на беззаконието, а ако сме, ...

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:27
PINJAUUUU !!!!

Ma sto dobro bi dosla edna vakva kako na avatarot moj,pa da zbrise i sto treba i sto ne treba,pa posle Jovo na novo...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:29
duri i mikroorganizmite .... ne samo ludjeto голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:30
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

duri i mikroorganizmite .... ne samo ludjeto голема%20насмевка


за ова е Доместос друже


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:46
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

IM SE PLASELE DECATA OD PRISUSTVO NA POLICIJATA,POLICIJATA LI E TAA STO VE PLASI,A TIE VOORUZENI AKTIVISTI VE BRANAT?

KAKO HULIGANI USTE KOGA SE VRAKAA OD MITING...ZAL MI E SAMO STO SITE NE STAVAAT VO EDEN KOSH.KE NE PRIMELE VO NATO...OVIE NE SE ZA VO SAHARA A NE NATO ILI EVROPA


auuuu daaaa,,,,zaboraviv jas,,,deka ke ve primea vo Nato,,,,samo shto ne znam shto se sluchi????

mislam deka na son mi se javi,,,deka problemot beshe kaj edno neresheno ime/????,,,ili ne beshe taka????


Проблемот не е само кај едно нерешено ИМЕ, или заборави дека ние нeмаме проблем со ИМЕТО, но проблемот и поради една етничка заедница која функционира како примитивно племе, секоја чест на исклучоците, поради кое постојано се уназадуваме!!!



-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:47
albaniangirl... so tie glupi pretpostavki, ova ne e dui, ova e dpa, drz nedaj, da ti objasnam nesto... IC NE ME ZABOLE koj e. dpa ili dui, ista stoka ste bre... da ne mozelo vo 21 vek da se glasa normalno... abe gjubre, ma kakvo gjubre, ova e navreda za gjubreto...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:49
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

epa...milo ,,,se nametnuva,,,koga na prv red im se politichkite igri,,,i cirkuz show,,,,

zashto ne znam komu mu se potrebni ovie inidenti sega???....sigurno ne na pobednikot,,,,




Запрашај си ги своите идоли на кому му е потрен овој ХОРОР, бидејки не се работи за циркус шоу....во циркусот луѓето одат за забава, а не да се убиваат и пукаат на сите страни....

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:52


I poleka so diskusijata bez vulgarni i grubi navredi!!!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:52
ama bre ludje ... pa ova e mozebi cirkus vo stilot na WILD BIL HICKOK голема%20насмевка ... western cirkus ......... akakov western bi bil bez koristenje na minsko eksplozivni napravi i po nekoj k*rsum , kalibar 7,62 ? .... dajte malku razum , pls ....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:57
moira,,,jas nemam shto da prasham nikogo,,,mnogu sum svesna za se shto se sluchuva,,,i veruvaj mi,,,vopshto ne me raduva toa,,,

no toa shto vas tuka vi e pointeresno samo da navreduvate,,i da napagjate so niski zborovi,,,ne sum vi jas kriva shto sami uzhivate vo predizvici,,,bidejki na nikogo ne mu se dopagja ubivanjeto,,i krvoprolevanjeto,,,onie na koi im odi vo prilog,,,oni si sedat mirni,,,i si gi kontaat glasovite....

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:58
големо%20гушкање BRAVO .......
 
odgovor koj zasluzuva pocit ... sepak , ce povtoram , ne se site prsti isti a bolat bez razlika koj e otsecen .......


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:20
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

moira,,,jas nemam shto da prasham nikogo,,,mnogu sum svesna za se shto se sluchuva,,,i veruvaj mi,,,vopshto ne me raduva toa,,,

no toa shto vas tuka vi e pointeresno samo da navreduvate,,i da napagjate so niski zborovi,,,ne sum vi jas kriva shto sami uzhivate vo predizvici,,,bidejki na nikogo ne mu se dopagja ubivanjeto,,i krvoprolevanjeto,,,onie na koi im odi vo prilog,,,oni si sedat mirni,,,i si gi kontaat glasovite....


abe dosta glumis ludilo. od kaj pa ti znaes koj ke pobedi PRED da se izbrojat glasovite? tipicno primitivno...

kako prvo, jasno e deka na dui ne i odgovaraat izborite, zatoa sto pak ke bidat opozicija i sakaat da gi unistat site sansi dpa da napravi nesto zaedno so vmro. od druga strana, dpa pretpostavuva deka ke dobie pomalku glasovi od dui i zatoa e nervozna.

kako i da e, rekov i ke povtoram... IC NE ME INTERESIRA so kakvi kniski se ovie prosti siptari sto pukaat. zosto nema vo berovo pukanje? zosto nema vo strumica?

aj, akni se od nekoe drvo, ili od kundakot na tatko ti moze, i svesti se...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:33
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

moira,,,jas nemam shto da prasham nikogo,,,mnogu sum svesna za se shto se sluchuva,,,i veruvaj mi,,,vopshto ne me raduva toa,,,

no toa shto vas tuka vi e pointeresno samo da navreduvate,,i da napagjate so niski zborovi,,,ne sum vi jas kriva shto sami uzhivate vo predizvici,,,bidejki na nikogo ne mu se dopagja ubivanjeto,,i krvoprolevanjeto,,,onie na koi im odi vo prilog,,,oni si sedat mirni,,,i si gi kontaat glasovite....



Зарем пикањето и убивањето на Избори за тебе претставува уживање во ПРЕДИЗВИЦИ, эарем тоа што се урива демократското право и што се руши дигнитетот на државата и македонскиот народ е исто така УЖИВАЊЕ ВО ПРЕДИЗВИК...?

До вчера колку што знам беше доста уверена и горда на својата политичка опција и не убедуваше дека располага со врвен интелектуален кадар и лидер и дека они се оние кои се за интрегрирање на Македонија во ЕУ....а ДЕНЕС и навистина можеме да судиме за нивниот капацитет, но за жал крваво!!!
Истово важи и за другата политичка опција кај албанците, бидејки се работи за иста кауза!

И секако и "Hells Angels" од Албанија кои хараат со моторите денес по улиците на Скопје, се тука да го подржат мирниот и демократски процес на гласање!

Срамота!!!


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:42
moira,,,gledam totalno si ja imash promasheno poentata na mojot post,,,ni eden zbor ne si razbral kako shto treba....no izvini,,,nemam namera da ti objasnuvam,,,,

i osven toa,,,jas nikogash ne sum reklamirala nekoja partija tuka kaj vas,,,i ushte najmalku da ve ubeduvam vo neshto,,,

toa shto jas simpatiziram nekogo,,,si go chuvam za sebe,,,nema potreba da vi nametnuvam neshto na vas,,,

i za tvoja informacija,,,,on kogo jas "simpatiziram",,,e najmalku vinoven za ova shto se sluchuva,,,,

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:47
sto moze da se ocekuva od teroristi sto sega se politicari. tie da mozele so cesnost, so rabota, so trud i znaenje da se probijat vo zivotot, nemase da se simnuvaat od planina so puski, nego so knigi...


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:58
ke im dojde krajot. eden takov veke go najde krajot sabajlevo.

drugite cekaat na red.


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:19
Deneska mozebi e eden od najtragicnite denovi za Makedonija. Se ispusti golema moznost sto ja imavme za integracija kon NATO i EU. Golem stram a uste pogolem poraz za Makedonija.
  Del od Albanckiot elektorat vo Makedonija go pokazaa svoeto najnisko nivo na kultura, neka im sluzi na cest. No povece e kriva drzavata sto im pruzi moznost za da go pravat ona sto go pravat. Nesposobnost na drzavnata administracija, deneska gi gledame rezultatite od sposobnosta na Gruevski!



-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:24
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Deneska mozebi e eden od najtragicnite denovi za Makedonija. Se ispusti golema moznost sto ja imavme za integracija kon NATO i EU. Golem stram a uste pogolem poraz za Makedonija.
  Del od Albanckiot elektorat vo Makedonija go pokazaa svoeto najnisko nivo na kultura, neka im sluzi na cest. No kako sto kaza i anastea, povece e kriva drzavata sto im pruzi moznost za da go pravat ona sto go pravat.

 
 
deka si vo pravo koga velis tragicen den za Makdeonija , potpolno si vo pravo ... i samo tuka ... se ostanatoto ti e izgovor vo stilot " ja ne znam , sum bil na podrum " .... pa uste se osmeluvas da kazes deka e sram za MKD drzava sto im pruzila moznost ... kako i obicno , sekogas , pa duri i koga se ubivate medjusebe vinovna vi e MKD i Makedoncite ..... kako li samo ne ti e sram da napises nesto takvo ? ....


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:27
a koga 2001 - ta ubivaa policajci i vojnici , palea , maltretiraa , urivaa , togas toj " del od alb elektorat " ne go pokaza svoeto najnisko nivo ? togas se natprevaruvavte koj ce se fotografira so nekoj takov , najnizok " ? ili ne vi precese da napadjate i plukate po drzavata i se sto e Makedonsko ? .... лутина

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:28
http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=33833&mid=1500&tabId=1&tabindex=0

za tebe miroslave ..ajde iskomentiraj go ovaголемо%20гушкање

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7429712.stm


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:31
si se zaprasal li nekogas , kakvo e cuvstvoto dodeka si na nekoja zadaca , vo odbrana na tatkovinata , kakvo e cuvstvoto dali nekoj te drzi na snajper ili dodeka se vracas doma vo unforma na MVR ili ARM , dodeka pominuvas pod neciv prozorec ili pokraj neciva kuca , sto se moze da se sluci i koj se moze da pripuka na tebe ? ..... ili togas tie " najniskite " bea heroi vo borbata za covekovi prava i slobodi ... demokracija ... лутина LICEMERI EDNI .........DAJKE ..... nikogas ne znaete sto vi e dovolno .... se e malku a uste i koga imate vlast , ne znaete da se kontrolirate .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:32
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=33833&mid=1500&tabId=1&tabindex=0

za tebe miroslave ..ajde iskomentiraj go ovaголемо%20гушкање

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7429712.stm
 
 
tebe 100 x ti kazav deka imam problem so konekcijata ... edvaj se odrzuvam i tuka na forum лутина


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:33
pinjau
i taka sme crevo
slepo
bilo vospaleno ili ne , manje vazno
no koga kje se vospali slepoto crevo- mora se na operacija


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:40
ma kakvo slepo crevo .... nie sme rak na debeloto crevo na evropa голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:42
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Deneska mozebi e eden od najtragicnite denovi za Makedonija. Se ispusti golema moznost sto ja imavme za integracija kon NATO i EU. Golem stram a uste pogolem poraz za Makedonija.
  Del od Albanckiot elektorat vo Makedonija go pokazaa svoeto najnisko nivo na kultura, neka im sluzi na cest. No kako sto kaza i anastea, povece e kriva drzavata sto im pruzi moznost za da go pravat ona sto go pravat.

 
 
deka si vo pravo koga velis tragicen den za Makdeonija , potpolno si vo pravo ... i samo tuka ... se ostanatoto ti e izgovor vo stilot " ja ne znam , sum bil na podrum " .... pa uste se osmeluvas da kazes deka e sram za MKD drzava sto im pruzila moznost ... kako i obicno , sekogas , pa duri i koga se ubivate medjusebe vinovna vi e MKD i Makedoncite ..... kako li samo ne ti e sram da napises nesto takvo ? ....



Miroslav aj ne tresi zeleni.   Prvo ne sum Albanec,drugo ako tebe tie od raka so ubistva i drugi gluposti nemoj da gi poistovetuvas site ludze so toa.
 Ne sum bil na krov sum bil vo Amfiteatar na Kiril i Metodij.
 A ti nisto ne si pogolem od mene Makedonec, i nisto ne znaci za tebe Makedonija povece od toa sto mi znaci mene.

A tebe ako te boli nesto, zosto ne se lutes na Grueski, neli on ja ima vlasta i trebese da se girzi da ne dojde do toa, a i sega da go resi problemot. Ili jaka koalicija napravi so kriminalecot broj eden Taci.



-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:47
gruevski
trebese na sekoj SHQIPETARE ( dobar mi e izgovorov??) da postavi po eden dzandar????

so treskas bre
gruevski bil kriv so se raspukaa


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:50
pa da be ... sekogas svoeto nivo na (ne ) kultura go opravduvaat so kogo drug ako ne so Makedoncite ...... a toa sto velis deka ne si albanec , ako ne se lazam , ne te vrednuva pomalku politicki ponekulturen od niv ... zosto , pri sekoj nas razgovor , bilo tuka vo politika ili vo podforumot veroispoved , sekogas maftase so tezata deka ste islamski braca ..... brm , brm , brm .... e pa ako ne si albanec ili turcin , togas si Makedonec .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:52
ne bil albanec ... brm , brm , brm .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:52
[QUOTE=anakin]gruevski
trebese na sekoj SHQIPETARE ( dobar mi e izgovorov??) da postavi po eden dzandar????

so treskas bre
gruevski bil kriv so se raspukaa
[/QUO


 

Anakine, pa neli e Premier il on e isklucen od odgovornost  a???










-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:54
e odgovoren
no nepostoi takov premier koj moze da cuva site gragjani
eeeeeeeeeej
jas ako zemev noz i mu go opnav na toj kaj kutijata
grujo li e vinoven?????


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:55
shqiptare ... so meko SHKLJ ..... brm , brm , brm .... gruevski vinoven ... boskovski vinoven ... brm ... milosevic vinoven ... brm .... seselj vinoven .... brm .... putin vinoven ... brm .... arkan vinoven ... brm ..... samo ALIJA FEKALIJA  e dobar .... BIL .... brm ... i hali kakmeti ... brm ....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:57
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

pa da be ... sekogas svoeto nivo na (ne ) kultura go opravduvaat so kogo drug ako ne so Makedoncite ...... a toa sto velis deka ne si albanec , ako ne se lazam , ne te vrednuva pomalku politicki ponekulturen od niv ... zosto , pri sekoj nas razgovor , bilo tuka vo politika ili vo podforumot veroispoved , sekogas maftase so tezata deka ste islamski braca ..... brm , brm , brm .... e pa ako ne si albanec ili turcin , togas si Makedonec .....



Da Makedonec MUSLIMAN, i ne samo na veroispoved i tuka ce kazam deka Muslimanite mi se braca.



-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:58
da postavi po eden dzandar .... hahahahahahahah ...... a noz vo kutija .... e toa e DEMOKRACIJA , BE  ......... sto sakam to radim ... eeej  .... DEMOKRACIJA ......  isto kako obidite so pomos na pritisok potkrepen so sila , odnadvor i odvnatre , da se izdejstvuva priznavanje na eden ........

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:58
Originally posted by anakin anakin напиша:

e odgovoren
no nepostoi takov premier koj moze da cuva site gragjani
eeeeeeeeeej
jas ako zemev noz i mu go opnav na toj kaj kutijata
grujo li e vinoven?????



Ne e za nego vinoven, no vinoven e sto go ima kako koalicionene partner na kriminalecon Taci!




-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:59
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

pa da be ... sekogas svoeto nivo na (ne ) kultura go opravduvaat so kogo drug ako ne so Makedoncite ...... a toa sto velis deka ne si albanec , ako ne se lazam , ne te vrednuva pomalku politicki ponekulturen od niv ... zosto , pri sekoj nas razgovor , bilo tuka vo politika ili vo podforumot veroispoved , sekogas maftase so tezata deka ste islamski braca ..... brm , brm , brm .... e pa ako ne si albanec ili turcin , togas si Makedonec .....
Da Makedonec MUSLIMAN, i ne samo na veroispoved i tuka ce kazam deka Muslimanite mi se braca.







e sega vece e se poinaku ... gledas li deka si MAKEDONEC ? .... nema vrska kako si dosol do toa da si musliman .... vazno e deka ti i ponataka plukas po se sto e makedonsko .. kazi mi , doma , kako pozdrav , se PLUKATE MEDJUSEBE ?


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:00
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

pa da be ... sekogas svoeto nivo na (ne ) kultura go opravduvaat so kogo drug ako ne so Makedoncite ...... a toa sto velis deka ne si albanec , ako ne se lazam , ne te vrednuva pomalku politicki ponekulturen od niv ... zosto , pri sekoj nas razgovor , bilo tuka vo politika ili vo podforumot veroispoved , sekogas maftase so tezata deka ste islamski braca ..... brm , brm , brm .... e pa ako ne si albanec ili turcin , togas si Makedonec .....



Da Makedonec MUSLIMAN, i ne samo na veroispoved i tuka ce kazam deka Muslimanite mi se braca.



daj da vidam kolku si makedonec??????????

zamisli makedonec ateista
zamisli shquptare musliman
zamisli turcin musliman

na koj kje mu ja dades tvojata kjerka
50 :50
povikaj prijatel
nemoj publika ziv ti e


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: im happy
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:01
И повторно, ВМРО и ДПА се на власт, и државата ни е во хаос!! Кој е крив? Па сигурно не ни е крив Зимбабве!! Крив е тој што имал можност и средства да се бори против криминалните групи, ама тоа не го сторил на време! Се плашам дека уште четири години ќе имаме исти, ако не и полоши услови за живеење!

-------------
middle is best... i believe in science


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:02
na makedonecot ateista ... isto kako vo onoj vicot ... znaes ?
a +( plus ) , krvta voda ne biduva голема%20насмевка


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:02
dont vori bi hapi

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:04
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

pa da be ... sekogas svoeto nivo na (ne ) kultura go opravduvaat so kogo drug ako ne so Makedoncite ...... a toa sto velis deka ne si albanec , ako ne se lazam , ne te vrednuva pomalku politicki ponekulturen od niv ... zosto , pri sekoj nas razgovor , bilo tuka vo politika ili vo podforumot veroispoved , sekogas maftase so tezata deka ste islamski braca ..... brm , brm , brm .... e pa ako ne si albanec ili turcin , togas si Makedonec .....



Da Makedonec MUSLIMAN, i ne samo na veroispoved i tuka ce kazam deka Muslimanite mi se braca.



daj da vidam kolku si makedonec??????????

zamisli makedonec ateista
zamisli shquptare musliman
zamisli turcin musliman

na koj kje mu ja dades tvojata kjerka
50 :50
povikaj prijatel
nemoj publika ziv ti e





Anakin ne me maltretiraj so takvi gluposti ziti se!  Ne vredi da se komentira.



-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:04
happy .... zosto pesimizam .... so ova tempo , mozebi za 4 godini i ce imame deficit na glasaci намигнување

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:05
znaev deka imas odgovor
no ne ti pufka da kazes
hahahahhahah


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:06
a be kakvi prasanja pa i ti
mu postavuvas
bez opcija povikaj prijatel
hahahahahahahahahahahahahahahahah


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:06
znaev deka znaes, deka e taka

he he




-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:08
taka e
kje ja dades
na site samo ne ne makedonec
jas toa go imam pruceo brat
ne si prv ni posleden

aj ziv ti gospod ne koristi zbor makedonec
odamno ne si toa
ti si musliman i toa ti e povazno milion pati
i dosta so demagogii
cao odam na gosti



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:11
toa ne se demagogii ... toa e posledica na dobro ispran del od nesto sto go narekuva deka go poseduva ........ MOZOK .......

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:15
prvo ja nema da ja dadam, ce si najde partner sto sama si saka.

drugo, nikoj ne moze da mi go uskrati pravoto na makedonec, a najmalku ti anakine.

Da go prasas nekoj pravoslaven dal ce ja dade cerkata na nekoj ateista, pa makar i kolkav makedonec neka bide ok?

Da mene mie najvazno da sum Musliman, no sum i makedonec i kade i da sum.



-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: muhadzir
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:19

Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

toa ne se demagogii ... toa e posledica na dobro ispran del od nesto sto go narekuva deka go poseduva ........ MOZOK .......
Penzionere, tebe ne ti se zameruva... i onaka si epten zabegan, sto da prais starost grdost. тага

-------------
ISLAM VJERA ISTINE


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:24
денеска дефинитивно од ШИПТАРИТЕ!Македонија ,демократијата губи заради погани и проклети доселеници симнати од плнина!

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:28
ne veli taka , beauty ... ce go navredis i onoj makedonecot so im e brat po vera голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:36

MiroslavG8:ne veli taka , beauty ... ce go navredis i onoj makedonecot so im e brat po vera


мореее каков хејтер сум ...ептенголема%20насмевкаМе нервираат овие ствари не за друго секој гледа од свој интерес а се губи многу ако гледаш од објектива...Жалосно!

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:37
e , se gubi ..... ama ne neplanirano .... bidi sigurna .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 17:39

Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

e , se gubi ..... ama ne neplanirano .... bidi sigurna .....
мики биди сигурен дека е мноогу добро испланиранонамигнување

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 18:57
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

moira,,,gledam totalno si ja imash promasheno poentata na mojot post,,,ni eden zbor ne si razbral kako shto treba....no izvini,,,nemam namera da ti objasnuvam,,,,

i osven toa,,,jas nikogash ne sum reklamirala nekoja partija tuka kaj vas,,,i ushte najmalku da ve ubeduvam vo neshto,,,

toa shto jas simpatiziram nekogo,,,si go chuvam za sebe,,,nema potreba da vi nametnuvam neshto na vas,,,

i za tvoja informacija,,,,on kogo jas "simpatiziram",,,e najmalku vinoven za ova shto se sluchuva,,,,



Мила моја AlbanianGirl, не си толку тешка за разбирање за да не можам да те разберам. Ништо не сум промашила во постот со којшто ти реплицирав, се што кажав е апсолутно точно, но некој гледа и разбира зависно од ситуација како му одговара.

Што се однесува до твојот симпатија, и политички идол, да ја освежам меморијата:

AlbanianGirl
Испратена: 2008.Мај.31 во 16:17

...''da znaesh samo kolku umen chovek e Ali Ahmeti,,,ke se srameshe shto imash pishano tuka,,,''...
__________________________________________________
AlbanianGirl
Испратена: 2008.Април.20 во 23:19
Originally posted by Averoes

...Samo Avtoritetite kako Hashim Taci mozat da ja smenat situacijata vo Albanskiot elektorat , fakt e deka Albancite se zalosnici na Ali Ahmeti i na Mneduh Taci i na nivnata antidemokratska logika i zatoa vo Makedonija se pojavi druga Alternativa predvodena od poranesniot Kosovski minister za Nadvoresni raboti vo togasnata privremena vlada na Hashim Taci ,smetam deka samo luge kako Bardhyl Mahmuti mozat da i pomognat na Albanskiot narod .


а зошто велиш заложници на антидемократската логика на Али Ахмети????

добро за Тачи се согласувам,,,ама Али Ахмети????,,,

тој е единствениот политичар кој заслужува почит,,,и доверба,,,штета што нема повеке луѓе околу него со кои да соработува...

кај него најмногу ценам тоа што е оригинален,,,не глуми,,,многу е искрен,,,а тие се особини кои кај политичарите и со микроскоп да ги бараш не можеш да ги најдеш.....
________________________________________________

Мила, дали се потсети или уште треба да ти ја освежувам меморијата...?

Поздрав




-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 19:16
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:


Deneska mozebi e eden od najtragicnite denovi za Makedonija. Se ispusti golema moznost sto ja imavme za integracija kon NATO i EU. Golem stram a uste pogolem poraz za Makedonija.  Del od Albanckiot elektorat vo Makedonija go pokazaa svoeto najnisko nivo na kultura, neka im sluzi na cest. No povece e kriva drzavata sto im pruzi moznost za da go pravat ona sto go pravat. Nesposobnost na drzavnata administracija, deneska gi gledame rezultatite od sposobnosta na Gruevski!



Секако секогаш ДРЖАВАТА е КРИВА, ДА, требаше со Закон да се забрани воопшто да се одржуваат избори, било какви!...се додека свеста кај поедини примитивни етнички заедници не се репрограмира и премости цивилизацискиот шок кој го живеат!!!



-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 19:19
ne be ... DRZAVATA E VINOVNA ..... ja ne znam ... sum bil na podrum .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 19:24
e pa milo , nie sme skoro pred mat ... so seto ova sto se slucuvase ... a i ce se slucuva ... nema da zapre na ova .... bidi sigurna .... znaejci go mentalitetot na klanovsko - plemenskite sojuzi potpomognati od teroristickite grupacii imported from kosova ... koja patem bese priznato od liberija голема%20насмевка ...

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 20:22
moira,,,jas nikogash ne sum negirala deka mi se dopagjaat stavovite na Ahmeti,,,no toa ne znachi deka jas sum chlen na negovata politichka partija,,,

mojot glas deneska,,ne otide ni za edniot,,,ni za drugiot....


a deka ne si me razbrala,,,toa definitivno ne si me razbrala,,,samo aj,,,neka ti stoi,,,,

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 20:52


А кој спомена дека си ''член'' на неговата партија?...зарем тоа е важно...јас само те потсетив на тојот идол и ти направив ретроспектива на твоите ставови бидејки ги негираше!


Но ти не разбираш, односно разбираш само она кое ти е благопријатно за ушите!!!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 20:59
Originally posted by moira moira напиша:




До вчера колку што знам беше доста уверена и горда на својата политичка опција и не убедуваше дека располага со врвен интелектуален кадар и лидер и дека они се оние кои се за интрегрирање на Македонија во ЕУ....


samo da te potsetam,,,,

i jas upotrebiv "politichki chlen" bidejki ne znaev drug zbor na mkd....

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 21:02
Albanian Shpon grl..koa vi ja gasat strujata tamu kaj tebe..aj odi legni si ...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 21:09
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by moira moira напиша:




До вчера колку што знам беше доста уверена и горда на својата политичка опција и не убедуваше дека располага со врвен интелектуален кадар и лидер и дека они се оние кои се за интрегрирање на Македонија во ЕУ....


samo da te potsetam,,,,

i jas upotrebiv "politichki chlen" bidejki ne znaev drug zbor na mkd....



Твоите ставови јасно си ги кажуваш и тоа баш на фин и разбирлив македонски јазик, намигнување и глумење во друга секција мила...кај мене не пали!



-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 21:13
До AlbanianGirl:

И да, се извинувам, но изумив:




HAPPY BIRTHDAY!!!




-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk