Испечати | Затвори го прозорот

Расизам, нацизам, фашизам

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Историја
Опис на форумот: Александар, Кирил, Самоил, Мисирков, Делчев
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13402
Датум на принтање: 26.Септември.2024 во 20:20
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Расизам, нацизам, фашизам
Постирано од: sonce16
Наслов: Расизам, нацизам, фашизам
Датум на внесување: 23.Април.2008 во 21:21
Tema na koja moze da se pisuva so godini a seuste da e na pocetok.
Mislam deka vo Makedonija se zastapeni nad 90%.
Zastrasuvacki neli .



Коментари:
Постирано од: TafTabiT
Датум на внесување: 23.Април.2008 во 22:01
ne te razbiram

kade toa kaj nas e zastapeno so 90% i kako go toa zakluci   

-------------
http://www.treklens.com/members/taftabit/


Постирано од: lpartik
Датум на внесување: 23.Април.2008 во 23:39
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Tema na koja moze da se pisuva so godini a seuste da e na pocetok.
Mislam deka vo Makedonija se zastapeni nad 90%.
Zastrasuvacki neli .


ШТО Е ТОА ЗАСТАПЕНО СО 90%?
ПРВО ОБЈАСНИ ГИ ПОИМИТЕ, АКО ТЕБЕ ТИ СЕ ЈАСНИ, ЗА ДА МОЖЕМЕ И НИЕ НЕУКИТЕ ДА СЕ ВКЛУЧИМЕ ВО ДИСКУСИЈА.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 26.Април.2008 во 13:31
HRISTOS VOSKRESE
Sreken praznik do site pravoslavni vernici .

Prvo ke go razjasnam od kade toa 90% pa ke gi pocekam vasite diskusii no ke zamolam bez navredi tuku so objasnuvanje civilizirano . Vaka.
Rasizmot vo Makedonija me prati od nejmalite noze, od samoto detstvo pa duri do den denes koga e i znatno zgolemen.
Da prodolzam da ziveam vo edno opstestvo koe mnogu odamna prifati da gradi sekojdnevie vodeno od rasisticka omraza prestavuva edna ogromna ogorcenost vo mojot zivot.
No tuka sum i nemozam nisto protiv toa . Za rasisticka omraza bi mozel da pisuvam so meseci a seuste da sum na pocetok .
No svetot bi trebalo da znae deka Makedonija e edna od mnogute retki zamji koi vo svoeto vospitno obrazovanie se ima odluceno na rasizam. Vo makedonskoto vospitno obrazovanije V.Iljovski se izucuva kako osnovopoloznik na makedonskata drama iako istiot go ima posadeno rasizmot koj seuste se gai so pocit.
Makedonskite akademici imaat za cel diskriminiranje i opstestveno eliminiranje na staro makedonski narod koi so nivnata brojka pridonesuvaat slavo makedonci da bidat kvantitativno toa sto se.Iako mnogute akademici ke kazat-citat-: - vo makedonija postoi narod koj od damnina se narekuvaat Makedonci - . Toa e fekt i vo sekoja kniga za staro makedonski narod ke go procitate ovoj citat.Za posiroko objasnuvanje tie se nemi.
No vie se odlucivte i ja podrzavte doktrinata na Vasil Iljovski ( covek koj ni zalepi vestacka etiketa          - makedonski romi - ) poradi ne poseduvanje na konstitutivna sila. A sega mnogu umno prodolzivte da go kradete a ne prezimate pravoslavjeto na mojot narod koj den deneska go zaveduvate i podlozuvate na politicki teror, ednostavno go asimilirate isklucivo za vreme na izbori vo vladeacka nacija poradi vasite grabacki apetiti koi nemozete da gi zasitite so vekovi.
eden prost primer e toa sto ne narekuvate makedonski cigani samo poradi nasiot potemen ten . No fakt e i deka eden italijanec ili grk dojden vo makedonija za vas e cigan zatoa sto toa vi e edinstvenoto nasledstvo od filozofot Vasil Iljovski covek koj go smetate za osnovopoloznik na makedonska drama. No zemajki go vo predvid deka toj vi go nametna takanareceniot makedonski identitet nema da me zacudi ako go vidam negoviot lik vo nekoja novoizgradena crkva. Vie gospoda sakavte Tose (sekoja cest na negovite dela ) da go proglasite za svetec i da go ovekovicite vo nekoi crkvi (iako zasluzuva) ne vodejki smetka deka so toa go kradete bozenstvenoto nasledstvo na Vlasi.
Za vas i albanec i sinonim so nadogradeni zabi ,vasite deca gi plasite so nekoja romka sto ke go ukrade vo salvari a nie staro makedonci sme glupi i neobrazovani cigani. A vie slavo makedonci ste nacija nad site. Vie od sekogas ste ja imale zelda za kroenje na drzavnite interesi isklucivo po vasiot terk .
Vo ovoj kos ne gi stavam site slavo makedonci tuku samo onie koi mislat deka se nad site drugi nacii i veri, i za niv sepak vecerva ke se pomolam pred sevisniot da im prosti oti neznaat sto pravat.


              zdruzeni sme pojaki      


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 26.Април.2008 во 13:40
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

HRISTOS VOSKRESE
Sreken praznik do site pravoslavni vernici .

Prvo ke go razjasnam od kade toa 90% pa ke gi pocekam vasite diskusii no ke zamolam bez navredi tuku so objasnuvanje civilizirano . Vaka.
Rasizmot vo Makedonija me prati od nejmalite noze, od samoto detstvo pa duri do den denes koga e i znatno zgolemen.
Da prodolzam da ziveam vo edno opstestvo koe mnogu odamna prifati da gradi sekojdnevie vodeno od rasisticka omraza prestavuva edna ogromna ogorcenost vo mojot zivot.
No tuka sum i nemozam nisto protiv toa . Za rasisticka omraza bi mozel da pisuvam so meseci a seuste da sum na pocetok .
No svetot bi trebalo da znae deka Makedonija e edna od mnogute retki zamji koi vo svoeto vospitno obrazovanie se ima odluceno na rasizam. Vo makedonskoto vospitno obrazovanije V.Iljovski se izucuva kako osnovopoloznik na makedonskata drama iako istiot go ima posadeno rasizmot koj seuste se gai so pocit.
Makedonskite akademici imaat za cel diskriminiranje i opstestveno eliminiranje na staro makedonski narod koi so nivnata brojka pridonesuvaat slavo makedonci da bidat kvantitativno toa sto se.Iako mnogute akademici ke kazat-citat-: - vo makedonija postoi narod koj od damnina se narekuvaat Makedonci - . Toa e fekt i vo sekoja kniga za staro makedonski narod ke go procitate ovoj citat.Za posiroko objasnuvanje tie se nemi.
No vie se odlucivte i ja podrzavte doktrinata na Vasil Iljovski ( covek koj ni zalepi vestacka etiketa          - makedonski romi - ) poradi ne poseduvanje na konstitutivna sila. A sega mnogu umno prodolzivte da go kradete a ne prezimate pravoslavjeto na mojot narod koj den deneska go zaveduvate i podlozuvate na politicki teror, ednostavno go asimilirate isklucivo za vreme na izbori vo vladeacka nacija poradi vasite grabacki apetiti koi nemozete da gi zasitite so vekovi.
eden prost primer e toa sto ne narekuvate makedonski cigani samo poradi nasiot potemen ten . No fakt e i deka eden italijanec ili grk dojden vo makedonija za vas e cigan zatoa sto toa vi e edinstvenoto nasledstvo od filozofot Vasil Iljovski covek koj go smetate za osnovopoloznik na makedonska drama. No zemajki go vo predvid deka toj vi go nametna takanareceniot makedonski identitet nema da me zacudi ako go vidam negoviot lik vo nekoja novoizgradena crkva. Vie gospoda sakavte Tose (sekoja cest na negovite dela ) da go proglasite za svetec i da go ovekovicite vo nekoi crkvi (iako zasluzuva) ne vodejki smetka deka so toa go kradete bozenstvenoto nasledstvo na Vlasi.
Za vas i albanec i sinonim so nadogradeni zabi ,vasite deca gi plasite so nekoja romka sto ke go ukrade vo salvari a nie staro makedonci sme glupi i neobrazovani cigani. A vie slavo makedonci ste nacija nad site. Vie od sekogas ste ja imale zelda za kroenje na drzavnite interesi isklucivo po vasiot terk .
Vo ovoj kos ne gi stavam site slavo makedonci tuku samo onie koi mislat deka se nad site drugi nacii i veri, i za niv sepak vecerva ke se pomolam pred sevisniot da im prosti oti neznaat sto pravat.


              zdruzeni sme pojaki      


Се извинувам, само едно прашање, па потоа ќе ти одговорам што мислам. Ти Влав си? Без навреда, само прашувам за да знам што точно да ти одговорам. А имам одговор. Без навреди.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 18:32
Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 18:47
mrazam indijanci, crnci, zolti i rasistiголемо%20гушкање

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 18:59
toa e tvojata nasledna osobina ne e za cudehje.
kultura e nesto drugo iako netie dovolno poznata.
samo ti prodolzi da mrzis se do pladne no vodi red posle pladne da ne pocnes da se mrzis i samiot sebe.

drugarski podrav zd





Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:02
голема%20насмевка

sonce si голема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:05
narecime kako sakas toa e tvoe pravo, ne ti zameruvam izgleda deka rasizmot kaj tebe e 99%.

drugarski   zd


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:06

izvini


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:06
големо%20гушкање si zolto sonce ili belo????големо%20гушкање

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:08
MAKEDONSKO       ALEKSANDROVO     


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:12
голема%20насмевка znaev
sijas

bidi stalno takaголемо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:20
temata e za rasizam - nacizam i fasizam ako imas nekoj komentar na taa tema odnapred blagodaram .
spremen sum za sekakvi navredi duri sum i naviknat na rasizmot koj go sproveduva dobar del od slavo makedonci .


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:30
nepostojat takvi slavomakedonci
si izmesal neso
sonceto ti sveti izgleda previse


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:32
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

temata e za rasizam - nacizam i fasizam ako imas nekoj komentar na taa tema odnapred blagodaram .
spremen sum za sekakvi navredi duri sum i naviknat na rasizmot koj go sproveduva dobar del od slavo makedonci .


licno ti preporacuvam da ne si igras
so zborovi
vo tema na koja sakasbash  ti da isteras PRAVDINA


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: GrobarMKD
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:54
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

temata e za rasizam - nacizam i fasizam ako imas nekoj komentar na taa tema odnapred blagodaram .
spremen sum za sekakvi navredi duri sum i naviknat na rasizmot koj go sproveduva dobar del od slavo makedonci .
 
navedi eden primer kade makedoncite napravile fasisticki cin .. za razlika od ostanatite koi ziveat vo opkruzuvanje pa duri i vo samata makedonija a ne se makedonci ...


-------------
MNOGO SMO JAKI


Постирано од: naum 1518118
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 20:24
LOLL
Ке се отрујам!!!  ЛОЛ... не ми е јасно...Зш се трудите на ѓуптинов да му објасвите.. да и да имат ... ево јас сум во блага рака расист... ама ке ти кажам и зш... пошо да ... и самите сте помалку вредна нација.. општо сите црни.. не се срамам да кажам... јас ја сакам црнечката музика ама сте мрзливи говна... можда ..да ... немало расистички провокации ама не велам дека немат луѓе шо ги мразет ѓупциве... а шо и страшно да ве мразиме... и нас не мразат милиони... кој к*рац... не е важно .. секој си имат свое мислење... а да славомакедонциве се расисти---- донт хев д гатс...  имет онакво,,мм,,, потајна одвратност кон нациите кои на српска слава во Југославија беа поставени како инфериорни(Шиптари, Ѓупци,Цигани) ама не дека сами ферментирале на некое си ниво каде би можеле да се двојат од вас... и тие се горе долу ко вас.. не се делат многу.. зато не может многу ни да ве деградирет....
Така да ова цела држава е едно шит мелтин пот... така не се осеќај подценет... само огледај се на околината и ке сватиш колку си нормален... Ако се прашвам јас... и те споредвам со славо македонциве можам да речам дека имате појке државотворен капацитет од овие копилиња на Подгорец (бели циганчиња) ЛОЛ
Поздрав... и остајте го постов.. нека не ве вреѓат вистинава.. стисните заби... намигнување


-------------
После рата сам добио ово садашње звање
За паре убијам,ломим кости и слично срање
Избегавам конфликте,нечу да се тучем
знам да бит че мртвих ако ја своју берету извучем!!!


Постирано од: дуле
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 20:39
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.


sonce16, сум заинтригуван... би ли обjаснил на еден незнаешт тугинец кои са "старо-македонците"? Досега си мислев што власите имаат доста основателни претенции да са први наследници на античните македонци. А ти показа нова версиjа. Би ли дал подробности? И што општо има Васил Ильовски? (за него знам што е бил во комисиjато по кодификациjа на макеноскиот език). Или е некоj друг Васил?


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 20:55
Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.


sonce16, сум заинтригуван... би ли обjаснил на еден незнаешт тугинец кои са "старо-македонците"? Досега си мислев што власите имаат доста основателни претенции да са први наследници на античните македонци. А ти показа нова версиjа. Би ли дал подробности? И што општо има Васил Ильовски? (за него знам што е бил во комисиjато по кодификациjа на макеноскиот език). Или е некоj друг Васил?


Кажи ми Дуле од кога тоа власите наследници на Античките Македонци?
Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 22:46
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.


sonce16, сум заинтригуван... би ли обjаснил на еден незнаешт тугинец кои са "старо-македонците"? Досега си мислев што власите имаат доста основателни претенции да са први наследници на античните македонци. А ти показа нова версиjа. Би ли дал подробности? И што општо има Васил Ильовски? (за него знам што е бил во комисиjато по кодификациjа на макеноскиот език). Или е некоj друг Васил?


Кажи ми Дуле од кога тоа власите наследници на Античките Македонци?
Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

...a ti da odish na baacka... da ti pobaat malku... neshto stradash od vlavofobija...se ti se pricinuva...na site strani...site shto ne ti odgovaraat so diskusiite gi vsvrtuvash vo Vlasi....a i moderatorite... ubavo bi bilo malku da te potsetuvaat deka ne si tuka da shirish omraza...a i ocigledno deka na forumov...barem na ovaa tema ostanuvash sam... da ne pocnesh ko Kiro Gligorov...da placesh i da vikash ...- Ne me ostavajte sam... a za Vlasite ne beri gajle... tie si znaat koj se... i kolku se... ne im trebaat kvazi advokati...a i VMRO si gi znae Vlasite vo svoite redovi... a i tie shto ne se vo nivnite redovi...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 22:47
Аха
А жито не јадеме но брашно си купуване



-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 22:49
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване

...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 22:49
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 22:54
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?

...sam si znae...vo nedostatok na  argumenti... povtoruva nekoi recenici koi sam si gi naucil...protolkuval i vadi od naftalin...demode...голема%20насмевканамигнувањеi prodolzi so kupuvanje informatsii od Bugarite...neshto ucish istorija... a i mnogu stana blizok...posle site onie navredi za turkomongoli...tatari  ili kako miluvash da gi vikash koga ke te nalutat...pa posle svrti se malku protiv Srbite...pa protiv Albancite... pa sega gledam si protiv nekoi anticki makedonci...ta neli si dezuren ...dobro ti odi kavgata... kako placeshe Kiro- Ne me ostavajte saaaam....


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:00
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?
...sam si znae...vo nedostatok na argumenti... povtoruva nekoi recenici koi sam si gi naucil...protolkuval i vadi od naftalin...demode...голема%20насмевканамигнувањеi prodolzi so kupuvanje informatsii od Bugarite...neshto ucish istorija... a i mnogu stana blizok...posle site onie navredi za turkomongoli...tatari ili kako miluvash da gi vikash koga ke te nalutat...pa posle svrti se malku protiv Srbite...pa protiv Albancite... pa sega gledam si protiv nekoi anticki makedonci...ta neli si dezuren ...dobro ti odi kavgata... kako placeshe Kiro- Ne me ostavajte saaaam....




Но проблемот е тоа што сестро ти бараш на погрешно место папагали, папагали не на форум, на форум колку што знам јас пишуваат луѓе а не папагали..
Затоа јас незнам зошто бараш папагалчиња тука.
Нешто си грешка..
А за моите ставови, јас одсекогаш сум кажувал дека сум против српската бугарската и грчката пропаганда........
Само немам намера тебе да ти докажувам впрочем кој фактор си ти??
Никој и ништо
А за тебе само ова ќе ти го кажам
Само ти тапшај се по рамо... и викај си во себе :"јас сум во право"





-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:04
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?
...sam si znae...vo nedostatok na argumenti... povtoruva nekoi recenici koi sam si gi naucil...protolkuval i vadi od naftalin...demode...голема%20насмевканамигнувањеi prodolzi so kupuvanje informatsii od Bugarite...neshto ucish istorija... a i mnogu stana blizok...posle site onie navredi za turkomongoli...tatari ili kako miluvash da gi vikash koga ke te nalutat...pa posle svrti se malku protiv Srbite...pa protiv Albancite... pa sega gledam si protiv nekoi anticki makedonci...ta neli si dezuren ...dobro ti odi kavgata... kako placeshe Kiro- Ne me ostavajte saaaam....




Но проблемот е тоа што сестро ти бараш на погрешно место папагали, папагали не на форум, на форум колку што знам јас пишуваат луѓе а не папагали..
А за моите ставови, јас одсекогаш сум кажувал дека сум против српската бугарската и грчката пропаганда........
Само немам намера тебе да ти докажувам зошто не си никој и ништо
Само ти тапшај се по рамо... и викај си во себе :"јас сум во право"

Ол д бест


... se razbravme...jas sum za tebe nikoj i nishto... ti si za mene samo eden ogorcen covek... ne me cepkaj...ne te cepkam... i ushte ednash Vlasite neke ne ti se meta za potkusuruvanje... ne fakaj zarce so raka ke se izgorish... a iskreno ne znaesh koj se se Vlasi...pazi levo i desno pred da izgovorish bukva V... a ne Vlav... neznaesh kogo ke navredish... so tvoite insinuacii...
...propagandata ja mrazime site... ne samo grcka...srpska... bugarska...tuku secija...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?
...sam si znae...vo nedostatok na argumenti... povtoruva nekoi recenici koi sam si gi naucil...protolkuval i vadi od naftalin...demode...голема%20насмевканамигнувањеi prodolzi so kupuvanje informatsii od Bugarite...neshto ucish istorija... a i mnogu stana blizok...posle site onie navredi za turkomongoli...tatari ili kako miluvash da gi vikash koga ke te nalutat...pa posle svrti se malku protiv Srbite...pa protiv Albancite... pa sega gledam si protiv nekoi anticki makedonci...ta neli si dezuren ...dobro ti odi kavgata... kako placeshe Kiro- Ne me ostavajte saaaam....




Но проблемот е тоа што сестро ти бараш на погрешно место папагали, папагали не на форум, на форум колку што знам јас пишуваат луѓе а не папагали..
А за моите ставови, јас одсекогаш сум кажувал дека сум против српската бугарската и грчката пропаганда........
Само немам намера тебе да ти докажувам зошто не си никој и ништо
Само ти тапшај се по рамо... и викај си во себе :"јас сум во право"

Ол д бест

... se razbravme...jas sum za tebe nikoj i nishto... ti si za mene samo eden ogorcen covek... ne me cepkaj...ne te cepkam...


Па не те чепкам ти самата се јави..
Што ако јас зборувам за некој друг влав..
Јас не го спомнав твоето име...
Јас колку што знам тебе не те спомнав во мојот пост..
Или кој си ја има мувата на капата испаѓа оваа работа?


-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:22
Кажи ми Дуле од кога тоа власите наследници на Античките Македонци?
Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија
eve gi tvoite zborovi... ne me spomna mene...ne nekoj odreden Vlav... ti igrash majtapi... negirash... navreduvash... sto pati ke ti povtoram... Vlasite znaat koj se ... znae i naucnata javnost.... nema vlashki cirkus... nemoj da se pravish pogolem katolik od papata... nikoj pa ni ti nemozesh da ja negirash ulogata na Vlasite vo VMRO... nekogashna i segashna... vo sozdavanjeto na Makedonija nekogash i sega... vo afirmacija na Makedonija... a shto e najstrashno... takvite kako tebe pravat razdor... jas ednash kazav... i sto pati ke povtoram...vistinskite Makedonci ne gi negiraat drugite... vistinskite Makedonci osetile na sopstvena koza shto znaci negacija...nepriznavanje... a jas imam prijateli vistinski Makedonci...tvoeto mislenje ne mi e vazno...samo odvreme navreme koga ke preterash me iritira... e togash reagiram i ke reagiram...


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:28
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.



Значи, не си Ром, не си Влав, не си Македонец, имаш темен тен? Еѓипќанец си?

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:29
Па јас за тебе не спомнав нешто тука, и никој не негира дека немало власи во ВМРО ама да тврдам дека 95% од револуционерите биле власи е научна фантастика..и е тешка лага и е ептен шовинистички.....типично влашки што би рекол ја...

Друго..

Цитирај Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 95% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

Јас тука спомнав влашки циркус, не реков за тебе нешто тука,
Што ако пред тебе некој друг влав правел таков циркус???
Јас не го спомнав твоето име, ти прв(а) рипна наеднаш.....

Или пак се работи за истата личност со двојни ник??
Кој си ја има мувата на капата така испаѓа дефинитивно работава..
А јас ќе ги замолам да ти ја проверат модераторите ИП адресата со онаа на оној влавот што се правеше ептен силен тука....и да ги споредат да видат дали станува за истиот човек......зошто гледам некако ептен болно ги доживеа ти, тие мои зборови..





-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:36
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па јас за тебе не спомнав ништо тука, и никој не негира дека немало власи во ВМРО ама да тврдам дека 90% од револуционерите биле власи е научна фантастика..и е тешка лага и е ептен шовинистички.....типично влашки што би рекол ја...

Друго..

Цитирај Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

Јас тука спомнав влашки циркус, не реков за тебе нешто тука,
Што ако пред тебе некој друг влав правел таков циркус???
Јас не го спомнав твоето име, ти прв(а) рипна наеднаш.....
Или пак се работи за истата личност со двојни ник??
Кој си ја има мувата на капата така испаѓа дефинитивно работава..
А јас ќе ги замолам да ти ја проверат модераторите ИП адресата со онаа на оној влавот што се правеше ептен силен тука....и да ги споредат да видат дали станува за истиот човек......зошто гледам некако ептен болно ги доживеа ти, тие мои зборови..



... moderatorite neka si ja zavrshat rabotata... a za ripanjeto... i Vlav koj vo sebe ima 1% vlashka krv ke ripne na napad na etnosot koj najmalku zasluzuva da bide navreduvan.... a za 90% Vlasi vo VMRO... ne se zamaram... sigurno ne bile vo edna partija... i vo toa vreme Vlasite bile povekepartiski opredeleni....ili najgolemiot broj bile ministri za finansiii ili bankari... e sega po nekoj zemal i pushka... i sigurno vo zivotot ne e sramota da se izvinish ako si zgreshil... covecki e da si impulsiven.... a covecki e i da se izvinish... ama i ne morash... coveckata velicina se sostoi vo priznavanje na greshkite....i ponartamu so tebe nema da se raspravam... ostavam na moderatorite da te opomenat... da ne se rckash so Vlasite... da ne ti ripaat....


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:41
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Кажи ми Дуле од кога тоа власите наследници на Античките Македонци?
Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазијаeve gi tvoite zborovi... ne me spomna mene...ne nekoj odreden Vlav... ti igrash majtapi... negirash... navreduvash... sto pati ke ti povtoram... Vlasite znaat koj se ... znae i naucnata javnost.... nema vlashki cirkus... nemoj da se pravish pogolem katolik od papata... nikoj pa ni ti nemozesh da ja negirash ulogata na Vlasite vo VMRO... nekogashna i segashna... vo sozdavanjeto na Makedonija nekogash i sega... vo afirmacija na Makedonija... a shto e najstrashno... takvite kako tebe pravat razdor... jas ednash kazav... i sto pati ke povtoram...vistinskite Makedonci ne gi negiraat drugite... vistinskite Makedonci osetile na sopstvena koza shto znaci negacija...nepriznavanje... a jas imam prijateli vistinski Makedonci...tvoeto mislenje ne mi e vazno...samo odvreme navreme koga ke preterash me iritira... e togash reagiram i ke reagiram...


Познати Власи:
-Вретенаров и Штерјо Влахов (убијците на Тодор Александров)
-Јане Сандански имал влашко потекло
-Димитар Влахов
-потоа еден куп од 2. светска војна (Таки Даскало, Елпида Караманди, Виргула Кардула, Вера Циривири, Колишевски и Киро Глигоров по мајка)
-многу комунистички функционери и научници: Љупчо Арсов, Милан Панчевски, Драги Тозија, Љубен Лапе, Харалампие Поленаковиќ
-од сегашните, Стефан Мицов-Влахов, Георги Радуле, Кондарко, Љубиша Георгиевски, Тодор Петров, Чомовски...не знам во што е проблемот...

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:41
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па јас за тебе не спомнав ништо тука, и никој не негира дека немало власи во ВМРО ама да тврдам дека 90% од револуционерите биле власи е научна фантастика..и е тешка лага и е ептен шовинистички.....типично влашки што би рекол ја...

Друго..

Цитирај Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

Јас тука спомнав влашки циркус, не реков за тебе нешто тука,
Што ако пред тебе некој друг влав правел таков циркус???
Јас не го спомнав твоето име, ти прв(а) рипна наеднаш.....
Или пак се работи за истата личност со двојни ник??
Кој си ја има мувата на капата така испаѓа дефинитивно работава..
А јас ќе ги замолам да ти ја проверат модераторите ИП адресата со онаа на оној влавот што се правеше ептен силен тука....и да ги споредат да видат дали станува за истиот човек......зошто гледам некако ептен болно ги доживеа ти, тие мои зборови..


... moderatorite neka si ja zavrshat rabotata... a za ripanjeto... i Vlav koj vo sebe ima 1% vlashka krv ke ripne na napad na etnosot koj najmalku zasluzuva da bide navreduvan.... a za 90% Vlasi vo VMRO... ne se zamaram... sigurno ne bile vo edna partija... i vo toa vreme Vlasite bile povekepartiski opredeleni....ili najgolemiot broj bile ministri za finansiii ili bankari... e sega po nekoj zemal i pushka... i sigurno vo zivotot ne e sramota da se izvinish ako si zgreshil... covecki e da si impulsiven.... a covecki e i da se izvinish... ama i ne morash... coveckata velicina se sostoi vo priznavanje na greshkite....i ponartamu so tebe nema da se raspravam... ostavam na moderatorite da te opomenat... da ne se rckash so Vlasite... da ne ti ripaat....


Па чекај што мешаш сега банкари со револуционери која ти е поентата....
Ти реков, дека имало власи , ти реков, ама да тврди некој дека во ВМРО 90% од револуционерите дека биле власи тоа е sci fi

И на крај крајава јас зборувам за тоа како јас тебе не те ни спомнав во мојот пост, зборам за тоа како зборам за друг влав, ама ти сепак и сепак се јави прв(а)!?
Тоа мене ме асоцира на едно нешто...
Или ти си имаш тешки комплекси, или ти си истата таа личност што пред 1 ден се правеше многу важен(на)
Зошто ако не сум го спомнал твоето име, тогаш зошто воопшто се јавуваш??
Тоа мене ме асоцира само на едно нешто
Дека ти си човек со комплекси и со проблеми некакви..
Кога на некој не му се обраќаат по име, и за ништо не го обвинуваат него, а се јавува сепак тогаш што треба да кажам за тој човек??

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:45
Е откај 90 посто револуционери биле Власи? Од познатите: Питу Гули, Јане Сандански (кој имал влашко потекло, но никогаш не се изјаснил за Влав), жената на Ванчо Михајлов (ама неа и така не ја признавате )

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:47
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Е откај 90 посто револуционери биле Власи? Од познатите: Питу Гули, Јане Сандански (кој имал влашко потекло, но никогаш не се изјаснил за Влав), жената на Ванчо Михајлов (ама неа и така не ја признавате )


Е тоа за Сандански да ти кажам право право многу ми е матно...
не сум сигурен, можно е да е влав..
И за Димитар Влахов, сигурен сум дека е влав, но сепак тој служеше на Македонската Кауза....


-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:49
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па јас за тебе не спомнав ништо тука, и никој не негира дека немало власи во ВМРО ама да тврдам дека 90% од револуционерите биле власи е научна фантастика..и е тешка лага и е ептен шовинистички.....типично влашки што би рекол ја...

Друго..

Цитирај Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

Јас тука спомнав влашки циркус, не реков за тебе нешто тука,
Што ако пред тебе некој друг влав правел таков циркус???
Јас не го спомнав твоето име, ти прв(а) рипна наеднаш.....
Или пак се работи за истата личност со двојни ник??
Кој си ја има мувата на капата така испаѓа дефинитивно работава..
А јас ќе ги замолам да ти ја проверат модераторите ИП адресата со онаа на оној влавот што се правеше ептен силен тука....и да ги споредат да видат дали станува за истиот човек......зошто гледам некако ептен болно ги доживеа ти, тие мои зборови..


... moderatorite neka si ja zavrshat rabotata... a za ripanjeto... i Vlav koj vo sebe ima 1% vlashka krv ke ripne na napad na etnosot koj najmalku zasluzuva da bide navreduvan.... a za 90% Vlasi vo VMRO... ne se zamaram... sigurno ne bile vo edna partija... i vo toa vreme Vlasite bile povekepartiski opredeleni....ili najgolemiot broj bile ministri za finansiii ili bankari... e sega po nekoj zemal i pushka... i sigurno vo zivotot ne e sramota da se izvinish ako si zgreshil... covecki e da si impulsiven.... a covecki e i da se izvinish... ama i ne morash... coveckata velicina se sostoi vo priznavanje na greshkite....i ponartamu so tebe nema da se raspravam... ostavam na moderatorite da te opomenat... da ne se rckash so Vlasite... da ne ti ripaat....


Па чекај што мешаш сега банкари со револуционери која ти е поентата....
Ти реков, дека имало власи , ти реков, ама да тврди некој дека во ВМРО 90% од револуционерите дека биле власи тоа е sci fi

И на крај крајава јас зборувам за тоа како јас тебе не те ни спомнав во мојот пост, зборам за тоа како зборам за друг влав, ама ти сепак и сепак се јави прв(а)!?
Тоа мене ме асоцира на едно нешто...
Или ти си имаш тешки комплекси, или ти си истата таа личност што пред 1 ден се правеше многу важен(на)
Зошто ако не сум го спомнал твоето име, тогаш зошто воопшто се јавуваш??
Тоа мене ме асоцира само на едно нешто
Дека ти си човек со комплекси и со проблеми некакви..
Кога на некој не му се обраќаат по име, и за ништо не го обвинуваат него, а се јавува сепак тогаш што треба да кажам за тој човек??

... intelegenten si ke svatish... i tebe nikoj licno ne te spomnuva...ama koga gi napagaat Makedoncite ripash... taka e toa vo zivotot... koga nekoj napaga oderedna nacionalnost... ripaat tie od taa nacionalnost.... nieden Vlav ne te cepka dodeka se karash so drugite...inaku jas nit se pravam vazna... a ako imam kompleksi... sigurno se kompleksi na visha vrednost.... pa jas sum Vlainka i ne se sramam da go kazam toa... ne negiram nikogo... ne trpam nekoj da me negira ili majtapi so mojot rod....mislam deka si dovolno intelegenten da svatish deka sum zena... ne sum  maz.... a za vecerva dosta kaza... koregiraj se vo idnina... i prodolzi da si ja spodeluvash istorijata i istoriskite informaciii so onie koi ti odgovara...ama bez da omalovazuvash ili navreduvash...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:53
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па јас за тебе не спомнав ништо тука, и никој не негира дека немало власи во ВМРО ама да тврдам дека 90% од револуционерите биле власи е научна фантастика..и е тешка лага и е ептен шовинистички.....типично влашки што би рекол ја...

Друго..

Цитирај Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

Јас тука спомнав влашки циркус, не реков за тебе нешто тука,
Што ако пред тебе некој друг влав правел таков циркус???
Јас не го спомнав твоето име, ти прв(а) рипна наеднаш.....
Или пак се работи за истата личност со двојни ник??
Кој си ја има мувата на капата така испаѓа дефинитивно работава..
А јас ќе ги замолам да ти ја проверат модераторите ИП адресата со онаа на оној влавот што се правеше ептен силен тука....и да ги споредат да видат дали станува за истиот човек......зошто гледам некако ептен болно ги доживеа ти, тие мои зборови..


... moderatorite neka si ja zavrshat rabotata... a za ripanjeto... i Vlav koj vo sebe ima 1% vlashka krv ke ripne na napad na etnosot koj najmalku zasluzuva da bide navreduvan.... a za 90% Vlasi vo VMRO... ne se zamaram... sigurno ne bile vo edna partija... i vo toa vreme Vlasite bile povekepartiski opredeleni....ili najgolemiot broj bile ministri za finansiii ili bankari... e sega po nekoj zemal i pushka... i sigurno vo zivotot ne e sramota da se izvinish ako si zgreshil... covecki e da si impulsiven.... a covecki e i da se izvinish... ama i ne morash... coveckata velicina se sostoi vo priznavanje na greshkite....i ponartamu so tebe nema da se raspravam... ostavam na moderatorite da te opomenat... da ne se rckash so Vlasite... da ne ti ripaat....


Па чекај што мешаш сега банкари со револуционери која ти е поентата....
Ти реков, дека имало власи , ти реков, ама да тврди некој дека во ВМРО 90% од револуционерите дека биле власи тоа е sci fi

И на крај крајава јас зборувам за тоа како јас тебе не те ни спомнав во мојот пост, зборам за тоа како зборам за друг влав, ама ти сепак и сепак се јави прв(а)!?
Тоа мене ме асоцира на едно нешто...
Или ти си имаш тешки комплекси, или ти си истата таа личност што пред 1 ден се правеше многу важен(на)
Зошто ако не сум го спомнал твоето име, тогаш зошто воопшто се јавуваш??
Тоа мене ме асоцира само на едно нешто
Дека ти си човек со комплекси и со проблеми некакви..
Кога на некој не му се обраќаат по име, и за ништо не го обвинуваат него, а се јавува сепак тогаш што треба да кажам за тој човек??
... intelegenten si ke svatish... i tebe nikoj licno ne te spomnuva...ama koga gi napagaat Makedoncite ripash... taka e toa vo zivotot... koga nekoj napaga oderedna nacionalnost... ripaat tie od taa nacionalnost.... nieden Vlav ne te cepka dodeka se karash so drugite...



???
Па ти уште упорно се силиш а незнаеш ни за што станува збор...
И да, јас рипам ама кога сум прв нападнат, јас никогаш не напаѓам прв......
Ако сум бил нападнат значи јас сум реагирал поради тоа....
А ти велиш рипаш, но не знаеш што се случило нели??
Или пак знаеш ,ама само се правиш наудрен(а)?

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 23:59
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Е откај 90 посто револуционери биле Власи? Од познатите: Питу Гули, Јане Сандански (кој имал влашко потекло, но никогаш не се изјаснил за Влав), жената на Ванчо Михајлов (ама неа и така не ја признавате )


Е тоа за Сандански да ти кажам право право многу ми е матно...
не сум сигурен, можно е да е влав..
И за Димитар Влахов, сигурен сум дека е влав, но сепак тој служеше на Македонската Кауза....

...za ova ti zboruvam... 90% od Vlasite ( NE deka  90 % VMRO se Vlasi) se borele za makedonskata kauza... i sigurno ne zasluzuvaat da kazesh vlashka invazija... ili da vodish polemika da li nekoj e Vlav ili ne e Vlav deka ne se izjasnil deka e Vlav... pa mnogu Vlasi ne se izjasnuvaat non stop deka se Vlasi... ako ne gi prashash sigurno nema da odat po ulica i da vikaat eeeej jas sum Vlav...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 00:04
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Кажи ми Дуле од кога тоа власите наследници на Античките Македонци?
Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазијаeve gi tvoite zborovi... ne me spomna mene...ne nekoj odreden Vlav... ti igrash majtapi... negirash... navreduvash... sto pati ke ti povtoram... Vlasite znaat koj se ... znae i naucnata javnost.... nema vlashki cirkus... nemoj da se pravish pogolem katolik od papata... nikoj pa ni ti nemozesh da ja negirash ulogata na Vlasite vo VMRO... nekogashna i segashna... vo sozdavanjeto na Makedonija nekogash i sega... vo afirmacija na Makedonija... a shto e najstrashno... takvite kako tebe pravat razdor... jas ednash kazav... i sto pati ke povtoram...vistinskite Makedonci ne gi negiraat drugite... vistinskite Makedonci osetile na sopstvena koza shto znaci negacija...nepriznavanje... a jas imam prijateli vistinski Makedonci...tvoeto mislenje ne mi e vazno...samo odvreme navreme koga ke preterash me iritira... e togash reagiram i ke reagiram...


Познати Власи:
-Вретенаров и Штерјо Влахов (убијците на Тодор Александров)
-Јане Сандански имал влашко потекло
-Димитар Влахов
-потоа еден куп од 2. светска војна (Таки Даскало, Елпида Караманди, Виргула Кардула, Вера Циривири, Колишевски и Киро Глигоров по мајка)
-многу комунистички функционери и научници: Љупчо Арсов, Милан Панчевски, Драги Тозија, Љубен Лапе, Харалампие Поленаковиќ
-од сегашните, Стефан Мицов-Влахов, Георги Радуле, Кондарко, Љубиша Георгиевски, Тодор Петров, Чомовски...не знам во што е проблемот...

...aj sega pa ti ne preteruvaj....Milan Pancevski ne e Vlav...a za Todor Petrov i da e Vlav... ne e Vlav... Vretenarov ne ke e na vlashki bi bil Fus..ov.... sigurno ne bi bil Vreteno...v...a nekoi od ovie shto gi nabroja se pola-pola makedonci-vlasi po eden roditel....



Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 00:07
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Е откај 90 посто револуционери биле Власи? Од познатите: Питу Гули, Јане Сандански (кој имал влашко потекло, но никогаш не се изјаснил за Влав), жената на Ванчо Михајлов (ама неа и така не ја признавате )


Е тоа за Сандански да ти кажам право право многу ми е матно...
не сум сигурен, можно е да е влав..
И за Димитар Влахов, сигурен сум дека е влав, но сепак тој служеше на Македонската Кауза....
...za ova ti zboruvam... 90% od Vlasite ( NE deka 90 % VMRO se Vlasi) se borele za makedonskata kauza... i sigurno ne zasluzuvaat da kazesh vlashka invazija... ili da vodish polemika da li nekoj e Vlav ili ne e Vlav deka ne se izjasnil deka e Vlav... pa mnogu Vlasi ne se izjasnuvaat non stop deka se Vlasi... ako ne gi prashash sigurno nema da odat po ulica i da vikaat eeeej jas sum Vlav...


Ама чим прифатиле и тој мал број на власи да се борат за Македонците значи они се Македонци и ја прифатиле Македонската Кауза така????
Тоа така му доаѓа некако!?

Јас не им го негирам влашкото потекло на Питу Гули или Димитар Влахов.....или на некој друг влав..
Во ред...никому ништо......нека бидат живи и здрави.
Само мене некој влав да ми тврди дека јас сум колонист тука од 6 век, 3 милиона во Егејска Македонија биле власи а само 100 000 до 200 000 илјади биле Македонци тоа е научна фантастика..и е ептен претерано.....
Па ако не знаеле власите таму имаше 1 милион македонци кои беа протерани од тој крај, и туширани со напалм.....
Што правиме со тие 1 милион македонци кои не се од влашко потекло??
И што мислиш дека ќе ви ќутам си се зафркнал(а)
Како второ смешно е да се тврди дека живееле 3 милиона власи денеска во Егејска Македонија....
Да не редам уште што друго не кажа тој влавот тука....
Само реков ти можеби знаеш, ама се правиш наудрен(а)??



И не се будалете, ако е за тоа сите ние сме турци па на крај крајава, зошто турците се задржале повеќе од 500 години на овие простори...
А власите за ваша информација се имаат претопено со тие "колонисти" (како што сакате вие ептен да ги нарекувате), и знаеш што има останато од тие власи??
0,01% влашка крв....
Толку од власите.....

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 00:13
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Е откај 90 посто револуционери биле Власи? Од познатите: Питу Гули, Јане Сандански (кој имал влашко потекло, но никогаш не се изјаснил за Влав), жената на Ванчо Михајлов (ама неа и така не ја признавате )


Е тоа за Сандански да ти кажам право право многу ми е матно...
не сум сигурен, можно е да е влав..
И за Димитар Влахов, сигурен сум дека е влав, но сепак тој служеше на Македонската Кауза....
...za ova ti zboruvam... 90% od Vlasite ( NE deka 90 % VMRO se Vlasi) se borele za makedonskata kauza... i sigurno ne zasluzuvaat da kazesh vlashka invazija... ili da vodish polemika da li nekoj e Vlav ili ne e Vlav deka ne se izjasnil deka e Vlav... pa mnogu Vlasi ne se izjasnuvaat non stop deka se Vlasi... ako ne gi prashash sigurno nema da odat po ulica i da vikaat eeeej jas sum Vlav...


Ама чим прифатиле и тој мал број на власи да се борат за Македонците значи они се Македонци и ја прифатиле Македонската Кауза така????
Тоа така му доаѓа некако!?

Јас не им го негирам влашкото потекло на Питу Гули или Димитар Влахов.....или на некој друг влав..
Во ред...никому ништо......нека биде жив и здрав.
Само мене некој влав да ми тврди дека јас сум колонист тука од 6 век, 3 милиона во Егејска Македонија биле власи а само 100 000 до 200 000 илјади биле Македонци тоа е научна фантастика..и е ептен претерано.....
Па ако не знаеле власите таму имаше 1 милион македонци кои беа протерани од тој крај, и туширани со напалм.....
Што правиме со тие 1 милион македонци кои не се од влашко потекло??
И што мислиш дека ќе ви ќутам си се зафркнал(а)
Како второ смешно е да се тврди дека живееле 3 милиона власи денеска во Егејска Македонија....
Да не редам уште што друго не кажа тој влавот тука....
Само реков ти можеби знаеш, ама се правиш наудрен(а)??

... toa shto doziveale Makedoncite-egejci i Vlasite koi begale od Grcija si znaat samo tie samite... lesno ti e tebe...lesno mi e mene... da zboruvame i da se mavame vo gradi so nivnata maka i preku nivniot grb da  pokazuvame patriotizam... i da gi broime kolku koj bile... samo tie si znaat... i sramota e da se zloupotrebuva nivnata maka...nivnite rastureni...rasloeni semejstva ... nivniot plac za sloboda da zapalat sveka na grobovite na predcite.... za niv nemash pravo da zboruvash... niv nikoj od nas nema pravo da gi zloupotrebuva... vo dnevno politicki celi....i ne meshaj borba za kauza za zemjata vo koja ziveesh so nacionalna pripadnost... mnogu Vlasi, kako i Makedonci i denes se borat za dobroto na Makedonija... aj me mrzi da se dokazuvam so tebe... ti nikogash nema da svatish kolku vidni licnosti niz svetot Vlasi se borat za Makedonija.... i nejzinata svetska afirmacija...


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 00:17
Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...


-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 13:39
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...

... "dobro e" da se reinkarnira fashizmot...alal vera... shtom Hitler stanuva idol.... nema shto ponatamu da se diskutira...licno se zgrozuvam od sekakov fashizam... a inaku ako malku poveke citash ke znaesh deka so vleguvanjeto na Rusite vo povoena Germanija se pretpostavuva deka prvata povoena generacija Germanci se Rusi... ne Germanci... a za golgotata vrz Evreite... nekoj da veli deka si ja zasluzile makar i za eden Evrein....ne e blisku do pametot...  jas vo mojot zivot nikogo ne sum narekla kolonisti... ne gi cenam lugeto po muskuli...tuku po pamet.... i na kraj eden crn humor... hitler probal da gi stopi i Vlasite ama neshto mu se rasipuval...prestegnal sapunot koj go pravel i se otkazal... zatoa Vlasite ne se plashat od kanc logori... sepak sudbinata covecka ja reshava gospod... ako toj odlucil vo Makedonija da se podignat prvite kanc logori za Vlasi... Vlasite ke ja prifatat takvata sudbina... ne se plashat... a shto ti beshe muabetot...sam si znaesh... so ova kaza se...shto ti beshe muabetot....


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 13:42
Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 14:01
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?

...apsolutno nishto....nit im fali nit ke im fali... si rabotat, si ziveat...normalno i ne samo vo Makaedonija... vo cel svet.... edinstveno ponekogash nekoj koga nema shto da pravi gi napaga...omalovazuva  ili gi koristi kako orudie da gi navredi drugite...negirajki gi ili asimilajki gi onie koi mu odgovaraat...pa duri im pretat i so neofashizam...


Постирано од: naum 1518118
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 18:53
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?
 
Шо ни фали??? Па Власи ја воделе и ја водат оваа земја, поседуваат нат 60% од капиталот и со сигурност ги држат сите македонски политичарчиња... нишо не ни фали.. дур имат офци ке имат и волна... а кој сме и од кај сме ке кажам само дека еден Цинцар Марковиќ (од Д.Белица Струшко ) бил влав.. своевремено посилен дипломат и водач на караѓорѓева југославија...  А и ден денес Власите се најголеми афирматори на македончето... Пример го земам Тоше Проески (Тодор Проја - Бог да го простит) - поголем модерен афирматор сте немале.. И какви не злокобни коментари имаше за него дури беше жив... сега , ко го немат сите го бараат... толку типично македонски...
А ти пријател Владимире 88 не опуштај се многу со навреди... прво погледни си кон шо ти се сртреми твојот „славен“ македонски народ (читај целосна асимилација , поробување и оплодување од шиптарите) а потоа да даваш коментари за народот кој од мали ги тетовирал крстови на челата на девојчињата за да не бидат потурчени...
Поздрав и ста фуц мта-на сите наши душмани...задоволство


-------------
После рата сам добио ово садашње звање
За паре убијам,ломим кости и слично срање
Избегавам конфликте,нечу да се тучем
знам да бит че мртвих ако ја своју берету извучем!!!


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 19:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:



Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...
... "dobro e" da se reinkarnira fashizmot...alal vera... shtom Hitler stanuva idol.... nema shto ponatamu da se diskutira...licno se zgrozuvam od sekakov fashizam... a inaku ako malku poveke citash ke znaesh deka so vleguvanjeto na Rusite vo povoena Germanija se pretpostavuva deka prvata povoena generacija Germanci se Rusi... ne Germanci... a za golgotata vrz Evreite... nekoj da veli deka si ja zasluzile makar i za eden Evrein....ne e blisku do pametot... jas vo mojot zivot nikogo ne sum narekla kolonisti... ne gi cenam lugeto po muskuli...tuku po pamet.... i na kraj eden crn humor... hitler probal da gi stopi i Vlasite ama neshto mu se rasipuval...prestegnal sapunot koj go pravel i se otkazal... zatoa Vlasite ne se plashat od kanc logori... sepak sudbinata covecka ja reshava gospod... ako toj odlucil vo Makedonija da se podignat prvite kanc logori za Vlasi... Vlasite ke ja prifatat takvata sudbina... ne se plashat... a shto ti beshe muabetot...sam si znaesh... so ova kaza se...shto ti beshe muabetot....



Јас мислам дека реков нешто ама ти почна мене да ме обвинуваш за некои работи, ама ајде еве ќе цитирам

Цитирај (Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...




А гледам дека тоа избегна да го одговориш, и почна да ме обвинуваш за незнам си што, тоа само потврдува дека се обидуваш да избегнеш да ми одговориш некои работи, и тоа само покажува дека си истиот оној влав, кој правеше тука циркус и викаше дека ние сме доселеници од карпатите, дека они се најстари на оваа територија, дека ние сме биле само 100 000 во Егејска Македонија.



А со ова што го кажа дека ние сме колонисти и незнам си што..
Тогаш за таквите како тебе само логор..
1 порака има само тој ник.
Значи тоа ти е двоен ник..
А Модераторите ако може да ја проверат ИП адресата на тој падобранецот и да ја споредат со ИП адресата на овој тука..


Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?


Шо ни фали??? Па Власи ја воделе и ја водат оваа земја, поседуваат нат 60% од капиталот и со сигурност ги држат сите македонски политичарчиња... нишо не ни фали.. дур имат офци ке имат и волна... а кој сме и од кај сме ке кажам само дека еден Цинцар Марковиќ (од Д.Белица Струшко ) бил влав.. своевремено посилен дипломат и водач на караѓорѓева југославија... А и ден денес Власите се најголеми афирматори на македончето... Пример го земам Тоше Проески (Тодор Проја - Бог да го простит) - поголем модерен афирматор сте немале.. И какви не злокобни коментари имаше за него дури беше жив... сега , ко го немат сите го бараат... толку типично македонски...

А ти пријател Владимире 88 не опуштај се многу со навреди... прво погледни си кон шо ти се сртреми твојот „славен“ македонски народ (читај целосна асимилација , поробување и оплодување од шиптарите) а потоа да даваш коментари за народот кој од мали ги тетовирал крстови на челата на девојчињата за да не бидат потурчени...

Поздрав и ста фуц мта-на сите наши душмани...задоволство


Оо Наумче како си ми, научи ли нешто повеќе за твоите браќа срби??
Ај добредојде

И за кое оплодување од шиптарите ми збориш бре човеку
Па нели вие сте Трако-Илири, јас колку што знам Албанците се помешале со Илирите нели???
Еве ќе ја цитирам твојата драга пријател(ка)...

Цитирај Kaj be vie najstari na balkanot,koga vlasite se najstari na balkanot.Vie ste sloveni,nie sme Trako-Iliri,




Значи кој сега тука со кого се оплодил, вие со шиптарите или ние??
Сепак ќе повторам уште еднаш
Вие сте Трако-Илири нели?
Толку од мене
Здравеј....
А и нели Епир беше преполн со власи, ама и таму стапна Албанска нога....
А за тетоважите..
А чудно се прашувам сега дали тогаш постоеле тетоважи во Македонија...



-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 19:59
Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

Не, морам да признам дека ме заеба...


Како ми го спопика ... јазикот в анус ....то чудо едно... научи малку историја пред да коментираш за Власите , или било кој народ... а гледај ја денешницата во македонија за да видиш кој кого оплодува... за да мојш денес да врзвиш оплодувања и сл. ЕЕЕЕ дете могиле, имаш уше да учиш... само вака ко истакнат деец за „македонската “ кауза би сакал да те запрашам на кој македонци ти припаѓаш??? на славо македонците или на античките??? сознај се прво самиот... после за други носи заклучоци...

Па еве незнам вие тврдите дека јас сум колонист, и еве јас на тебе ти се обраќам
Цело време ми збориш за тоа како ние сме се оплодувале со шиптарите..
Ама гледам некако Албанска нога стапнала и во Епир а и во Денешна Албанија..(поранешното Илирско Кралство)
А пријателите власи рекоа дека си бил ти Трако-Илир, значи испаѓа дека јас сум во право не ти..

И јас припаѓам и на двете..
Како што ти си се претопил со шиптарите, така се имам претопено јас со македонците(античките)
Гледаш, они ми го дадоа и името, јас ја носам и словенската и античката крв во мене......

А ти ја носиш таа крв што е од Кавказ и оваа од тука
Просто и Едноставно..
А и носиш Протобугарска крв зошто Кубер(братот на Аспарух) се населил во Епир.
Така да то е то јбга(еве малку србизам во твој стил).



Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

постоеле... и вие македонците од секојпат сте носеле тетоважа за најпроклет народ кој чекорел на дуњава - евр//// и ден денес ви сјајт таа тетоважа....
а аналфабетско гојдо само да те подучам дека и тогаш имало игла, конец и мастило- сосем доволно за да примитивна тетоважа.. но ова нормално не го знајш пошо 70 % од твојот eventless live го имаш поминато пред компјутер како сајбер патриот и истакнат деец///

Поздрав селчо///голема%20насмевка



М.М.Е. тоа биле фамозни влашки тетоважи
Само ајде поздрав Сељо
И пробај да не се вратиш..гледам ќе ти пукне срцето од мака
Не сакам да те носам на душа де.

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 23:00
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...

... ne znam koj te narece kolonist...ama jas sigurno toa ne go rekov... zatoa shto ne mislam deka Makedoncite se kolonisti...a na prashanjeto dali Vlasite za 1400 godini se odrzale vo celost... mojot odgovor e ne... normalno deka doshlo do integracija i asimilacija... i deneska doaga do takva zameshanost... vo Makedonija ima mnogu meshani brakovi... i kako shto veli akademik Blaze Ristevski... vo Makedonija retko koj moze da tvrdi deka ima cisti etnicki korenja... niz vekovite... so promena na mnogu osvojuvacki vojni... doshlo do meshanje na narodite... pa so toa normalno deka niti kaj Vlasite... niti kaj Makedoncite... pa ni kaj bilo koj narod od ovie prostori ima anticki korenja od prapra dedovcite... a za Hitler i gasnite komori nema da komentiram... ostavam na tebe da razmislish dali zabeleshkata ti e na mesto... 


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 01:12
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...
... ne znam koj te narece kolonist...ama jas sigurno toa ne go rekov... zatoa shto ne mislam deka Makedoncite se kolonisti...a na prashanjeto dali Vlasite za 1400 godini se odrzale vo celost... mojot odgovor e ne... normalno deka doshlo do integracija i asimilacija... i deneska doaga do takva zameshanost... vo Makedonija ima mnogu meshani brakovi... i kako shto veli akademik Blaze Ristevski... vo Makedonija retko koj moze da tvrdi deka ima cisti etnicki korenja... niz vekovite... so promena na mnogu osvojuvacki vojni... doshlo do meshanje na narodite... pa so toa normalno deka niti kaj Vlasite... niti kaj Makedoncite... pa ni kaj bilo koj narod od ovie prostori ima anticki korenja od prapra dedovcite... a za Hitler i gasnite komori nema da komentiram... ostavam na tebe da razmislish dali zabeleshkata ti e na mesto...


Epa ti rekov so ubavo, deka toa ne se odnesuva za tebe, ti uporno pocna da se mesas i sto treba da pocnam jas da mislam za tebe??
Ti rekov, nikoj ne mislese na tebe.....ti prv se javi kako grom od vedro nebo i sto treba da mislam za tebe?
Mozebi ovoj Naum go imal toj dupli nik...



-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:13
Nesum Egipcanec nesum ni Vlav iako mislam deka nekogas sme imale nesto zaednicko jas sum staro Makedonec mojata loza e stara kolku i imeto Makedonija .
Kako prvo beter od hitleroviot fasizam e opisano doadjanjeto na Sklavjanite i nitu eden zapis od toa vreme ne go opisuvaat deka slavo makedonci se naselile mirovno se izvinuvam no toa e fakt.
A vie gospodo denesni Makedonci vo 2002 vidovte nekoja slamka vo Pakistan so staro makedonci i vednas izlegovte so tvrdenje deka vie ste nivnite potomci i koga gospodinot Liming stasa vo Makedonija vie molnjevito si izbravte 100 lugje za da dokazete deka imate nekoja slicnost so niv , no koga se uverivte deka nemate nisto slicno so nivnite geni vie nerasisti gi narekovte cigani velejki toa se obicni cigani iako gospodinot Liming zemajki gen od Filip 2 dokaza deka ima nesto slicno so ludjeto od Pakistan no za vas tie seuste se cigani .
A na testiranjeto vo tie 100 ludje nemase nitu eden od mojot narod nitu Vlasi gi nemase . Vie ednostavno ne ni dozvolivte poradi sto nie za vas sme narod od sesta klasa
nie sme narod koj ednostavno treba samo da se potiska .
I na kraj vie ste mirotvoren narod .


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:19
tropsas se povekje i povekje
oti neznaes
deka
denes staromakedonci ima 400 miliona
a si tropas i tropas




-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:23
Ja oshe ne mozham da razberam zasho Makedonci i Vlasi se jadat.



Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:42
Originally posted by naemnik naemnik напиша:

Ja oshe ne mozham da razberam zasho Makedonci i Vlasi se jadat.


Зашто се јадат..
Извини ама мене некој да ме нарекува колонист..тоа не..
Па да му се сневиди они ја носат таа крв од тие колонисти и уште ме нарекуваат мене колонист..
Што 1300 години мал период ли се?
Цици-Фаци- Цинцари....


-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:42
Originally posted by anakin anakin напиша:

tropsas se povekje i povekjeoti neznaesdekadenes staromakedonci ima 400 milionaa si tropas i tropas




Si tropam si tropam bidejki navistina ne gi znam vasite geni a slucajno imam slusneto od edno vrapce deka slavo makedonci go nemaat nitu M od staro Makedonci isto kako sto izjavi gospodinot Kiro Gligorov , citat -- nie sme sloveni dojdeni nekade okolu 6 vek i nie nemame nisto so Aleksandrova civilizacija . A vie seuste tezneete da dokazuvate deka ste toa sto neste.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:45
znaev deka slusas vrapcinjaсмеење

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:47
Originally posted by anakin anakin напиша:

znaev deka slusas vrapcinjaсмеење




Te zalam sto seuste zivees vo zabluda bidejki neznaes sto si .


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:50
A USTE PO ZALOSNO E STO KRADES TUGJA VERA I NACIJA ZA DA SE IDENTIFIKUVAS .

ZD


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:51
ok
sum srekjen so nekoj kako tebe NE zali

znaes ona izreka OD KOGO E TAKVO I E


CRNO ISTO KAKO I TIгазење%20од%20смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 22:52
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by naemnik naemnik напиша:

Ja oshe ne mozham da razberam zasho Makedonci i Vlasi se jadat.


Зашто се јадат..
Извини ама мене некој да ме нарекува колонист..тоа не..
Па да му се сневиди они ја носат таа крв од тие колонисти и уште ме нарекуваат мене колонист..
Што 1300 години мал период ли се?
Цици-Фаци- Цинцари....


I pak ne razbiram, oti ako imalo nekoj kolonisti, tie sa bile malce.

Ovaj sonce zbore mi za nekoj geni, ajde ke odeme na National Geographic i ke si testirame genite, pa da videme od kade koj doagja.

Dodushe jas veke go imam toa napraveno, i znam od kaj dovagjam, i.e. Makedonija e moja Tatkovina.

sonce mozhe da napravish Gen test, i ke sporeduvame, pa da videme koj e pogolem Makedonec....

JAS TIPAM DEKA MEGJU NAS IMA NOLGU MALA RAZLIKA.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:23
Pa sto kutis be milo i ti li si od tie sto trcea da dadat gen za da dokazat deka se sigani .
Ajde posto go imas dadeno genot da mi gi procentite na EU19 - HG2 I HG21 , a dosta so toa jas znam sto sum .
Sigurno ne si cigan kako onie od Pakistan.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:29
Izvini jas ne rekov deka ne e tvoja tatkovina Makedonija.
Ti go imas pravo sega da se nareknes Makedonec no sto e so onie crni Makedonci tie nemaat pravo na nisto pocni od skolstvo pa rabota pa duri mozebi nemaat pravo ni da ziveat ama nekani gi za izbori i za popisite da ne staneme malcinstvo.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:31
so vakvo ponasanje ke kazete deka ste mirotvorci i borci za prava na covekot.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:36
Sto stana so tvoite geni zosto gi kries.


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:42
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:


1#Sigurno ne si cigan kako onie od Pakistan

2#Izvini jas ne rekov deka ne e tvoja tatkovina Makedonija.
Ti go imas pravo sega da se nareknes Makedonec no sto e so onie crni Makedonci tie nemaat pravo na nisto pocni od skolstvo pa rabota pa duri mozebi nemaat pravo ni da ziveat ama nekani gi za izbori i za popisite da ne staneme malcinstvo.



KAKO PRVINTA, NE SUM DAVAL ZA NIKAKVA STUDIJA GENETSKI PROBI. TOA GO NAPRAVI PRIVATNO I SAKASHE DA VIDAM GENETSKI KAKO ODE MOJTO POTEKLO. ANTROPOLOGIJATA MI E INTERESNA.

1# za pakistanskite Makedonci, dodeka nema Genetski Dokazi, ne znam sho da mislam.

Od druga Strana, i jas sum Temen po Kosa i Ten, i mene li ke me nareches deka sum Cigan.

2#Kako sho i gore ti rekov, jas sum temen po Kosa i Ten, spored tebe nemam ni jas nikakvi prava, ili sum Malcinstvo?

Nekako malce mi bladash, da ne si napien, toa rechenicite ti visat vo vozduh i nemat nikakov kontekst.


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:45
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Sto stana so tvoite geni zosto gi kries.


Nisho ne krijam!

Ako sakash da gi sporeduvame, prati Lichna Poraka so tvojte Genetski Istrazhuvanja, jas ke ti pratam Mojte i ke praeme Mabet.

Sigurno nema da postiram tuka na Forum takvi osetlivi lichni Raboti.

Ajde da te vidam.

Prati lichna Poraka, ili si samo na zborovi.....

POCHINJAM DA SVAKJAM ZASHO DRUGITE SE DRSKO SPREMA TEBE PONASHAT, SAMO REFLEKTIRAT GO TVOJTO PONASHANJE


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:50
Vred . I ti si temen no ne se imas izmesano so mojot narod tuku so TURCITE zatoa vo vasiot gan nad 50% e Turski posto neznaes proveri go imate i juznoslovenski no mnogu malku samo 18% isto kako i srbite no kolku e mongolskiot . IZVINI bes kontekst mlatam slama,neli.


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:57
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Vred . I ti si temen no ne se imas izmesano so mojot narod tuku so TURCITE zatoa vo vasiot gan nad 50% e Turski posto neznaes proveri go imate i juznoslovenski no mnogu malku samo 18% isto kako i srbite no kolku e mongolskiot . IZVINI bes kontekst mlatam slama,neli.



Ti ne da tropash gluposti, ti si na teshka Droga batka.... I aj de Objasni koj e taj tvoj Narod, NEKOJ ANTICHKI VLAV, ILI NEKOJ DRUG?

I Toshe Proja, koj beshe Vlav beshe temnokos kako mene, a i slichen Ten imashe, Bog da go proste.

Spored Tvojto Kazhuvanje Toshe Proja beshe Meshan do daska so Turci, a za Mongoli da ne Zboremeголема%20насмевка

Na toa samo edno ke ti kazham, prestani so Heroinot, nema da te napravi Heroj, nego Magare




Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:58
Pa sto ne gi objavis tie tvoi geni neli gi imas dadeno sto mlatis slama daj gi. Zosto se tolku osetlivi.A mojot narod nemase pristap . Samo eden zamina i go vratija velejki mu gotovo e gospodine zavrseno .
Duri bese i ismean poradi nivna kultura.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 23:58
голема%20насмевка


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:01
Ostavi go Tose Vlasite se nad 70% so malku potemen ten .
No i tie se od damnina na ovie prostori da ne zaboravi pred vas mnogu.


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:03
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:


Pa sto ne gi objavis tie tvoi geni neli gi imas dadeno sto mlatis slama daj gi. Zosto se tolku osetlivi.A mojot narod nemase pristap . Samo eden zamina i go vratija velejki mu gotovo e gospodine zavrseno .
Duri bese i ismean poradi nivna kultura. 


Oshe ednshka za slepci kao tebe: KOJ E TAJ TVOJ NAROD???

SE SMETASH DEKA SI NEKOJ ANTICHKI VLAV, SHO E SEGA GRKOMAN, ILI ?? OTI MISLESH DEKA SI GRK, ZATOA LI SI ANTICHKI???

A ZA MOJTE GENI, KAZHA TI, PRATI TVOJTE PREKU LICHNA PORAKA, I KE SPOREDUVAME. TOA NE E ZA NA FORUMI....

I PREKINI SO HEROINOT, DOSTA PUKASHE VENI, TVOJTA SKAPOCENA ANTICHKA KRV JA TROVISH намигнување


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:05
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ostavi go Tose Vlasite se nad 70% so malku potemen ten .
No i tie se od damnina na ovie prostori da ne zaboravi pred vas mnogu.


Koj sa tie Nas, koj sa Tie Vas????

AJDE DOKAZHI MI DEKA IMALO ANTICHKI VLAV??????


ILI MOZHEBI NEKOJ ANTICHKI CINCAR???

POKAZHI DEKA STE BILE DALEKU PRED NAS!!!

A NE SAMO SPEMIRASH

KOMSHIJATAMI KOJ E VLAV SIGURNO KE SE SRAME OD TEBE!!!!


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:13
Originally posted by naemnik naemnik напиша:


Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Pa sto ne gi objavis tie tvoi geni neli gi imas dadeno sto mlatis slama daj gi. Zosto se tolku osetlivi.A mojot narod nemase pristap . Samo eden zamina i go vratija velejki mu gotovo e gospodine zavrseno .
Duri bese i ismean poradi nivna kultura. 
Oshe ednshka za slepci kao tebe: KOJ E TAJ TVOJ NAROD???SE SMETASH DEKA SI NEKOJ ANTICHKI VLAV, SHO E SEGA GRKOMAN, ILI ?? OTI MISLESH DEKA SI GRK, ZATOA LI SI ANTICHKI???A ZA MOJTE GENI, KAZHA TI, PRATI TVOJTE PREKU LICHNA PORAKA, I KE SPOREDUVAME. TOA NE E ZA NA FORUMI....I PREKINI SO HEROINOT, DOSTA PUKASHE VENI, TVOJTA SKAPOCENA ANTICHKA KRV JA TROVISH намигнување




Abe milo ne se nerviraj nemas potreba samo mislis javno ako koristis nekoja droga vred toa e tvoja rabota jas imam 2 deca prekrasni ( za mene ) .
Nie sme MAKEDONCI ALEKSANDROVI DECA i so vekovi se nemame izmesano so vekovi . No moite geni gi nemam provereno ali imam dadeno vetuvanje na mojot narod deka ke go dokazam toa ali ne ni pomisluvam vo Makedonija .


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:19
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:


Abe milo ne se nerviraj nemas potreba samo mislis javno ako koristis nekoja droga vred toa e tvoja rabota jas imam 2 deca prekrasni ( za mene ) .
Nie sme MAKEDONCI ALEKSANDROVI DECA i so vekovi se nemame izmesano so vekovi . No moite geni gi nemam provereno ali imam dadeno vetuvanje na mojot narod deka ke go dokazam toa ali ne ni pomisluvam vo Makedonija .



AKO SO VEKOVI SE NEMAAVTE IZMESHANO, KE BEVTE SITE KAKO KVAZIMODO, BAREM TOA TREBA DA TI E JASNO, TAKA NE LUPAJ GLUPOSTI

SINOT NA KOMSHIJATA MI VLAV, MIKO, ZEMA BUGARKA ZA ZHENA I FALA BOGU IMAT UBAVO DETENCE, DA BESHE NE MESHAN, KE BESHE DETTO SO DVE GLAVI I PET JAZIKAголема%20насмевка

ALEKSANDAR "VLAVOT GOLEM

AJ NA ZDRAVJE SEGA VIDE SE........


A ZA NE MESHANJETO KAZHUVA KOLKU TI SI CHIST, SE TI VERUVAME.

AJ TERAJ TAM SO HEROINO I NEM DA GI PUMPASH I TVOJTE DECA SO NEGO, TOA NE E ZDRAVO, POGLEDNI SE KAKO HALUCIONIRASH


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:24
Vo mojot narod od pamtivek ostanala edna narodana poslovica - sprema vera i vecera - nasite i den denes se podelani na pleminja ostanalo od pred 70 generacii.
A verata nasa pravoslavna ne ja unisti nieden narod nitu pak nekoj ke ja unisti , edinstveno sto seuste opstojuvame taa ne nrani . Prvite pravoslavni crki se nasi i prviot narod sto go ima prifateno pravoslavieto koe se osniva vo prviot vek sme nie.


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:27
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Vo mojot narod od pamtivek ostanala edna narodana poslovica - sprema vera i vecera - nasite i den denes se podelani na pleminja ostanalo od pred 70 generacii.
A verata nasa pravoslavna ne ja unisti nieden narod nitu pak nekoj ke ja unisti , edinstveno sto seuste opstojuvame taa ne nrani . Prvite pravoslavni crki se nasi i prviot narod sto go ima prifateno pravoslavieto koe se osniva vo prviot vek sme nie.


AJDE, VERATA E EDNA RABOTA, I NEM NOLGU DA SE KITISH SO NEJA, I NIE SME PRAVOSLAVNI I HRISTIJANI.

I AJ POKAZHI DEKA U BIBLIJATA PISHE DEKA PRVIOT SHO JA PRIFATIL VERATA HRISTOVA E VLAV???

A NE SAMO PRAZNI ZBOROVI!!!!!!


ALEKSANDAR VLAVOT GOLEM намигнување


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:29
Ne mi jasno sto sakas da kazes deka sum Vlav eli deka vie ste Vlav.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:31
Gospodine pred da dojdat juzno sloveni dali postoele crkvi i koj e toj narod sto ziveal tuka da ne isceznale vo vozduh.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:36
Точно така господине,пред да дојдат римјаните тука постоел народ тој не испарил никаденамигнување

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:36
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ne mi jasno sto sakas da kazes deka sum Vlav eli deka vie ste Vlav.


BATKA POSLEDEN PAT KE TE PITAM,

DEFINIRAJ KOJ SA TOA VIE, A KOJ SA TOA NAS?

I KAKO SHO RAZBRAV, TI SI VLA


Постирано од: naemnik
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 00:39
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Gospodine pred da dojdat juzno sloveni dali postoele crkvi i koj e toj narod sto ziveal tuka da ne isceznale vo vozduh.


A PRED DA POCHNESH DA ZBORESH ZA JUZHNI SLOVENI, DA DEFINIRASHE SHO E TOA, SE JADE SE PIJE, SE MACHKA NA LEB.

TAKVO NESHO KAKO SLOVEN ILI NEKOJ VID NAROD NEMA. TOA TI E KAKO DUH, SEGA GO VIDESH SEGA NE GO VIDESH.

JAS SUM MAKEDONEC, I SIGURNO MOJTE PREDCI NE SA ISPARILE NIKADE.


I POSLEM TVOJTO PONASHANJE KAKO SELJAK, NEM SEGA DA MI DOAGJASH SO GOSPODINE.




Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 09:44
Vaka.Prvicnite moi izjavi izgleda gi nemas procitano.Da se vratam na izjavata.Vie se odlucivte i ja podrzavte doktrinata na Vasil Iljovski ( covek koj ni zalepi vestacka etiketa   - makedonski romi - ) a ne Vlasi poradi ne poseduvanje na konstitutivna sila. A sega mnogu umno prodolzivte da go kradete a ne prezimate pravoslavjeto na mojot narod koj den deneska go zaveduvate i podlozuvate na politicki teror, ednostavno go asimilirate isklucivo za vreme na izbori vo vladeacka nacija poradi vasite grabacki apetiti koi nemozete da gi zasitite so vekovi.Eden prost primer e toa sto ne narekuvate makedonski cigani samo poradi nasiot potemen ten .No fakt e i deka eden italijanec ili grk dojden vo makedonija za vas e cigan zatoa sto toa vi e edinstvenoto nasledstvo od filozofot Vasil Iljovski covek koj go smetate za osnovopoloznik na makedonska drama. No zemajki go vo predvid deka toj vi go nametna takanareceniot makedonski identitet i nema da me zacudi ako go vidam negoviot lik vo nekoja novoizgradena crkva. A ovaa za Tose e samo primer na vasite zelbi.Vie gospoda sakavte Tose (sekoja cest na negovite dela ) da go proglasite za svetec i da go ovekovicite vo nekoi crkvi (iako zasluzuva) ne vodejki smetka deka so toa go kradete bozenstvenoto nasledstvo na Vlasi.Isto kako sto im gi ukradovte mnogute drugi vidni ludje i gi opisavte kako makedonci a na vlasi.Za vas i albanec e sinonim so nadogradeni zabi ,vasite deca gi plasite so nekoja romka sto ke go ukrade vo salvari,bugari se tatari i glupibidejki se dreven narod,srbite se cetnici i nacisti,grcite dovcerasni vasi braka sega se cigani, a i nie staro makedonci sme glupi i neobrazovani cigani. A vie slavo makedonci ste nacija nad site. Vie od sekogas ste ja imale zelda za kroenje na drzavnite interesi isklucivo po vasiot terk .
Vo ovoj kos ne gi stavam site slavo makedonci tuku samo onie koi mislat deka se nad site drugi nacii i veri.
sega mislam deka ti e jasno na koj narod pripadjam.
A za juzno sloveni koi se i sto se eveti nekati kaze vasiot KIRE.

MACEDONIA the clip that shocked FYROM


A gospodinot Boogie bi go zaprasal koj e toj narod koj juzno sloveni go zateknale tuka . Makedoncite vo toa vreme bile pravoslavni i imale izgradeni crkvi a vo crkvite od toa vreme svetcite bile site do eden crni do crni. Koi se tie nad 70 svetiteli se do eden crni.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 11:12
Пријателе дефинитивно патиш од комплекс на пониска вредност,како прво никој никаде не ги класифицира власите како народ кој е под Македонците.Васил Иљоски власите ги нарекол ромеи а не роми или цигани,што е и точно така нели - Власите се остаток од Римските легии кои се мешале со домородните населенија секаде низ светот.

Како второ Словени се многу голем поим а ако навлезеш во потеклото на самите Словени ке забележиш дека нивното потекло е баш Македонско - т.с. самите Словени потекнуваат од Венетите ,Пајонците и Бригите кои се основа на самата Македонска нација.

Како трето Македонскиот народ е пионер во христијанството низ целиот свет,ако поубаво си ја прочитал библијата можеби си забележал дека првата Христијанка која е запишана во самата Библија е Македонка покрстена од самиот Апостол ПавленамигнувањеНезнам искрено од каде таа фрустрација кај тебе кон Македонскиот народ воопшто,никој од Македонците никогаш не застанал на пат на било каков прогрес на самите Власи,фактот што вие сте разединети и политичките партии ве користат како гласачки ливчиња не е кривица на Македонците туку баш на Власите.Колку што знам имате своја политичка партија и можете самите да си го градите сопствениот ентитет,кога можат албанците,турците,србите,бошњаците и ромите зошто и вие да не можете.

И немој те молам да пишуваш за нашето Македонско потекло,едноставно пишуваш пристрасно и сакаш кавга а не конверзација,земи прочитај,разгледај некои енциклопедии каде што Македонскиот народ постои во континуитет повеке од 3000 год. и тогаш може да разговараме но со факти а не да се препукуваме и вреѓаме те моламсреќа


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 11:34
jas pak mislam

deka ova tema treba da ze zbrise

takvi NEBULOZI netreba da ima ni vo podforum VICOVI

kamu  ISTORIJA



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 11:39
... mislam deka na Vlasite ne im trebaat advokati... za da im gi "branat" interesite ili da gi shtitat od asimilacija, sposobni se toa sami da go napravat.  Ne mi e jasno od kade ubeduvanje deka sekoj shto ke napishe neshto protiv Makedoncite i ke koristi termin slavo makedonci e Vlav. Jas od ova shto go procitav od sonce zakluciv deka e pravoslaven Rom... a ne Vlav... Inaku tocno e deka Vlasite niti se niti ke bidat od nekogo zagrozeni... bidejki dokolku se od bilo kogo ne bi na pokoen Toshe (koj samo nekolku casa pred smrtta se sheguvashe so svoeto vlashko poteklo) da mu se napravi  kralski pogreb...
...nikoj nema pravo zaradi nekoi isklucoci da zboruva deka vo Makedonija ima nacionalizam...i deka postoi nacionalna netrpelivos...
..sonce ako tvoeto lutenje na Vasil Iljovski se odnesuva na dramata Corbadzi Teodos... i negovata izjava -abre me stavivte ciganski kum.... mislam deka e bespredmetno da se lutish... Vasil Iljovski e roden krushevcanec... najmalku nacionalista... toj samo go prikaza zivotot onakov kakov shto bil vo toa vreme... zarem Vlasite treba da se lutat shto corbadzi Teodos e prikazan kako cicija... jas znam deka toa e edna retko dobra komedija vo koja se ismeva tokmu nadmenosta i neprifakanjeto na lugeto od drugite sloevi (posiromashnite) a ne nacionalnata netrpelivost... pa shto da se rece i za Begalka... ili popularno narecenata Lence Kumanovce... vo toa vreme akuelni bea temite na razliki megu bogati i siromasi... a zatoa dali Pravoslavnite Romi se potomci na Aleksanadr makedonski ke pokazat istoricarite... ili kako shto samiot velish DNK analizite... i se soglasuvam so anakin deka temava treba da odi pod kluc...



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 11:49
pod kluc ami kako

nebulozi

nekoj da ne pravi fasiti e neodgovorno




-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 12:58
Убаво е да се полемизира,да се расчистат проблемите и најголемите стравови,да се споделат и најубавите радости и среќи затоа е форумов.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 15:13
Имам едно прашање. Во недоумица сум како се вика литературно МЕТАЛЕН или МЕНТАЛЕН?

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 15:35
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Убаво е да се полемизира,да се расчистат проблемите


Да, тоа разбирам ама тоа не важи и кога некој се прави глуп сосила и намерно ги игнорира некои работи што ќе му ги презентираш...или кратко кажано, неможе да се разговара со некој кој е цврсто убеден само во својата кауза.
Како што кажа ти, форумот е за да се решат некои проблеми, да се истражува, да се погледнат доказите од двете страни (било кои страни) кои се спротиставени и врз основа на доказите од двете страни да се донесе заклучок, но неможе тоа да се постигне кога некој се прави глуп сосила, и ги игнорира НАМЕРНО фактите што му ги презентираш....или фактите што ги презентираш од твојата страна...
Тоа неможе така..
Тоа укажува само на едно нешто, дека тој што е дојден и што го прави тоа е дојден да води само асимилаторска политика спрема Македонците...а така не ја бива работата..
Пример..
Ти му покажуваш доказ дека некој се потпишал Македонец и ти вика дека тоа било под влијанието на србите(а не ти дава доказ за фамозното делување на србите врз Македонците пр. во времињата на МРО)..
Но затоа ти му даваш доказ дека личноста што се потпишала како Македонец, ја критикува и СРПСКАТА, и ГРЧКАТА, и БУГАРСКАТА политика спрема Македонците... и он пак го прави србоман!?
Значи со некои што се прават глупи сосила(НАМЕРНО) на форумов неможе да се истражува
Затоа сум за повеќето бугари да се банираат или да се стави една цензура на овој подфорумов......
(се разбира тука не се вбројуваат и исклучоците)
Зошто повеќето Бугари се дојдени само за една цел
Да шират пропаганда, и да ги асимилираат Македонците
Сега еден го спасив од "преминувањето на темната страна" на друг форум.....



-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: __ __
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 15:44
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Сега еден го спасив од "преминувањето на темната страна" на друг форум.....


збунетост


-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 16:02
http://youtube.com/watch?v=lqo39EiJVdI

2 maj 1991. Borovo Selo

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: makenott
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 16:02

RASIZAM - NACIZAM I FASIZAM

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Arbeit macht frei


Auschwitz




Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Затоа сум за повеќето бугари да се банираат или да се стави една цензура на овој подфорумов......


„Фридом хаус“: Намалена слободата на медиумите во Македонија

Вашингтон - Слободата на медиумите во Македонија е намалена во 2007 година, оценува во годишниот извештај американската невладина организација „Фридом хаус“, рангирајќи ја земјата на 100. место. Медиумите се послободни во: Словенија (46), Бугарија (76), Хрватска (78), Црна Гора (81), Србија (84), Романија (94) и Босна и Херцеговина (97). Од земјите во регионот, според слободата на медиумите, Македонија е подобро рангирана само од Албанија Македонија во извештајот на „Фридом хаус“ има 47 бода и е во категорија држави со „делумно слободни“ медиуми. Една година претходно Македонија беше на 98. место со 45 бода. Повеќето од приватните медиуми во Македонија се поврзани со политички или бизнис-интереси, што влијае на нивната содржина, а оние во државна сопственост ги поддржуваат позициите на владата, се наведува во извештајот. Во извештајот се наведува и дека Владата е главен огласувач во медиумите и според извештаите ги фаворизира оние што ги смета за пријателски. (Макфакс)

http://utrinski.com.mk/?ItemID=3B21F360FF959441A0EB23E2F876F325 - http://utrinski.com.mk/?ItemID=3B21F360FF959441A0EB23E2F876F325

Толкова по темата..


Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 16:07
Originally posted by makenott makenott напиша:


RASIZAM - NACIZAM I FASIZAM

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Arbeit macht frei


Auschwitz




Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Затоа сум за повеќето бугари да се банираат или да се стави една цензура на овој подфорумов......


„Фридом хаус“: Намалена слободата на медиумите во Македонија

Вашингтон - Слободата на медиумите во Македонија е намалена во 2007 година, оценува во годишниот извештај американската невладина организација „Фридом хаус“, рангирајќи ја земјата на 100. место. Медиумите се послободни во: Словенија (46), Бугарија (76), Хрватска (78), Црна Гора (81), Србија (84), Романија (94) и Босна и Херцеговина (97). Од земјите во регионот, според слободата на медиумите, Македонија е подобро рангирана само од Албанија Македонија во извештајот на „Фридом хаус“ има 47 бода и е во категорија држави со „делумно слободни“ медиуми. Една година претходно Македонија беше на 98. место со 45 бода. Повеќето од приватните медиуми во Македонија се поврзани со политички или бизнис-интереси, што влијае на нивната содржина, а оние во државна сопственост ги поддржуваат позициите на владата, се наведува во извештајот. Во извештајот се наведува и дека Владата е главен огласувач во медиумите и според извештаите ги фаворизира оние што ги смета за пријателски. (Макфакс)

http://utrinski.com.mk/?ItemID=3B21F360FF959441A0EB23E2F876F325 - http://utrinski.com.mk/?ItemID=3B21F360FF959441A0EB23E2F876F325

Толкова по темата..


Ти да беше попаметен ќе кажеше дека Arbeit Macht Frei не е слоган на Хитлер туку на еден германски преродбеник, по име Лоренц Диефенбах....германски лингвист,етнологист, и библиотекар..
И во превод тоа значи
Работата Ослободува
А Хитлер го злоупотреби тој слоган.....и не е нацистички слоган
Исто како што е злоупотребен кукастиот крст..
Свастика, древен симбол на љубовта...
А за медиумите, веќе ми е јасна приказната поштеди ме те молам...
Па сите знаат дека се партиски определени нашите медиуми..
И ај Ганчо чим толку по темата, не дрнкај тука, оди на бугарските форуми и пробај да не се вратиш

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

http://youtube.com/watch?v=lqo39EiJVdI

2 maj 1991. Borovo Selo


Гледаше вчера на НОВА ТВ
Истрага?
Кажуваа за Борово..

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 21:02
Gospodjo MAMAMD jas voopsto i ne pomislivda bidam vlaski advokat, samo sakav da dadam primerna segasnite slucuvanja.
A toa sto nekoi gi pomesaa babi so zabi i sto sakaat da gi prevrtuvaat rabotite vo nivna korist toa e niven problem.
Vaka. Jas javno se izvinuvam ako makar i eden vlav se navredil , ne samo od moe ime tuku i od drugite na forumot.Sekoja navreda zasluzuva izvinuvanje.
Sega ke se izvinam i na makedonci bidejki toa e odraz na mojata kultura , no morav da ve narecam sloveni za da go razdelam mojot narod od vas za da znaete deka ima i drugi MAKEDONCI so pravoslavna veroispovest od pamtiveka koi vie na gi priznavate i koi gi koristite kako glasacka masinerija, ne stanuva zbor za vlasi dali vi e jasno nie sme makedonci. Vo Kocani ne narekuvate Kar'ci dali sum jasen.
Barav da debatiram pristojno i bes navredi tuku so fakti a dobiv 1000 besramni provokacii duri i me izdrogiravte samo poradi toa sto barav prestanok na rasizam.Vred vi prostuvam bidejki neznaete sto pravite.


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 21:06
ako sakate da vi nabrojam ima mnogu dokazi za resizmot i toa uste vo pocetocite na obrazovanie kade licno se imam uvereno vo dve skoli kade so psiholozite napravivme istrazuvanje .


Постирано од: sonce16
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 21:09
Ili mozebi se sto e loso napraveno od vas i ne e tolku strasno ili nemora da se znae.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 02.Мај.2008 во 21:26
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Sekoja navreda zasluzuva izvinuvanje.
Sega ke se izvinam i na makedonci bidejki toa e odraz na mojata kultura , no morav da ve narecam sloveni za da go razdelam mojot narod od vas za da znaete deka ima i drugi MAKEDONCI so pravoslavna veroispovest od pamtiveka koi vie na gi priznavate i koi gi koristite kako glasacka masinerija, ne stanuva zbor za vlasi dali vi e jasno nie sme makedonci. Vo Kocani ne narekuvate Kar'ci dali sum jasen.
Barav da debatiram pristojno i bes navredi tuku so fakti a dobiv 1000 besramni provokacii duri i me izdrogiravte samo poradi toa sto barav prestanok na rasizam.Vred vi prostuvam bidejki neznaete sto pravite.




смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење

Ме изнасмеа бе алал да ти е,има Македонци и у Тунгузија па на Марс оние зелени Македонци па имаш католици,Будисти,Тантристи абе секаде низ светот Македонци не заџабе 3000 год. семето низ светот сме го сееле

смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење

А сега ти уствари Македонец или Влав сизбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk