IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - СРБИЈА- Патриотизам или Шовинизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СРБИЈА- Патриотизам или Шовинизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Прашање: Што мислите кое најмногу преовладува кај србите?
Одговор Гласови Статистика
14 [56,00%]
10 [40,00%]
1 [4,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:42

pa gledas kako se odviva anketata .... makedoncite velat patriotizam a drugite , ne ti kazuvam koi , znaes i samiot , sovinizam голема%20насмевка

Кон врв
zajkoo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajkoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:43
 А бе мало дете ...не гледаш дека тој сака да каже,  дека е поголем србин и од самите срби
Биди добар со сите,услужлив за повеќето, близок со неколку, пријател со еден, непријател со ниеден.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:44
Originally posted by мало дете мало дете напиша:

јас ништо не му докажувам на светот, односно како што ти велиш НАТО и ЕУ, јас сум по националност СРБИН, само сакам да знам како македоинците размислуваат, ништо повеќе.



Откако србите ќе ни ја признаат црквата, и ќе прекинат да им даваат поддршка на грците, тогаш јас ќе го сменам мислењето за србите....
Без навреда..
Инаку криво ми е што Косово отиде во албански раце.......треба народите овдека да сватат дека имаат заеднички непријател, но неможе да сватат ги разбирам..
Србите им ја негираат црквата, и нацијата ни ја негираат преку таа црква..
И на Грците е капак тоа што им давате поддршка..
И знаеш србин, што зборуваат србите за нас зад наш грб???


Изменето од Vladimir88 - 25.Февруари.2008 во 12:59
Кон врв
zajkoo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajkoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:45
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

pa gledas kako se odviva anketata .... makedoncite velat patriotizam a drugite , ne ti kazuvam koi , znaes i samiot , sovinizam голема%20насмевка

 
 Јас сум Македонец па гласав дека нема поголеми шовинисти од нив...не извлекувај заклучоци од своите претпоставки...
Биди добар со сите,услужлив за повеќето, близок со неколку, пријател со еден, непријател со ниеден.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:45

нивниот национализам дали ке се претвори во шовинизам?

Па тие се најголемите шовинисти кои постојат на Балканот.

србија до токијаголема%20насмевка

и што им остана од тоа????
патриот е оној што си ја сака својата татковина а не оној кој ке се тепа со сите за да има најголема татковина
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:45
Originally posted by zajkoo zajkoo напиша:

 А бе мало дете ...не гледаш дека тој сака да каже,  дека е поголем србин и од самите срби
 
 
BUUUUHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA .... a grev li e da se cuvstvuvas srbin " samo " poradi toa sto edniot od roditelite ti e srbin ? a voedno da e sakas makedonija povece od site koi poitaa da izvadat bugarski pasos i se podgotveni na kompromis za imeto ? големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање BUUUUHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Кон врв
мало дете Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај мало дете Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:49
Да ОК е спорот со СПЦ и МПЦ имам познавање од историја и сум на македонска страна, секогаш работите ги гледам реално, а можеби има влијание и моето образование во Р.Македонија.... и еден куп докази и факти... Како да ти кажам.... нешто слично како Стефан Влахов-Мицов
Мало дете
Кон врв
zajkoo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajkoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:50
 за г8...По твоите постови на форумов , не би рекол дека баш многу ја сакаш Македонија...повеќе ја предпочиташ Србија него ли земјата која ти овозмозува све, од школување, здравствени услуги и да не набројувам....исто баш како и некои други кои повеќе ја претпочитаат Албанија него ли Македонија...за мене сите сте исти...

Изменето од zajkoo - 25.Февруари.2008 во 12:51
Биди добар со сите,услужлив за повеќето, близок со неколку, пријател со еден, непријател со ниеден.
Кон врв
мало дете Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај мало дете Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:51
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

нивниот национализам дали ке се претвори во шовинизам?

Па тие се најголемите шовинисти кои постојат на Балканот.

србија до токијаголема%20насмевка

и што им остана од тоа????
патриот е оној што си ја сака својата татковина а не оној кој ке се тепа со сите за да има најголема татковина


ИСТОТО ГО ОБЈАСНИВ ВО МОЈОТ ПРВ ПАРАГРАФ
Мало дете
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:52
Originally posted by zajkoo zajkoo напиша:

 за г8...По твоите постови на форумов , не би рекол дека баш многу ја сакаш Македонија...повеќе ја предпочиташ Србија него ли земјата која ти овозмозува све, од школување, здравствени услуги и да не набројувам....исто баш како и некои други кои повеќе ја претпочитаат Албанија него ли Македонија...за мене сите сте исти...
 
nemoj da pretpostavuvas ama bas nisto ... ne barem vo vrska so mene големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање rabiras , BLAZO ? BUUUUHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:57
Originally posted by мало дете мало дете напиша:

Да ОК е спорот со СПЦ и МПЦ имам познавање од историја и сум на македонска страна, секогаш работите ги гледам реално, а можеби има влијание и моето образование во Р.Македонија.... и еден куп докази и факти... Како да ти кажам.... нешто слично како Стефан Влахов-Мицов


Ти ги гледаш работите реално, али дали тие од горе ги гледаат работите реално...
Не ги гледаат работите реално......СПЦ е марионетка на ГПЦ....
За Влахов Мицов, човекот можам да кажам дека е закон.....
Додуша немам читано негови книги но сум читал негови текстови, колумни и.т.н. во весник......
А за образованието во Македонија....како ти се допаѓа тоа процени самиот ти.....
Ако мислиш дека шириме пропаганда, преку образованието тогаш би ти препорачал да ги отвориш очите пошироко....
Ама и србите не се разликуваат....иако морам да признаам дека не се толку опседнати со нас како што се бугарите..
...ама на нивни форуми...има да те направат...мешавина од србин и бугар.....
Или пак со еден од Јужна Србија кога се возев во воз ова лето..
Кога ми рече дека Македонија била Јужна Србија го отерав во П.М.



Изменето од Vladimir88 - 25.Февруари.2008 во 13:00
Кон врв
мало дете Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај мало дете Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 13:01
За образованието не кажав дека е пропаганда тоа Вие го кажавте, јас сум задоволна од образованието во Р. Македонија
Сакам да кажам не сум национал-шовинист
Мало дете
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 13:07
Originally posted by мало дете мало дете напиша:

Да ОК е спорот со СПЦ и МПЦ имам познавање од историја и сум на македонска страна, секогаш работите ги гледам реално, а можеби има влијание и моето образование во Р.Македонија.... и еден куп докази и факти... Како да ти кажам.... нешто слично како Стефан Влахов-Мицов

Оно не е саму спор мегу СПЦ И МПЦ, таму са и БПЦ и ГПЦ и Вселенскио патриарх..вопште христиенски мир и христиенска лубов..
И немоj да си сличен со Влахов-Мицов..Он е неповторим.. Ти поне не пцуеш по своите си..
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 13:07
Originally posted by мало дете мало дете напиша:

За образованието не кажав дека е пропаганда тоа Вие го кажавте, јас сум задоволна од образованието во Р. МакедонијаСакам да кажам не сум национал-шовинист


Не реков дека е пропаганда...реков ако МИСЛИШ дека шириме пропаганда тогаш би ти препорачал да ги отвориш очите подобро ...
Значи ти ако мислиш..
Јас знам дека ние не шириме пропаганда.....тоа ми е мене јасно, македонците се мирољубив народ....
Е добро е тоа што не си национал шовинист...ама повеќето срби во Србија не размислуваат така.....
За тоа крив е тука Милошевиќ и Шешељ....
Никој друг....србите се променија откако Милошевиќ дојде на власт(заедно со Шешељ неговата марионетка)..во Србија........од тогаш започна нивната трансформација според мене......


ОФФ

Машко си или женско..?
Зошто кажа дека си ЗАДОВОЛНА од образованието во МКД.

Изменето од Vladimir88 - 25.Февруари.2008 во 13:11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.