IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Присуство на таткото на породуање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Присуство на таткото на породуање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 01:56
Gi prefrliv postovite vo veke postoechkata tema,pa mozete ovde da prodolzite so komentari.
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 08:24
Originally posted by anastea anastea напиша:

Neli gi zaboravi bolkite koga ti go dadoa bebeto da go gusnes?

...neeeeeнамигнување... den...denes... ako me zakacnat...im maftam so niv... porano mashkite ni "pretea" so sluzenjeto vojska...sega toa go nema...pa nie sme eden cekor napred... "macenicki" na porodilnite bolki....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 11:01
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Neli gi zaboravi bolkite koga ti go dadoa bebeto da go gusnes?
...neeeeeнамигнување... den...denes... ako me zakacnat...im maftam so niv... porano mashkite ni "pretea" so sluzenjeto vojska...sega toa go nema...pa nie sme eden cekor napred... "macenicki" na porodilnite bolki....


Da,moze da ni posluzi i kako argument za pobivanje na tezata za maskite kako posilen pol (za koja ne sum sigurna dali uste vazi)..Da,posilni se samo za tepacki,da ti podignat nekoj krevet ili da ti odvleckaat pazarlakot do 6-ti sprat koga ne raboti liftot..AMA DA RODAT DETE..
PA NEKOI NE MOZAT TOA NI DA GO GLEDAAT!..
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 20:49
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Neli gi zaboravi bolkite koga ti go dadoa bebeto da go gusnes?
...neeeeeнамигнување... den...denes... ako me zakacnat...im maftam so niv... porano mashkite ni "pretea" so sluzenjeto vojska...sega toa go nema...pa nie sme eden cekor napred... "macenicki" na porodilnite bolki....


Da,moze da ni posluzi i kako argument za pobivanje na tezata za maskite kako posilen pol (za koja ne sum sigurna dali uste vazi)..Da,posilni se samo za tepacki,da ti podignat nekoj krevet ili da ti odvleckaat pazarlakot do 6-ti sprat koga ne raboti liftot..AMA DA RODAT DETE..
PA NEKOI NE MOZAT TOA NI DA GO GLEDAAT!..


Да ама и некои жени „не можат тоа ни да го гледаат“ па затоа денес се модернизираа и царскиот си го закажуваат однапред па таму одат легнуваат и кога ке се разбудат до нив лежит бебе! Не знам вие ама јас не само што не го оправдувам ова туку остро го осудувам!!!
car's freack
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 21:27
...sekoj so svoja matematika... ne osuduvam... ne opravduvam... mene i dvajcata sinovi ne me prashaa... porodilnite bolki pocnaa... nemav vreme da odlucuvam... mozev i na skali da gi rodam... brzo...kratko poroduvanje... ama uzivam...odvreme navreme da im kazam kolku se macev koga gi rodiv...i deka zenata ima najgolema privilegija dadena od boga... da nosi nov zivot...zatoa zasluzuva pocituvanje...

Изменето од mamamd - 13.Април.2008 во 21:28
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 02:18
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


...sekoj so svoja matematika... ne osuduvam... ne opravduvam... mene i dvajcata sinovi ne me prashaa... porodilnite bolki pocnaa... nemav vreme da odlucuvam... mozev i na skali da gi rodam... brzo...kratko poroduvanje... ama uzivam...odvreme navreme da im kazam kolku se macev koga gi rodiv...i deka zenata ima najgolema privilegija dadena od boga... da nosi nov zivot...zatoa zasluzuva pocituvanje...


Hahaha..odnekade mi e poznato cuvstvoto..jas mozev i na WC solja..maz mi edvaj me ubedi da odime na bolnica i koga otidovme..ekspresno brzo..vtorata kerka se rodi na zakazano, so pokana..moraa da ja isprovociraat..sekoe iskustvo e razlicno i zatoa ne smeeme nikoj da osuduvame..zenata e blagoslovena da bide majka (na ovoj ili na onoj nacin)..majcinstvoto ja pravi zenata IZVOR NA ZIVOTOT.
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 10:10
Не прајме муабет за принуден царски туку однапред испланиран и закажан!
car's freack
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 14:21
Moze da e odnapred zakazan (carski rez) poradi problematicna bremenost ili komplikacii.Inaku onie sto zakazuvaat carski rez zatoa sto mislat deka nema da ja podnesat bolkata ne gi poddrzuvam (ne gi ni osuduvam,normalno,sekoj so sopstvenite ubeduvanja), zatoa sto ne postoi bolka na ovoj svet sto zenata za svoite deca nema da ja izdrzi,samo treba da e SPREMNA na toa.Sekoj ne e spremen da se sooci so takvi bolki..Nema da gi zaboravam zborovite na maz mi,koj otkako se iznaplaca mi prizna deka toa sto go videl mu se vrezalo zasekogas vo memorijata."Ne mozev ni da zamislam deka si tolku jaka,od kaj ja najde taa sila,alal da ti e!"..Moram da priznam deka ne znam ni jas samata,samo znam deka mislev na momentot koga ke si go gusnam bebeto..Mnogu mi pomogna maz mi so svoeto prisustvo,ako ne bese toj, sekako,pak ke si se porodev, no nemase da bide isto..taka barem vide..
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 20:26
Токму со вакви коментари новите родилки ги терате на закажан царски(неподносливи болки,болки до смрт,неиздражливо и слично)!!!
Затоа и процентот на прворотки кои закажуваат царски е поголем!
И немам разбрано второротка да закаже царски!
А тоа каде што морат си е оправдано!!!

Изменето од alekso_2000 - 14.Април.2008 во 20:27
car's freack
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 21:33
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Токму со вакви коментари новите родилки ги терате на закажан царски(неподносливи болки,болки до смрт,неиздражливо и слично)!!!
Затоа и процентот на прворотки кои закажуваат царски е поголем!
И немам разбрано второротка да закаже царски!
А тоа каде што морат си е оправдано!!!

... ti alekso si probal/a depiliranje...e da znaesh deka mnogu boli...ama iako site znaat deka boli...pak se depiliraat... za da bidat zenite/devojkite mazni...ubavi...i raganjeto boli...ama vo prosek pak nie zenite ragame dva/tri pati... ima li poubavo neshto  od ona zgebalce koe  go ragash...koe go sakash ushte vo stomak... i samata bremenost e teshka...ama izdrzliva...i sama si pravish da ti e interesna... eve banalen primer...
...jas na dvajcata sinovi...vo bremenosta im pushtav muzika... obicno mene licno me smiruvashe Pavaroti...golemiot ako mrdashe...vednash se smiruvashe...i den denes...pokraj drugata mladelacka muzika ne mu smeta i so mene go slusha Pavaroti....maliot koga ke go pushtev Pavaroti...taka mrdashe i ko ke go namesteshe gazeto prugore...mislish stomakot ke mi go dupneshe... sega koga ke go pushtam mojot omilen peac...gi pokriva ush*te...ili ako go drzam so sila da slusha... mi veli ...e stara kako mozesh ovoj deracot da go slushash... ushte vo stomakot znaat shto sakaat... aj da ne davam...sekoja zena ima pravo na izbor...

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 22:57
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Токму со вакви коментари новите родилки ги терате на закажан царски(неподносливи болки,болки до смрт,неиздражливо и слично)!!!
Затоа и процентот на прворотки кои закажуваат царски е поголем!
И немам разбрано второротка да закаже царски!
А тоа каде што морат си е оправдано!!!



E aman de,tolku li strasno zvucev..i mene mi bese napolneta glavata so razno-razni iskustva..imase i od crni pocrni..pa sepak ne se odluciv na carski rez..naprotiv..se odluciv se da bide prirodno pa kako ke bide ke bide..kako za site taka i za mene..pa fala mu na Gospod se pomina brzo i najnormalno..pak ke kazam,toa e individualna rabota za sekoja zena..i vprocem voopsto ne e tocno deka vtororotkite ne zakazuvaat carski!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 03:35
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Токму со вакви коментари новите родилки ги терате на закажан царски(неподносливи болки,болки до смрт,неиздражливо и слично)!!!
Затоа и процентот на прворотки кои закажуваат царски е поголем!
И немам разбрано второротка да закаже царски!
А тоа каде што морат си е оправдано!!!




DA TREBASHE TI DA RAGJASH NE VERUVAM DEKA KE SE BUNESHE OVDE ZA CARSKI REZ!!! maz eden, toj nashol da kazuva kako treba da se poragja zena!

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Album Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Album Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 10:45
JAS SUM ZA SLEDENJE NA PORAGAJOT NA licen  TV

P.S No pod uslov na TV da ima Txt....radi utakmici deгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 11:08
Originally posted by Album Album напиша:

JAS SUM ZA SLEDENJE NA PORAGAJOT NA licen  TV

P.S No pod uslov na TV da ima Txt....radi utakmici deгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
 
Ej kakva idila e toa... Zenata se poraga a mazot za toa vreme si gleda utakmica.. Pa uste i sin ako bi mozela da mu rodi..   E toa bi bilo poln pogodok..аплауз
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.