IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Расизам, нацизам, фашизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Расизам, нацизам, фашизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
sonce16 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonce16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 12:42
A na gospodinot hitler bi mu poracal da privarka so kitenjeto, hitlerovskiot slem bese pomocan najmalku sto pati od dedomu i babamu , pa neka razmisli koga go stava na glava.
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 14:06
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Da zivee HITLER
toj mi e idol od site istoricki kralevi


toj ne sakase mnogu raboti sto i jas ne gi sakam


1.evreite

2.Glupite

3.i s...


imase i nekoji losi raboti

kako na primer omraza sprema crnite luge toa edinstvena greska vo negovo vladenje



Абе овој е фашист...Третите што не сака да ги изговори, кои започнуваат на С се Словените. Ајде да те видам сега Буги да го банираш. Кога веќе еднаш мене ме банираше...Ова ги помина сите граници.
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 16:44
Па и он тресе некои зелени.....ист е на неговиот крал Зогу..

Нели Зогу беше прогласен за еден од 10-те најглупави луѓе во светот зошто скршил дијамант и мислел дека така ќе му се дуплицира неговото богатство???

П.С.
И да беше попаметен ќе речеше дека они Македонците не ги чистеа туку сакаа да направат Голема Македонија

Изменето од Vladimir88 - 03.Мај.2008 во 19:59
Кон врв
sonce16 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonce16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 20:23
Originally posted by mamamd mamamd напиша:



Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Леле леле престани бе машко,што стана каква националност сизбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
... sega koga covekov me potseti... iako so mnogu lutina... znam deka navistina vo Veles imashe i ima luge koi se prilicno crni... nalikuvaat po tenot na Romite... a se Makedonci... so makedonski iminja i zboruvaat makedonski jazik... vo Veles gi vikavme mininci... ama voopshto ne se razlikuvaa od nas pravoslavnite... i ne se dvoevme vo nishto...  megu sebe si se vikavme... cincari... egejci... makedonci... mininci... ama ne zaradi navreda tuku onaka drugarski... se druzevme... za Kocani neznam... prv pat slusham tolkav revolt.. pa duri i upatuvanje navredi od tipot... slavomakedonci... od nekoj mininec... ne mi e jasno zoshto... ne se samo vo Potokot... sestrami imashe shkolska drugarka... prvi komshii ni bea i mnogu ziveevme... i pak ke kazam voopshto ne se delevme... zatoa me cudi ovaa reakcija...




Gospodjo mamamd ako navistina poznavas nekoe devojce od nasite bi te zamolil vaka. Kako prvo nasite ziveat so sekoi vo makedonija i direktno ne se ponizeni tuka nemozam da negiram. No sedni so toa devojce i zaprasaj ja kolkava e nevrabotenost vo potokot tokmu na toj narod poznavam i jas nekoi vo Veles . ili nabroj mi troica sto rabotat vo opstina ili bolnica ili bilo koja drzavna institucija . Togas ke se samoproglasam za nacist.
Ili bidi realna koga nekoja slavomakedonka ke te presa za nea neli ti potencira - abe onaa cigankata - realnosta e taa a iako i taa osoba znae deka ne e ciganka. A jas kolku znam za potokot 80% se nevraboteni i se ribari so sto go hranat semejstvoto . Zarem toa e pravna drzava . Vo tekot na mececot ke go posetam Veles i bi mi bilo milo da te zapoznam i da ti dadam pismeni dokazi za unistuvanjeto na osnovcite od mojot narod .
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 00:33
Сега СДСМ ке ги оправи власите,слушам Влашката партија влегла у коалицијата на СДСМизненадувањеизненадувањеизненадувањеголема%20насмевка
Кон врв
sonce16 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonce16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 01:00
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Сега СДСМ ке ги оправи власите,слушам Влашката партија влегла у коалицијата на СДСМизненадувањеизненадувањеизненадувањеголема%20насмевка


Gospodine Boogie zarem nemate tema za politika, sto ne otvorite, so vnimanie ke se vklucam vo nea .Ne e fer da mi ja upropastuvas temata . ne e dostoinstveno moderatorda gi prenasocuva temite .                    
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 01:10
Не не никако не пренасочувам,сакам само да ви скренам внимание кон постовите мои-да видам дали читате бидејки сеуште не ми одговоривте што сте по националност и дали воопшто ја иматесреќа
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 06:42
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Сега СДСМ ке ги оправи власите,слушам Влашката партија влегла у коалицијата на СДСМизненадувањеизненадувањеизненадувањеголема%20насмевка

... Da.... Partijata na Vlasite vo Makedonija e so VMRO... a demokratskata partija na Vlasite e so SDSM... a tretata koja e vo formiranje... ceka nekoja nova koalicija...u majkata se osvestija i Vlasite... samo tie imaa edna gpamiti partija... Izem ti drzavu vo koja za da ziveesh mirno i da si ostanesh na rabota mora da te branat partiite.... ti kako moderator.. bi trebalo da imash stroga evidencija kolku... kakvi partii imaat Makedoncite, Srbite, Romite, Albancite, Vlasite, Turcite... da ne pravish lapsusi.... a i da ne koregirash ako greshime.... ovaka nekako mi zazemash strana...i nekako si mi vlashki nastroen... se neshto ja zgolemuvash statistikata vo korist na Vlasite... samo na forumov na kolku luge im ja smeni nacionalnosta ... vo korist na vlashkata nacionalnost... edno dva... ti - Abe, ti Vlav da ne si???
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 11:26
Уште малку и влав ке станам еј нема шала тука,турците не успеале да го сменат ентитетот на моите предци ама политичките партии денес богами полека успеваат.голема%20насмевка
А се приметува дека сум пристрасен нелиголема%20насмевка
Морав малку да го освестам пријателчето од погореголема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 13:44
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Уште малку и влав ке станам еј нема шала тука,турците не успеале да го сменат ентитетот на моите предци ама политичките партии денес богами полека успеваат.голема%20насмевка
А се приметува дека сум пристрасен нелиголема%20насмевка
Морав малку да го освестам пријателчето од погореголема%20насмевка

... vreme na koalicii e .... nema shto...se gleda od  avion
голема%20насмевка


Изменето од mamamd - 04.Мај.2008 во 13:45
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 13:47
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Уште малку и влав ке станам еј нема шала тука,турците не успеале да го сменат ентитетот на моите предци ама политичките партии денес богами полека успеваат.голема%20насмевкаА се приметува дека сум пристрасен нелиголема%20насмевкаМорав малку да го освестам пријателчето од погореголема%20насмевка


А што е најтрагично они се најзастапени на политичката сцена , и пак не обвинуваат за некои работи, а сами си се криви за повеќето работи....
Сакаш партија, направи нема проблем, кој ти брани??
Никој, впрочем кој може да ти забрани кога имаш доста власи моќници, кои се на политичката сцена....
Ние што сме Македонците, ние сме никој и ништо......а и нашите бизнисмени се никој и ништо во споредба со влашките бизнисмени, а и во споредба со власите...
Ние им дадовме дозвола на Косовари да се колонизираат тука, во Западна Македонија, не плаќаат даноци, се шират со дивоградби(не само во Западна изгледа тоа така испадна и во Скопје), добиваат бесплатно школовање, ни ги завземаат работните места, идиотите од СДСМ им даваа пасоши.....поставуваат албанци полицајци, кои се поврзани со нивните мафии......за ако има некоја акција утре они да не реагираат...(паметна политика).....да не редам уште..

И на крај, пак ние сме криви за асимилација, пак ние сме криви за "нарушување" на правата на малцинствата...
Пак ние секогаш сме криви за нешто..
Како што е случајот со шиптараната, така е случајот и со власите....
Така ние сме криви што они немаат свои партии, абе ние за све сме криви македонците.....а 50% од политичарите во државава се власи и се десет пати помоќни од Македонските Политичари..
Како они да не можеа нешто да направат..
Не знаете за што се криви Македонците.....
Македонците се криви за тоа што на секого му ќутат...што дозволуваат вака да си играат со нив..ние за тоа сме најмногу криви..
Каде бевме сите овие години да реагираме.......
Ние бевме глупите што ради "хуманост" и солидарност им преќутевме на колонистите........
Сите ги обвинуваат пример Хрватите за фашизам за незнам си што..
к*р ги боли, државата им сјае, си имаат економија, си ги протераа српските колонисти, немаат закани за отцепување....си ја сакаат државата......
а тоа што јаделе некои гомна од страна ги заболе уво......
Секоја чест на тој народ.....
Ние сме криви јас ви викам, заради тоа што премногу ќутиме и дозволуваме секој да не дрибла..
Јас незнам и ние со кој памет бараме другарство во колонистите кога гледаат само да не уништат.....сите.....
Не сакаат да постоиме на картата......тоа е очигледно....
Ќе видите сега наскоро и ќе има војна во Македонија......
Гледам србите ќе бараат да се отцепи северниот дел на Косово и ќе го добијат да знаете...
А ние давај на секого, секакви права..(како што ги нема во ниту една земја).......
Уште малку ќе направиме, ние Македонците да бидеме малцинство во нашата сопствена земја.....



И пак да прибираме колонисти од Србија и од другите земји........




Што е претерано, е претерано, треба и ние некаде да повлечеме црвена линија
Каде сме тоа да го направиме????
Или пак неможеме да го направиме тоа поради тоа што сме лесно поткупливи!?

Изменето од Vladimir88 - 04.Мај.2008 во 14:16
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 13:55
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Уште малку и влав ке станам еј нема шала тука,турците не успеале да го сменат ентитетот на моите предци ама политичките партии денес богами полека успеваат.голема%20насмевкаА се приметува дека сум пристрасен нелиголема%20насмевкаМорав малку да го освестам пријателчето од погореголема%20насмевка


А што е најтрагично они се најзастапени на политичката сцена , и пак не обвинуваат за некои работи, а сами си се криви за повеќето работи....
Сакаш партија, направи нема проблем, кој ти брани??
Никој, впрочем кој може да ти забрани кога имаш доста власи моќници, кои се на политичката сцена....
Ние што сме Македонците, ние сме никој и ништо......
Ние им дадовме дозвола на Косовари да се колонизираат тука, во Западна Македонија, не плаќаат даноци, се шират со дивоградби(не само во Западна изгледа тоа така испадна и во Скопје), добиваат бесплатно школовање, ни ги завземаат работните места, идиотите од СДСМ им даваа пасоши.....поставуваат албанци полицајци, кои се поврзани со нивните мафии......за ако има некоја акција утре они да не реагираат...(паметна политика).....да не редам уште..

И на крај, пак ние сме криви за асимилација, пак ние сме криви за "нарушување" на правата на малцинствата...
Пак ние секогаш сме криви за нешто..
Како што е случајот со шиптараната, така е случајот и со власите....
Така ние сме криви што они немаат свои партии, абе ние за све сме криви македонците.....а 50% од политичарите во државава се власи и се десет пати помоќни од Македонските Политичари..
Како они да не можеа нешто да направат..
Не знаете за што се криви Македонците.....
Македонците се криви за тоа што на секого му ќутат...што дозволуваат вака да си играат со нив..ние за тоа сме најмногу криви..
Каде бевме сите овие години да реагираме.......
Ние бевме глупите што ради "хуманост" и солидарност им преќутевме на колонистите........
Сите ги обвинуваат пример Хрватите за фашизам за незнам си што..
к*р ги боли, државата им сјае, си имаат економија, си ги протераа српските колонисти, немаат закани за отцепување....си ја сакаат државата......
а тоа што јаделе некои гомна од страна ги заболе уво......
Секоја чест на тој народ.....
Ние сме криви јас ви викам, заради тоа што премногу ќутиме и дозволуваме секој да не дрибла..
Јас незнам и ние со кој памет бараме другарство во колонистите кога гледаат само да не уништат.....сите.....
Не сакаат да постоиме на картата......тоа е очигледно....
Ќе видите сега наскоро и ќе има војна во Македонија......
Гледам србите ќе бараат да се отцепи северниот дел на Косово и ќе го добијат да знаете...
А ние давај на секого, секакви права..(како што ги нема во ниту една земја).......
Уште малку ќе направиме, ние Македонците да бидеме малцинство во нашата сопствена земја.....



И пак да прибираме колонисти од Србија и од другите земји........


Бидејќи ти беше полн инбоксот, ќе ти одговорам на прашањето тука. Да, 1991, Сомбор, Загреб, малку Борово Село и Вуковар. Ама не зборам веќе за тие работи. Глупо ми е...
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
sonce16 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonce16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 19:56
Gospodine Vladimire za taa vojna mnogu podobro znam oti imam ucestvuvano kako dobrovolec od MAKEDONIJA. Podobro e da neznaes nitu malko oti ocajnicka e taa prikaska.
Vie ziveete vo Makedonija multietnicka drzava koja pripadja na poveke od 14 narodi ili malcinstva toa e fakt.Samata pomisla za etnicka drzava ili vosh*tuvanje na takvi drzavi e zaklucok deka kajtebe preovladuva rasizam i nacizam.
Vie davavte,davavte,davate i ke davate , a sto toa vie dadovte. Im dadovte na albancite, ne tie samite si zemaa toa sto im sleduva bidejki vie ne im dadovte nisto pa sega ne cudno sto baraat i prekumerno.Prijatele da im dadovte samo obrazovanie i da gi integriravte malku vo drzavnite institucii tie ke nemaa argumenti za nasilstvo nivnite politicari nemase da bidat podrzani od albanskiot narod.
E toa e vinata kaj vasite politicari, Tie bea patrioti vo toa vreme pa pobrzaa i si kupia bugarski pasosi za sekoj slucaj da im se najde . A vo vojnata sto ni se sluci ako gi otfrlime lavovite, bi se zaprasal koj ja vodese vojna protiv albanskite separatisti za zacuvuvanje na Makedonija.
Toa se kar'cite od kocani,makedonskite romi od Sveti Nikole,Kaurskite cigani od Kumanovo i prvoslavnite romi od Strumica pa gi prekrstia vo ; vod na crni streli, crna kobra, crni uragani za na kraj nitu eden ama bas nitu eden ne go aktiviraa vo policija . Koga dojde vreme za aktiviranje vo policija e togas slavomakedonci im gi prezedoa mestata na tie crni makedonci so obrazlozenie - ne se nerviraj ke ima uste edno primanje togas vie ste prvi - A pole tolku godini ako pobarame da ne ima vo drzavnite institucii togas nie sme ciganski nacionalisti.
I na kraj vidi kolku ste darezlivi se im dadovte na site a za vas nisto ne ostanalo. Ajde be majkata.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 20:20
Ама човече никој не тврди дека Македонија е држава само на Македонците,кој тоа го тврди освен тебе,по се изгледа ти си расист и националист.Па погледни околу тебе колку има партии на разни етнички заедници,погледни школи каде што се учи на свој мајчин јазик.Ти кажј живееш бе човек или подобро во кој век живееш.
Албанците не земаа ништо без ние Македонците да им дадеме,едноставно Македонците можеа да кажат дека несакаат мултиетнички живот и ке имавме војна до бескрај,но не беа Македонците тие што први ги земаа пушките во рацете.

И ке кажеш ли на крајот што си уствари ти,влав,еѓупчанец,ром,каурски-циган,шиптар,албанец,турчин,србин,бугарин,бошњак,хрват или што уште и да има во Македонија.
На крајот да не помислам дека си сељакзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.