IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
Автор
Порака
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 18:30
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Колку е убаво кога сите се согласуваат, околу нештата.Добра споредба Мистер Х, исто како некој нас да не прашува зошто правиме баклава за Бајрам, и да вика дека е новотарија.големо%20гушкањеподдршка за јајцата.среќа


Муџо,зарем ти преку Баклавата Го манифестираш твоето верување?
Како бе викаш добра споредба!?
Ај иди тркни до кај Репликата шо му ја пишав на Мистер,па ке видиш!?
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 18:34
Халиде, овој муџахид или се зеза, или пак не е од вашите среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 18:38
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Халиде, овој муџахид или се зеза, или пак не е од вашите среќа


Мислам дека на брзина го напишал тоа,без да прошита со напишал МистерХ!
МистерХ,написаш демек преку некава си Баклава се манифестирало верата во Аллах.џ.ш.
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 20:11
Abe decki od vlakno napravivte ortoma. Jas go kazav moeto razmisluvanje za veligden i adetite povrzani so nego. Baklavata ne rekov deka se pravi vo ime na religijata t.e. kako dopolnitelen del od trpezata za bajram i toa go znaat duri i ateistite. Sto mi gi vrtite tezite sega? Jas samo napisav deka e dobar toj nacin na komunikacija pomegu vernicite. Edni za vreme na veligden ni nosat jajca nie za vreme na bajram im nosime baklava i taka. Koj sto ne go doziveal ova nemoze da razbere za sto stanuva zbor. Mozebi halid ib velid ne zivee vo meshana sredina i ne me razbral so sakav da kazam. Jas dobro znam sto ni dozvoluva islamot i deka baklava ne se pravi vo ime na allah tuku za da se pocesti gostinot i familijata na denot na praznikot. ako nekade sum spomnal nesto poinaku ke ve molam da me citirate i da se ispravam. smetam i deka lugeto si veruvaat na svoj nacin i se dodeka toa se manifestira so dobri dela i vzaemno pocituvanje, toa go opravduvam. Jas ne go opravduvam onoj del koga hristijanite velat deka isus voskresnal ,i deka so toa ja pobedil smrtta zzatoa sto znam deka za taa rabota islamot ima drugi gledista i tvrdenja. Sepak ova a tema ne se odnesuva na toa i ne sakam sega da diskutiram za istoto. Im go cestitam praznikot na hristijanite zatoa sto ziveam so niv i gi pocituvam kako luge, i tuka nema nisto losho. Ako smetate deka treba poinaku togas toa e vash problem i mislenje.

Изменето од misterX - 22.Април.2008 во 20:12
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:00
Интересно, случајно шеткајќи по подфорумите го забележав ова.

Тема Разно/што правевте пред

http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4778&PN=297

А потоа, вероисповед, и ова:

Тема Велигден радост и верба во животот

 http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13340&PN=4

Живо ме интересира, како пиењето текила оди во комбинација со Велигденски пост?


П.С. Го обожавам форумов
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:02
хехехе..добро е коа човек си има пратња....големо%20гушкање сега и во секс ке ме видиш....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка П.С.Кој си ја има мувата на капата...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:04
Не гледам никаква мува, случајно си пишував и таму на Рзно, и овде, си пишувам и на секс, не гледам ништо лошо, (таму е мојот пост), но ова е забелешка во контекст на темата и не гледам ништо лошо во тоа.
Секое добросреќамафтање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:07
Точно така. значи јас прво и основно ако така гледаме на Лејди и велам дека сакам со неа..тоа значи јас сум бисексуалка..односно ако навистина гледаме како е јас сум хетеро ама таму се зезам...адека постам со алкохол да....првите 20тина дена а и појке постев без ..но потоа и почнав со алкохол сепак тоа не е мрсно. патем подобро да не излагаме од тема а и подобро да не се замараш толку со мене среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:10
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Интересно, случајно шеткајќи по подфорумите го забележав ова.

Тема Разно/што правевте пред

http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4778&PN=297

А потоа, вероисповед, и ова:

Тема Велигден радост и верба во животот

 http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13340&PN=4

Живо ме интересира, како пиењето текила оди во комбинација со Велигденски пост?


П.С. Го обожавам форумов

ја викам да ја уапсиме пошто пиела текила
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:27
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Точно така. значи јас прво и основно ако така гледаме на Лејди и велам дека сакам со неа..тоа значи јас сум бисексуалка..односно ако навистина гледаме како е јас сум хетеро ама таму се зезам...адека постам со алкохол да....првите 20тина дена а и појке постев без ..но потоа и почнав со алкохол сепак тоа не е мрсно. патем подобро да не излагаме од тема а и подобро да не се замараш толку со мене среќа


Ако веќе си поставила тема, значи дека и едно прашање/нејаснотија во контекст на истата е сосем во ред, поставено без иронија и сарказам.

Мене воопшто не ми е замор да си пишувам на Вероисповед, а уште кога нешто убаво ќе ме насмее, си помислувам “навистина беше вредно времето минато овде, убаво се насмеав“
Нека те чува светецот “
Ел кевсер“ газење%20од%20смеење
Ти благодарам од срце што така убаво ме насмеа, но не само менеголемо%20гушкање
Уште еднаш, се најдобро од менемафтање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:30
големо%20гушкањеи од мене се најдобро.а за светецот..е така е коа човек не се интересирал за други работи..ама најбитно сака да научи нели? и не мое да ме чува светец кој не е од мојата вера хелоу па дур и да е светец.. поздрав
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:32
Гледам дека сите борци сме онлајн,и добро сме се наоружале.Но,се надевам дека нема да преминеме во меѓусебни препукувања,затоа апел до дамите,да го задржат епитетот за најкултурни дискутанти на форумов и да внимаваат на насловите на темите и во тој правец да ги насочуваат дискусиите.

П.С. Нели ме бидува за модератор.

Изменето од Omer El Faruk - 22.Април.2008 во 23:33
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:34
хехе те бидува..патем мислам дека ниту јас ниту марија магдалена нема да се препукува тука..барем за мене ова е нормален разговор...девојката си праша јас си кажав големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:34
Омер, не изигрувај Далај Лама, оди на Рзговори те очекува прашањесреќа, а јас немам намера да се препукувам со не..НИКОЈ.

П.С. Да, те бидува за модератор, имаш знаење, трпеливост и добра волја.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.