IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарија призна вина за македонските Евреи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарија призна вина за македонските Евреи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бугарија призна вина за македонските Евреи
    Испратена: 20.Мај.2008 во 14:36
Originally posted by Oho Boh Oho Boh напиша:

Тиа слики станаха веке банални. Ама ако сакаш нешто стварно да научиш оди на еден друг форум. Там еден ваш човек под никот "Симеон Велики" е створил вечерно училище под име "За сите македонисти".



Кој, истиот оној од БНД кој ми призна дека Бугарите се Татари
Кон врв
Oho Boh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 14:35
Тиа слики станаха веке банални. Ама ако сакаш нешто стварно да научиш оди на еден друг форум. Там еден ваш човек под никот "Симеон Велики" е створил вечерно училище под име "За сите македонисти".
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 14:33
Него да се вратиме на темата..

Како што веќе Прванов призна за ѕверствата на Бугарите врз Македонските Евреи, треба да ги признае и ѕверствата што ги вршеле Бугарите врз Македонците.....

Ги имам покажано многупати овие слики, и мислам дека веќе е срамота Бугарија како европска земја да затвара очи и за овие злосторства....а и за злосторствата кои ги вршеа(вршат) во Пиринска Македонија...

Кога шкртаа Македонци и ги правеа Бугари...














Инаку Прванов рече дека биле одговорни за депортација на 11 000 евреи
А што стана со другите 9000 евреи..
Како да ги подзаборавил тие..




Изменето од Vladimir88 - 20.Мај.2008 во 14:33
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:57
Originally posted by __ __ __ __ напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

И јас не ја отворив темата со цел да навредам некого тоа е извор од весник и изјава на Прванов....
тешко ми иде да ти повярвамтагаеве - читай се сам и сам се изясне зашто си отворил темата и дали има навреда
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Фала богу нешто да признаат...
Не ја кажале реалната бројка, 25 000 евреи се...ама ајде....барем
признаа дека депортирале евреи...јас мислев дека до крајот на светот ќе
се прават така наудрени....as usual Сега да ги признаат уште ѕверствата што ги правеле врз македонскиот народ....и ќе го сменам моето мислење за Жолтите..




Па тоа е вистината

Фала богу вие нешто да признаете до вчера се правевте наудрени за ѕверствата што ги правевте врз евреите....
Сега уште да ги признаете ѕверствата што ги вршевте врз Македонците, како и вие така и Србите.....и тогаш можеби на подруг начин ќе гледаат Македонците кон Бугарите..
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:56
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

И јас не ја отворив темата со цел да навредам некого тоа е извор од весник и изјава на Прванов....


тешко ми иде да ти повярвамтага
еве - читай се сам и сам се изясне зашто си отворил темата и дали има навреда

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Фала богу нешто да признаат...
Не ја кажале реалната бројка, 25 000 евреи се...ама ајде....барем признаа дека депортирале евреи...јас мислев дека до крајот на светот ќе се прават така наудрени....as usual
Сега да ги признаат уште ѕверствата што ги правеле врз македонскиот народ....и ќе го сменам моето мислење за Жолтите..

Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:53
Да, а тој главен мозок Бугарите го немаат.

Изменето од Vladimir88 - 20.Мај.2008 во 13:54
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:52
не е толкоз битна врзката с индиянците, Аспарух или Алекс

битна в врзката со главния мозок
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:51
Originally posted by __ __ __ __ напиша:



Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Не, ја не се залагам за да ги исчистиме монголите, јас сум за да престанат да ги замараат со глупости македонците...
ако не сакаш да се замараш спри да пускаш глупи теми бе Владкоседи си мирно и я читай история, дискутирай си, нема проблемкога намерно отвориш тема со цел навреда има ...пляс пляс педалитепляс пляс педалитеводно колело



Не, вие сте дојдени да ширите пропаганда на форумиве, и да ги правите Македонците нешто што не се.......тоа веќе оддамна го заклучив откако пробав да дискутирам со вас..
Со вас не вреди да се дискутира пред се зошто за секоја работа што ја постира Македонецот се правите наудрени и го правите нешто што не е....реков на кој принцип вие функционирате..
Да не зборам тоа што го вадите тука лебот на Македонците
Е така во Европа неможе...
И јас не ја отворив темата со цел да навредам некого тоа е извор од весник и изјава на Прванов....

Јас само коментирам тоа што го признале конечно Бугарите...

Изменето од Vladimir88 - 20.Мај.2008 во 13:52
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:49
Originally posted by Oho Boh Oho Boh напиша:

Ако ти направят обстоен ДНК анализ, може да се получи, че имаш врзка и со индианците во Америка.

Али не со Аспарух монголот, гордост блгарска....

Изменето од Vladimir88 - 20.Мај.2008 во 13:50
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:49
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Не, ја не се залагам за да ги исчистиме монголите, јас сум за да престанат да ги замараат со глупости македонците...


ако не сакаш да се замараш спри да пускаш глупи теми бе Владко

седи си мирно и я читай история, дискутирай си, нема проблем
кога намерно отвориш тема со цел навреда има ...

пляс пляс педалите
пляс пляс педалите
водно колело


Изменето од __ __ - 20.Мај.2008 во 13:49
Кон врв
Oho Boh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:48
Ако ти направят обстоен ДНК анализ, може да се получи, че имаш врзка и со индианците во Америка.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:46
Originally posted by __ __ __ __ напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

И за тоа како Македонците се почист народ и од Бугарите, пред се зошто немаат монголска крв во нив..
това с тая чистотана македонската крв ми звучи малце фашистическитака да знаеш


Јас реков дека ниту еден народ на светот не е чист, врати се поназад, кажав дека Македонците немаат само монголска крв.

Изменето од Vladimir88 - 20.Мај.2008 во 13:47
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:45
Originally posted by Oho Boh Oho Boh напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Сега не разбравчиста кръв имаш само кога не си монголоид??


Ниту еден народ на светот не е чист, ама јас сум горд што немам монголска крв во мене и горд сум што сум припадник на Македонците кои немаат капка монголска крв во себе........многу смрдат монголите затоа..


Влади на това твоето му викат чист расизъм. Ти индиректно подкрепяш со тоа тезата за пълноценни и непълноценни раси. Да те подсетам ли на кого беше тоа запазена марка? На ония с мустаките, дето подпали целиот свет. А после бугарите сме фашисти. Смех.



Не, ја не се залагам за да ги исчистиме монголите, јас сум за да престанат да ги замараат со глупости македонците и да не се споредуваат со Македонците пред се зошто они Македонците неможе да се поврзани со нив зошто немаат капка монголска крв во себе...тоа што го зборува Димитров е научна фантастика, а уште кога се прогласи за прероден праблгарин(монгол) беше најинтересно.....



Изменето од Vladimir88 - 20.Мај.2008 во 13:46
Кон врв
Oho Boh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 13:43
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Сега не разбравчиста кръв имаш само кога не си монголоид??


Ниту еден народ на светот не е чист, ама јас сум горд што немам монголска крв во мене и горд сум што сум припадник на Македонците кои немаат капка монголска крв во себе........многу смрдат монголите затоа..


Влади на това твоето му викат чист расизъм. Ти индиректно подкрепяш со тоа тезата за пълноценни и непълноценни раси. Да те подсетам ли на кого беше тоа запазена марка? На ония с мустаките, дето подпали целиот свет. А после бугарите сме фашисти. Смех.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.