IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Помагајте, барам совет за подочници!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помагајте, барам совет за подочници!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Помагајте, барам совет за подочници!
    Испратена: 15.Април.2008 во 22:39
Veke cel mesec imam podocnici i izgledam strasno propadnato.kapak na se mi bese sto ovie dva dena se vidov so luge sto ne sum gi videla nekoe vreme i se zaprepastija na site im bese prasanjeto sto se slucuva?Pomagajte znaete li nesto da gi ublazam a ako moze i otstranam.Srcinja ste znam deka ke imanekoj sto da kaze

Изменето од mamma - 15.Април.2008 во 23:20
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 22:42
Originally posted by nena34 nena34 напиша:

Veke cel mesec imam podocnici i izgledam strasno propadnato.kapak na se mi bese sto ovie dva dena se vidov so luge sto ne sum gi videla nekoe vreme i se zaprepastija na site im bese prasanjeto sto se slucuva?Pomagajte znaete li nesto da gi ublazam a ako moze i otstranam.Srcinja ste znam deka ke imanekoj sto da kaze

pij mnogu voda,stavaj krastavici na o4i,i kupi nekoja krema za namaluvanje na podo4nici.dr ne znam sto da ti kazam
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 22:44
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by nena34 nena34 напиша:

Veke cel mesec imam podocnici i izgledam strasno propadnato.kapak na se mi bese sto ovie dva dena se vidov so luge sto ne sum gi videla nekoe vreme i se zaprepastija na site im bese prasanjeto sto se slucuva?Pomagajte znaete li nesto da gi ublazam a ako moze i otstranam.Srcinja ste znam deka ke imanekoj sto da kaze

pij mnogu voda,stavaj krastavici na o4i,i kupi nekoja krema za namaluvanje na podo4nici.dr ne znam sto da ti kazam

Fala ti .Vo princip pijam po litar caj valda isto mu se faka
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 22:48
Пробај за почеток да ги покриеш со добар коректор, а како облоги можеш да користиш чај од камилица.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 22:49
.....çim pies çaj iskoristi gi "perniçinjata" od çajot,pogotovo ako se raboti za çaj od kamilicaсреќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
granny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"SnowWhite"

Регистриран: 17.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај granny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 23:05
i iskluci solena hrana
'She might smile at me,probably thinking to herself,"Poor woman,she will go to hell".And I was thinking,"Poor woman,she is living in hell"
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 23:06
nena se e dzabe, kupi si korektor i shibaj

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 23:08
не е на одмет и преглед на бубрези,ако не си правела одамна
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:53
Fala vi na sovetite , veke denes pocnav da gi primenuvam ako vi tekne uste nesto pisete.Bas ste srcinja
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 00:31
Trebashe najprvo da ja poslushash Andjelina
sevo ova drugoto e polesno

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 11:05
Originally posted by mamma mamma напиша:

Trebashe najprvo da ja poslushash Andjelinasevo ova drugoto e polesno

Znam mila ama imam uplav od lekari , ama ako se zaozbili i ke moram da ve poslusam .fala vi
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 16:07
Za pocetok smeni ja pernicata so nova povisoka,i potvrda
neznam dali imas problemi so sinusi ako ti se vospaleni mozebi e od toa
izbegnuvaj kolku mozes solena hrana
odmaraj,i spij dovolno 6-8 casa
so dve lazici od frizider ladni cuvaj gi na oci nekolku pati
masazi na ocite na gorni i dolni kapaci so kruzni dvizenja so prsti
i na kraj korektor
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 16:25
Originally posted by nena34 nena34 напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Trebashe najprvo da ja poslushash Andjelinasevo ova drugoto e polesno

Znam mila ama imam uplav od lekari , ama ako se zaozbili i ke moram da ve poslusam .fala vi

Zal mi e,...no ke morash da go prebrodish toa,sepak e najsigurno
da ja proverish zdravstvenata sostojba,..seto drugo,kako shto rekov e polesno potoa.


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 17:48
zemi lazica i stavi ja vo zamrzivac.posle taka koga e ladna stavi ja na podocnicite i ke vidis ke ti pomogne
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.