IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Статусот на жената во Кyранот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Статусот на жената во Кyранот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 363738
Автор
Порака
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 19:27
~,,~imase edna tema so naslov~religija sto ja osloboduva zenata~ili neshto slichno se misleshe na islamot ,a isto taka i Muammed donel nekoi zakoni da se oslobodi zenata~,,~ prashanjeto mi e ~zoshto ima potreba od seto toa? ako navidum tolku ste liberalni vo odnosot mashko zensko
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:38
Originally posted by svemirski_duh svemirski_duh напиша:

PS: Vidi go templarus za pecatna greska mi se fati.
Sto menuva jas nezmam...
MAZOT NE TREBA DA JA POKRIVA GLAVATA. Ete,so golemi ti potvrdiv na greskata.

Dalje,ne te prasav za drugi citati tuku za onie sto jas gi navedov.

I se izvinuvam sto napisav na ovaa tema bibliski citati... toa so namera da napravime edna paralela a naj interesno e sto Marija nisto ne mi zina.



Pecatna greska ...ma nemoj idi kazi mu na nekoj drug - inaku citatite od biblijata si gi izvadil od kontekst i i ti toa dobro go znaes .... kako i da e sekogas koga ce se najdete vo tesno se pravite nepismeni i demek vie ne ste razbrale ... i sto ce ti e marija .... ti barase nekoj da ti odgvori imas odgovor i povece od odgovor.....sega ajde da se vraime na temata ....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 363738
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.