IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Како е да се биде муслиман во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како е да се биде муслиман во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
the king Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 13:31
najtesko za muslimanite vo makedonija e da se zivee vo prilep, tie ziveat najkatastrofalno, vo pogled na verata...


romite muslimani vo prilep se vo navistina katastrofalna polozba i se nasilno terani da si ja menuvaat religijata...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 14:35
Nasilno da ja menuvaat vo shto?!
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 15:00
Iskreno ne veruvam deka nekoj gi prisiluva da ja menuvaat verata, a ako nekoj im nudi podobar zivot vo zamena na nivnata vera toa e druga rabota, ama ne i prisiluvanje.
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 12:49
Cuvstvoto e prekrasnoголема%20насмевка,no i stvarno od nekoja strana e i predizvik! Marifetot e vo vakva drzava da si prav
musliman!Vo Saudiska Arabija e lesno.
Kako sto vikaat Albancite:"Lesno e da si Shiptar vo Tetovo,odi vo PRILEP da bides" голема%20насмевка
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:03
Па со прилепчани сите си имаат проблеми, а најмногу битолчаните, а не муслиманите
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 23:50
Ако продолжиме вака, незнам колку долго би останале муслимани во Македонија!
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 00:24
Mene mi e ubavo tuka kaj sto sum!
I mislam deka e ubavo da se bide musliman vo SKopje, za drugite gradovi ne mozam da zboruvam.
Sekogas postojat sitni problemi , no vo golbala dobro e.

Sepak muslimankata e poprimetliva vo javnosta, ne za dzabe e "Ambasador na islamot".

Nekoja diskirminacija bas i ne sum zabelezala, na osnova na religija, osven ZJAPANJE. No ne smeta toa tolku.
Poveketo problemi so koi se soocuvaat muslimanite tuka se plod na samite nivni dela.
Postojat OGROMNI predrasudi, posebno za zenata!
Nie morame so svojot primer da go dokazeme sprotivnoto!
Muslimankite ne se nepismeni, islamot ne uci da se obrazuvame i da go barame znaenjeto.
Muslimankite ne se zarobeni vo tradicijata, tuku ziveat vo sirokite vidici na islamot, ko sto rekov morame samite da gi urneme ovie predrasudi. ZOsto Muhammed, n.b.m.n., koga velel nesto, prviot toj ke go primenil, a potoa na drigite im go nareduval.

Sekogas moram da bidam spremna da odgovoram deka ako ja nosam samijata ne znaci deka sum mazena ili deka tatko mi me pokril.
Deka ne ucam islamsko teolosko skolo....itn

Mozebi edinstven cin na diskirminacija sum doziveala koga eden ass. na fakultet na sred ispit mi rece kako ne mi e sram da doagam vo vakva nepristojna obleka na fakultet No bitno e sto imate kade da se pozalite i da kazete za nepravdata,kako jas vo ovoj slucaj.

Poveke problemite tuka se na nacionalna osnova otkolku na verska.
Pa ete tofu kazi mu na tvojot prijatel, deka e polesno da si Musliman vo Sk otkolku vo "nekoi arapski zemji." [SIZE]
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 00:27
Originally posted by Aisha Aisha напиша:


Mozebi edinstven cin na diskirminacija sum doziveala koga eden ass. na fakultet na sred ispit mi rece kako ne mi e sram da doagam vo vakva nepristojna obleka na fakultet


Обичен глупак. Непристојно е да си покриена, пристојно да си разголена?! незнам како дотуркал до асистен човекот, и незнам што не го плукна во лице, јас би му треснал бокс.

Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 00:34
podobro od toa...

Zalba do dekanot, i povikuvanje pred disciplinska komisija!
I veruvaj, sto stanuva zbor do plukanjeto, go "isplukav" so zborovi! I plus kazni od dekanot.....
I plus go poloziv ispitot....
i......
Allah gi vozdiganl muslimanite,nikakvi komentari od negova strana ne mozat da ja izvalkaat cesnosta i ubavinata na muslimanksata obleka....

No koga sme kaj ovoj primer, navistina bev podrzana od moite kolegi (nemuslimani) koi reagiraa isto taka burno, kako mene!
Sekoja cest na poedincite...
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Almahdi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Almahdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 00:36
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

podobro od toa...

Zalba do dekanot, i povikuvanje pred disciplinska komisija!
I veruvaj, sto stanuva zbor do plukanjeto, go "isplukav" so zborovi! I plus kazni od dekanot.....
I plus go poloziv ispitot....
i......
Allah gi vozdiganl muslimanite,nikakvi komentari od negova strana ne mozat da ja izvalkaat cesnosta i ubavinata na muslimanksata obleka....

No koga sme kaj ovoj primer, navistina bev podrzana od moite kolegi (nemuslimani) koi reagiraa isto taka burno, kako mene!
Sekoja cest na poedincite...


е да знаеш колку ме израдува така треба сестро.

Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 00:48
Mislam deka znam za koj assistent stanuva zbor, sekoja cest za tebe a i za site hristijani sto te podrzale...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:00
Originally posted by tofu tofu напиша:

Па со прилепчани сите си имаат проблеми, а најмногу битолчаните, а не муслиманите


намигнувањенамигнување
намигнување
Nothing Remains !!
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 02:09
Originally posted by Aisha Aisha напиша:


Mozebi edinstven cin na diskirminacija sum doziveala koga eden ass. na fakultet na sred ispit mi rece kako ne mi e sram da doagam vo vakva nepristojna obleka na fakultet No bitno e sto imate kade da se pozalite i da kazete za nepravdata,kako jas vo ovoj slucaj.

Poveke problemite tuka se na nacionalna osnova otkolku na verska.
Pa ete tofu kazi mu na tvojot prijatel, deka e polesno da si Musliman vo Sk otkolku vo "nekoi arapski zemji." [SIZE]


Primerov e za 10-tka Fakultetska : Ova Na Nas Muslimanite Ne e Nitu Prvo Nitu Posledno. намигнување  Allah Da Te Nagradit.
Nothing Remains !!
Кон врв
atentator Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2008
Локација: Maldives
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај atentator Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 03:18
samiot zbor da si musliman e ubav nema vrska vo koj grad si da si musliman e vazno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.