Испечати | Затвори го прозорот

Девојките бираат до 25 год?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12917
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 12:40
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Девојките бираат до 25 год?
Постирано од: realna
Наслов: Девојките бираат до 25 год?
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 00:13
Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!



Коментари:
Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 00:20
nnnnneeeeeeeeeee....odamna se pomesteni granicite
denes za devojka koja se mazi pred 25 se vika, lele, za grevotka, mala...
i vsusnost...jas mislam deka tolku sme se emancipirale, sto bez razlika na godinite....ehhh....nie uvek birameтрепкање
moderna vremena!!!


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 00:23
toa bi znacelo deka mi ostanalo uste 7 meseci

Ma ne,jas ne se udavam vo slednive 4 godini


-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 00:24
....ПОТОА ГИ МАЖИ ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА..ПО НАЛОГ НА ПАРТИЈАТА,ШТО Е ВО РЕД И НЕМА РАЗВОД ТУКУ ТАКА..!!!ЕДНО НЕМА ДА ИМА ВРЕМЕ ДА СЕ РАЗВЕДЕ,ВТОРО ОДЕ ПАРТИСКА КНИШКА И РАБОТНОТО МЕСТО ВО БУЏЕТСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ...

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: realna
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 00:28
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

nnnnneeeeeeeeeee....odamna se pomesteni granicite
denes za devojka koja se mazi pred 25 se vika, lele, za grevotka, mala...

i vsusnost...jas mislam deka tolku sme se emancipirale, sto bez razlika na godinite....ehhh....nie uvek birameтрепкање

moderna vremena!!!

.....а мислиш ли и дека после 25 години останал простор за добар избор...што останало во изборот

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: realna
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 00:30
Originally posted by zagor zagor напиша:

....ПОТОА ГИ МАЖИ ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА..ПО НАЛОГ НА ПАРТИЈАТА,ШТО Е ВО РЕД И НЕМА РАЗВОД ТУКУ ТАКА..!!!ЕДНО НЕМА ДА ИМА ВРЕМЕ ДА СЕ РАЗВЕДЕ,ВТОРО ОДЕ ПАРТИСКА КНИШКА И РАБОТНОТО МЕСТО ВО БУЏЕТСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ...

.......стварно добра идеја

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 00:31
Arno si najdov maz pred 25 .Sega ke si go odrzavam vo slednive 4 godini.

-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 01:13
Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

nnnnneeeeeeeeeee....odamna se pomesteni granicite
denes za devojka koja se mazi pred 25 se vika, lele, za grevotka, mala...

i vsusnost...jas mislam deka tolku sme se emancipirale, sto bez razlika na godinite....ehhh....nie uvek birameтрепкање

moderna vremena!!!

.....а мислиш ли и дека после 25 години останал простор за добар избор...што останало во изборот
 
OSTANAL AMI KAKO....STO TI E TEBE.....NAJDOBRIOT IZBOR TOGAS MOZES DA GO NAPRAVIS!!!!
MA BIRAJ SAMO!!!
BIRAJ I NAMIGNUVAJнамигнување. GLAVATA GORE SO POGLED NA VTORI SPRAT, OSMEH OD UVO DO UVO, ISPRUZEN POKAZALEC...I...OVOJ-DA...OVOJ-NE...


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 01:15
KOJ MNOGU BIRA- USRAL NA KRAJ
KOJ MALKU BIRA USRAL PAK
SO DA KAZAM
NE SE MACETE SO BIRANJETO I STAVETE KEC VO KEC NA NEVIDENO


-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: iva_hot69
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 12:05
ja premnogu biram...am seoak ostanuvam samo na toa ja da biram,a ne da me biraat


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 13:57
se dodeka ne se ,..prepechesh,....posle,..ke bidesh srekjna i ako  te izberat!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 14:02
Originally posted by realna realna напиша:

Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...


Tocno.... Eden od faktite na zivotot среќа


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 14:14

Лелелеееее како можете да мислите такво нешто..глупоститајм%20аут тој што си е квалитетен избор секогаш ќе бира а неквалитетниот без разлика на возраста никој никогаш нема да го изберенамигнување



-------------
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 16:30
Originally posted by realna realna напиша:

Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...
воопшто не се согласувам....
што,кога ќе наполнам 25 треба да шетам со реклама на чело ИМАМ 25, БИРАЈТЕ МЕ!!!???
попрво би рекла дека тогаш изборот ти се намалува и неможеш да одолговлекуваш и да бараш нешто посебно (се разбира ако дотогаш си била исто толку прибирлива и не си нашла ништо)...али тоа важи и за машките не само за женските...
како велат за нив лелеле има 30, нема женска,(сигурно нешто им фали демек), па ќе се омажи за некоја последна *урветина или ќе си купи албанкасреќа
се додека со опшествата има такви прерасуди во врска со годините, луѓето ќе чувствуваат се поголем притисок и за најчувствителните и лични работи(како што е пронаоѓањето партнер)....
 
 
п.с. авторот од женски пол, скоро 23/5 години, немажена али во врскасреќасреќасреќа....значи, ова си е мое мислење...
 


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 16:32
hmmmm devojkive biraat cel zivot!!! da biraado 25 dobro ke bese :D


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 07.Април.2008 во 20:28
Originally posted by realna realna напиша:

Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...



не знам, ке видиме што ке покажи времето среќа


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 07.Април.2008 во 20:40
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

hmmmm devojkive biraat cel zivot!!! da biraado 25 dobro ke bese :D
Potpolno se soglasuvam.I biraat se dodeka ne naletaat na princot na bel konj koj onakov kakov sto go zamislile vo ovaa surova realnost ne postoi.


Постирано од: realna
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 00:16
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

hmmmm devojkive biraat cel zivot!!! da biraado 25 dobro ke bese :D

Potpolno se soglasuvam.I biraat se dodeka ne naletaat na princot na bel konj koj onakov kakov sto go zamislile vo ovaa surova realnost "ne postoi".
...se se samo toa nemoj .....

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 01:22
Eeeeeeeeeeeeee,teski gluposti!!!!!!!Aman be luge za kakvo biranje zboruvate???Se bira stoka koga se odi na pazar a ne COVEK za ljubovna vrska,brak i sl.COVEKOT ednostavno TI SE SLUCUVA,a ako ne e taka togas i ne e ljubov, a ako ne e LJUBOV togas podobro da si sam otkolku so BILO KOGO...
Sekoj onoj sto seuste zivee so takvi srednovekovni predrasudi,starobalkanski kategorii od tipot "stara moma,star ergen" ne zasluzuva komentar,barem spored mene.Sekoj onoj sto se stava vo pozicija i CEKA da bide biran tesko deka ke bide izbran od vistinskata licnost,zatoa sto toa e VULGARIZIRANJE na ljubovta a ljubovta ne e pazar i vo VISTINSKATA LJUBOV NEMA BIRANJE tuku samo cisti emocii...
Od licno iskustvo:vistinskata ljubov (koja trae i trae i me ispolnuva vo sekoj pogled) mi se sluci na 30 godini sto ne znaci deka sum "cekala",sum dozvolila da bidam "birana" ili da "biram"...
Ednostavno MI SE SLUCI...
Na 30 godini da si ja pronajdam mojata vtora polovina...
Zatoa sto si ostanav dosledna na samata sebesi:LJUBOVTA E LJUBOV AKO JA SPODELUVAS SO VISTINSKATA LICNOST...


Постирано од: realna
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 01:29
ubavo za tebe bas mi e milo no mislam deka bas i ne se rabirame.....

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: alekso_2000
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 08:44
Таа што бират до 25 таа останвит да бират цел живот!

-------------
car's freack


Постирано од: DarlinG
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 10:30
ljubovta ne se bira taa si doagja sama. bez razlika dali sme 25 ili 35 god.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 10:36
Tocno toa sakav i jas da go kazam:ne se voopsto vazni godinite,da li si pod ili nad 25 godini.Ako taka ja svakas ljubovta (biranje ?) togas imas nekade greska vo algoritamot...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 11:10
Da be otprilika vaka: otkako ke napolnis 25 godini odis na pazar,sednuvas na nekoja tezga,na vratot si zakacuvas tabla so natpis: "FOR SALE!" na koj od drugata strana pisuva: "namalenie 95%" i se molis da ti se smiluva nekoj i da te stavi vo negoviot spisok na potrepstini dodeka ti taka naivno si trepkas so ocinjata...


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 11:19
...moze tuka da oglasam...


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 12:00
izgleda prodava ,..."neshto",..bog znae shto,....sepak,shto i da e,prvo treba da se vidi,...i ,...opipa,................da ne ispadne ,...machka u vrekja!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 12:31
dzabe vezam...nisto ne ste razbrale od muabetot


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 12:51
devojkite biraat i cel zivot......sekoja cest na isklucoci


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 13:08
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

devojkite biraat i cel zivot......sekoja cest na isklucoci


toa e do genovite...
zenski>go barat onoj sto e za niv "najdobar" sto moze da trae kako sto vikas
maski>e nie samo gledame kolku moze povekje da oplodnime



-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 16:04
da,da,...ako nekoj gi odbere,....posle ke ispadne deka ,...tie odbrale!намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: khaleefah
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 16:06
Kolku zalosno sto nekoi zenski se obiduvaat da se ubedat deka ova ne e taka голема%20насмевка


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Април.2008 во 14:36
ni jas ne mislev na 25 godini tuku POSLE 25-tata, kao sto glasi i temata.Toa bese eden "slikovit prikaz" za da kazam sto mislam na temata koja malku e utnata ili podobro kazano kako da e izvadena od naftalin i voopsto ne korespondira so realnosta (zatoa i reagirav).Aman be decki,vo XXI vek li ziveeme ili jas nesto sum greska so kalendarot???

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Април.2008 во 14:58
Aaaa,nema sansi,sistemot mi funkcionira perfektno,nemam potreba od nov (samo ne mi e jasno so tolku se zakaci za mojot komentar,me interesira so tolku te isprovocira ili samo taka da kazes nesto?:::)
Nego da se vratam na temata.Tvrdam od licno iskustvo deka voopsto ne e tocno deka devojkite biraat do 25 godini,potoa niv gi biraat?!!!Moze samo da se kaze deka postepeno se namaluva "izborot" (koj e zafaten,koj se zenil,koj umrel... ),a ako se zakopas na edno mesto i se ogranicis na takov "izbor" sekako deka ti se namaluvaat sansite da ja sretnes vistinskata licnost,no sepak ne se soglasuvam deka vo toj slucaj "te biraat".


Постирано од: Album
Датум на внесување: 09.Април.2008 во 15:11
Originally posted by anastea anastea напиша:

Aaaa,nema sansi,sistemot mi funkcionira perfektno,nemam potreba od nov (samo ne mi e jasno so tolku se zakaci za mojot komentar,me interesira so tolku te isprovocira ili samo taka da kazes nesto?:::)
Nego da se vratam na temata.Tvrdam od licno iskustvo deka voopsto ne e tocno deka devojkite biraat do 25 godini,potoa niv gi biraat?!!!Moze samo da se kaze deka postepeno se namaluva "izborot" (koj e zafaten,koj se zenil,koj umrel... ),a ako se zakopas na edno mesto i se ogranicis na takov "izbor" sekako deka ti se namaluvaat sansite da ja sretnes vistinskata licnost,no sepak ne se soglasuvam deka vo toj slucaj "te biraat".


Ok ...ne se akaciv nisto strasno...bas mi beshe interesna...Inaku imam sprotivno mislenje ( po kojznae koj pat  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка) od tebe a posledniov komentar deka enskite gi biraat....MISLAM deka totalno si vo EРROR...zenite se tie koi sekogash SVE BIRAAT ..i momentot, imestoto ...i situacijata ...i izgledot ...i karakterot....toa e priroden fakt so toa sto intenitetot kaj site varira.....maskite samo zamisljaat deka OSVAJAAT cuciii...намигнување


-------------
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Април.2008 во 15:33
Originally posted by Album Album напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Aaaa,nema sansi,sistemot mi funkcionira perfektno,nemam potreba od nov (samo ne mi e jasno so tolku se zakaci za mojot komentar,me interesira so tolku te isprovocira ili samo taka da kazes nesto?:::)
Nego da se vratam na temata.Tvrdam od licno iskustvo deka voopsto ne e tocno deka devojkite biraat do 25 godini,potoa niv gi biraat?!!!Moze samo da se kaze deka postepeno se namaluva "izborot" (koj e zafaten,koj se zenil,koj umrel... ),a ako se zakopas na edno mesto i se ogranicis na takov "izbor" sekako deka ti se namaluvaat sansite da ja sretnes vistinskata licnost,no sepak ne se soglasuvam deka vo toj slucaj "te biraat".
Ok ...ne se akaciv nisto strasno...bas mi beshe interesna...Inaku imam sprotivno mislenje ( po kojznae koj pat  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка) od tebe a posledniov komentar deka enskite gi biraat....MISLAM deka totalno si vo EРROR...zenite se tie koi sekogash SVE BIRAAT ..i momentot, imestoto ...i situacijata ...i izgledot ...i karakterot....toa e priroden fakt so toa sto intenitetot kaj site varira.....maskite samo zamisljaat deka OSVAJAAT cuciii...намигнување

_________________________________________________________

Izgleda voopsto ne si razbral so sakav da kazam,ERROROT e kaj tebe ne kaj mene.Posleden pat ke povtoram: NE SE SOGLASUVAM DEKA ZENITE BIRAAT DO 25-TATA A POSLE GI BIRAAT NIV.Sto e tuka nejasno?Zosto taka si ja razbral mojata poraka ne znam,ama znam deka so tebe ne sporam veke,zatoa sto...
I aj ako sakas ne vikaj me CUCI?


Постирано од: hanna4ever
Датум на внесување: 10.Април.2008 во 17:30
Nitu birame nitu ne biraat.. se naogjame ako imame sreka ..


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 11:23
да го видам јунакот,...... кој ќе ме натера да се омажам пред 25 год,..... од страв да не не ми остане некој... газење%20од%20смеење

е не е ова веќе,.... времето на прабаба ми и прадедо ми,..... кога сакале нејќеле, најчесто помлади умирале....... па ајде да се мажиме порано и деца да правиме додека не ни дошло времето за нагоре тајм%20аут






-------------


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 11:56
Ццццц кој примитивизам, оде воз ако не се омажиш до 25, па цела среќа ако некоја се омажи пред 25-тата година...мале, мале демек жените се тие што се бирани од неприкосновената господа мажите....
Ајде бе, на кој кога му дојде времето тогаш ќе се мажи, жени и на кој како му одговара а НЕ како треба.
На крај краишта и нигде не пишува дека мора, тоа е слободна воља човечка.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: cupeto
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 12:08
kako da ne !!!
denes naprotiv ,
kako se pocnuva rano so seksualniot zivot (kontakt),
i kako ne se sledat kontraceptivni soveti ,
mladite na 18 godini veke se roditeli ,
ili ke se pomirat so toa pa ke go tresnat bebeto da go raste baba i dedo , ili ke se ,,osakatat ,, za cel zivot so ran abortus ,
naprotiv deneska se srekjavat mladi so deca i odozgora razvedeni a imaat samo 25 godini , kade im e mladosta , kade im e studentskiot zivot ??
seto toa e od novata moda ,, jas sve znam imam 18 godini ke pravam sto sakam,, , da ne bilo taka porano slucajno??

-------------
Vo zivotot pola zdravje go trosime za pravenje pari,a posle parite gi trosime za zdravjeto,pa ne e podobro da se uziva vaka ?


Постирано од: J.G.1945
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 16:08
Originally posted by realna realna напиша:

Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...

ne vazi.sada zivime vo takvi vremena,ke devojkite biraat mnogu po dolgo vreme.dokad sa sexualno aktivnite zenite biraat.I nie mazete biraame,ama vo pomalak %


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 19:59
Nema vrska,jas seuste vospostavuvam kriteriumi za izbor

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 01.Јули.2009 во 18:07
А како може љубовта да ја сфаќате како бирање?
Нели заемно се „одбираме“? Она преубаво чувство на препознавање со некого... едноставно знаеш дека е тоа тоа и готово... - како може да се каже дека одбираме? Не сме ние како животните, па да го избираме најсилниот, најубавиот, најпаметниот... целта е секогаш продолжување на родот, ама пак за разлика од животните човекот е способен за чувства, не дека животните не се, ама не е иста причината поради која, како што вие велите, бираме...
И нема врска со годините, кога ќе се случи, тогаш - кај некого порано, кај други подоцна... а дали тој/таа некој/а ќе има над или под 25 години, што е важно?



-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: nenaa
Датум на внесување: 02.Јули.2009 во 20:35
se omaziv na 20 birav zatoa sto mozev i mislev dseka ke go napravam najdobriot izbor no znaete kako velat najdobrite jabolka svinjite gi jadat go napraviv najlosiot izbor sto mozese da mi sae sluci...... sega koga bi go vratila vremeto nazad nikogas ne bi se mazela samo bi rodila edno dete .......devojki vnimavajte ne e zlato se sto sjae


Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Јули.2009 во 20:43
e pa sega,...od shto mnogu sakate "zlato",...ke vi padne i ponekoja ,..bizuterija,..bezvredna,.тага..........намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 14:43
по вистинито е дека бираат после 25...
нема веке превара.намигнување


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 18.Јули.2009 во 14:56
drugi vremenija .... moderni ..... i normalno , sosema poinakvi " pravila " ..... nekogas mozebi i vazelo praviloto deka devojkata izbira do 24 a posle e izbiraat .... sega mozebi i vazi toa pravilo ama samo vo sredini kade se uste imaat problem so strujata , kablovskata , internet konekcijata i slicni pogodnosti na modernoto doba голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: LSFC
Датум на внесување: 21.Јули.2009 во 04:59
Biraat i posle 25 godini zenite.Edna zena koga se usekja krasiva i srekjena ona vinagi ako ima moznost ,ke biraa


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 21.Февруари.2011 во 15:24
Originally posted by realna realna напиша:

Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...





Зависи кои ...
Некои бираат и до 30..некои и после тоа.
Само што .. има се помал ..избор

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 09:18
Па научиле веќе дека немаат многу избор...
Или убаво глуп или глупаво убав... и ондак, узми шта се даје.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 11:52
ne ne...нека%20ти%20е%20срам
do 25 ne biraat posle.... toa biraat....


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 01.Март.2011 во 22:52
Kje da e vo pravo mnjau... ove nad 25 se epten prebirlivi...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Декември.2013 во 19:29
Којзнае .... мене некако ми се чини дека колку постари толку пребирливи стануваат ..... размислување
Не дека им се може, туку си наоѓаат изговори де .... голема насмевкаплазење


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 22.Април.2014 во 23:26

Младоста е периодот кога се забавуваме, грешиме, мислиме дека сме најпаметни. Созреваме полека, учејќи од грешките и речиси секогаш на ум ни се момчињa. Но, не мора сите лекции да ги почуствуваме на сопствената кожа, постојат неколку универзални вистини, кои едноставно мора да се прифатат како такви. 

Девојките кои ги поминаа дваесетите години од својот живот ве советуваат...


Забавувајте се со згодните, но не ги игнорирајте фините момци. Дур се забавувате, со едното око внимавајте да не се појави некое фино момче, на крајот од денот ќе сакате со него да го поминувате времето (кога „фраерот“ ќе го снема).

Однесувај се како да имаш дечко. Кога нема – нема, ама кога има – преку глава ми се. Колку пати сте го помислиле ова? Или само што почнете врска, неколку симпатии ве бараат за излегување? Размислете, кога сте сами (и во потрага) постојано има некаков притисок во односите со момчињата (колку пати ги мозгате зборовите и постапките?), а кога веќе имате врска и не сте во потрага по момче сте покул и се однесувате природно. Воздржаноста и природноста ќе ги привлече момчињата, а не „прогонувањето“.

НИКОГАШ, ама баш никогаш не смееш да ти биде страв да раскинеш само затоа што мислиш дека нема да најдеш подобар! Подобро има и ти заслужуваш да бидеш со некој што ќе те прави среќна.

Дечко и најдобар другар. Успешните љубовни врски се најчесто оние каде покрај љубовта и страста, партнерите се и најдобри другари. Станува збор за врска која е на поинакво ниво, партнерите се забавуваат заедно, има голема почит и разбирање и можат да бидат најприроди (како што сте пред другарките).

Дали има сестра или не. Искуството им покажало на некои девојки дека дечковците се однесувале подобро доколку имаат сестра, особено ако таа е 1-2 години постара од нив.

Фокусирај се на себе, да станеш поинтересна личност. Никој не сака да биде со личност што нема никакви интереси, нема хоби и нема активности што ги сака и ги прави сама, без  да го малтретира партнерот. Во ред е да се прават работи заедно, но на индивидуалните активности гледај како на твое посебно време и сигурно ќе се чуствуваш посреќна

Прифати и продолжи понатаму! Момчињата во 20тите колку и да се прикажуваат како созреани (секоја чест на исклучоците!) се плашат од отворен и искрен разговор и конфронтации. Доколку го нема определен период, помири се дека е завршено и не си ја мачи главата со анализи, само продолжи понатаму.

„Не знам“, „Пааа.. можеби“, „Што знам, ај ќе се договориме“ …. а ВИЕ предлагате средба?Планирајте нешто друго одма, нема зошто да го оставите вашиот календар отворен во случај ако на типот не му се појави поинтересен план.

Научете билјард, или следете фудбал… или правете друга активност што се смета за главно машка активност (а и не морате!). Машките сакаат девојки со кои можат да ги прават работите кои обично ги прават со своите другари.

Немој да се замараш (или преправај се дека не се замараш)!

Биди храбра, покани ти момче да излезете. Ако прифати – супер, ако не – ќе преживееш.

Запознај се себе си, сакај се себе си, знај што ти треба од врската. Кога си среќен сам со себе и кога знаеш што сакаш, ќе можеш да бидеш среќен и со друг човек.



Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 02.Јануари.2015 во 22:34
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

ne ne...нека%20ти%20е%20срам
do 25 ne biraat posle.... toa biraat....


и како минува времето, се потешко да одберат замисленост


-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk