IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ДУША
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДУША

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ДУША
    Испратена: 07.Март.2008 во 10:28
Ме истересира, нешто од светите книги, како ја објаснуваат, дали и вечна, дали постоела и пред да се родиме, дали умира (изчезнува) и сл.

Добро би ми дошол и некој научен факт околу ова.

И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:39
mudzahid
coekot e napraen od tri nesta spirit e na bog duhot kako koga bog mu dade na adam i potoa adam prozivea i stana ziva dusa.i se znae teloto .
dusata sodrzuva tri rab
umot, nasa odluka .i emocii,
ko ke umrime duhot ode kaj bog oti e nogov a nasata dusa ode za kade sni odlucile duri snoi bile zivi.dali za so isus vo rajot ili za vo pekolot.
teloto skapva vop zemjata
odi kaj biblijata najprven koga bog go sozdal adam
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:42
Originally posted by rome1 rome1 напиша:

mudzahid
coekot e napraen od tri nesta spirit e na bog duhot kako koga bog mu dade na adam i potoa adam prozivea i stana ziva dusa.i se znae teloto .
dusata sodrzuva tri rab
umot, nasa odluka .i emocii,
ko ke umrime duhot ode kaj bog oti e nogov a nasata dusa ode za kade sni odlucile duri snoi bile zivi.dali za so isus vo rajot ili za vo pekolot.
teloto skapva vop zemjata
odi kaj biblijata najprven koga bog go sozdal adam


фала роме , ама јас ќе почекам некој поконкретен и малце поопширен одговор од форумџиите
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:47
mudzahim
ako de zato sne site tuka ne se lutam.
izvini sto nemozam da ti kazam poopsirno mk jazik ne mie bas bas
no jas si mislam oti sakas odgovor od muslimanska strana a ne hristianska
ne se lutam posto sekoj sto e kor poradi svojata vera religija otfrluva se drugo i ako e vistinata ne ja prifaka
polesno e lagata da se prifate neli?
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:52
не бе роме, не е така барем за мене, од исламска страна знам доста иако не доволно. Но сепак сакам да чујам нешто во врска со душата и од другите книги само со цел да си го проширам знаењето.намигнување
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:57
DA DE ZATO NAMIGAS HAHAH
NO AJ PRASAJ KONKRTNO STO SAKAS DA ZNAES
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 10:59
чекање
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:03
SE DUMAS SINKO HAHAHHA
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:06
a be rome, ili zensko bese romke, ti si za na Chat ne za na forum, ja imas zgreseno adresataголема%20насмевка
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:08
HAH NE SUM NI ROMKA NO DA SUM ZENA MAKDONKA I NE BE SINKO NE GRESI ADRESA SAMO NE SAKAS DA PRIFATES NEKOI NESTA
ZNAM DE INAETOT E GOLEM KO KE NEMAS STO DA KOMENTIRAS
PISE
PRAVINATA KE TE OSLOBODI OD SE
AMA NE VAS ZATOO IMATE 100 PATI PISANO VO k*rANOT ZA SEKOJ STE E BASKA I NEJKI DA E MUSLIMAN
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:10
PISE VO k*rANOT ZA SMRT ZA DA OTEPATE A VO BIBLIJATA PISE ZA LJUBOV A KOJ BOG E PODOBAR SEGA DE
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:10
aj prevedi sega sto si napisala
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
rome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:17
NAVISTINA NE ZNAES PO KOJ BOG STE DE AMAN LELELE
PA DOKAZVATE SEKADE OTI NE GO NZAETE BOG POSTO NEMATE IME ZA BOG.
A PIE VO BIBLIJATA OTI NA VISTINSKIOT BOG TREBA PO IME DA MU SE VELI OTI IMA SEKAKVI LAZNI PAGANSKI BOGOVI SAMI NARECENI
I NAROD TRGNAL PO NIV DE LELE AJDE MALCE PODNAUCI POTOA PISUVAJ
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 11:19
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Ме истересира, нешто од светите книги, како ја објаснуваат, дали и вечна, дали постоела и пред да се родиме, дали умира (изчезнува) и сл.

Добро би ми дошол и некој научен факт околу ова.

И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.