IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака Обратен редослед
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот
    Испратена: 04.Мај.2013 во 16:04
Честит Велигденски празник.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 13:36
ahmar1, не верувам дека blueprayer им го честита Велигден на оние кои ти ги нарекуваш "католици", затоа што и тие го слават Велигден другата недела. среќа
 
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Cestit Veligden na site Katolici големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ahmar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahmar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 13:25
Католици на форумов имаш и превише за твој вкус, но да,се сложувам со тебе..до сега ни ја немам налетано на форумов на РИМО-католик.
Ако има некој нека се јави,ќе ни се збогати дискусијата.
all religions are welcome
Илја дин,Илја бил ел Месија+++
нема друга вера освен правоверната,Христос е Месијата+++
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 22:59

Кај видовте католици? збунетост Јас 2 и нешто години сум на форумов и до сега немам налетано на ниту еден католик.

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 21:14
Cestit Veligden na site Katolici големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Miki_P Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 985
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miki_P Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 21:10
Нека им е честит празникот на сите што денес го прославуваат Христовото воскресение!

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!!!

Господи Исусе Христе, Сине Божји, помилуј нè.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 14:57
Среќни  празници на сите христијани кои денес слават Велигден.
Христос воскресеголемо%20гушкање
Hristolu anastasiголемо%20гушкање
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 13:08
Нека е честит Велигден, денот на воскресението Христово, на сите оние кои денес го слават.

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!

Изменето од macedon_alex - 12.Април.2009 во 13:09
Кон врв
Pravoslaven Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 705
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 10:14
Честитки по повод денешниот празник, на сите оние кои денес го слават, без разлика дали се од католичката, протестантската или православната деноминација...

Христос воскресе!
Православен значи правилно да ја славиш верата. А критериумот за правилност е Божјиот Збор - Светото Писмо !
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:47
Originally posted by Noor4ever Noor4ever напиша:

A dali ste sigurni 100% deka e likot na tose tamu, i dali postoi moznost nekoj da manipulira so toa jajca na pr. prethodno so skalpel da go crtel jajceto pa posle go vapcale i eve ti likot na tose

Ne znam ova mnogu mi e cudno

Сепак темава не е за Тоше така да назад на темата. Инаку ако се разбираше во вапцување ке видеше и ке приметеше дека не е правено намерно. Иако сум скептик ова се гледа дека не е правено намерно.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:47
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Не се познава ништо,очигледно е дека некому многу му работи фантазијата.
Ако се загледша подобро има малце налик на сликата што е ставена на поштенската маркица...баш правев споредба..ама навистина сум скептик морам да признаамБаш ме интересира како ќе се произнесе МПЦ за ова.

DA IZJAVILE NESTO,BAS KAZUVAA NA VESTITE NA A1 VO 19,SAMO NE MI TEKNUVA STO BESE,NESTO KAZALE DEKA TOSE E ANGEL TAKA VO TOJ SMISOL NE SE SEKAVAM BAS..........
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Noor4ever Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 17.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Noor4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:45
A dali ste sigurni 100% deka e likot na tose tamu, i dali postoi moznost nekoj da manipulira so toa jajca na pr. prethodno so skalpel da go crtel jajceto pa posle go vapcale i eve ti likot na tose

Ne znam ova mnogu mi e cudno
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:44
Јас сепак верувам дека Тоше е наш ангел. Верувам во чистината на неговата душа која на некој начин ја доби при искупувањето а тоа го кажа со градењето на Црквата Св. Преображение. Сепак Омер да го продолжиме разговоров во Општо..не оди овде среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:42
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Не се познава ништо,очигледно е дека некому многу му работи фантазијата.
Ако се загледша подобро има малце налик на сликата што е ставена на поштенската маркица...баш правев споредба..ама навистина сум скептик морам да признаамБаш ме интересира како ќе се произнесе МПЦ за ова.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.