IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Моминска и ергенска вечер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моминска и ергенска вечер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 12:34Нели одма би се ожениле со девојката која што би дозволила оваа торта да биде на нејзината свадба!

Прашање: Дали двајцата ликови на третото ниво од доле користат пила за да го пресечат едниот од столбовите на тортата?

Одговор: Да тоа го прават, не го пуштаат другарот толку лесно да замине.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 13:11
ako edna vecer ke ja pokrie dotogasnata sloboda....
ako edna vecer ke ja pokrie idnata vernost.....
ako so edna vecer ke se resi prelazot edniot nacin na ziveenje vo drug..
togas go opravduvam taj ludi dan......
Noooo      ........malu morgen.....
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 13:45
Glasam za momicka so deshavki a ne striptiz i neso golo telo pa ke rikame kako popaleni kucki.
Devojkite na SPA vikend - vino muabeti , luksuz ogovaranje i tracarenje , mozi i malce nostalgija no forcirana momicka NO WAY
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 15:56
Да зш да не, мојот си имаше асално организиран ергенски викенд со кумот и сите негови другари, се пијанчеле, повраќале и се радувале на голи цицки, некои си танчерки по тоа дикотеките -голема работа! Толку за тоа, видел, си потрошил пари и си дојде дома.
Јас поубаво си поминав си бев у еден фин шопинг, на фина масажа и такви ми ти работи. Нит ми се правеа фешти од тоа нити имам мерак на билдери намачкани со уље да ми се мандаат пред очи зашто ич не ми прави мерак машки стриптиз.
Симболиката е важна и да си дадеш повод да се издуваш со друштвото во твое име.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 17:07
Малку ми е глупаво тоа... последна слободна вечер - па не се оди во затвор следниот ден!
Уствари, па може бракот некој како затвор го сфаќа, што знам јас - немам уште искуство во тоа
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 06:00
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ???
Дали ја оправдувате??
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ???
Пијанчење до крај???
Кое е вашето мислење за ова???
Охооо...а кое е твоето мислење
Сакаш да се опијаниш со другарите ... и да ти игра некоја стриптизета што можеби за некој денар плус и ќе ја легнеш на последната "слободна" вечер

Јас мислам...дека не сакам но по договор може идното мажуле да си истера една незаборавна вечер...после тоа нема да е слободен...море со катанец ќе го врзам за себе...да не може да мрдне..да нема право ниедна да погледне...да гледа во мене..и САМО во мене...


Јбг...глупости...
...и онака би бил слободен да прави што сака...тоа не би му била последната слободна вечер ж
Бракот е само на хартија..значи само на хартија не си слободен....моралните вредности играат улога
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 09:31
Би направил ергенска вечер ако утредента треба да ме носат на стрелање.
 
Поглупа работа немам сретнато. рамнодушност Зошто тогаш воопшто би се женел, и која е поентата на ваквата вечер? збунетостне
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 11:19
 sekoja vecher e slobodna samo do umot i akalot eсвиркање
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 22:59

Организирајте незаборавна моминска вечер


Секоја девојка пред да се омажи треба да има незаборавна моминска вечер. За да биде што поинтересно и на сите да им остане во добро сеќавање, пронајдовме за вас неколку игри што можете да ги организирате за посебната ноќ. Моминската вечер најчесто ја организира кумата, па таа треба да се погрижи малку повеќе околу организацијата. 


За првата игра потребно е преку е-мејл да му поставите на младоженецот неколку прашања во врска во неговата свршеница. Тој треба да претпостави што би одговорила неговата идна сопруга, а тогаш поставете ѝ ги и на неа истите прашања за да видиле колку од одговорите ќе им бидат исти.

Организирајте секоја девојка што ќе дојде на забавата да купи пијалак и парче долна облека за идната невеста. Тогаш играјте си со погодување така што идната невеста ќе погодува од кого е секој подарок. За секој погрешен одговор таа мора да се напие голтка пијалак.

Играјте вистина или предизвик како што сте правеле кога сте биле мали, а за победникот обезбедете интересна награда.

Играта „никогаш не сум“ се игра така што една од поканетите ќе каже нешто што никогаш не го направила, а секоја што го направила тоа треба да се напие една голтка пијалак. И така сè додека не ви здодее.

Од секс-шоп купете неколку секси-играчки и скријте ги насекаде по просторијата во која се одржува моминската вечер. Задача на невестата е пред крајот на вечерта да ги пронајде сите предмети.

Купете споменар и во него секоја од присутните нека ѝ напише нешто на идната невеста, а тогаш на крајот од вечерта дајте и го споменарот како спомен од таа прекрасна ноќ. Ставете и свои фотографии за споменарот да биде поинтересен.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.