Испечати | Затвори го прозорот

Моминска и ергенска вечер

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Свадба
Опис на форумот: Свадби.Се на едно место..Модерна или Традиционална....или било каква?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13481
Датум на принтање: 06.Декември.2023 во 16:09
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Моминска и ергенска вечер
Постирано од: Santijago
Наслов: Моминска и ергенска вечер
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 00:13
Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ???
Дали ја оправдувате??
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ???
Пијанчење до крај???
Кое е вашето мислење за ова???

-------------
I'm out bcz of pathetic around hereКоментари:
Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 00:18
se razbira
poradi taa vecer vredi da se stapi vo brak
jas sum ZA


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 00:19
Јас сум против.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 00:20
amerikanski gluposti!

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 00:36
Mene tetka mi ke mi organizira mominska so striptizeri!
Se nadevam deka ke dozivee da se resam da se mazam!

-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 08:18
Jas rabotev kako striptizer...samo na zeni im se striptizirav


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 11:27
A veke ne rabotis?

-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 11:31
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ??? -ке се оцрнам набрзо (тоа мислам)
Дали ја оправдувате?? -зависи што
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ??? -кој како сака јас не сакам ама ако идниот ми сопру сака 10 нека викне сеедно ми е
Пијанчење до крај??? - е тоа да....голема%20насмевка
Кое е вашето мислење за ова??? -немам некое мислење....а може и вести ке гледам последната ми вечер неоцрнета голема%20насмевка


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 22:17
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ???
Дали ја оправдувате??
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ???
Пијанчење до крај???
Кое е вашето мислење за ова???


Глупости. Им треба ноќ пред свадба за да гледаат стриптиз. Утре се женам/мажам па дај да изживеам се што не сум изживеал до сега...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:33
Originally posted by IQ IQ напиша:

amerikanski gluposti!

можеби си во право......но кој како тоа го прославува...

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 00:06
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

amerikanski gluposti!

можеби си во право......но кој како тоа го прославува...


nekoj ako saka neka si "proslavuva" taka, toa se za mene chisti gluposti!

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 00:18
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ???
 kone4no posledna"slobodna"ve4erголема%20насмевка
Дали ја оправдувате??
 e de,,,,pa mora da ima poslednaголема%20насмевканамигнување
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ???
 NE!!! zatoa sto moze i da ne bide posledna "slobodna" ve4erголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Пијанчење до крај???
Ne ni ova!!!a utresniot den ke treba li da se bide prisuten na onoj "po4etniot" denзбунетостголема%20насмевка
Кое е вашето мислење за ова???
toa bi bilo za ova!!!плазењеголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 01:27
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

amerikanski gluposti!

можеби си во право......но кој како тоа го прославува...


nekoj ako saka neka si "proslavuva" taka, toa se za mene chisti gluposti!

е добро де IQ повеќето колку што знам само си викаат другари и другарки......си изнајмува славеникот локалче само за нив таа вечер.....музика погодена пиењето на место.......после го носат него кркуш до дома.....стриптизерки нема....зш појма неам.....
може да се смета и како обична вечер со друштовото.....само на некој начин посебна......прослава наречена......не знам мојот став кон ова е неутрален......него онака кеиф да му се направи на оној што сака ова да си го прослави

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 01:37
BULLsh*t

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 05.Август.2009 во 12:34Нели одма би се ожениле со девојката која што би дозволила оваа торта да биде на нејзината свадба!

Прашање: Дали двајцата ликови на третото ниво од доле користат пила за да го пресечат едниот од столбовите на тортата?

Одговор: Да тоа го прават, не го пуштаат другарот толку лесно да замине.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 05.Август.2009 во 13:11
ako edna vecer ke ja pokrie dotogasnata sloboda....
ako edna vecer ke ja pokrie idnata vernost.....
ako so edna vecer ke se resi prelazot edniot nacin na ziveenje vo drug..
togas go opravduvam taj ludi dan......
Noooo      ........malu morgen.....

-------------


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 05.Август.2009 во 13:45
Glasam za momicka so deshavki a ne striptiz i neso golo telo pa ke rikame kako popaleni kucki.
Devojkite na SPA vikend - vino muabeti , luksuz ogovaranje i tracarenje , mozi i malce nostalgija no forcirana momicka NO WAY


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 05.Август.2009 во 15:56
Да зш да не, мојот си имаше асално организиран ергенски викенд со кумот и сите негови другари, се пијанчеле, повраќале и се радувале на голи цицки, некои си танчерки по тоа дикотеките -голема работа! Толку за тоа, видел, си потрошил пари и си дојде дома.
Јас поубаво си поминав си бев у еден фин шопинг, на фина масажа и такви ми ти работи. Нит ми се правеа фешти од тоа нити имам мерак на билдери намачкани со уље да ми се мандаат пред очи зашто ич не ми прави мерак машки стриптиз.
Симболиката е важна и да си дадеш повод да се издуваш со друштвото во твое име.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 05.Август.2009 во 17:07
Малку ми е глупаво тоа... последна слободна вечер - па не се оди во затвор следниот ден!
Уствари, па може бракот некој како затвор го сфаќа, што знам јас - немам уште искуство во тоа

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 03.Јули.2011 во 06:00
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ???
Дали ја оправдувате??
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ???
Пијанчење до крај???
Кое е вашето мислење за ова???
Охооо...а кое е твоето мислење
Сакаш да се опијаниш со другарите ... и да ти игра некоја стриптизета што можеби за некој денар плус и ќе ја легнеш на последната "слободна" вечер

Јас мислам...дека не сакам но по договор може идното мажуле да си истера една незаборавна вечер...после тоа нема да е слободен...море со катанец ќе го врзам за себе...да не може да мрдне..да нема право ниедна да погледне...да гледа во мене..и САМО во мене...


Јбг...глупости...
...и онака би бил слободен да прави што сака...тоа не би му била последната слободна вечер ж
Бракот е само на хартија..значи само на хартија не си слободен....моралните вредности играат улога

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 04.Јули.2011 во 09:31
Би направил ергенска вечер ако утредента треба да ме носат на стрелање.
 
Поглупа работа немам сретнато. рамнодушност Зошто тогаш воопшто би се женел, и која е поентата на ваквата вечер? збунетостне


-------------


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 04.Јули.2011 во 11:19
 sekoja vecher e slobodna samo do umot i akalot eсвиркање

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Март.2014 во 22:59

Организирајте незаборавна моминска вечер


Секоја девојка пред да се омажи треба да има незаборавна моминска вечер. За да биде што поинтересно и на сите да им остане во добро сеќавање, пронајдовме за вас неколку игри што можете да ги организирате за посебната ноќ. Моминската вечер најчесто ја организира кумата, па таа треба да се погрижи малку повеќе околу организацијата. 


За првата игра потребно е преку е-мејл да му поставите на младоженецот неколку прашања во врска во неговата свршеница. Тој треба да претпостави што би одговорила неговата идна сопруга, а тогаш поставете ѝ ги и на неа истите прашања за да видиле колку од одговорите ќе им бидат исти.

Организирајте секоја девојка што ќе дојде на забавата да купи пијалак и парче долна облека за идната невеста. Тогаш играјте си со погодување така што идната невеста ќе погодува од кого е секој подарок. За секој погрешен одговор таа мора да се напие голтка пијалак.

Играјте вистина или предизвик како што сте правеле кога сте биле мали, а за победникот обезбедете интересна награда.

Играта „никогаш не сум“ се игра така што една од поканетите ќе каже нешто што никогаш не го направила, а секоја што го направила тоа треба да се напие една голтка пијалак. И така сè додека не ви здодее.

Од секс-шоп купете неколку секси-играчки и скријте ги насекаде по просторијата во која се одржува моминската вечер. Задача на невестата е пред крајот на вечерта да ги пронајде сите предмети.

Купете споменар и во него секоја од присутните нека ѝ напише нешто на идната невеста, а тогаш на крајот од вечерта дајте и го споменарот како спомен од таа прекрасна ноќ. Ставете и свои фотографии за споменарот да биде поинтересен.-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk