IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Перфектен тен со погодена пудра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Перфектен тен со погодена пудра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 00:21
а за продуктите од seventeen имате некоја ваква информација?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 12:37
hi,za taa "zbuneta" sto ne znae kakva pudra da koristi sto ke i trae cel den,neka ja proba novata pudra na l'oreal infallible taka se vika i mn e dobra jas ja koristam i trae duri i 16 4asa.mislam deka e negde okolu 700-800 denari i se naedevam ke ti se dopadne.pozdrav!!!!
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 21:52
Sum koristela poveke vidovi pudri tecni-kako podloga,stick,i kamena pudra,retko pudra vo prav-kako fiksator za kompletnata podloga samo za vecerna sminka.
Najzadovolna sum od rimmel,estee lauder,lancaster,lancome.
Vo posledno vreme najbarana i naj kvalitetna e novata linija na l'oreal TRUE MATCH -minerals- sminka koja ja neguva kozata
Inspiriran so blagotvornoto dejstvo na mineralite i 100% prirodni sostojki koi kozata ja pokrivaat ednakvo dobro kako i tecniot puder,osven toa odgovara na site tipovi koza kako i koza koja se masti i sjae
I najvazno e podlogata da e skoro ista bija so tenot da se pretopuva vo kozata i da e nevidliva bez ostri rabovi na preodot na dolnata vilica so vratot i da e ista so kozata na vratot.Site tonovi koi otstapuvaat od osnovniot ten na kozata se primetlivi i izgledaat loso i neestetski
korektorot treba da e posvetol za eden ton od kozata


Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:23
I jas mnogu retko koristam pudra,tecna koristam pocesto ama ne sum ogranicena,gi menuvam cesto,a inaku znam deka na oriflame pudrata vo prav e extra,mnogu mi se sviga.I,obicno sakam tecna pudra sto ne se primetuva mnogu,sakam samo da mi dade sjaj na liceto,mnogu sum protiv da se dvoi od vratot.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 03:35
индивидуална работа дефинитивно. ја тек годинава си ја пронајдов идеалната пудра за лице....дефинитивно Импала 2 и камена Кетрин Арли најсветла....пред тоа користев  Лореал ама воопшто не ми одговараше иако нели оргинал и се тоа...ке додадам само и маскара Ланком-совршено нешто мада ја нарачувам од фри шоп заш вака ја нема...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 21:06
Aj kazete kakva pudra koristite
tecna ili vo prav

i koja e podobra




4ekam...

Изменето од anastea - 17.Јули.2008 во 00:05
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 01:13
ja koristam techna oti so taa vo prav nekako izgledam kako porcelanska kukla ne mi odgovara.
nekoi koristat i techna i kamena vo isto vreme ama smetam deka toa e preterano.
za pomladi technata bila podobra, taka imam slushnato, ne znam kolku e tochno

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 03:58


...techna pudra definitivno...

...L'Oreal Visible Lift, e odlichna...


Кон врв
Daftie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daftie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 10:03
Ако пудрата ти е мрсна(ако ставаш подлога па уште бетер) можеш врз неа да си стаиш и камена пудра или во прав.
Така нема да ти свети лицето
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 21:51
Koristam tecna pudra..mislam deka e podobra od kamenata bar za pomladite,a kombinacija od dvete nikako,osven ako se ima epten problematicno lice kade sto mora da se pokrijar tie problematicni delovi..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
ana f Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana f Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 01:48
Jas koristam tecn apudra od avon,nekad stavam i kamena vrz tecnata
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 12:16
јас ставам само течна пудра,... еднаш се излагав и ставив и камена врз таа, и лицето кај цела вечер ми изгледаше како пластика, не ни го исчистив пред да си легнам... и ајдеее цела наредна недела чистев црнки од носот мојата е Делине, таман за помлади девојчиња
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 19:12
tecna pudra mislam deka e podobra vprocem takva i koristam
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!
Кон врв
misseli4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misseli4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 20:45
И јас користам течна пудра од Оriflame...камена имам ставено ама не ми се свиѓа баш...

Изменето од misseli4ka - 29.Јули.2008 во 20:46
You wanna catch me..? Well kill yor self! We'll meet in hell... I'm going there anyway...     
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.