IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Правен факултет Јустинијан Први
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Правен факултет Јустинијан Први

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Правен факултет Јустинијан Први
    Испратена: 23.Мај.2008 во 20:14
Ja ne znam dali ja ima temava,ako ja ima se izvinuvam..me interesira dali nekoj moze da mi dade nekoja informacija poveke za pravniov fakultet..kako e,neso taka za profesorive,od koj da se pazi i taka... mislam dokolku nekoj studira,pa da razmeni nekoja informacija vaka cisto da znaeme so ne ceka nie so sakame da se upiseme..konkretno me interesira za smerot pravni nauki..fala odnapred pa dajte si svoe mislenje..
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 20:37
Eve jas prva!
Na pravni nauki sum i jas!
Iskreno fakultetot ne izleze bas kako sto go zamusluvav
ama toa sakam da go rabotam
pa ke go zavrsam koga-togas!
Ne znam bas kako odi spored EKTS(EvropskiKreditTransferSistem)
zatoa sto jas sum po starata programa!
Mislam deka se pozadovolni po novava programa!
Pazenje mila definitivno ke ti treba!
Veruvaj deka ako ne zaglavis na prva godina
se somnevam deka ke zaglavis na nekoja od narednite godini!
Prva godina
ozbilno sfati go 'Voved vo pravoto' kaj Dimitar Bajaldjiev(jas kaj nego zaglaviv) ili kaj Miodrag Micajkov!
Dvajcata se prilicni zahtevni!Priliiiiiiiiiiiicno!
Predmetot sodrzi dve knigi:Voved vo pravo-Drzava i Voved vo pravo-Pravo
i dvete se 'teski' po okolu 450-500 strani!
Porano se polagase na cetiri kolokviumi!
So ovoj nema zezanje!
Mislam deka sega i 'Gragansko pravo' i 'Stvarno pravo' se polagaat vo prva godina
a G-ga Rodna Zivkovska koja gi drzi ovie dva predmeta
e "one of a kind' zena!
Tuka zezanje nema ni pod razno
Kaj nea e najtesko sto ne znaes sto bara da znaes!
Nekogas e premalku napisano
nekogas e premnogu napisano!

Materiite ne se tolku teski
kolku isfrustriranite luge koi go drzat katedrite!

Sekoja cest na isklucocite!

Nikogas ne ispustiv prilika da go pofalam Vlado Buckovski
covekot e isklucitelen vo odnosot profesor-student!
cesto ostanuvase so nas na pauzite i razgovarase so grupata!
Mene mi predavase 'Rimsko pravo'
ama mislam deka funkcijata profesor mu e sega vo miruvanje!


Iskreno
se nadevam deka po noviot sistem na studiranje ke imas pomalku problemi !
Ako ti treba uste nekoja informacija
ti stojam na raspolaganje!
Pozdrav idna koleske!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 15:27
E fala mnogu na informaciive ke mi trebaat..pozz
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 20:08
Tu bre nikoj li nema da kaze neso za fakultetov,nekoe razmisluvanje??Ili site ste za privatni fakulteti a???
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 09:16
Originally posted by Eli Eli напиша:

Tu bre nikoj li nema da kaze neso za fakultetov,nekoe razmisluvanje??Ili site ste za privatni fakulteti a???

... ajde Eli... eve jas ke ti kazam... i toa so gordost...i zadovolstvo...
... i ova godina studentite na Praven fakultet od Skopje, go povtorija minatogodishniot uspeh na najgolemiot natprevar vo Viena, za studenti po pravo, ekonomija i informaticka tehnologija na Jugoistocna Evropa... Ovaa godina vo konk*rencija na 12 studenti na zemji od regionot... na natprevarot po pravo....Elena Miloshevska go osvoi prvoto, a Katerina Todorovska vtoroto mesto i dokazaa deka nashiot "Justinijana Prima" so ja ostvaruva svojata misija... vadi kadri so koi mozeme da se gordeeme...
...zadovolnaголемо%20гушкање....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 21:54
Kako ne..prezadovolna na ovaa informacija..ve sakam i guskam
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2008 во 22:58
...barem nekomu deneska...jas i Justinijana Prima....mu go razubavuvme denot....големо%20гушкање....
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2008 во 03:24

Честитки за колешките!

А ти мила?Запиша правен?
Ако ти треба некоја информација,скрипта...што да е...тука сум!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2008 во 18:41
pa upisite se na 25 i 26..ke vidime so kako ke bide..fala mnogu na podrskata i ponudata za pomos.. ke imam vo predvid..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 20:35
Slobodni mesta,na praven fakultet ostanaa samo za studiite po novinarstvo..drugo se e popolneto..ocigledno nokogas ne stivnuva interesot za studiranje pravo..pa koj e iden ili segasen student na ovoj fax,moze tuka da pise se vo vrska so nego,da si razmenime mislenja i sl..:) pozz
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 20:36
Originally posted by Irenica Irenica напиша:


Честитки за колешките!

А ти мила?Запиша правен?
Ако ти треба некоја информација,скрипта...што да е...тука сум!


Eve sega konecno ke ti kazam..se upisav..se e ok..se nadevam ke nemam nekoi problemi ponatamu..pozz
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
unicorn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unicorn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 23:42
Здраво! Вака имам едно прашање до поупатените на факултетов, ако може да ми објаснат нешто.Веќе 2 год. сум на факултетов ама вонредно(се префрлив вон. од минатат год.)поради тоа што ме главеше еден предмет и сеуште сум прва година. Сеа пошто почна нова учебна год. да ли треба да се презапишува нешто или не? Би прашала и на студентски али знаете како е таму Поздрав!!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 03:25
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by Irenica Irenica напиша:


Честитки за колешките!

А ти мила?Запиша правен?
Ако ти треба некоја информација,скрипта...што да е...тука сум!


Eve sega konecno ke ti kazam..se upisav..se e ok..se nadevam ke nemam nekoi problemi ponatamu..pozz


Ели честитки ...колешке!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 03:29

Unicorn ти си најверојатно по ЕКТС,а за тоа не сум баш упатена!
Жалам што не ти помогнав!


П.С.-Обиди се на студентски кај тетката од лево...Зоре...најкоректна е од сите!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.