IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕРСКИ ОБИЧАИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕРСКИ ОБИЧАИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
Автор
Порака
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:01
Imaat vlijanie-kralskata familija se bori protiv toa nivno vlijanie da receme deka mozebi 30-40% od narodot gi podrzuva sto e ogromna brojka...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:04
Тогаш тоа би значело дека едно 30-40 % од народот во таа царштина се придржува и до обичаите до кои се држат вехабитите?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:04
I eden moment ti ke se obidat da ja prevzemat vlasta vo svoi race...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:07
Pa do sega imaat napraveno dva tri obidi no ne im uspealo, no ako ja zememe vo predvid podrskata sto ja imaat sega od narodot mnogu verojatno e deka toa naskoro ce se sluci...prezemanjeto nema da bide po demokratski pat ili preko institucii na sistemot...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:08
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Imaat vlijanie-kralskata familija se bori protiv toa nivno vlijanie da receme deka mozebi 30-40% od narodot gi podrzuva sto e ogromna brojka...


Hehe... Greska drugar.Imaat vlijanie vrz 90% od naselenieto.
Nemoj da zaboraves deka Kralot se odrzuva na vlast jedino so pomos
na Vehabiite koi mora vo sekoe propovedanje da go spomnat i da
upatat molitva zanego.Ne se Vehabii tie sto se borat protiv kralot намигнување
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:09
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Тогаш тоа би значело дека едно 30-40 % од народот во таа царштина се придржува и до обичаите до кои се држат вехабитите?

Paradoksot e bas tuka sto verskite objekti pa da kazeme i verata e kontrolirana od niv (ne po legitimen pat)...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:10
Pa sigurno. Koj car bil srushen od svojot tron po demokratski nachin? Sistemot dava samo edna mozhnost - abdikcija. Ako Carskata familija ne se slozhi so toa se znae shto sledi - nekakva forma na islamska revolucija, slichno kako sto beshe vo Iran so Homeini.

P.S. Povtorno sme nadvor od topikot. Vrakjajte se nazad.

Изменето од Messenger - 23.Март.2008 во 14:11
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:11
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

I eden moment tie ke se obidat da ja prevzemat vlasta vo svoi race...


Se nablizuva vremeto koga lugeto od kralskata familija ke bidat javno
obeseni niz ulicite na gradovite vo KSA... среќа
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:11
Значи 90% население се придржува и до обичаите кои ги спороведуваат (темава е за верските обичаи нели)?

П.С. И зошто радосно смајли за бесењето?


Изменето од maria_magdalena - 23.Март.2008 во 14:12
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:12
Se e mozhno,no vrakjajte se nazad na temata, povtorno zabegavme vo politika.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:16
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Значи 90% население се придржува и до обичаите кои ги спороведуваат (темава е за верските обичаи нели)?

П.С. И зошто радосно смајли за бесењето?


Toa e najironicno.Dzamiite se polni,lugeto zatvoraat prodavnici i kafulinja i brzaat na molitva ama nazalost voopsto nemaat verska svest.

P.S. Samo da spomnam deka vo Makedonija ziveat najsvesnite muslimani голема%20насмевка
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:16
So doadjanje na vlast 1932g. vednas po prezemanjeto na vlasta vladata na KSA pravi obidi da se iskorenat vehabistite od SA no ne im uspeva od togas tamu se vodi toj nevidliv rat. Ako nekogo prasate dali vehabizmot e oficijalna religija odnosno fundamentalniot islam vo SA tie ce vi odgovorat deka e. Sto znaci tie se dlaboko navlezeni vo porite na toa opstestvo iako oficijalnata vlada oficijlano e protiv niv.
Koga vo Sa prasate nekogo sto ce se sluci ako Bin Laden umre ili bide ubien tie ce vi kazat deka tie imaat vo rezerva uste ilajda Osami...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:17
Мислам дека сум на тема-верски обичаи, а прашањето ми бешеЗначи 90% население се придржува и до обичаите кои ги спороведуваат (темава е за верските обичаи нели)?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:18
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

So doadjanje na vlast 1932g. vednas po prezemanjeto na vlasta vladata na KSA pravi obidi da se iskorenat vehabistite od SA no ne im uspeva od togas tamu se vodi toj nevidliv rat. Ako nekogo prasate dali vehabizmot e oficijalna religija odnosno fundamentalniot islam vo SA tie ce vi odgovorat deka e. Sto znaci tie se dlaboko navlezeni vo porite na toa opstestvo iako oficijalnata vlada oficijlano e protiv niv.
Koga vo Sa prasate nekogo sto ce se sluci ako Bin Laden umre ili bide ubien tie ce vi kazat deka tie imaat vo rezerva uste ilajda Osami...


Ne shiri dezinformacii! Aber nemas sto se slucuva tamu.Zatoa sedi si miren i nabljuduvaj намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.