IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Грција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Грција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Keti* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keti* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Работа во Грција
    Испратена: 29.Февруари.2008 во 03:22
Letovo sakam da odam da rabotam vo grcka...pa bi bilo fino ako spodelite nekoi iskustva..kade ste rabotele, kolkava e platata i kaj e najubavo za rabota? трепкање

Изменето од mamma - 16.Април.2008 во 15:55
http://ketiscloset.blogspot.com/
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 14:57
kakvi licemeri se be ,... makedoncite?!,....tuka mi frlate sve,...i drvja i kamenja po amerika i grcija,...a,od druga strana ,..sakate da odite tamu!,...pa,neli be,...tuka e najdobro na svetot!?,...лутиналутина,...koj k*r barate tamu???!!!лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 15:00
лутиналутиналутина,.........................................................лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 15:14
ДОСТОИНСТВОТО НА ЧОВЕКОТ ТРЕБА ДА Е ПОСИЛНО И ОД НЕМАШТИЈАТА И ОД ГЛАДОТ. ВО МАКЕДОНИЈА НЕ МОЖЕ ДА УМРЕ ОД ГЛАД ТОЈ ШТО САКА ДА РАБОТИ. МОЖЕБИ СО ЧЕСЕН ТРУД НЕ МОЖЕ ДА ВОЗИ ФЕРАРИ И ДА ИМА ВИЛА СО БАЗЕНИ, НО ЗА ЖИВОТ, МОЖЕ ДА СИ ОБЕЗБЕДИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 15:24
ajde i ti,....ne go tupi!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Keti* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keti* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 23:15
ja barem nema da odam da gi trosam parite tamu, kako sto pravat iljadnici sto odat na soping samo vo solun i na odmor vo grcka. ja odam da zarabotam tamu. Jasno??? Barem imam povekje dostoinstvo. I mislam deka ne barav odobruvanje dali da odam ili ne, tuku iskustva od ljuge so bile. Idi isturaj agresija na drugo mesto a mozes i pred ambasada:>
http://ketiscloset.blogspot.com/
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 00:41
ЕЈ, НЕМА МЕСТО ЗА ЛУТЕЊЕ...НИКОГАШ НЕ СУМ БИЛ, НИТУ ПАК ЌЕ ОТИДАМ ВО ГРЦИЈА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
TheBlackQueen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheBlackQueen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 09:27
Originally posted by Keti* Keti* напиша:

Letovo sakam da odam da rabotam vo grcka...pa bi bilo fino ako spodelite nekoi iskustva..kade ste rabotele, kolkava e platata i kaj e najubavo za rabota? трепкање




sakam da odam i jas...platata e spored evropskite standardi..zavisi kade ke rabotish..+ mozes da gi koristish i beneficiite na hotelot(ako rabotish vo hotel) spa,sauna LOL:D
mene najubavi mesta mi se mykanos,santorini,krit,zakintos..
ama teshko davaat vizi sega:(
Before eternity beckons i ll make you mine ....GOODBYE MYSTERY GOODBYE PAIN GOODBYE LOVE WE LL MEET AGAIN

a name u had never heard,that had no meaning at all,a super natural echo in ur dream!
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 16:35
ВИЕ СТЕ ЛУДИ смешен КЕ ВЕ ОТЕПААТ ТАМУ ВО ГРЦИЈА ЕВЕ ПАМТЕТЕ МИ ГО ЗБОРОТ.....А ЈАС БИ ОТИШЛА САМО СО РАФАЛ И СЕ ЖИВО ДА УМРЕ....КАКВИ ПРЕДАВНИЦИ КАКВИ ЈУДИ ЖИВЕАТ У МАКЕДОНИЈАВА ОДИТЕ И НЕ СЕ ВРАЌАЈТЕ ПОВЕЌЕлутиналутиналутиналутиналутиналутиналутина
 
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 21:51
Abe ajde ke ides da im crncis na grcite za so??Bratuced moj odamna rabotese,ne znam tocno kade u so..ama bese krajno nezadovolen..samo te koristat,a platata deka e golema toa..malce da se zamislime..koj ti dava golema plata tuku taka??ja ne znam so e so narodov..so drva i kamenja mavaat po Grcija,a leto stom ke dojde site furaat tamo..im gi punime dzebovite,a oni ustvari te d*upat u zdrav mozok..ne deka ti solam pamet sea neso(tvoja odluka si e toa,i tvoe mislenje)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 21:53
СРЕЌЕН ВИ ПАТ ВО НЕПОВРАТ! НАДАМ СЕ КЕ СИ ЗЕМЕТЕ И НИВНО ДРЖАВЈАНСТВО И НЕМА ВЕКЕ НИКАД ДА ВИ ТЕКНЕ ДА  ДОЈДЕТЕ ОВДЕ!!! А АКО СЕ ОСМЕЛИТЕ ДА ДОЈДЕТЕ ДА ВЕ ПЛУКААТ НА СЕКОЈ ЧЕКОР! ПРИЈАТЕН ЛЕТ! безпатриоштвото само на овој начин треба да се третира. засрамете се! тие ве нарекуваат секако освен македонци и вие ке им берете таму маслинки и мушмули. не заборавајте да ги прашате како ве декларираат ако знаете што сте уствари.


Изменето од blueprayer - 06.Март.2008 во 21:55
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 21:56
Originally posted by TheBlackQueen TheBlackQueen напиша:

Originally posted by Keti* Keti* напиша:

Letovo sakam da odam da rabotam vo grcka...pa bi bilo fino ako spodelite nekoi iskustva..kade ste rabotele, kolkava e platata i kaj e najubavo za rabota? трепкање




sakam da odam i jas...platata e spored evropskite standardi..zavisi kade ke rabotish..+ mozes da gi koristish i beneficiite na hotelot(ako rabotish vo hotel) spa,sauna LOL:D
mene najubavi mesta mi se mykanos,santorini,krit,zakintos..
ama teshko davaat vizi sega:(

ц ц ц за една сауна леле леле тој женски памет твој!!!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Keti* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keti* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 19:02
Iskreno i jas na tebe ti posakuvam sreken pat vo nepovrat, na  mesto od kade sto stvarno ne mozes da se vratish, isfrustrirana eden. Ne go postaviv prasanjevo da gi citam tvoite bolni shizofrenicarski izjavi. Treba da se zasramish sto na nekoj mu posakuvas pat vo nepovrat.изненадување

Изменето од Keti* - 10.Март.2008 во 19:04
http://ketiscloset.blogspot.com/
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 00:50
a,da najdeme nekoj bazen,....so kal,....a,.?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.