IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Промени да или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Промени да или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Промени да или не?
    Испратена: 24.Април.2008 во 13:39
Imate li potreba chesto da go menuvate svojot izgled?
Sakate li da ste sekogash razlichni menuvajki ja frizurata,garderobata,
stilot na oblekuvanje?Koga i zoshto??


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 13:42
nekoj kako dfa bara ,..odobruvanje?!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 23:40
Последен пат кога се менував не излезе на добро , нема да ризикувам пак...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 03:19
trebaat dosta pari za celosna promena od eden stil vo drug pa vo tret itn...
jas sakam dva sosema razlichni stilovi na oblekuvanje i si sozdavam problemi pri kupuvanje, na chevli osobeno...i koga treba da odam nekade podaleku ne znam shto da spakuvam oti i vo dvata stila sakam da se nosam i taka sum vo dilemi cel zivot...

frizura obichno ne menuvam chesto sho ne mi e bash najpametno ama ich nejkam da trosham vreme za frizuri pravenje, peglanje, feniranje i ne znam ushte shto...sakam peri-nosi, ednostavna frizura, zdrava kosa

menuvam izgled pod vlijanie na chuvstva, povekje poradi negativni, a ponekogash i poradi pozitivni.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
ahinora Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahinora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 10:15
Да ме извините, че не пиша на македонски език, но темата е много интересна, и най-вече би могла да бъде полезна, и не се въздържах от коментар.
Мисля,че най-общо причините за промяна във външния вид най- общо са:

1. имаш силен стимул- обикновено това е любовта. Повеч(ето жени в този случай просто подсилват природната даденост, правят я да изпъква. Да бъдат красиви вече не само за себе си, а да открият красотата за този, който е обект на това силно чувство.
2. нямаш стимул- обикновено това състояние е познато като депресия /осъзната или не/. Има два типа поведение : или външния вид не се поддържа, дори се стига до крайни състояния на занемареност. втория тип поведение предполага коренната промяна - на цвят на косата на стил на обличане, изобщо една цялостна трансформация. За съжаление тази промяна всъщност прикрива вътрешното ни разстройство и се отдалечева от истинската ни същност, от вътрешното ни Аз. Това е бягството от самия себе си.

Това е мое мислене, темата би могла да бъде актуална и за философия и психология.среќа Да добавя, написаното е мое мислене, оформено като убеждение в резултат на личен опит.тага

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 12:40
zena koga ke posaka da promeni, frizura ili obleka, znak e deka ili nesto vo zivotot promenila ili donesla odluka za promena, barem jas taka mislam i kaj mene e taka...

stilot na oblekuvanje retko go menuvam, imam 2 moi stila, sportski i eleganten stil...zavisi do raspolozenieto sto oblekuvam. tie 2 stila gi imam veke so godini i nemam namera da gi menuvam... po nekogas gi kombiniram sto isto taka ne izgleda loso, na primer farmerki so kosulce i nekoj cevli so stikla... ( toa koga ne sum odlucna)

stilot na frizurata.... uf toa e tema kaj mene pustam, pa kratam, pa pak pustam pa pak kratam, boi menuvam itn....toa mnogu zavisi vo koja faza na zivotot sum... no ne sakam da imam golema rabota so kosata, skam da e ednostavno i prakticno, da motzam i za sportski i za eleganten stil da ja "koristam"...
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 21:14
Promena na stilot na oblekuvanje,frizura,sminka po mene mislam deka e potrebno od period na period.Dopolnitelni osvezuvanja,prefinetosti so cel da se dovede do edna perfekcija.
No toa da bide dobro osmisleno poddrzano od profesionalci-stilisti pa toa im e rabota.Samata moda i trendovi go baraat toa samo bez nivni zrtvi po sekoja cena.
Radikalni promeni osobeno za kratok vremenski period ne odobruvam mozat da bidat i fatalni totalni greski koi tesko se sreduvaat i potrebno i dosta vreme (menuvanje na boja i kratenje na mnogu dolga kosa)
Toa bi trebalo da bide nekoe emotivno nezadovolsto,nepostojanost,nemanje stil,i ne pronaoganje na sebe    
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 22:52
Da,obozavam promeni,ama drasticni,ne mali Da se znae deka e napravena promena.Ama za takvo nesto treba covek da ima poveke hrabrost.Obicno pravam promena koga ke mi zdosadi,a toa se slucuva cesto.So oblekata menuvam,ama ne tolku cesto,ama zatoa so kosata pravam drasticni promeni

Изменето од ivi - 25.Април.2008 во 22:55
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 19:44
Менувам, на периоди.
И тоа инстинктивно ми доаѓа, зависи како се чувствувам во тој период.

Едно време носев ниски чевли, обожавав чипка, лелеави панталони или маички, фустанчиња, длабоко деколте, светли бои исклучиво и плус со луди комбинации; и бев плава, со распуштена дива коса.
Ми одговараше на чувството за себе, да носам нешто свежо, женствено и лежерно.

Сега, не можам да смислам таква комбинација.
Сега имам -построги- комбинации, носам потесно, со истакнати нозе а позатворено деколте, штикли, скоцкана во една боја- темно црвена, кафеава или црна боја, со плус јак накит. И сум бринета, со собрана косасреќа

Значи, промени, ДА. Добредојдени сенамигнување

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 19:51
и да сменам пак ке бидам забегана у стилот..ма%20ајде што и да облечам пак некако на свој начин го носам....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 20:27
i jas sakam 4esto pati da eksperimentiram so oblekata,na4inot na sminkanje!sakam promeni,zasto dobro mi godat,me raspolozuvaat
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 22:42
Јас пред некое време ја сменив фризурата. Имав прилично долга коса, шишана во некој си емо стил, со шишки. Сакав прво црн да се фарбам, ама немаше да ми стои на тенот (пошто сум бел ко сирење), па решив да ја фарбам природно плава (дури побарав совет и од вас на една тема ). Арно ама кога отидов на фризер ме штрецна нешто во мојата луда глава и и` реков на фризерката да ме шиша ептен кратко, и наместо блонд, излгов без коса, поточно со ептееен кратка.

Значи да, сум за промени.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 04:02
сменив малце стил,имав средно долга коса,а сега ми е 3ка плазењеплазењеплазење
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 14:49
промена на физички план секогаш е добредојдена
Во животов сум сменила 100 фризури и сум ги пробала сите могучи бои за коса.
Со бојата на косата иде и нова шминка итн..
Обожавам да се трансформирам. И секогаш све ми стоело шик,
Ама се исфалив
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.