IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Присуство на таткото на породуање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Присуство на таткото на породуање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
tanji4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanji4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 07:28
Jas sum protiv prisustvo na tatkoto na toj cin... Tie sveceni secenja na papocna vrvca se samo Amerikanski izmislotini... Ostavete ne na raat da se poragame... hiihh
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 21:27
Toa e golema podrska za zenata i ne samo toa tuku zaedno sakale dete i zaedno treba da go precekaat.Taka e najubavo.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 09:31
Originally posted by tanji4ka tanji4ka напиша:

Jas sum protiv prisustvo na tatkoto na toj cin... Tie sveceni secenja na papocna vrvca se samo Amerikanski izmislotini... Ostavete ne na raat da se poragame... hiihh


ne e secenjeto na papocnata vrvca vo prasanje!!!!
i neznam dali so bolki mozes na raaet da se poragas... ubavo e da e pored tebe, da ti ja drzit rakata i da ti kaze deka te saka... posle 48 saati vo porodilno toa moze goooooolema podrska da ti bidet!!!!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 12:02
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

..posle ke nema da saka da upraznjava sex so sopstvenata zena...............


AKO TAKA MISLIS: KAKO TOA GINIKOLOZITE IMAAT DECA!!![/QUOTE]
 
............pa imaat deca.........normalno se znae kako..........no na niv toa im e profesija i se naviknuvaat na taa gletka i so tek na vreme otrpnuvaat neli..........zatoa sto toa im e rutina,.........i navistina sum razgovarala so mnogu moj prijateli koj se ginekolozi.i vikaat samite deka mnogu mazi koi prisistvivale na poragaj kaj svoite soprugi  imaat problemi posle so sexot........zboruvam za normalen spontan poragaj a ne carski rez.....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 20:59
...koga sme kaj ginekolozite ...eve vi eden vic... Na parastos kaj nekoj kolega kardiolog...ginekologot stoi pred spomenikot...i si se kikoti.Zena mu go bucka vo rebra i luto go prashuva: -Shto se smeesh ko lud? ...A toj ...-Ja gledam slikata shto mu ja stavija na spomenikot...srce.... aj zamisli mene shto ke mora da mi stavite na slika na nadgrobniot spomenik...
....Inaku vo ova demokratija...moze mazite da prisustvuvaat na poragaj...a ako sakaat moze i da rodat...da ne se cuvstvuvaat diskriminirani...neemancipirani...Skopsko i se e mozno...


Изменето од mamamd - 25.Март.2008 во 21:00
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:23
Dali bi sakale da prisustvuvate na cinot na raganje na vaseto dete (se odnesuva na mazite,haha)???
Bi sakale li da ste tamu i da ja osetite bolkata,da ja vidite krvta,da go vidite vaseto dete dodeka se maci da izleze od tamu od kaj sto sme izlegle site,da go presretnete negoviot prv pogled,da mu ja presecete papocnata vrvca,da go cuete negoviot prv plac..
Bi sakale li da ste tamu dodeka vasata zena (partnerka) gi dozivuva najbolnite i najemotivnite momenti koi voopsto mozat da se doziveat i da gi spodelite so nea,da ja drzite za raka,da ja bodrite,da i davate sila koja vo tie momenti i e i toa kako potrebna,da i ja brisete potta,da go precekate zaedno raganjeto na plodot na vasata ljubov,da placete i da se raduvate zaedno zatoa sto toa e EDNO,EDINSTVENO I NEPOVTORLIVO CUVSTVO...
Kako zena (i od licno iskustvo) mozam da kazam deka e od ogromna pomos prisustvoto na tatkoto na vaseto dete vo tie momenti,ne deka nesto kojznae sto ke pomogne kutriot za da vi ja namali bolkata,ama ke vi pomogne polesno da go IZDRZITE i PREBRODITE poteskiot del,a moze da go iskoristite i kako bokserska vreka ili da mu gi istiskate racete do stepen na krsenje na nekoj prst (pa neka oseti i toj sto e bolka)   
Zal mi e sto toa kaj nas ne se praktikuva (ne znam od koi pricini),no veruvajte deka e nesto sto ostava neizbrisliva traga kaj sekoj maz (barem mojot taka veli).
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:26
kratko i jasno....DA!
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:28
Bi prisustvuvale li na raganjeto na vaseto dete?
ДАААААААААА!
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 12:21
A moze i zenite da go kazat svoeto mislenje,bas me interesira.A me interesira i zosto toa kaj nas ne se praktikuva?
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 15:39
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

..posle ke nema da saka da upraznjava sex so sopstvenata zena...............
AKO TAKA MISLIS: KAKO TOA GINIKOLOZITE IMAAT DECA!!!


............pa imaat deca.........normalno se znae kako..........no na niv toa im e profesija i se naviknuvaat na taa gletka i so tek na vreme otrpnuvaat neli..........zatoa sto toa im e rutina,.........i navistina sum razgovarala so mnogu moj prijateli koj se ginekolozi.i vikaat samite deka mnogu mazi koi prisistvivale na poragaj kaj svoite soprugi imaat problemi posle so sexot........zboruvam za normalen spontan poragaj a ne carski rez.....
[/QUOTE]

Epa i mazot posle vtoroto dete ka se navikne!
car's freack
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 20:56
...da mozeshe nekoj drug da gi raga... ne bi prisustvuvala... ke gi cekav doma da mi gi donesat... vaka morav jas da gi ragam...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 00:06
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...da mozeshe nekoj drug da gi raga... ne bi prisustvuvala... ke gi cekav doma da mi gi donesat... vaka morav jas da gi ragam...


Imase loso iskustvo so raganjeto?
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:47
...ne...naprotiv...ama ako nash*te babi se borele za ramnopravnost... ubavo e nie da se izborime... so prirodata... pa neka vidat mashkite shto se porodilni maki...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 00:10
Neli gi zaboravi bolkite koga ti go dadoa bebeto da go gusnes?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,234 секунди.