IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ВО ПОМЕН НА ПОГИНАТИТЕ ОД ТЕРОРИСТИЧКАТА НАЕЗДА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВО ПОМЕН НА ПОГИНАТИТЕ ОД ТЕРОРИСТИЧКАТА НАЕЗДА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 20:31
KACHAK голема%20насмевка
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 20:36
Туку каде е онај другион што се јавуваше на свирење?Да му свирнеме да дојде да му помогне на Ред!
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 20:40
znaci ... vo kontekst na temata .... NEMA ZABORAVANJE za zlostorstvata na kachachko - balistichko - teroristickite bandi ...... a eden den , povece od sigurno e deka ce stigne i smetkata za naplata ... no toj den , nema da bideme gostoprimlivi i milozlivi prema onie koi na gostoprimstvoto od 1999 - ta vozvratija na sebe svojstven nacin ---- plackosuvanja i ubistva od zaseda .........
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 20:47
Албанската чест-така се брани чест!Ако знаевте вие албанците што е чест ќе се боревте гради в гради со нас а не да пукате по возила за транспорт на војници во заседи-немаше да им вршите тортура на невините луѓе од браната-затоа што тоа се кукавички мерки а не мерки на еден чесен човек кој си ја брани честа и татковината!
Druze
 
a tebe ne ti izgleda kukavicki napat na deca zeni i stari luge sto se sluci vo ljuboten
 
tamo nemase pripadnici na UCK tamu imase samo civili
da napagas vojnici ne e kukavicki bilo kade se tie
glavno e deka bile vojnici
 
amo takanarecenite "Branitelli" vasi koj ne mozele da se borel gradi b gradi
od tie pricini pocnale da ubivat nevini luge pa ubile i pakistanci :)  ovie su teroristi
a ne tie sto go branele negoviot identitet negovite osnovni prava
 
prvo treba da analiziras sto znaci terrorist
spored mene terrorist e toj sto pravi Placka sto zima pari od luge sto grabi Banki sto silluva stari zeni toj e terrorist
 
a ne toj sto so site sili ja branele cesta na negoviot narod
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 21:19
Аман бе уште малку ќе излезе и дека ние ја почнавме војната!За какви жени и деца зборуваш кога во лјуботен прво сите беа мажи а второ беа вооружени-ако имаше кршење права во љуботен зошто сега цел Хашки трибунал неможе да го обвини Љубе Бошковски?
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 00:01
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

mislam deka problemot so 'negrizata' za branitelite ja napravija alcni lugje koi NISTO ne izgubija.

znam dva licni primeri od vojnata. edna koja ostana vdovica. Dobi stan i dobi vrabotuvanje vo mvr (pred toa bese nevrabotena 10 godini).

drugiot slucaj bese ranet so srapnel vo glava. Dobi 30.000 evra otsteta od drzavata.

e sega, tie sto ni raneti, ni so traumi, ni so nesto drugo osteteni, sakaat da lapnat nekoja paricka i placat po tv, ja bi im aknal eden ubav kjotek.



Ne selektiraniot komentar nemam prichina da ne veruvam deka e taka dotolku povekje shto znam deka e taka, iako se toa samo od malkute sluchai a i dodeka go dobile toa tie znaat.
Za ostanatoto ne davaj paushalni komentari.
Pred no shto bilo sho kazjesh potrudise da najdesh nachin za ostanatite za koi velidh deka sakaat pari, so prof. dr. sci. Georgi Chadlovski redoven profesor na medicinski fakultet vo Skopje za da porazgovarash so nego shto im se sluchuva tokmu na onie koi ti gi napagjash. A, cenetiot prof. dr. sci. Georgi Chadlovski Post Traumatskoto Stresno Rastojstvo so prof. dr. sci.Ljubomir Hotujac od Zagreb rabotat na PTSR povekje od trieset godini, a toa e problemot koj gi prati site koi aktivno i direkno go pomirisale barutot. Porazgovaraj so nego pa potoa javise da podiskutirame na istava tema, od prichina shto kje ti bide bar malku pojasno koi se tie shto gi napagjash i shto so niv se sluchuva.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 00:12
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Аман бе уште малку ќе излезе и дека ние ја почнавме војната!За какви жени и деца зборуваш кога во лјуботен прво сите беа мажи а второ беа вооружени-ако имаше кршење права во љуботен зошто сега цел Хашки трибунал неможе да го обвини Љубе Бошковски?
DObro a zs boshkovskie tamu ? na odmor ili na shoping :0
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 00:39
za ljube ke prasas koga ke ti tropne doma vo juli.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 09:27
Ајде доста сеобвинувате- напаѓате самите. Дајте нешто кажете за албанците. Тироризмот тие го вршеа, и војната беше токму борба против тероризмот- увезен(надворешен) и домашен. Затоа дајте нешто за нив.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 09:57
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Албанската чест-така се брани чест!Ако знаевте вие албанците што е чест ќе се боревте гради в гради со нас а не да пукате по возила за транспорт на војници во заседи-немаше да им вршите тортура на невините луѓе од браната-затоа што тоа се кукавички мерки а не мерки на еден чесен човек кој си ја брани честа и татковината!



Druze

 

a tebe ne ti izgleda kukavicki napat na deca zeni i stari luge sto se sluci vo ljuboten

 

tamo nemase pripadnici na UCK tamu imase samo civili

da napagas vojnici ne e kukavicki bilo kade se tie

glavno e deka bile vojnici

 

amo takanarecenite "Branitelli" vasi koj ne mozele da se borel gradi b gradi

od tie pricini pocnale da ubivat nevini luge pa ubile i pakistanci :)  ovie su teroristi

a ne tie sto go branele negoviot identitet negovite osnovni prava

 

prvo treba da analiziras sto znaci terrorist

spored mene terrorist e toj sto pravi Placka sto zima pari od luge sto grabi Banki sto silluva stari zeni toj e terrorist

 

a ne toj sto so site sili ja branele cesta na negoviot narod



Да де не е кукавички-ако се војници значи дозволено е и на спиење и по возила и т.н.Прилепчаните што ги убивте на 10 Август-како ги убивте?Кога се враќаа од акција со возилот ги испукавте од заседа.Сите наши војници што загинаа беа убиени кукавички од најразлични заседи.А зборт терорист не го сваќаш точно-терорист е човек вршител на терор-значи вие албанците ги исполнувате сите услови за да го добиете тој назив....
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 11:32
Zajcef,
во старт правиш грешка и тоа само поради неинформираност и непознавање на работите.
Колку за твоја иформација: прилепчани погинаа во заседа и тоа додека одеа на воена задача која им ја довери и за која ги повика Република Македонија.Значи конвојот на воени возила за транспорт до одредиште во движење беше нападнат од терористите чии лидери сега седат во Парламентот и се закануваат сеуште дека ќе прават зулуми доколку нивните бандити кои тие ги нарекуваат борци не добијат пензии.
Па каде тоа го има? Криминалецот да биде судија- ајде кажи?! И затоа понатаму внимавај бар на оваквио теми што пишуваш.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 11:43
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Албанската чест-така се брани чест!Ако знаевте вие албанците што е чест ќе се боревте гради в гради со нас а не да пукате по возила за транспорт на војници во заседи-немаше да им вршите тортура на невините луѓе од браната-затоа што тоа се кукавички мерки а не мерки на еден чесен човек кој си ја брани честа и татковината!



Druze

 

a tebe ne ti izgleda kukavicki napat na deca zeni i stari luge sto se sluci vo ljuboten

 

tamo nemase pripadnici na UCK tamu imase samo civili

da napagas vojnici ne e kukavicki bilo kade se tie

glavno e deka bile vojnici

 

amo takanarecenite "Branitelli" vasi koj ne mozele da se borel gradi b gradi

od tie pricini pocnale da ubivat nevini luge pa ubile i pakistanci :)  ovie su teroristi

a ne tie sto go branele negoviot identitet negovite osnovni prava

 

prvo treba da analiziras sto znaci terrorist

spored mene terrorist e toj sto pravi Placka sto zima pari od luge sto grabi Banki sto silluva stari zeni toj e terrorist

 

a ne toj sto so site sili ja branele cesta na negoviot narod



Внимавај малку што тресеш. Контролирај се- преиспитај се.Погледнисе во оглеало и сам на себе бар признај си дека мораш да лажеш. Вие сте научени, се да добивате на сила, е нема повеќе така.
Ниту еден од македонските Борци не нападнал невини жени и деца. Ваши лаги немаат крај. Тоа е само на вас својствено.
И колку за да знаеш: имате среќа што ве штитеше војкови Џо, инаку немаше да знаете денес каде е Македонија.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 11:51
fakt e deka siptarite za vojuvanje se drva. kukavici. ne znam ni na kosovo ni vo makedonija da imaat edna voena pobeda.

nivnoto 'vojuvanje' e pukaj-begaj. hahahaa... ubo rece nekoj, ko ke im se pripuka site 'mazista od uck' stanuvaat anami...

Изменето од kire_nedelkov - 23.Јуни.2008 во 11:51
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 11:54
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Аман бе уште малку ќе излезе и дека ние ја почнавме војната!За какви жени и деца зборуваш кога во лјуботен прво сите беа мажи а второ беа вооружени-ако имаше кршење права во љуботен зошто сега цел Хашки трибунал неможе да го обвини Љубе Бошковски?

DObro a zs boshkovskie tamu ? na odmor ili na shoping :0


Добро де, ако се докаже дека Бошкоски наредил убиство на цивили (во што никако не верувам), нека го осудат. Но што правиме со таквите како Харадинај? Или Хашим Тачи? Трговијата со човечки органи?
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.