IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Каде македонски бугарчиња?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде македонски бугарчиња?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каде македонски бугарчиња?
    Испратена: 23.Февруари.2008 во 23:06
PO OVOJ INCIDENT NA SAEMOT SE PRODATOVTE ZA PARI-EVRA...
BOLI REALNOSTA DO KADE E MAKEDONIJA PA VE ZABOLE I VAS I GRCETE.....A VIE PATEM KUFERITE I TAMU KADE STO SE PRODADOVTE SO BUGARSKITE DRZAVJANSTVA NAZAD T.E PAT BUGARIJA
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:41
Продадени души.
Па не се само од сега. Тие секогаш се продават, и не само кај нас и не само тука. Секаде каде има пари, Тие се на берзата за издајство.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
klon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај klon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 10:43
Pazi kako go koristis terminot Makedonski bugarcinja.
posle da ne ni bide krivo ako nekoj gi zloupotrebuva
nash*te,slabosti.
Ako se oslobodime od slabite
Veruvaj ke bideme mnogu pojaki veke nekoj se siti na vash*te komentari,Ova e osetliva tema pa
ne e losho iako ima emocii da preovladee
silata i pametot na pravite Makedonci-patrioti
A za saemot NAJGOLEMI GUBITNICI SE BUGARIJA I GRCIJA
JAS LICNO VEKE 2 GODINI NANAZAD SI ODAM VO CRNA GORA
A VO GRCIJA PARI DA MI DAVAAT NE ODAM VEKE IMAV LOSO
ISKUSTVO I NEMAM NAMERA DA GI FINANSIRAM NEGATORITE
NA MAKEDONSKIOT NAROD=GRCKI PEDERI NE ME ZANIMAAT
PA KE VIDIME KOI TURISTI KE GI IMAAT NEKA
PRED 3 GOD. ME DRZEA NA GRANICA 2 SAATI I MI VIKAA
SKOPJANOS PASPORT A JAS IM REKOV IMAM SAMO MAKEDONSKI
PASOS MAKAR STO ME ZACUDI MEGJUTOA KE SI LEGNAT NA
BRASNOTO SAMO JAS NEMAM NAMERA DA SPONZORIRAM DUSMANI
 NE MI TREBAAT DA ZIVEE MAKEDONIJA - TOA SME NIE SILNITE I ZNAEME STO SME I STO SAKAME I KOJ GI FERMA DUSMANITE JAS ZNAM STO
SUM I NIKOJ TOA NE MOZE DA MI GO ZEME ZATOA DUSATA MI E POLNA.A ZA DA KUPIS PRAV MAKEDONEC E SKAPO EFTINITE SE FALSIFIKAT

Изменето од Анастеа - 03.Август.2009 во 02:12
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 12:34
interesna pojava e ova... Makedonci so americki, kanadski, germanski, avstraliski, srpski, hrvatski itn., pasosi se Makedonci, a onie so Bugarski pasos se predavnici.

don't get me wrong, za mene site se u ist kos...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 21:02
Поздрав до ОДРОДЕНИТЕ БРАЌА ОД ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА!!!

Изменето од Vladimir88 - 24.Февруари.2008 во 21:09
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 21:15
Neka gi neka odat
Tie tuka so takvi misli
i ne ni trebaat.
 
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 22:48
Ako i daj boze da go ukinat vizniot rezim , tie predavnici za nisto i skroz nepotrebno unistija i predadoja :dedovci , babi , rod , drzava , majka tatko , braka sestri za k*ro zdravje .Stvarno zivotot znaj da e surov
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 09:54
Ситни души,продадени за лични цели и задоволства.
8"
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 10:22
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

PO OVOJ INCIDENT NA SAEMOT SE PRODATOVTE ZA PARI-EVRA...
BOLI REALNOSTA DO KADE E MAKEDONIJA PA VE ZABOLE I VAS I GRCETE.....A VIE PATEM KUFERITE I TAMU KADE STO SE PRODADOVTE SO BUGARSKITE DRZAVJANSTVA NAZAD T.E PAT BUGARIJA


Toa e se vo red samo da ve prasam so napravo drzavava za da ja sprecit ovaa pojava?
Mu bese tesko eden zakon za uvoz na vozila da go smenat?
Aj so se pobugarcija makedoncite ami kolkav odliv na devizi imase vo bugarija koi namesto da zavrsat kako danok i carina vo Makedonskiot zavrsija vo bugarskiot budzet!!!
Ribata smrdit od glavata i zatoa jas mnogu ne gi osuduvam obicnite gragani!
A BAS SAKAM DA JA KOMENTIRAM OVAA TEMA
car's freack
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 10:50
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

PO OVOJ INCIDENT NA SAEMOT SE PRODATOVTE ZA PARI-EVRA...
BOLI REALNOSTA DO KADE E MAKEDONIJA PA VE ZABOLE I VAS I GRCETE.....A VIE PATEM KUFERITE I TAMU KADE STO SE PRODADOVTE SO BUGARSKITE DRZAVJANSTVA NAZAD T.E PAT BUGARIJA


Toa e se vo red samo da ve prasam so napravo drzavava za da ja sprecit ovaa pojava?
Mu bese tesko eden zakon za uvoz na vozila da go smenat?
Aj so se pobugarcija makedoncite ami kolkav odliv na devizi imase vo bugarija koi namesto da zavrsat kako danok i carina vo Makedonskiot zavrsija vo bugarskiot budzet!!!
Ribata smrdit od glavata i zatoa jas mnogu ne gi osuduvam obicnite gragani!
A BAS SAKAM DA JA KOMENTIRAM OVAA TEMA



Vo pravo si ova sto se desava so kolite e bolno.
Vo Strumica ima poveke koli so Bugarski registracii otkolku so Makedonski.
Bugarite itri kako i sekogas davat bez problem licni karti ,i so niv lugeto si zimat koli so evtini danoci.
I tuka voopsto ne gi okrivuvam obicnite gragani koi edvaj skrpile za nekoe Golfce od dve iljadi evra koe kaj nemoze da go uvezat zatoa sto zakonite ni se postrogi od Germanskite.Kaj go ima toa kola sto pominala germanski TUV da bide proverena kaj nas i da ne zadovoluva standardi ,a od druga strana po ulicite se trkalaat 101, Yugovci, Ficovci po 20godini stari, a kola od deset godini nemozes da ja uvezes.I aj ako najdes kola koja gi zadovoluva standardite ke te oderat za kola od 6000 evra moze komotno da smetas na 3000 evra davacki.
Se ova se pravi samo da se zastitat uvoznicite, a nekoj ovde ima profit od onie sto se gore.
Ova sramna politika mora da prestane i da se dozvoli na lugeto da uvezuvaat so pomali davacki i poliberalni standardi.
Vo sprotivno ke vozime po nasite patista a ke plakame za Bugarskite.
Кон врв
Tome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 10:51
Bugaria momentalno e drjava od Obedineta    Europa . Kato celo moje i da napravi po svoe jelanie   i nekoj giubek vo poveke-no kato celo trebe da   vodi Europska politika. Ima samo edna vistina ...ima edna .....Europa.Bez granici,bez vojni ......e,ke mine barem hiljadi godini dokato se zaborave deka /naprimer/ Balzak e francuzin-no se nadevame poveke nikogas da nema vojni vo Europa.

Taka-po prodavaneto an bugarsko drjanstvo-moje i da ima nekoj slucaj,no kato celo ne moje da se prodadat 15 000 pasosa/naprimer/.Ke bide zabelezano od Europa i ke se naloji politicka karantina na Bugaria.Za da dade Bugaria 15 000 /20 000....100 000 / pasosa na makedonski gragani-trebe da ima vajna pricina-koja da bide pocituvana od Europa.
Dozvolata od Europa da se davat bugarski pasosi na makedonski gragani- e Referendum vo Europa-po makedonskiot vopros.

Tom
Sakam Skopsko
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 11:02
Originally posted by Tome1 Tome1 напиша:

Bugaria momentalno e drjava od Obedineta    Europa . Kato celo moje i da napravi po svoe jelanie   i nekoj giubek vo poveke-no kato celo trebe da   vodi Europska politika. Ima samo edna vistina ...ima edna .....Europa.Bez granici,bez vojni ......e,ke mine barem hiljadi godini dokato se zaborave deka /naprimer/ Balzak e francuzin-no se nadevame poveke nikogas da nema vojni vo Europa.

Taka-po prodavaneto an bugarsko drjanstvo-moje i da ima nekoj slucaj,no kato celo ne moje da se prodadat 15 000 pasosa/naprimer/.Ke bide zabelezano od Europa i ke se naloji politicka karantina na Bugaria.Za da dade Bugaria 15 000 /20 000....100 000 / pasosa na makedonski gragani-trebe da ima vajna pricina-koja da bide pocituvana od Europa.
Dozvolata od Europa da se davat bugarski pasosi na makedonski gragani- e Referendum vo Europa-po makedonskiot vopros.

Tom
Sakam Skopsko



Zatoa be drugarce nie ne ve sakame oti ste itri, me razbiras li?
Zosto gi davate tie pasosi?
Sigurno ne zatoa sto sakate da mu pomognete na Makedonecot ,tuku zatoa sto utre ke kazete toa se Bugari nemat vrska so Makedonci.Kako sto vprocem pravite za se sto e Makedonsko.
Sramna e taa politika i nikako ne mi ide vo glava sto gleda Evropa, ti svesen li si kakva procedura e vo normalnite evropski drzavi da zemes pasos.
A ovde se dava na zimi majka, komsijata moj e prijaven na neoja si adresa nema ni pojma kaj e toa, toa li e evropa.
Ako ste vie salam toa nema da go dozvolite, ama vas slatko vi e se so e Makedonsko.
I neka vi se ,sega imat izgovor megutoa koga Makedonija ke vleze vo EU togas sekoj so ke go zadrzi Bugarskiot pasos moze komotno da ode vo Bugarija ,isto kako sto napravil Dedo ti, predavnici ne ni trebat.
Jas imam nekolku drugari so koi sum zborel tie vikat deka pasoso im e samo poradi izleguvanje od Makedonija najmnogu poradi biznis ili rabota, i deka koga nas ke ne oslobodi Evropa k*rvata, so Bugarskiot pasos ke odat vo WC i znaes so ke napravat neli?
Jas ke se otkazam od niv ako ne go storat toa ,zatoa sto so predavnici nejkam da imam rabota.


Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 11:04
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

interesna pojava e ova... Makedonci so americki, kanadski, germanski, avstraliski, srpski, hrvatski itn., pasosi se Makedonci, a onie so Bugarski pasos se predavnici.

don't get me wrong, za mene site se u ist kos...



Aj razmisli malku dali e isto , i pak pisi.
Кон врв
Tome1 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tome1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 11:55
"...........-Jas imam nekolku drugari so koi sum zborel tie vikat deka pasoso im e samo poradi izleguvanje od Makedonija najmnogu poradi biznis ili rabota, i deka koga nas ke ne oslobodi Evropa k*rvata, so Bugarskiot pasos ke odat vo WC i znaes so ke napravat neli?.......

-


Ako mnogo e tesko na nekoj makedosnki graganin da bara bugarski pasos za biznes-neka bara grcki ili rumanski pasos.Nema razlika-da prasa vo Greece i Rumanija -dali ke imdadat pasos na makedonskite gragani.Taka ke nema da se unijavat so bugarski

Tom
Sakam Skopsko


[/QUOTE]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.