IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Статусот на жената во Кyранот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Статусот на жената во Кyранот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 38>
Автор
Порака Обратен редослед
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 14:49
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

ХАДИС бр.628

 

Жено!Пази какво место имаш код свог мужа. Јер знај, он ти је и Џенет и Џехенем!

Pa kako i zenata za Mazot.Kako i Roditelite za sinot.Kako i sinot za roditelite.... Pocituvanjeto i nepocituvanjeto se pat doi Dzennet i Dzehennem.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 14:47
ХАДИС бр.628
 
Жено!Пази какво место имаш код свог мужа. Јер знај, он ти је и Џенет и Џехенем!
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 17:30
Вешто го заобиколи, но и јас сум упорнанамигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 17:30
големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 17:29
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:Да секако...Се извинувам поради тоа на засегнатите, воопшто не помислив на тоа. Бев малку изреволтирана од начинот на кој се исмеваат и слободно си толкуваат работи.Но да го повторам прашањето,
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

И дали при секоја пенетрација ќе биде нанова дефлорација, или и горе еднаш?


Па зошто својот револт не го покажеш со побивање на тие работи кои слободно се толкуваат?

А, сега за прашањето: -ќе биде онака како што Бог одредил, ни помалку ни повеќе. Ќе го има тоа за што ниту увото слушнало,а ниту окото видело, кратко кажано УБАИНИ!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 08:23
Да секако...
Се извинувам поради тоа на засегнатите, воопшто не помислив на тоа. Бев малку изреволтирана од начинот на кој се исмеваат и слободно си толкуваат работи.
Но да го повторам прашањето,


Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

И дали при секоја пенетрација ќе биде нанова дефлорација, или и горе еднаш?


Изменето од maria_magdalena - 07.Август.2008 во 08:23
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 08:16
Марија - те молам само внимавај при користење на изјави од други форуми. Не е пожелно...
Do what is right, come what may...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 08:04
Originally posted by Ebu-Hurejre Ebu-Hurejre напиша:


Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Никогаш не беше одговорено асално на прашањето “Дали жената муслиманка ќе влезе во џенетот“.


Истото прашање го поставив и на исламскиот форум, (пази наслов на тема “72 девици во рајот, што вели Библијата за тоа) http://www.forum.islamski-centar.org/showthread.php?t=150)  каде само побарав к*рански цитат во кој се наведува дека “добрата“ муслиманка ќе влезе во “џенетот“,  и истото беше вешто заобиколено со исмевање на попови, цркви, проповедници, христијанство воопшто-но одговор не најдов.

 

Освен дека во пост-воведниот пост на исмејување, една муслиманка само вели:

 


MasaAllahkakva harmonija subhanaAllah!Znaci da si hristijanka i da si devica, treba da vnimavas nekoj koj ja cital Biblijata ednostavo od nekoj kos da ne ti ripne!Eve od kade sega mozat siluvacite da se pravdaat! SubhanaAllah!Biblijata ionaka postojano pretrpuva promeni, neka ja smenat i sega. tolku mnogu stihovi koi pottiknuvaat na nasilstvo, incest, siluvanje....Navisitna fala mu na Allah za islamot.....i insaAllah da bideme huriji vo Dzennet!!!!

 

Според тоа, останува дека визата за влез во џенет на жената муслиманка е статус на хурија, која во џенетот ќе опслужува повеќе мажи-верници.

 

Ако некој знае поинаку-нека го побие ова-но со фактички цитат од к*ран, а не со подло бегање од темата.

 

 
<!-- / message --><!-- sig -->
Zdravo Marija Gledam deka ne postapuvas po voobicaenoto da go preneses i odgovorot koj go dobi od EL MUSLIMA , no od druga strana rado se udiras vo gradi tuka deka nikoj ne ti odgovaral na tvoeto prasanje , STO NE E TOCNO, no kako i da e , eve koa ti ne go prenesuvas tuka odgovorot kako sto go prenese i prasanjeto , jas ke go prenesam .........ne za drugo tuku da ne im ostanes dolzna na citatelite na ovoj forum neli .........sepak ti vrsam samo usluga .....среќаODGOVORENO OD  EL MUSLIMA" Eto, to je Dzennet koji vam je darovan kao nagrada za ono sto ste radili“ (Az-Zuhruf 72).

Dzennet i njegove blagodati, nisu samo za ljude mimo zena, vec za oboje, "...pripremljen za one koji se Allaha boje"(Ali-Imran 133), tj. za oba spola, onako kako nas je Allah, dzellesanuhu, obavijestio o tome kada je rekao u prijevodu ajeta:

"A onaj ko cini dobro, bio muskarac ili zena, a
vjernik je - uci ce u Dzennet i nece mu se uciniti ni koliko trun jedan
nepravda"
(An-Nisa 124).

Rekao je Sejh Ibn Usejmin, rahimehullah: "Ukoliko se zena ne uda na
dunjaluku, pa Allah Uzviseni ce je udati u Dzennetu za onoga skim ce
biti zadovoljna, zbog toga sto uzivanja u Dzennetu nisu samo za ljude,
nego i za zene, a od vrsta uzivanja je brak“(Fetava Nuru Ala Ederb).
Poput nje je zena koja umre, a razvedena je. Takodje poput njih
dvije je zena ciji suprug nije usao u Dzennet. Rekao je Sejh Ibn
Usejmin, rahimehullah: "Zena, koja bude od stanovnika Dzenneta, a nije
se udavala ili njen suprug nije od stanovnika Dzenneta kada udje u
Dzennet, u kojem ce biti od njegovih stanovnika ljudi koji se nisu
ozenili, Allah ce je udati za jednog od njih "(Fetava Nuru Ala Ederb).

Zena koja umre poslije njene udaje, ona je u Dzennetu sa svojim suprugom kod kojeg je umrla.

Istog stanja je zena u koje je umro suprug, pa je ostala poslije njega
i nije se udala sve do svoje smrti, bit ce njegova supruga u Dzennetu.
Zena u koje je suprug umro i ona se poslije njegove smrti preudala, bit
ce sa posljednjim covjekom, za kojeg se udala.Muavije je zaprosio Umu
Derda koja je odbila to i rekla je cula sam Ebu Derda da je rekao
:Rekao je Poslanik:
" Zena pripada svome zadnjem suprugu " i ne zelim zamjeniti Ebu Derdu
sa nekim ( Ebu Ali El-Harani hadis sahih Silsile Sahihe 1281 Albani ).

Kao sto je rekao i ashab Huzejfe, radijallahu anhu, svojoj supruzi:
"Ukoliko zelis da budes moja zena u Dzennetu, nemoj se udavati poslije
mene, jer zena u Dzennetu pripada svome zadnjem suprugu na
dunjaluku“(Hadis sahih Silsile Sahihe 1281 Albani)

"Zaista su najmalobrojniji stanovnici Dzenneta zene!" ( Muslim 2737-95).

Svakoj zeni kada ude u Dzennet, Uzviseni Allah ce joj povratiti njenu
mladost i nevinost. Dosla je starica kod Poslanika i rekla mu:" Zamoli
Allaha da me uvede u dzenet. Rekao je Allahov Poslanik :" O majko toga
i toga , zaista starice nece uci u dzennet, gdje se okrenula i
zaplakala.Rekao je : Obavijestite je da nece uci u dzenet a ona je
starica zaista je Allah rekao:" Stvaranjem novim Mi cemo hurije (zene
sa dunjaluka) stvoriti i djevicama ih uciniti milim muzevima njihovim,
i godina istih
"( Vakia 35-37, Bejheki hadis sahih Silsile Sahihe 2987 Albani)

Na mjestu u kome ce biti zadovoljni, kod Vladara Svemocnoga“ (El-Kamer 55) .

: " Koja zena klanja pet namaza, posti mjesec Ramazan, sacuva
svoje stidno mjesto i pokori se svome suprugu, bit ce joj receno: 'Udi
u Dzennet na koja vrata hoces!'“
(Ahmed,Tabarani hadis sahih Sahihu Dzamia 661 Albani).


Se nadevam deka ovoj odgovor ke ja zadovoli tvojata ljubopitnost, ako stanuva zbor za nea?


1. Станува збор за исмевање на Библијата од страна на муслимани кои постираат клипчиња а потоа си ракоплескаат демек како “kakva harmonija subhanaAllah!Znaci da si hristijanka i da si devica, treba da vnimavas nekoj koj ja cital Biblijata ednostavo od nekoj kos da ne ti ripne!Eve od kade sega mozat siluvacite da se pravdaat! SubhanaAllah!Biblijata ionaka postojano pretrpuva promeni, neka ja smenat i sega. tolku mnogu stihovi koi pottiknuvaat na nasilstvo, incest, siluvanje.“
2. Дали е одговорено прашањето? Да-сума сумарум, се согласувам со констатацијата на зидарски. Мажот горе добива куп девици за сексуално уживање-а жената го добива мажот сосе девиците.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 06:50
Значи - констатацијата е точна...
Мажот ја добива својата сопствена жена + еден куп девици.
Жената го добива... својот маж, со еден куп девици околу него...?
Do what is right, come what may...
Кон врв
Ebu-Hurejre Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 667
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ebu-Hurejre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 05:00

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Никогаш не беше одговорено асално на прашањето “Дали жената муслиманка ќе влезе во џенетот“.


Истото прашање го поставив и на исламскиот форум, (пази наслов на тема “72 девици во рајот, што вели Библијата за тоа) http://www.forum.islamski-centar.org/showthread.php?t=150)  каде само побарав к*рански цитат во кој се наведува дека “добрата“ муслиманка ќе влезе во “џенетот“,  и истото беше вешто заобиколено со исмевање на попови, цркви, проповедници, христијанство воопшто-но одговор не најдов.

 

Освен дека во пост-воведниот пост на исмејување, една муслиманка само вели:

 


MasaAllahkakva harmonija subhanaAllah!Znaci da si hristijanka i da si devica, treba da vnimavas nekoj koj ja cital Biblijata ednostavo od nekoj kos da ne ti ripne!Eve od kade sega mozat siluvacite da se pravdaat! SubhanaAllah!Biblijata ionaka postojano pretrpuva promeni, neka ja smenat i sega. tolku mnogu stihovi koi pottiknuvaat na nasilstvo, incest, siluvanje....Navisitna fala mu na Allah za islamot.....i insaAllah da bideme huriji vo Dzennet!!!!

 

Според тоа, останува дека визата за влез во џенет на жената муслиманка е статус на хурија, која во џенетот ќе опслужува повеќе мажи-верници.

 

Ако некој знае поинаку-нека го побие ова-но со фактички цитат од к*ран, а не со подло бегање од темата.

 

 
<!-- / message --><!-- sig -->
Zdravo Marija Gledam deka ne postapuvas po voobicaenoto da go preneses i odgovorot koj go dobi od EL MUSLIMA , no od druga strana rado se udiras vo gradi tuka deka nikoj ne ti odgovaral na tvoeto prasanje , STO NE E TOCNO, no kako i da e , eve koa ti ne go prenesuvas tuka odgovorot kako sto go prenese i prasanjeto , jas ke go prenesam .........ne za drugo tuku da ne im ostanes dolzna na citatelite na ovoj forum neli .........sepak ti vrsam samo usluga .....среќаODGOVORENO OD  EL MUSLIMA" Eto, to je Dzennet koji vam je darovan kao nagrada za ono sto ste radili“ (Az-Zuhruf 72).

Dzennet i njegove blagodati, nisu samo za ljude mimo zena, vec za oboje, "...pripremljen za one koji se Allaha boje"(Ali-Imran 133), tj. za oba spola, onako kako nas je Allah, dzellesanuhu, obavijestio o tome kada je rekao u prijevodu ajeta:

"A onaj ko cini dobro, bio muskarac ili zena, a
vjernik je - uci ce u Dzennet i nece mu se uciniti ni koliko trun jedan
nepravda"
(An-Nisa 124).

Rekao je Sejh Ibn Usejmin, rahimehullah: "Ukoliko se zena ne uda na
dunjaluku, pa Allah Uzviseni ce je udati u Dzennetu za onoga skim ce
biti zadovoljna, zbog toga sto uzivanja u Dzennetu nisu samo za ljude,
nego i za zene, a od vrsta uzivanja je brak“(Fetava Nuru Ala Ederb).
Poput nje je zena koja umre, a razvedena je. Takodje poput njih
dvije je zena ciji suprug nije usao u Dzennet. Rekao je Sejh Ibn
Usejmin, rahimehullah: "Zena, koja bude od stanovnika Dzenneta, a nije
se udavala ili njen suprug nije od stanovnika Dzenneta kada udje u
Dzennet, u kojem ce biti od njegovih stanovnika ljudi koji se nisu
ozenili, Allah ce je udati za jednog od njih "(Fetava Nuru Ala Ederb).

Zena koja umre poslije njene udaje, ona je u Dzennetu sa svojim suprugom kod kojeg je umrla.

Istog stanja je zena u koje je umro suprug, pa je ostala poslije njega
i nije se udala sve do svoje smrti, bit ce njegova supruga u Dzennetu.
Zena u koje je suprug umro i ona se poslije njegove smrti preudala, bit
ce sa posljednjim covjekom, za kojeg se udala.Muavije je zaprosio Umu
Derda koja je odbila to i rekla je cula sam Ebu Derda da je rekao
:Rekao je Poslanik:
" Zena pripada svome zadnjem suprugu " i ne zelim zamjeniti Ebu Derdu
sa nekim ( Ebu Ali El-Harani hadis sahih Silsile Sahihe 1281 Albani ).

Kao sto je rekao i ashab Huzejfe, radijallahu anhu, svojoj supruzi:
"Ukoliko zelis da budes moja zena u Dzennetu, nemoj se udavati poslije
mene, jer zena u Dzennetu pripada svome zadnjem suprugu na
dunjaluku“(Hadis sahih Silsile Sahihe 1281 Albani)

"Zaista su najmalobrojniji stanovnici Dzenneta zene!" ( Muslim 2737-95).

Svakoj zeni kada ude u Dzennet, Uzviseni Allah ce joj povratiti njenu
mladost i nevinost. Dosla je starica kod Poslanika i rekla mu:" Zamoli
Allaha da me uvede u dzenet. Rekao je Allahov Poslanik :" O majko toga
i toga , zaista starice nece uci u dzennet, gdje se okrenula i
zaplakala.Rekao je : Obavijestite je da nece uci u dzenet a ona je
starica zaista je Allah rekao:" Stvaranjem novim Mi cemo hurije (zene
sa dunjaluka) stvoriti i djevicama ih uciniti milim muzevima njihovim,
i godina istih
"( Vakia 35-37, Bejheki hadis sahih Silsile Sahihe 2987 Albani)

Na mjestu u kome ce biti zadovoljni, kod Vladara Svemocnoga“ (El-Kamer 55) .

: " Koja zena klanja pet namaza, posti mjesec Ramazan, sacuva
svoje stidno mjesto i pokori se svome suprugu, bit ce joj receno: 'Udi
u Dzennet na koja vrata hoces!'“
(Ahmed,Tabarani hadis sahih Sahihu Dzamia 661 Albani).


Se nadevam deka ovoj odgovor ke ja zadovoli tvojata ljubopitnost, ako stanuva zbor za nea?

Изменето од zidarski - 07.Август.2008 во 05:30
Кон врв
HKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2008 во 09:10
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

HKD - и уште еднаш да го пишеш, уште еднаш ќе треба да го избришам. Не затоа што не се согласувам со тебе, а затоа што се коси со правилата на форумот. Кога се зачленуваш, прочитај убаво какви се правилата.


Штотуку пишав за правилата на форумот. И не секирајсе, иако ти си модератор, јас обелев на интернет :).
Баш поради тоа ВООПШТО не пишувам на форумиве иако порано едно време членував со сосем друго корисничко име но никогаш не идев на ВЕРОИСПОВЕД бидејќи знам дека само препукување има а не објективно мислење... Сепак, се извинувам за сево ова, ама само сакав да кажам некои работи КОИШТО ТРЕБА СИТЕ ДА ГИ ЗНААТ. И, иако си модератор, мислам дека повеќе треба да бришеш мислења коишто содржат ИНДИРЕКТНО НАВРЕДЛИВИ ПОРАКИ отколку мислења коишто содржат ИСКРЕН ОДГОВОР... Од мене само ова :) повеќе нема ни да видиш МИСЛЕЊЕ бидејќи едноставно... никој не ги почитува правилата на форумов, па ни ти како модератор.. И ... оставиго ова нека го прочитаат барем за денес па утре избришиго. Бидејќи Е ПРАВЕДНО и РЕАЛНО:)

Поздрав до тебе
Кон врв
HKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2008 во 09:07
ПЛУС: И ДЕФИНИТИВНО ИАКО ПОСТОЈАНО СТЕ НА ФОРУМ, НЕ ЗНАЕТЕ ШТО Е ФОРУМ И ШТО ЗНАЧИ ФОРУМ КАКО И ШТО Е ТОА ПОЧИТУВАЊЕ НА ПРАВИЛА НА ЕДЕН ФОРУМ.
НЕ СТЕ ТУКА НА CHAT ПА ДА МУАБЕТИТЕ СО ПОТЕНЦИРАЊЕ НА ЛИЧНОСТИТЕ... ЕДЕН КОН ДРУГ ПОКАЖУВАЈЌИ СО ПРСТ.
СЕ ПОСТАВУВА ТЕМА
И СИТЕ ДАВААТ МИСЛЕЊЕ НА ТЕМАТА, АМА САМО АКО МИСЛАТ ДЕКА ЗНААТ А НЕ ... НАМЕРНО НАПИШАНО НЕШТО КОЛКУ ДА СЕ ФАЌАТЕ В ГУША... А КОГА СЕ ЦИТИРА НЕКОЈ, ОБИЧНО ЦИТАТОТ СЛУЖИ ЗА ДА СЕ НАДОПОЛНИ НЕКОЈ ИЛИ ДА СЕ ПОКАЖЕ ДЕКА СЕ СОГЛАСУВАШ СО МИСЛЕЊЕТО А НЕ ДА КАЖЕШ КОМУ ОДГОВАРАШ БИДЕЈЌИ НА ФОРУМ НЕ ОДГОВАРАШ НИКОМУ ТУКУ САМО ПИШУВАШ МИСЛЕЊЕ ЗА ТЕМАТА КОЕШТО МОЖЕ ДА БИДЕ САМО ЕДНАШ ОСВЕН АКО НЕ ДОЗНАЕШ НЕШТО ПОВЕЌЕ ВО МЕЃУВРЕМЕ.
МИСЛАМ ДЕКА ПОДОБРО ЌЕ Е ДА ВИ НАПРАВАТ REAL TIME CHAT SYSTEM :) ПОДОБРО ЌЕ Е ЗА СИТЕ И МНОГУ ПОБРЗО ЌЕ СЕ ОДВИВА...
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2008 во 09:06
HKD - и уште еднаш да го пишеш, уште еднаш ќе треба да го избришам. Не затоа што не се согласувам со тебе, а затоа што се коси со правилата на форумот. Кога се зачленуваш, прочитај убаво какви се правилата.
Do what is right, come what may...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 15:56

Што? Уште немаме одговор овде? Како да се срами некој да одговори? Па ова се научни прашања, нема место за срам, ете, во Хадисите и к*ранот дури се зборува за аналниот секс....Кога се зборува за тоа, јавно, зошто да нема одговор на овие прашања за девиците?

 
Но, долг е денотсреќа.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.