IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕРСКА ЛИТЕРАТУРА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕРСКА ЛИТЕРАТУРА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 00:19
Denes bev na saem, onaka kratko....da razgledam sto ima.
navistina se nudi dosta verska literatura. Za site, no i najbitno ja ima na dostapni jazici.
Poveketo muslimanski izdavaci imaat po nekoja kniga na makedonski jazik.
Interesno e da se poseti.
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 08:28
Ima nesto od Arif Ramadani?
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 01:05
Brate, na saemot ne primetiv knigi od nego, no znam deka vo poradvnicite so Islamska literatura ima od toj pisate. A tie postojano rabotat! Pa ete nemora da si vrzan za saemot!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 01:09
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Brate, na saemot ne primetiv knigi od nego, no znam deka vo poradvnicite so Islamska literatura ima od toj pisate. A tie postojano rabotat! Pa ete nemora da si vrzan za saemot!



Sestro bratot od lubopitnost prasuva, inace se somnevam deka ne gi ima site do edna knigi od Arif Ramadani, koj sto ne slucajno raboti kako imam vo naseto seloнамигнување


Inace se raboti za licnost koja ima steknato fakultetsko obrazovanie vo Medina, gradot na nasiot Pejkamber s.a.w. i navistina stanuva zbor za licnost so bogat fond na znaenje!


Изменето од muhadzir - 18.Април.2008 во 01:14
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 01:13
Fino za vas. Interesni knigi ima prevedeno iako malku prevodot ne e ....
No Allah gi ceni delata po namerata!
Pa ete bujrum na saemot, pa proverete sto ima i sto nema, pa slednata godina InsaAllah da nadoknadime!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 01:24
Dali na saem moze da se najde bogata Islamska literatura na Bosanski jezik??

Sum posetil dosta prodavnici za Islamska literatura vo Skopje ama nesto slab asortiman na ponuda imaat.

ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 01:28
Ima bosanska lit. na standot od studentski klub. E pa ne e kako vo bosna, ali u har je

Koga ke otides ke visdis, insaAllah. Najubav stand e nema sansi da go promasis!


Ima i niz skopje dosta bosanska lit. poveke od porano normalno!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 02:18
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Ima bosanska lit. na standot od studentski klub. E pa ne e kako vo bosna, ali u har je

Koga ke otides ke visdis, insaAllah. Najubav stand e nema sansi da go promasis!


Ima i niz skopje dosta bosanska lit. poveke od porano normalno!


Za zal nemam moznost da go posetam semot na Knigata vo Skopje, odsuten sum od Makedonija, ama hajr insAllah.

Sega neznam kako e vo Skopje so bosanka literatura, dodeka sum studiral jas tamu nemase bas kojznae kakov asortiman, ama insAllah sega e nesto pobogato! A ubavo za onie koi sto zboruvaat Albanski jazik, navistina vo poslednive godini izobiluva so Islamska literatura na Albanski jazik.

ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 08:21
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Fino za vas. Interesni knigi ima prevedeno iako malku prevodot ne e ....
No Allah gi ceni delata po namerata!
Pa ete bujrum na saemot, pa proverete sto ima i sto nema, pa slednata godina InsaAllah da nadoknadime!


Сестро не знам како цениш, но мислам дека преводот е еден од најдобрите. Досега има напишано-преведено над 35 книги, а сега има нешто посебно за тебе само што излезе на мак. “Најсреќната жена во светот“ од др Аид Ел Карни. А можеш да ја најдеш во Стара скопска чаршија, библиотека Ебу Ханифе.
Селам
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 11:55
Eh ja ima i na standoto na Studentiski klub, samo ne sum proimetila deka e od nego.
Nesakam da kritikuvam nekoj koj napravil tolku za islamot. Hajr.

A uzivam vo bosanskata "NASRECNIJA ZENA NA SVIJETU".

Litereturata na site jazici e zgolemena, bidejki ima koj da ja cita, neli?

Ej a ja ima i prevedeno, "KAKO DA BIDES MILIONER SO DELA" neli?
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 11:56
Ајша, оваа што сега ја спомна "NASRECNIJA ZENA NA SVIJETU", од кого е?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 11:58
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Eh ja ima i na standoto na Studentiski klub, samo ne sum proimetila deka e od nego.
Nesakam da kritikuvam nekoj koj napravil tolku za islamot. Hajr.

A uzivam vo bosanskata "NASRECNIJA ZENA NA SVIJETU".

Litereturata na site jazici e zgolemena, bidejki ima koj da ja cita, neli?

Ej a ja ima i prevedeno, "KAKO DA BIDES MILIONER SO DELA" neli?


Ја има, ја сакаш.
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 12:00
Звчера излегоа од издание уште две негови книги:
Исламски теми и
Прдзнаци на судниот ден (ново издание)

И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 12:03
Не би рекла...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.