IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Како е да се биде муслиман во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како е да се биде муслиман во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 09:58
Значи има правда сепак Навистина ми е драго.
Пред некој ден чекав автобус, до мене имаше едно муслиманско семејство (татко, мајка и мало дете) и една баба, Македонка. Бабичката многу пристојно го праша таткото колку години има синот и си разврзаа многу убав муабет. Ги гледав, ги слушав, и уживав.
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 11:58
Леле баш ми е криво што и јас не сум бил таму, да ја слушам бабичката како прашува за годините на синот, да слушам и да уживам мечтаење
 
tofu, да не имаш сестра што го користи твојот ник? Во некои твои постови забележувам нијанса на женственост во нив... или пак нешто друго е работата? среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 12:35

Можеби само грубост те задоволува?
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 12:45

tofu, ова е за тебе роза и ова :back:

Јас отидов на работа, се читаме приквечер, поздрав големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 13:00
Леле кај е Аиша да го види ова? Како сум го разобличил твојот контрадикторен карактер, хахаха. Па ти си бил Бојан 13! Фуј, фуј од мене!
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 14:44
EvAngelos - aj da ne te opomenuvam...
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:20
Ej aj barem ednas opomeni go!
Ocigledno si ja utnal smislata na forumov!
Okupran si koj sto rekol, koj e koj, baras kontradiktornosti vo piisuvanja!
Aman relaksiraj se i pisuvaj
Ne gledaj vo dvorot na komsijata....
sredi go svojot i odgovori mi za krstot, te prasav neli?
Nemoj da me teras da ti go RAZIOBLICAM KARAKTEROT! Kolku smesno zvuci, gospodine milicajecu!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 00:38
Аиша, разобличувај ме колку сакаш и за што сакаш, само фер би било критиките и обвинувањата да ти бидат аргументирани со дословни цитирања на мои постови, како што јас тоа го правам со тебе, со тофу итн.
 
А зошто го правам тоа?
Прво, да признавам дека ми е забавно и уживам во тоа. голема%20насмевка
 
Второ, не дозволувам некој, со оскудни познавања од Библијата, некој кој не ја прочитал содржината на Библијата, да ја критикува истата. Секако дека секој има право да дава критики на овој форум, но на нас останува дали ќе одговориме на критиките, или пак, за да заштедиме на време и енергија, ќе го разобличиме кредибилитетот на критикувачот. (tofu)
 
Трето, не дозволувам да бидам обвинет за несериозност, од некој кој само пред два-три дена ме укорил дека сум премногу сериозен и дека не сфаќам шала. (Aisha)
 
Четврто, преку глава ми е да гледам како на форумов доаѓаат некои "нови" муслимани, на почеток да ми глумат изгубени германци, а во наредниот пост веднаш да се издаваат дека се стари форумџии. Не сфаќам зошто имате потреба да се криете, да ставате маски, да се преправате дека сте нови?
Зошто мора mist да доаѓа под ник transcript, потоа под ник VD, и сега под ник Almahdi? Него го познавам уште во првите 3 збора од 1от пост среќа
Зошто мора Miralem1 да ми изиграва некаков svemirski_duh и да ми негира дека тој е стариот Miralem1, за потоа да признае и да потврди дека е Miralem1? среќа
И самата добрно знаеш кој се крие и зад никот temimi намигнување
 
Петто... доволно е?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 01:37
Mene Super Mi e Vo MKD Kade Sho sum. No Sepak Vo Nashiot Grad Poveke Se Muslimani Odkolku Hristijani. Zatoa Ne Znam Kako E Da Se Bide Musliman Vo Nekoj Grad Kade Sho Ima Poveke Hristijani.намигнување
Nothing Remains !!
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 09:00
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Четврто, преку глава ми е да гледам како на форумов доаѓаат некои "нови" муслимани, на почеток да ми глумат изгубени германци, а во наредниот пост веднаш да се издаваат дека се стари форумџии. Не сфаќам зошто имате потреба да се криете, да ставате маски, да се преправате дека сте нови?
Зошто мора mist да доаѓа под ник transcript, потоа под ник VD, и сега под ник Almahdi? Него го познавам уште во првите 3 збора од 1от пост среќа
Зошто мора Miralem1 да ми изиграва некаков svemirski_duh и да ми негира дека тој е стариот Miralem1, за потоа да признае и да потврди дека е Miralem1? среќа
И самата добрно знаеш кој се крие и зад никот temimi намигнување
 



Уште да кажеш како се викам јас, и ќе признаам дека си видовитголема%20насмевка
Правило: одговорот мора да го содржи и презимето.


Изменето од mudzahid - 29.Март.2008 во 09:01
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
temimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Saudi Arabia
Статус: Офлајн
Поени: 325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај temimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 23:37
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

И самата добрно знаеш кој се крие и зад никот temimi намигнување
 
bravo be......
da ne ti sepka nekoj?
ili  ti so dbk....
ili sun jas prodziren
 
Mozes da mi gi izvrtuvas zborovite, no ne i religijata!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 23:56
Темими, како ти е тебе како муслиман во МКД? 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
temimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Saudi Arabia
Статус: Офлајн
Поени: 325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај temimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 00:26
zosto bi se plasel nekoj musliman koga reisot na IVZ raboti za niv???
Mozes da mi gi izvrtuvas zborovite, no ne i religijata!
Кон врв
temimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Saudi Arabia
Статус: Офлајн
Поени: 325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај temimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 00:31
Originally posted by tofu tofu напиша:

Инспирација за оваа тема ми даде еден пријател, кој ми го постави истото ова прашање. Јас само реков дека верувам дека нема никакви проблеми да се биде муслиман тука, но сепак, сакам да чујам што мислат вистинските муслимани.
 
Osven problemot so petocnata molitva i nekoi raboti od gragjanskoto pravo, mislam deka muslmanite nemaat nekakvi pogolemi precki vo ispovedanjeto na nivnata vera, osven ako sum zaboravil nesto drugo....
 
Vo Makedonija e mnogu podobro da si musliman, otkolku vo Egipet, Liban, Sirija, Maroko, Tunis, Indija, Bosna, Srbija, Crna Gora, .... pa i Turcija, sekako, kje zaboravev!
 
Sepak, za toa se borevme, neli?
Mozes da mi gi izvrtuvas zborovite, no ne i religijata!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.