IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Девојките бираат до 25 год?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Девојките бираат до 25 год?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 13:08
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

devojkite biraat i cel zivot......sekoja cest na isklucoci


toa e do genovite...
zenski>go barat onoj sto e za niv "najdobar" sto moze da trae kako sto vikas
maski>e nie samo gledame kolku moze povekje da oplodnime

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 16:04
da,da,...ako nekoj gi odbere,....posle ke ispadne deka ,...tie odbrale!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 16:06
Kolku zalosno sto nekoi zenski se obiduvaat da se ubedat deka ova ne e taka голема%20насмевка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 14:36
ni jas ne mislev na 25 godini tuku POSLE 25-tata, kao sto glasi i temata.Toa bese eden "slikovit prikaz" za da kazam sto mislam na temata koja malku e utnata ili podobro kazano kako da e izvadena od naftalin i voopsto ne korespondira so realnosta (zatoa i reagirav).Aman be decki,vo XXI vek li ziveeme ili jas nesto sum greska so kalendarot???

Изменето од BisernA - 29.Јуни.2009 во 11:17
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 14:58
Aaaa,nema sansi,sistemot mi funkcionira perfektno,nemam potreba od nov (samo ne mi e jasno so tolku se zakaci za mojot komentar,me interesira so tolku te isprovocira ili samo taka da kazes nesto?:::)
Nego da se vratam na temata.Tvrdam od licno iskustvo deka voopsto ne e tocno deka devojkite biraat do 25 godini,potoa niv gi biraat?!!!Moze samo da se kaze deka postepeno se namaluva "izborot" (koj e zafaten,koj se zenil,koj umrel... ),a ako se zakopas na edno mesto i se ogranicis na takov "izbor" sekako deka ti se namaluvaat sansite da ja sretnes vistinskata licnost,no sepak ne se soglasuvam deka vo toj slucaj "te biraat".
Кон врв
Album Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Album Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 15:11
Originally posted by anastea anastea напиша:

Aaaa,nema sansi,sistemot mi funkcionira perfektno,nemam potreba od nov (samo ne mi e jasno so tolku se zakaci za mojot komentar,me interesira so tolku te isprovocira ili samo taka da kazes nesto?:::)
Nego da se vratam na temata.Tvrdam od licno iskustvo deka voopsto ne e tocno deka devojkite biraat do 25 godini,potoa niv gi biraat?!!!Moze samo da se kaze deka postepeno se namaluva "izborot" (koj e zafaten,koj se zenil,koj umrel... ),a ako se zakopas na edno mesto i se ogranicis na takov "izbor" sekako deka ti se namaluvaat sansite da ja sretnes vistinskata licnost,no sepak ne se soglasuvam deka vo toj slucaj "te biraat".


Ok ...ne se akaciv nisto strasno...bas mi beshe interesna...Inaku imam sprotivno mislenje ( po kojznae koj pat  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка) od tebe a posledniov komentar deka enskite gi biraat....MISLAM deka totalno si vo EРROR...zenite se tie koi sekogash SVE BIRAAT ..i momentot, imestoto ...i situacijata ...i izgledot ...i karakterot....toa e priroden fakt so toa sto intenitetot kaj site varira.....maskite samo zamisljaat deka OSVAJAAT cuciii...намигнување
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 15:33
Originally posted by Album Album напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Aaaa,nema sansi,sistemot mi funkcionira perfektno,nemam potreba od nov (samo ne mi e jasno so tolku se zakaci za mojot komentar,me interesira so tolku te isprovocira ili samo taka da kazes nesto?:::)
Nego da se vratam na temata.Tvrdam od licno iskustvo deka voopsto ne e tocno deka devojkite biraat do 25 godini,potoa niv gi biraat?!!!Moze samo da se kaze deka postepeno se namaluva "izborot" (koj e zafaten,koj se zenil,koj umrel... ),a ako se zakopas na edno mesto i se ogranicis na takov "izbor" sekako deka ti se namaluvaat sansite da ja sretnes vistinskata licnost,no sepak ne se soglasuvam deka vo toj slucaj "te biraat".
Ok ...ne se akaciv nisto strasno...bas mi beshe interesna...Inaku imam sprotivno mislenje ( po kojznae koj pat  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка) od tebe a posledniov komentar deka enskite gi biraat....MISLAM deka totalno si vo EРROR...zenite se tie koi sekogash SVE BIRAAT ..i momentot, imestoto ...i situacijata ...i izgledot ...i karakterot....toa e priroden fakt so toa sto intenitetot kaj site varira.....maskite samo zamisljaat deka OSVAJAAT cuciii...намигнување

_________________________________________________________

Izgleda voopsto ne si razbral so sakav da kazam,ERROROT e kaj tebe ne kaj mene.Posleden pat ke povtoram: NE SE SOGLASUVAM DEKA ZENITE BIRAAT DO 25-TATA A POSLE GI BIRAAT NIV.Sto e tuka nejasno?Zosto taka si ja razbral mojata poraka ne znam,ama znam deka so tebe ne sporam veke,zatoa sto...
I aj ako sakas ne vikaj me CUCI?
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 17:30
Nitu birame nitu ne biraat.. se naogjame ako imame sreka ..

Изменето од hanna4ever - 10.Април.2008 во 17:31
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 11:23
да го видам јунакот,...... кој ќе ме натера да се омажам пред 25 год,..... од страв да не не ми остане некој... газење%20од%20смеење

е не е ова веќе,.... времето на прабаба ми и прадедо ми,..... кога сакале нејќеле, најчесто помлади умирале....... па ајде да се мажиме порано и деца да правиме додека не ни дошло времето за нагоре тајм%20аут




Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 11:56
Ццццц кој примитивизам, оде воз ако не се омажиш до 25, па цела среќа ако некоја се омажи пред 25-тата година...мале, мале демек жените се тие што се бирани од неприкосновената господа мажите....
Ајде бе, на кој кога му дојде времето тогаш ќе се мажи, жени и на кој како му одговара а НЕ како треба.
На крај краишта и нигде не пишува дека мора, тоа е слободна воља човечка.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 12:08
kako da ne !!!
denes naprotiv ,
kako se pocnuva rano so seksualniot zivot (kontakt),
i kako ne se sledat kontraceptivni soveti ,
mladite na 18 godini veke se roditeli ,
ili ke se pomirat so toa pa ke go tresnat bebeto da go raste baba i dedo , ili ke se ,,osakatat ,, za cel zivot so ran abortus ,
naprotiv deneska se srekjavat mladi so deca i odozgora razvedeni a imaat samo 25 godini , kade im e mladosta , kade im e studentskiot zivot ??
seto toa e od novata moda ,, jas sve znam imam 18 godini ke pravam sto sakam,, , da ne bilo taka porano slucajno??
Кон врв
J.G.1945 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај J.G.1945 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 16:08
Originally posted by realna realna напиша:

Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...

ne vazi.sada zivime vo takvi vremena,ke devojkite biraat mnogu po dolgo vreme.dokad sa sexualno aktivnite zenite biraat.I nie mazete biraame,ama vo pomalak %
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 19:59
Nema vrska,jas seuste vospostavuvam kriteriumi za izbor
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 18:07
А како може љубовта да ја сфаќате како бирање?
Нели заемно се „одбираме“? Она преубаво чувство на препознавање со некого... едноставно знаеш дека е тоа тоа и готово... - како може да се каже дека одбираме? Не сме ние како животните, па да го избираме најсилниот, најубавиот, најпаметниот... целта е секогаш продолжување на родот, ама пак за разлика од животните човекот е способен за чувства, не дека животните не се, ама не е иста причината поради која, како што вие велите, бираме...
И нема врска со годините, кога ќе се случи, тогаш - кај некого порано, кај други подоцна... а дали тој/таа некој/а ќе има над или под 25 години, што е важно?

It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.