IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Киксови !!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Киксови !!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 11:29
"Сте завртиле погрешен број ние воопшто немаме телефон"

пс. не е мој киксов
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 18:10
padna zemjotres...dade gol,ama go utna
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 19:56
Originally posted by russia russia напиша:

Најголемиот кикс, што го имам слушнато беше, пред 3 години кога одев во Шведска. -и пред да тргне автобусот, трча една бабичка,целата избезумена (која имаше повеке од 60 години)здогледа еден полицаец и збунето го прашува:
"ЧИЧКО АВТОБУС,ЧИЧКО АВТОБУС, НА КОЈ ПОЛИЦАЕЦ ДА СЕ КАЧАМ" ,
а полицаецот на тоа и вика:
"БАБИЧКЕ, КАЧИ СЕ НА КОЈ БИЛО ПОЛИЦАЕЦ , САМО НЕМОЈ НА МЕНЕ"       



лелелеелел на ова цел саат сум се смеела секоја чест
Кон врв
marin4etoo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marin4etoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 21:57
bev iskocena so edna drugarka koja me prasa neso i ja taka glasno i vikam:Yes,I don't(Yes,I do)use se smeeme
Кон врв
korleone Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај korleone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 08:11
sneg duva veter do kolenici
Кон врв
dadicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dadicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 17:24
ela be ke dojdam
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 08:49
sasite go naselile rudarstvoto
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 19:03
lele ama e golemaa do neboto i pogore
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 21:47
Професорот по историја прашува
Кукуш е родно место на?
и едно девојче се јавуе и вика
КОЧО РАЦИН

Кон врв
Dirty cruel bitch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dirty cruel bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 21:51
На час по Дигитална електроника ...(еден забеган професор) испрасува еден мој сокласник и на крајот кога веке го испраша пред табла и му вика:
"СЕДИ ТРАЈЧЕ КАКО СЕ ВИКАШ?"


хаха цел клас се згазивме од смеа
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2009 во 02:21
Se zgaziv i jas gnasna surova kuchko... ama so tvojot nik>??? pa jel si mala normalna- zemi napisi si go imeto primer sevda ili stojna... nemoj nesho unique ... aman bre sho ni napraj amerikanizacijava.???? sam da se narechish gnasna surova kuchka????

Boooooooooo.... definitivno trebit da go udrit makedonskiov narod nekoe cunami...lol
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2009 во 11:40
na eden moj cas... makedonski prasue dali ima otsutni...no nikoj ne ja slusa...i edno dete vika koj e otusuten neka krene raka......po nekoe vreme makedonski zamislena i iznervirana vika ajdee koj e otsuten neka krene raka..
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2009 во 11:41
ako sakas da se zakacas ,kuti--->moj licen kiks
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2009 во 20:18
Во почетокот кога го изучував рускиот јазик, на една русинка во Москва, (кога се запознававме)ја прашав - Знаете ли Вы, как Вас зовут - Знаете ли Вие, како се викате
И таа на тоа ми одговари, - секако дека знам, се викам Ирена
пропаднав во земја
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.