IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕРСКИ ОБИЧАИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕРСКИ ОБИЧАИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:35
Калифа, еднаквост и рамноправност не исто. А форумџиите од исламска вероисповед доста пишуваа овде за тоа како едино во Исламот жената била рамноправна со мажот. Иста неможе и не смее да бидее.

А за сексот? Биди концизен. Сексот е обичај според вехабитите? Ако ад, каков е тоа секс кој станал некаков ритуал на одредено движење? Мислам, има посебни процедури или?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:40
чекање Нешто си замислен, Калифе?


Изменето од maria_magdalena - 23.Март.2008 во 14:41
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:41
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

чекање


Cekajsi... Mozda ke ti odgovoram... голема%20насмевка
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:42
Шах-матплазење
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:51
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Шах-матплазење


I togas  kalifot bese pobeden od zena...црвенеење

I taka site srekno i veselo si ziveea do krajot na zivotot...голема%20насмевка големо%20гушкање
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:52
khaleefah , si ja fati beljata so odgovorot na Templarius.

A ubavo veli eden od islamskite zakoni - mazhite da si sedat i da si pravat muabet oddelno od zhenite...

Inaku, lesno mozhe da dojde do vakvi komichni momenti.

Ajde sega, objasni ti na zhena onoa sto tolku lesno se objasnuva so eden zbor na mazh.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:53
Кога се нема одговор, најлесно е да се признае поразот, макар и скриен зад иронија и сарказам.

Horror and Terrorголемо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:55
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

khaleefah , si ja fati beljata so odgovorot na Templarius.

A ubavo veli eden od islamskite zakoni - mazhite da si sedat i da si pravat muabet oddelno od zhenite...

Inaku, lesno mozhe da dojde do vakvi komichni momenti.

Ajde sega, objasni ti na zhena onoa sto tolku lesno se objasnuva so eden zbor na mazh.


P.S. Ej, tokmu sega ja prochitav replikata kon Martia. Bravo! Navistina dzhentlmensko reshavanje na nezgodniot moment. Ti simnuvam kapa za ova.

Изменето од Messenger - 23.Март.2008 во 14:56
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:56
Znaev jas deka ke nagre*am... газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:57
За мене е џентлмен човек кој не бега од одговори, не се исклучува кога ќе му згусне, кој не се прикрива зад иронија и сарказам...Калифа некако, не го исполнува тој услов.тага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:59
A sto ne se napravis dzentlmen i ne odgovoris kakov i da e odgovorot
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:59
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

За мене е џентлмен човек кој не бега од одговори, не се исклучува кога ќе му згусне, кој не се прикрива зад иронија и сарказам...Калифа некако, не го исполнува тој услов.тага


Prasaj go Messi dali begam vaka kako sto kaza ti голема%20насмевка
Ama koga nesakam nesto i nesakam голема%20насмевка
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 15:00
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:


Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

За мене е џентлмен човек кој не бега од одговори, не се исклучува кога ќе му згусне, кој не се прикрива зад иронија и сарказам...Калифа некако, не го исполнува тој услов.тага
Prasaj go Messi dali begam vaka kako sto kaza ti голема%20насмевкаAma koga nesakam nesto i nesakam голема%20насмевка


ili neznaes
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 15:01
Што имам јас Месинџер да го прашувам. Ти го потегна тоа прашање и си нагази на ежот. Биди џентлмен-играј до крај.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.