IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Какви се активностите на амбасадата во земјата во
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какви се активностите на амбасадата во земјата во

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 12:57
Во било која влада на МК (од осамостојувањето па до денес, значи полни 18 години) амбасадорите не правеле АМА БАШ НИШТО официјално за промоција на Македонија. Барем во Европа. На пример, да се случи да организираат некаква промоција на МК со коктел, изложба, концерт. Па да добиеш покана, на пример. Ако една земја се промовира вистински и на највисоко ниво, тоа е преку културата, нели?
За разлика од амбасадите на многу други земји кои активно си работат на промоција на сопствената земја со промоција и организирање на најразлични типови на средби на своите луѓе кои живеат во конкретната земја....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 13:05
и не само со своите граѓани кои живеат вон матичната земја ......
организиратт разни манифестации , презентации и што уште не за што поуспешно презентирање на својата земја надвор од нејзините граници ..... за жал , нашите “ дипломати “ изгледа имаат поважни работи од такви ситници .........не%20знам
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 00:57

Нам, на македонските исленици кои се постојани жители (и порано или подоцна државјани) на други земји не не треба македонска амбасада. Кога сме навор од дома, за нас се грижат амбасадите на земјите во кои живееме. Но затоа, Македонија, преку своите амбасади и иселениците може да ја продлабочи соработката со овие земји.

Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 20:18

Nema naska ambasada ovde...Jok...

A inaku kakvi aktivnosti se odvivaat vo makedonskite ambasadi niz svetot vidovme kako e vo Avstralija...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2011 во 16:58
Neka kazi nekoj od Avstralija kako mozese ambasadorot da padni tolku nisko,pa se pletka so nekakvi k*rvetini,pa poslem go kradat i lazat.Nekak kazi nekoj sto tocno se sluci pomegu nego i negovata zenska vo Avstralija.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.